Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Да каня ли екса на празниците на детето?!нови  
Автор kamy_33 (вечният пациент)
Публикувано13.01.04 00:54



Момиченцето ми през март ще направи 3. Смятам да й подаря един рожден ден в "София ленд". Ще поканя други дечица и мои приятели. Ще бъде хубаво...

Въпросът е трябва ли да поканя екса?!

Това, което ме кара да го направя е желанието ми детето да се чувства добре, да е заобиколено от мама и тати, поне за малко да се усети като в нормално семейство...

Това, което ме кара да не го направя е пълната незаинтересованост на бившия ми мъж да контактува качествено с детето; той го вижда 1-2 пъти седмично, в делнични дни, за по 1 час; обикновено стои в къщи и гледа телевизия, докато детето щъка наоколо му; най-много да го заведе до Банкя за по разходка или да го черпи в Макдоналдс картофки и сок. Счита, че като ми дава някви пари, с това се изчерпва ангажиментът му. Между другото то това се връща. Малката няма спомен от присъствието му в дома ни, не го търси, не го и споменава...възприема го както възприема всеки доброжелателно настроен външен човек....

Някак си не мога да се примиря, че е нормално ексът да ми трови с глупавото си присъствие празниците ми, при положение, че ни заряза двете с детето, за да си търси щастието при първата продавачка...

Как ми препоръчвате да постъпя?!

Who cares?!?

Редактирано от kamy_33 на 13.01.04 01:06.



Тема Re: Да каня ли екса на празниците на детето?!нови [re: kamy_33]  
АвторXeй Живoт! (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 07:43



Не се кОси още отсега, това ми е съвета! Март е далече, просто изчакай последният момент и послушай настроението си тогава
Ако толкова не издържаш, го покани. Ако ти е по-спокойно и весело без него, не мисля, че трябва да следваш някакви си задължителни модели (р.д. непременно с мама и тати), защото, като се замислиш, май само ти следваш модела, а другата страна много не си дава зор. Пък като се замислиш, едва ли и той ще изгаря от желание да е в компанията на твои близки и приятели...
Всъщност незнам... дали трябва да се насилват нещата (защото то си е направо насилване!) и на бащите да им се напомня непрекъснато, че имат задължения към децата, или да ги оставим на собствената им съвест (което ще доведе до пълно отмиране на връзките им с децата...) И двата подхода ми се виждат еднакво кофти...



Тема Re: Да каня ли екса на празниците на детето?!нови [re: kamy_33]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано13.01.04 12:10



Ако искаш детето да ти расте без комплекси и с наранена психика, винаги кани бащата, говори за него.



Тема Re: Да каня ли екса на празниците на детето?!нови [re: kamy_33]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 12:12



Ти луда ли си, че си взела тука да питаш?
На 3 години детето може само да казва Да или Не нали?


ПП. за твоя рожден ден ще постъпиш както ти искаш.



Тема 3 годишните са още малки да хитруват...нови [re: kamy_33]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано13.01.04 15:12



но когато поотрасне съкровището ти и стане голямо тарикатче, със сигурност ще започне да предпочита да празнува с родителите си поотделно семейните празници. Щото така ще празнува 2 пъти при това без нервна обстановка на собственото му тържество.

Аре стига с тези готови стандартни модели... мама и тати, семейна обстановка... децата предпочитат да празнуват с връстниците си, не с роднини.
Твоите приятели са заради твоя празник, ако щеш и бившия си покани, пак заради теб, ама... за детски празник са достатъчни деца, които харесва и с които му е приятно. И забавления, разбира се :).



Тема Re: Да каня ли екса на празниците на детето?!нови [re: kamy_33]  
АвторMoon (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 16:30



Не е задължително. Ако с това ще създадеш пове4е неприятности за себе си, него и околните, недей. Детето може да го види по-късно.
Вие сте разведени, т.е. всеки си има свой живот. Не обърквай малката допълнително.



Тема Re: Да каня ли екса на празниците на детето?!нови [re: kamy_33]  
Автор erika (kysokoska)
Публикувано13.01.04 20:01



Аз го каня и мисля, че така е по-добре, но само защото не сме в конфликт. Когато родителите не се понасят не знам дали си струва да се канят един друг, където и да било "за благото на детето".



Тема Re: Да каня ли екса на празниците на детето?!нови [re: kamy_33]  
Авторzaq (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 00:00



az mislj che "snina" i "az" sa mnogo pravi. poslushai gi. ot druga strana se chudj kakav chovek si ti? na rabota hodish li ili po cjl den mislish kak da opluesh bivshia? abe kakvoto bilo bilo! ot 1 do 7 red dobre ama natattuk se izliva zloba be choveche.tema sled tema ama pod tova saziram nujda ot publika za da se raztovarvash inache shte se samoizjdesh. ti kak mislish?

i don't care



Тема Re: Да каня ли екса на празниците на детето?!нови [re: zaq]  
Автор kamy_33 (вечният пациент)
Публикувано15.01.04 09:45



Да, прав си. Имам проблем. Не мога да се освободя от омразата, злобата, ревността и самосъжалението. Ако нямах проблем - нямаше да съм тук, а в някой друг клуб....т.е. въобще нямаше да имам нужда от Интернет. Трябва ли да умра от неудобство?!?! Като толкова те дразня - просто не ме чети - много е просто.
Колкото до това дали работя, обзалагам се, че дните ми, а и вечерите са ми с пъти по-натоварени от твоите.

Who cares?!?


Тема Re: Да каня ли екса на празниците на детето?!нови [re: kamy_33]  
АвторCлyчaйнa миннyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 15:01



Не го кани. Защо трябва да го правиш? То детето не борави с войте понятия за нормално и ненормално. Бъди сигурна, че се чувства добре и без твоя бивш.
Тормозът остава единствено и само за теб. Защо си го причиняваш??
Не насаждай в главицата на 3-годишното си дете един незаинтересован баща, който във времето, което има да прекара с него, гледа телевизия??
Помисли си, че за него модел е това, което вижда. Не му създавай грешни модели. Ти си отговорна за това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.