Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Предложение за среща на Нова годинанови  
Авторsunwom (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 17:21



Знам,че звучи налудничаво,но искате ли да прекараме заедно Нова година.Всички,които няма къде да отидат и ще стоят в къщи пред телевизора.Може да вземем и децата,ако са по-голями.Защо да не избягаме заедно от самотата в Новогодишната нощ?Да се видим този петък и да се уговорим.Става ли???



Тема Re: Предложение за среща на Нова годинанови [re: sunwom]  
Авторillusion (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 19:27



Предполагам, че за София става дума.
Много хубаво предложение...дано ви се получи сбирката

Тогава пък на мен ми остава, да направя нещо друго: Отивам да сурoвакам Стефан. Ако имате пожелания и подаръци за него...пращайте...аз ще му ги занеса



Тема Аха - да разбирам ли, ченови [re: illusion]  
Автор Stefan (хич ме няма)
Публикувано17.12.03 21:17



ще идваш в Бургас за Новата година? - Е, ако се обадиш, Стефан ще те посрещне както само той си знае да посреща... И тогава илюзиите ти, че животът е прекрасен, ще се разрастнат като лятното слънце в юлско утро...


Love should be everything or not at all...

Тема Re: Тц, тц, тц...нови [re: Stefan]  
Авторillusion (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 21:46



и плашиш, а

Стягай се за гости, защото ще водя и компания.

А аз сам си в Бургас, така че не се надявай да затворят пътищата



Тема Re:изумена съмнови [re: Stefan]  
Автор ЛиTaMaлиTa (*-чка)
Публикувано18.12.03 17:36



Филолог като тебе - с толкоз основателни претенции - е изписал тази думичка: разрасТНат???!!!

Не може да е истина!

ЛиТа Мали


Тема Приемам критиката - тя ти отива!нови [re: ЛиTaMaлиTa]  
Автор Stefan (хич ме няма)
Публикувано18.12.03 20:42



Но ако беше отваряла някога речнци - щеше да видиш, че "т"-то се изпуска само в стари литературни текстове. Иначе етимологично то трябва да си стои там. Раста, растение, растеж, ръст - и прочее автентични думички от езика ни. Интересно каква е етимологията на думата, без това "т" - расна, ръсна, пръсна, възкръсна? От много "учени-филолози" и езика ни е на същия хал, на който се намира и всичко станало българско - на опашката на света.

P.S. Вярно, че има струпване на съгласни, но нима ще напишеш "възкръснал" вместо "възкръстнал" - при втория случай поне се разбира, че става дума за кръст. И ако разни доморасли филолози през комунизма са писали речници с дамаджаната на масата - това не означава, че тяхната норма е достойна за уважение. Същите тия боклуци разделяха пълния от непълния член - по-изкуствено беше от "Тезисите и съображенията" на Тодор Живков - нали етимологично тези членове (и пълните, и кратките) са възникнали от една и съща обща тенденция на езика. Защо трябваше някой партизанин от отряда "Чардар", облечен в академична власт, да ни налага езикови норми? И такива като теб - да им робуват до гроб?


Love should be everything or not at all...

Тема Re:изумена съмнови [re: ЛиTaMaлиTa]  
АвторRoza (Нерегистриран)
Публикувано18.12.03 22:29



toi ne e filolog a slovoslagatel



Тема И на мен ми отива, надявам сенови [re: Stefan]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано19.12.03 00:59



"Расна" е различно от "раста". И с представки - порасна, израсна, прерасна. Само не ми казвай, че се пише прерасТна или израсТна
Езикът ни не е на никакъв "хал", а се развива, както и всички езици по света. А горните глаголчета още в училище сме ги учили. Ама ти и друг път си допускал граматични грешки.

Не речници, братче, ето това да си чел навремето, щеше да знаеш:

Аз съм българче и расна
в дни велики, в славно време
син съм на земя прекрасна
син съм на юнашко племе.

Срам, срам, срам за филолога!

Love is not a mood, but a dynamic way of being.

Редактирано от BИ на 19.12.03 01:04.



Тема Re: И на мен ми отива, надявам сенови [re: BИ]  
Автор нoвakoв ()
Публикувано19.12.03 08:54



Щи скъсам г... ушите ! Де ми изчезна, м ?



Тема Re: Az imah konkretno predlojenieнови [re: нoвakoв]  
Авторsunwom (Нерегистриран)
Публикувано19.12.03 09:58



Имах конкретно предложение,но тоя глупак Стефан всичко развали.Защо не си стоиш при семейните,Бате СТЕФАНЕ.Нали не ти харесваше този клуб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.