Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За тормозанови  
Авторпиcнa ми oт нero (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 12:18



Здравейте всички в клуба! Аз още не съм разведена, но чуйте какво ще ви кажа. Снощи моят съпруг си покани гости. Едни съседи, нищо особено. Лошото е, че той също си е като на гости, защото си седи на масата и само вика "Дай това, донеси онова!". Аз си шетам, като в промеждутъците гледам филма по БТВ. Децата (момиче на 2,5 год. и момче на 5) се гонят, на което аз няколко пъти им се скарвам, но ... деца, какво да ги правя. Няма да седнат като нас на масата, я! В един момент дъщеря ми пада и си срязва ръката на печката. Мъжът ми (вече напред и с алкохола) ме обвинява, че аз не съм ги гледала, ами съм зяпала tv и дори ме ритна отзад, докато се карахме в коридора. Направо се вбесих, но освен едно "Я стига!" не казах нищо друго, а започнах да почиствам раната на детето, което ревеше. Гостите не се намесиха,естествено. Господинчото си седна отново на масата и продължи да си спори за нещо си. Сякаш нищо не е станало. До края на вечерта никакво общуване между нас двамата нямаше. Кажете ми, скъпи Разведени, как бихте постъпили на мое място. Трябваше ли да прави скандал или можеше просто да успокои детето и всичко да си е нормално? Трябваше ли аз да продължа да се защитавам,че не е само мое задължение да гледам децата? Та аз нямам ли право да гледам телевизия? Вече не мога да го понасям, но няма къде да отида. Решила съм, че трябва да се разделим, но трябва да реша къде ще живея, две деца имам все пак.В смисъл, че трябва да се изнеса на квартира или при нашите, но това е друга тема. Дайте ми някакъв съвет или просто вашето мнение. Да търпя ли или да се изнасям? Знам, че това няма да престане да се случва и занапред.

Случвало ли ви се е нещо такова?



Тема Re: За тормозанови [re: пиcнa ми oт нero]  
Автори aз бяx тaka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 13:19



Моят съвет е да не търпиш повече.Кажи му ,че ако още веднъж се държи така с теб ,ще подадеш молба за развод.Това няма да го стресне,но да не каже после ,че не е предопреден...



Тема Re: За тормозанови [re: пиcнa ми oт нero]  
Автор RAYAR ()
Публикувано29.01.04 13:37



Защо не си поговориш с него, когато не е пил. Обясни му защо страдаш. Преразкажи му този случай така, както ни го разказа. Кажи му, че имаш чувства, но страдаш и не можеш да живееш повече така. Обясни му какво искаш да направиш, защо искаш да го направиш, дори и да не го направиш. Така постепенно ще го подготвиш или да си промени отношението или за раздяла. Но, ако не се променя поне по-мъничко след всеки разговор, рискувай, докато си по-млада, бягай. Може да живееш по-трудно, но няма да имаш психически тормоз.
Всъщност, това не е съвет. Аз бих направила така.



Тема ами случвало ми се е веднъж-дваж, да...нови [re: пиcнa ми oт нero]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано29.01.04 14:35



само че беше доста по-хммм... драстичен случая.

Насилието и агресията са най-обикновена индикация за скапаните взаимоотношения, а не причината за тях. За да се стигне от това мъжа ти да се бие заради теб до това да бие теб... значи нищо общо вече няма между двама ви, освен навика и задълженията по децата.

Ако си решила твърдо да се разделяте, не бързай с изнасянето - това да ти е последната стъпка. Подготви се психически и материално за абсолютно самостоятелен живот, изхождайки от идеята, че сама ще се грижиш за децата и на него няма да разчиташ за нищо. Това ще те спаси от разочарования и депресия в трудните моменти... а ако той си изпълнява без напомняне родителските задължения - чудесно, още по-добре за децата.

Изчети семейният кодекс, ако имаш познат адвокат - консултирай се с него профилактично, запиши си на някакво леснодостъпно за теб място полезни телефони (адвокат, личен лекар, организацията за защита на жените, страдащи от насилие... в този род).
Спести си пари за 2-3 наема напред (без значение къде ще живееш - родителите ти не са длъжни да те хранят непрекъснато все пак) и си занеси документи и лични ценни вещи на сигурно място, в случай че се наложи да се изнасяш от къщи само с дрехите на гърба си. Никога не знаеш как може да реагира един пийнал, склонен към агресия мъж, като му съобщиш, че си решила да се развеждате. В общи линии бъди готова и за най-лошото... и късмет! Дано всичко това, дето ти го казвам сега се окаже напразно презастраховане.

А... да. Ще се случва и занапред. Нещо много дълбоко трябва да разтърси един човек, за да спре да се държи така с физически по-слабите и зависимите от него. И почти сигурно е, че това отношение ще се пренесе и на децата, ако не му играят по гайдата като порастнат и не показват нужното страхопочитание. Само дето докато чакате разтърсването, живота ти ще е минал. И никога вече няма да успяваш да му имаш пълно доверие... поне при мен беше така.



Тема Re: За тормозанови [re: пиcнa ми oт нero]  
Авторminawash (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 15:22



Pusni go towa w klub semejstwo che tuk ste te posawetwat tutaksi da se razwedesh. Puk s dwete deca nikoj nqma da te wzeme. Ako mojesh da si pozwolish da gi izdurjash sama dobre, ako ne druj se dobre s muja si i go uwajawaj....



Тема А, стига, бе! Наистина ли има такива мъже???нови [re: пиcнa ми oт нero]  
Автор ASSASSlNМодератор (ветеран)
Публикувано29.01.04 15:35



Абе, не че аз съм чак такова цвете за мирисане, ама за детето си човек убивам!!!

Баси, вместо да помоли гостите да си вървят (щом като не се сещат да си тръгнат сами), вместо да извика такси и да закара детето в бърза помощ, твоя тиквеник си пие ракията.

А, стиге, беее!

Никакъв съвет не мога да ти дам.



Тема Re: За тормозанови [re: пиcнa ми oт нero]  
АвторИлиянa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 17:23



Нел е напълно права и изчерпателна. Ако подобни случаи са система в семейството ти, побързай, защото вече и без друго си достатъчно привикнала към това отношение. С всеки изминал ден ризкуваш и децата да го усвоят като "правилно". На какво самочувствие ги обричаш? В зависимост от пола си и вътрешната си чувствителност, всяко едно от тях ще пречупи бащиния си деспотизъм, което ще се отрази зле на развитието им по всевъзможни начини. Това няма как да бъде избегнато с търпение от твоя страна. Ти си майка. Послушай интуицията си и не се облягай на фактори като време, подслон и финанси, ако от вярното ти решение зависи щастието на децата ти. И твоето също.



Тема Re: За тормозанови [re: minawash]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано29.01.04 17:28



Че за какво може да бъде уважаван един такъв мъж?
Аз ако те ритна, ти ще ме уважаваш ли?
И какво е това че никой нямало да я вземе с двете деца?! За една жена най-важното не е да бъде с какъвто и да е мъж, а с такъв, който я обича И уважава, ама наистина, без ритници. Ако тя намери начин да гледа децата докато пораснат (и с финансова помощ от него, разбира се), защо трябва да живее с него и да я рита? Това е демонстрация на тотално неуважение и унижение! Абсурдно е да се живее с такъв мъж. Аз не бих. Пък няма да е въпросът после дали някой ще МЕ вземе, а дали АЗ ще взема някой!! Чаткаш ли?!

Love is not a mood, but a dynamic way of being.


Тема Re: За тормозанови [re: minawash]  
Авторминaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 17:42



Голям си умник, знаеш ли? Просто невероятна логика имаш - Ako mojesh da si pozwolish da gi izdurjash sama dobre, ako ne druj se dobre s muja si i go uwajawaj....
Уважавай го, даже и да те поступва, даже и да се държи с теб като с неодушевен предмет или пък те тормози - тя, жената, няма душа, няма чувства, няма право на спокоен и добър живот.
И какво значи това - s dwete deca nikoj nqma da te wzeme, това пък какъв критерий е? Само човек, който е минал през неволите на един брак знае, че има неща, които са по-важни от това "някой да те вземе" и от финансовото благополучие.
Ако пък мислиш, че някой би се развел само защото някой друг в този клуб му е казал да го направи, то очевидно нямаш и най-малка представа през каква вътрешна борба и през колко безсънни нощи се минава за да се стигне до това решение.
Чудя се защо изобщо си решил да minawash през този клуб...



Тема Гадна работанови [re: пиcнa ми oт нero]  
Автор Trendi ()
Публикувано29.01.04 18:38



Не мога да си представя да ритна жена, независимо какво е сторила. А ти че не си имала възможност да залъгваш децата се подразбира. Жалко че си допуснала да се стигне до тука, но вече е станало. Лошото е че ще се повтаря и в бъдеще. Най-лесно е да се разведеш. Бих те посъветвал да отидеш за известно време при твоите родители и да опиташ сама да се справяш. Финансово няма да си по-зле, след като той е почнал вече да пие. След месец - два решавай дали да се развеждаш. Мисля че имаш нужда от време в по-различна обстановка.

Тези приказки, дето никой нямало да те вземе си ги избий от главата! Разведените с деца да мрат ли? Ако имаш късмет ще срещнеш човек, който ще те уважава и прави щастлива тебе и децата. Няма да ги обича като свои, но ще се отнася към тях с нужното уважение и разбиране. Нали това би искала? В каря на краищата имаш най-ценното - децата. А и те си те имат. Мъже има много, а твоите деца са само две.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.