Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:04 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За ролята на математиката в укротяване нанови  
Автор ASSASSlNМодератор (ветеран)
Публикувано27.01.04 12:28



опърничавата ми съпруга.

Само един път успях да победя в битката ми с врага. Запуших й устата с математически аргументи и факти, така че чак сам се харесах. Вече съм споделял, че с нея говорехме на различни езици. Не се разбираше нищо. Разговори между глух и ням... Аз й викам, че 2+2=4, тя ми се зъби и къде на майтап, къде наистина ми заявяваше, че не е четири щом аз го казвам. - Ми, колко е бре душко тогава? - Не знам колко е, ама не е толкова.

Тъъъй. Вече бяхме в развод, каруцата се беше обърнала, само трябваше да я бутнем в пропастта, та съвсем да се разпилее на части. Бреее, млъкна тая жена, вниманине никакво не ми обръща, не ми се кара, не крещи... Чак се дразнех. Абе, а, викам си един ден, да взема да я ядосам.

- Душке, за десет години от теб разбрах, че две плюс две не е четири. Кажи ми математичке моя, колко е тогава две плюс две по две?
- Тъпак. Нали си учил висша математика, бе? Осем прави, разбира се!
- Я, да проверим с компютъра.

Пускам калкулатора на Майкрософт.

- Хайде, викам, душке да проверим дали е 8!

Почва, математичката, чука и изведнъж - изненадааа. Показва 6. Пак чука, пак шест. Онемя.

- Тоя калкулатор не е в ред!
- Да направя ли рекламация на Бил Гейтс?
- Де да знам. И защо тоя калкулатор има толкова много бутони? На служебния ми комп има съвсем малко.
- Ааа, викам, този има синуси, тангенси и котарангенси, дето на мутри, бизнесмени, депутати и такива като теб не им трябват. Я, върви на View и после Standard и пак смятай, че да видим какво ще стане.

Бря, На същите действия този път отговорът бе 8. Откачи, горкичката. Половин час проверява. Резултатът беше ту шест, ту осем. Предаде се най-накрая и пита:

- Защо е така, знаеш ли?
- Знам, ама няма да ти кажа.
- Идиот си беше, идиот си оставаш.
- Ми щом 2+2 не е четири, ти каква си, ма?
- Разкарай се!
- Майната ти!





Тема Re: За ролята на математиката в укротяване нанови [re: ASSASSlN]  
АвторДpyra oпъpничaвa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 12:37



Две плюс две е пет, защото човек винаги трябва да си има едно наум



Тема Господи....нови [re: Дpyra oпъpничaвa]  
Автор Trendi ()
Публикувано27.01.04 12:40



... какво сте седнали да пресмятате? Та такива числа, като 2,4,5 8... не съществуват. Всичко е в нашето съзнание до брака. След това е в съзнанието на съпругата.



Тема Re: За ролята на математиката в укротяване нанови [re: ASSASSlN]  
Автор aon (непознат)
Публикувано27.01.04 12:45



Брейййй, ама ти и увас било почти толкова интересно, колкото беше и у нас!
Само ми е чудно с какво се е занимавала таз жена та не може да включи за таквоз нещо.



Тема Завършила е химия, ама сега е счетоводителнови [re: aon]  
Автор ASSASSlNМодератор (ветеран)
Публикувано27.01.04 15:21



Хе-хе-хееее, наистина беше много интересно вкъщи. Всеки божи ден - екшън. Сега вече ми е скучно, че няма кой да ми се скара.

Та, счетоводителите само събират и извааждат. Рядко умножават, почти не делят. Друго не им трябва, та затуй 2+2.2 се получаваше ту 6, ту 8.

Редактирано от ASSASSlN на 27.01.04 16:43.



Тема Добре, де! Според твоето математическо зънаниенови [re: Trendi]  
Автор ASSASSlNМодератор (ветеран)
Публикувано27.01.04 15:49



на съпруга, колко прави 1-1 ?

Щото при нас се получи

1-1=1

Хм, тя минус аз направихме едно дете и нищо друго. Хм!



Тема Сметката е ясна, но....нови [re: ASSASSlN]  
Автор Trendi ()
Публикувано27.01.04 16:09



... логиката е малко мътна.
1-1 = 0
Щом е 0, значи сте в изходни позиции - на чисто.
Ама в действителност не сте.
Получило диференциране вместо интегриране на членовете. Поне редицата е нарастнала с 1.

Това беше майтапа. Сега ще се опитам малко по-сериозно да подходя.

Според мене има два вида логика - математическа и емоционална. Мъжете като цяло имат заложена предимно математическата логика, докато при жените емоционалната е водеща. Далече съм от мисълта за някакво предимство на едната пред другата. В живота не винаги 2+2 = 4. Не случайно има понятие, като "женска интуиция". Трябва да си призная, че много пъти тази интуиция, която се базира на емоционалната логика е по-правилната в редица ситуации. Може би заради това се търсят двата пола. Не може едното без другото.

/...И УМНАТА със сметките! Често излизат погрешни./



Тема Re: Завършила е химия, ама сега е счетоводителнови [re: ASSASSlN]  
Автор aon (непознат)
Публикувано27.01.04 16:40



Абе друго си е ежедневната словестна артилерийска стрелба. Накакси повдига тонуса!

Пък то това за 2+2 ша знаеш че не е от професията, а по скоро си е до човека. Щот бившия е с две висши инженерни, пък можеше и 15 да ги и изкара, стига да върви спора.



Тема Бреее, не съм много добре с математикатанови [re: Trendi]  
Автор ASSASSlNМодератор (ветеран)
Публикувано27.01.04 16:40



На моето мъжко мислене, като му фраснах току-що един троен сферичен интеграл и глей какво получих

1+1-1=2

Ми, да! Аз плюс тя минус мен равно на тя плюс дете. Е, а сега кажи, че не ми е правилна аритметиката!



Тема С това ти доказваш...нови [re: ASSASSlN]  
Автор Trendi ()
Публикувано27.01.04 16:47



... моето твърдение, че не всичко е математическа логика в живота.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.