Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: звучи познато...нови [re: lngonyama]  
АвторГлyпи (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 15:55



Де да можех и аз ... поне да нарисувам такава усмивка ....



Тема Re: звучи познато...нови [re: Глyпи]  
Автор lngonyama (---онзи---)
Публикувано04.12.03 17:32



Споко Ако мъжа ти не те ще повече, аз ще те взема



Тема От всичко казано дотук....нови [re: Hell]  
АвторHaдя (Нерегистриран)
Публикувано06.12.03 07:56



си помислих, че каквато и да е историята в случая, има едно, което май трябва да се запомни и човек понякога да си го казва. Всички, които са за запазването на брака на всяка цена, да си затворят очите....Мама Мърморана каза, че понякога разводът е най-доброто, което може да се случи в живота на една жена /вероятно и за мъжете понякога/. И аз наистина си мисля, че това е така. Просто да се крепи нещо, което се е разклатило в основата си, няма смисъл. Щом нещата са стигнали достатъчно далеч.....майната им на брачните консултанти, майната им на дългите и безсмислени разговори за спасяване на семейството, които все завършват със сълзи и скандали, майната дори и на причините /те трябват, за да се избягват при евентуална следваща връзка/. Просто към развода трябва да се подходи като към отиване на зъболекар....гадно, но необходимо и не е добре да се отлага. Мисля, че има два момента, които са подходящи за развод - ако може да се каже така....Ако децата са много големи и вече имат почти самостоятелен живот или поне са близо....и ако са достатъчно малки, за да не осъзнават съвсем драмата на една раздяла....при всички случаи има голяма травма за тях, но мисля, че в тия два момента тя е по-лесно поносима и без толкова последствия.....



Тема Re: Пуснала си малко между другото -нови [re: Stefan]  
АвторHaдя (Нерегистриран)
Публикувано06.12.03 08:28



Стефане, не знам колко си спец по извънбрачните връзки - дали си се връщал мек "като пухче" или не, но си мисля, че пропускаш нещо в теорията си..... Ако един млад мъж, в началото на един брак, реши, че не одобрява нещо в жена си и/или има извънбрачна връзка, по-вероятно е да се връща намусен и да не щежена си, защото я сравнява с другата, по която евентуално е увлечен. Още повече ако въпросният мъж работи и се чувства донякъде прецакан "Аз се счупвам от работа, тя само едно дете има да гледа". Разбира се, от казаните неща за късното прибиране в този случай на мъжа, всеки неизбежно си прави заключението, че надали всяка вечер се работи до 11 часа. Впрочем това хпрестараване е присъщо по-скоро за Изтока /например при японците/. Не съм сигурна, че е практика на Запад....По-скоро картината вампирясъл мъж с червени очи, потънал в дим и с блокирал от умора и недоспиване мозък е типична за амбициозни български бизнесмени без много пари, но с много упоритост да стигнат до логичния край на една такава кариера по-най-мъчителния начин.....Не виждам какво толкова възхитително има в едно такова поведение. Впрочем в случая не мисля, че се касае за толкова усърден труд....или поне усърдието е в друга сфера



Тема Re: От всичко казано дотук....нови [re: Haдя]  
Авторвлюбeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 07:43



Докато четях темата (1 час от живота ми) научих доста неща, но това което не успях да разбера до колко всичко това с "глупачка" е реално. Освен това много ми се иска да "видя" края, а такъв няма. Ама не може тая история да продължава толкова кратко и хоп - марш навън с децата! Има нещо дето убягва не мислите ли?



Тема Re: Какво да правя?нови [re: Глyпaчka]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано07.12.03 11:48



Каква е тая работа от 8 до 12 пък?
Няма такава работа. По този начин може да работи само някой, който работи за себе си, и пак не знам да има бизнес който да те изтисква така.



Тема Re: звучи познато...нови [re: lngonyama]  
АвторГлyпaчkaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 09:11



Успя да ме разсмееш, признавам :)))

и едно спокойствие ме обсипа, засипа, затрупа, че .... забравих как не ни искат в другата детска градина ....



Тема Re: От всичко казано дотук....нови [re: влюбeнa]  
АвторГлyпaчkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.03 12:40



Мотаех се пак насам и реших да ти опиша края на историята (или началото, както се надявам искрено):
1. Преместихме се, аз цяла седмица бях отпуска и се опитвах в една подредена къща да наблъскам багаж за още една (почти)
2. Мама (да е жива и здрава) спря да ходи на работа, за да гледа буболеченцето, че му е много далече предишната детска градина. В близката няма места ....
3. То, милото, имА вече неделен татко, плаче за него и ми казва "Не ми харесва тук, искам при тате", което ми струваше още една безсънна нощ, докато осъзная, че си тъгува буболечицата по нейното си "къщи" ...
4. Аз - свиквам да пътувам от друго място за към работата си и днес за първи път ми се случи да разкажа за случилото се (след един от безбройните въпроси "как сте в къщи?"), та ми се случи да разкажа без да ревна пак, като особено голяма глупачка ...
5. Вчера, като го потърсих по единия от мобилните му телефони, да го помоля да вземе отпускна бележка от предишната детска градина, ми се обади жена ...


ето ти краят, или началото, пак, както се надявам :)



Тема ама ти верно...нови [re: Глyпaчkaтa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано16.12.03 13:13



си ми голямо глупаче :)

Имаше 2 смислени идеи във всичко, което се изписа тук и двете бяха - или оставаш на инат там (за което имаш някакви законови основания все пак) или си тръгваш, но му оставяш детето (за да се грижи за него, докато си стъпиш на крака). И не отиваш при майка си, че да му успокоиш съвестта (ми при близки хора е, има си покрив над главата), ами започваш напълно самостоятелен живот сама: квартира, обзавеждане, посуда, завивки... всичко, каквото си трябва и не сте разделили по равно там.

И за двете решения се иска доста повече смелост, отколкото да се тупнеш при майка си с детето и да ревеш, ама...

Малко съм грубичка, не се цупи. Ама така, както започваш, така ще ти върви живота доста време за напред, ако не промениш стратегията кардинално.
Направи една голяма услуга на мъжа си с това, за която дори и няма да му мине през ум да ти благодари... а евентуалната му приятелка изобщо няма да се усъмни в нещо нередно... щото не си наясно каква част от информацията и в какъв вид отива при нея, нали?
Да не се окаже в един момент, че ти си жената, дето е избягала при майка си и помъкнала детето със себе си... и оставила горкият мъж сам в къщи - да се чуди защо го е сполетяло това?
Я си помисли, имало ли е свидетели, когато ти е казал там... да се махаш и да му освободиш терена?

Начало е, споко.
Успех ти желая!



Тема Re: ама ти верно...нови [re: Hell]  
АвторГлyпaчkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.03 13:23



Е как да остана насила там, като ми беше казано: ето там е телефона, обади се на майка ми да я питаш кой от нас двамата да остане .... да не ти описвам трите нощи, които трябваше да "спя" на едно легло с него, след като ми беше посочена вратата ... той спи като бебе, аз дебна откъде ще прелети муха ...това живот ли е?
Аз не мога да живея без детенцето си, бих му го дала да го погледа, но той не знае как, няма представа по колко пъти се буди на нощ, какво яде, кога спи .... и обожава да й крещи, и тя като й викне така се разплаква, че почва да повръща, а има и един момент, че после по време на делото ще ме изкара неспособна да се грижа за нея и ще ми я вземе ... накратко, избрах аз да съм лошата, той - добрият, празникът, с подаръците ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.