Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пак за разводанови  
АвторПитaщa (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 11:37



Как трябва да изглежда молбата за развод по взаимно съгласие? Трябва ли задължително да имам адвокат и на колко долу-горе възлизат разноските по такова дело?

Предварително благодаря на всички, които ми отговорят!





Тема Re: Пак за разводанови [re: Питaщa]  
Автор Freude (радостна)
Публикувано12.01.04 13:11



Формуляра го оформя задължително адвокат!
Идея нямам за парите, Но ти желая успех!



Тема Re: Пак за разводанови [re: Freude]  
Автор kamy_33 (вечният пациент)
Публикувано12.01.04 16:18



Няма формуляр. Трябват ти (1) молба, подписана от двамата, в която пишете общ лаф, предназначен да убеди съда, колко непреодолимо се е скапало всичко и (2) споразумение, в което засягате следните теми - семейно жилище (кой остава да живее в него); дете - при кой от двамата остава, колко често го вижда другия, издръжка (за детето и за другия съпруг (евентуално)); общи недвижими имоти - дали са поделени; общи МПС - дали са поделени; участия в дружества или други форми на сдружаване; фамилно име (остава ли или не) и... тва е. За споразумението може да се допиташ до адвокат. Нормално е да ти поиска най-малко 40-50 лева. Към молбата се прилага оригиналният акт за граждански брак и копия на нот. акт за сем. жилище и за акта за раждане на детето.
За взаимно съгласие трябва да имате поне 3 год. брак.
Общо са две заседания. Присъствието на страните е задължително, но само те питат поддържате ли споразумението и дали междувременно не сте се събрали.
Май тва е, в общи линии.

Who cares?!?


Тема Re: Пак за развода [re: kamy_33]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано12.01.04 16:24



абе може и повече от две да са, ние трябваше да ходим трети път за да каже някакво си вещо лице колко струвала колата дето мъжа си си я купи и към която аз иначе нямах претенции, но .. закона си е закон, не може без да се подели и тя. отделно май ако има спорове за детето май също имало дела допълнително. за колата си спомням че имаше някаква държавна такса май която трябваше да се плати, някакви 80 лева ми се мотаят в спомените.
адвокат май може и хич да няма, но пък ако можете и иначе се разбирате, не е зле да има там един за подробностите, да не ви мотаят за неща които не знаете. но пък нашия не беше много от полза като че ли. не знам.



Тема Re: Пак за разводанови [re: kamy_33]  
АвторПитaщa (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 16:40



Благодаря на всички за отговорите! Дано въпросът ми не прозвучи много тъпо, но къде точно трябва да подадем въпросната молба, ако бракът е сключен в София?



Тема Re: Пак за разводанови [re: Питaщa]  
Автор kamy_33 (вечният пациент)
Публикувано13.01.04 00:14



До Софийски районен съд.
Утре ще ти пиша кви са дължимите такси.

Who cares?!?


Тема Re: Пак за разводанови [re: Питaщa]  
Авторillusion (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 00:41



Първото нещо, което трябва да направиш е да си намериш адвокат. Той задейства всичко и той се оправя с молби и тем подобни.
За имуществото, ако се разберете, се сключва споразумение,преди делото .....никой няма да ти го оценява...споко...В споразумението можете да уговорите всичко...дори и издръжката, ако имате деца.
И да те успокоя...едно заседание минава за 10 мин....формалност.

Кураж!



Тема Много ви благодарянови [re: illusion]  
АвторПитaщa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 12:15



за отговорите и за куража, който ми вдъхвате!



Тема Re: Много ви благодарянови [re: Питaщa]  
Автор Cтpeйнджъp (1-ва съпруга)
Публикувано13.01.04 12:30



:") ако приемате и юридически съвети...
... молбата се подава до Районен Съд - брачно, това е на края на света т.к хващащ от съдебна палата и пътуваш пътуваш :") Овча купел май се води...както и да е.
... държавната такса е 100 лв. при подаване на исковата молба, и допълнителна от 50 до 200 за всяка от страните при прекратяване на брака
... по добре си наемете адвокат т.к ако има пророци в исковата молба и доказателствата към нея ще Ви я оставят без движение в 7 дн. срок ще трябва да ги отстраните и пак ще упрете до колега... прилагат се декларации, съобщение за прекратен брак, оригинал У-ние от акт за скл. гр. брак., вносна бележка платена държавна такса и СПОРАЗУМЕНИЕ - то съдържа определени реквизити и ако на съда не му хареса ще иска да се направят корекции в текста му!
... по отношение на непълнолетните родени от брака деца /осиновени също/ дължите издръжка в размер от 30 до 80, може и повече ако се споразумеете и може да я давате... определя се и режим на личен контакт...
... имуществото може да го поделите и след прекратяване на брака в последващо делбено производство... ако семейното жилище е СИО ползва го роддителят който упражнява родителските права /ако няма свое собствено/ до навършване на пълнолетие на децата...
... какво фамилно име ще носи съпругата след прекратяване на брака и ще си дължите ли издръжка по между си...
... ако нещо съм пропуснала ще питате...


Вампирите излизат само нощем!

Тема Re: Много ви благодарянови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторillusion (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 23:57



Аз имам един въпрос: Как се определя рaзмера на таксата след развода, защото моето решение oще не е излязло и не знам сумата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.