Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Аз и Тя...........по повод "войната" във форуманови  
Автор Haдя-Haдя (Двойната Надя)
Публикувано26.02.04 01:24



И понеже една девойка тук искаше пояснение що е туй "аз"....та реших да се вметна в споровете с отметка /само лични наблюдения, нищо психологическо/

Та мисля си, че...

АЗ е същото, което и ТЯ, ама обърнато....дали ще си от едната страна на бариерата или от другата според мен е главно въпрос на случайност, а не толкова на лични убеждения, морал и прочее.....ако поразтегнем малко теорията на Айнщайн, така че да попокрие темата - всичко било относително....Като бях ученичка и като се кача в превозно средство и някои говорят високо и се хихотят шумно около мен си виках на ум - баси простаците невъзпитани и ги поглеждах мрачно....после пътувам с приятели и бога ми - превозното средство ще се разпадне от нашия шум....и не мислете, че аз си мълчах кротичко, ами...сигурно бях най-гръмогласна. Ще кажете - пубертет...Да де, но то за всичко е така. Просто човек винаги мери според собствения си аршин, а аршина е съобразно житейската ситуация в която човек е попаднал - както твърдеше покойният Маркс - битието определя съзнанието /мама му стара, аз съм била адски умна - ей на, цитира просто така Маркс и Айнщайн по памет ... брей/
Та да не се отклонявам в любимата ми тема - колко съм готина и велика....
Четох, заспивах, четох, заспивах и все до един и същи извод стигах :
Просто да ме прощават и "изневерените" и "изневерителките", ама си е чиста случайност към коя група ще попадне човек....
А иначе теории всякакви, изказвания всякакви - едни дръзки и предизвикателни /обикновено с нерегистрирани никове/ - други твърди и високоморални /цветни никове/, трети дистанцирани и хладно обективни с очевидни уклони към психологическо-философска репресия, а четвърти просто се габаркат....откъдето и войните тук. Не че нещо лошо, всеки си казва....Единственото, което ме учудва е, че повечето имат толкова сериозни претенции да познават хората по принцип, а което е още по-интересно - себе си също.



Тема Re: Аз и Тя...........по повод "войната" във форуманови [re: Haдя-Haдя]  
Автор illusion_ ()
Публикувано26.02.04 01:42



А бе права си...

И този спор няма край. Зависи, кой къде го стяга чепика в момента.

Аз пък се чудя, ква файда да спечелиш, някакъв вербален спор, а после да ореваваш възглавницата в къщи.....



Тема Re: Аз и Тя...........по повод "войната" във форуманови [re: Haдя-Haдя]  
Автор veverica (горска)
Публикувано26.02.04 10:02



Наистина много точно казано
Всичко това е съвсем човешко - както да се ръководиш от нещата, които са ти се случвали, така и да искаш да спечелиш спора на всяка цена и да излезеш страшен познавач
Та в този ред на мисли - като че ли единственият начин да разбереш различни позиции е да си бил в тях... Или поне да си бил близък с хора, на които се е случвало... Иначе би трябвало да си толкова мъдър, че чак не е човешко

Луд умора няма

Редактирано от veverica на 26.02.04 10:03.



Тема Re: Абсолютно вярно-нови [re: veverica]  
Автор Пepceфoнa (жена)
Публикувано26.02.04 10:29



единственият начин да разбереш различни позиции е да си бил в тях...
Точно това много ме смущава-привърженичките на свободната любов и любовниците не са били съпруги.
Ако някоя е била или е, нека каже, за да и се извиня.



Тема Re: Абсолютно вярно-нови [re: Пepceфoнa]  
Автор veverica (горска)
Публикувано26.02.04 10:57



Понеже на мен си отговорила - явно ме включваш в тази категория Та значи - била съм съпруга точно два пъти... или по-точно, веднъж съм била, а сега отново съм
Но няма нужда да се извиняваш, защото не съм обидена Пък и не е много точно казано, че съм "првърженичка на свободната любов"... Просто наистина съм била в различни позиции... не точно описаните в спорната тема. И точно там е работата... че нещата никога не са толкова стандартни и разпределени в точни категории, колкото ги показват сериалите, и точно хората с опит би трябвало да го знаят Тук не визирам "опита" като някаква добродетел - напротив, той до голяма степен е "горчив", защото човек губи илюзиите си. Но поне има възможност да се защити от бъдещи тежки преживявания... не че винаги успяваме, разбира се

Луд умора няма



Тема Учудваш ме.нови [re: Haдя-Haдя]  
Автор kate_ (дива)
Публикувано26.02.04 11:09



"дали ще си от едната страна на бариерата или от другата според мен е главно въпрос на случайност"

... защо мислиш така? няма нищо случайно.

не е случайно, че IQ-то ти е еди-колко си, не е случайно, че имаш приятелите, които имаш, гаджето/съпруга(та), че си имал(а) N връзки до момента... е, каквато и роля на случайността да придаваш, има неща, които някои хора не биха направили... други биха - т.е. пак си е до човека, не до случайността. дори да направиш някаква грешка (под грешка разбирам да нарушиш принципите си или това, в което вярваш), ще се осъзнаеш и ще я поправиш... ще помолиш да ти простят, когато си готов (осъзнал), а няма да вееш кирливите си ризи по форумите и да крещиш - ето го знамето на свободата и демокрацията.

колкото до Темата - аз приключих с нея, защото тя видимо се изчерпа. От няколко дни се пълни с хора, явно повикани нарочно, които имат единствена цел - да правят флеймове. надойде всякаква измет - пседвоинтелектуалци, сегашни и бивши любовници (някои вече успели да разведат набелязаните мъже и да се оженят за тях) - все хора, с които не бих общувала в реалния свят, и не мисля да общувам и във виртуалния.

====
You're much better than this. Don't think you are KNOW YOU ARE.


Тема Re: Абсолютно вярно-нови [re: Пepceфoнa]  
АвторCлyчaйнa минyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 11:43



Съгласна съм напълно с Надя-Надя. Такава е човешката природа.

А ти Персефона, можеш да ми се извиниш, макар че не ти се сърдя.



Тема Re: Абсолютно вярно-нови [re: veverica]  
АвторПepceфoнa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 12:22



Не визирах теб.
За това, че всеки случай е отделен и различен-не споря.
Но все пак е много важна нагласата, с която подхожда човек към онова, което му се случва.
По един начин ще се развият нещата, ако човек поставя семейните ценности високо в листата си и по съвсем друг-ако поставя свободата и свободната любов.
Не мислиш ли, че независимо от различията, много е важна предварителната нагласа и ценностна система?



Тема Имам един въпрос, Kate_нови [re: kate_]  
АвторCлyчaйнa минyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 12:27



Ако въобще благоволиш да отговориш от висотата на своята безпогрешност.

Намираш ли в себе си някакъв недостатък или слабост?

Не искам да правя квалификации, просто от всичко, което прочетох, останах с усещането, че си водиш монолог. Не мога да си представя как разговаряш с хората около себе си, единствената възможност, която даваш, е да кимат утвърдително. А ако не кимат, ставаш чак вулгарна в нападките.

Не можеш да размахваш пръст на целия свят, по-спокойно.

За всеки има място под слънцето, а ще има хора, които даже ще оцелеят без да си общуват с теб.



Тема Re: Абсолютно вярно-нови [re: Cлyчaйнa минyвaчka]  
Автор Пepceфoнa (жена)
Публикувано26.02.04 12:53



А ти коя си с тоя неизвестен ник?
От това, което си написала досега, оставам с впечатлението че най-вероятно лъжеш за брака и развода.
Или пък и за теб семейството е нещо, което може винаги да се подритва, когато на везната се постави то и твоите собствени удоволствия и удобство?
Като те гледам, изобщо не си разстроена от развода, ако наистина си го преживяла.
Единици са хората, които не се разстройват от това. И продължават по старому да въздигат в култ свободата за сметка на брака.
Сигурно мъжът ти не е издържал на свободните ти изяви?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.