Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Мъжете - приказни героинови  
Автор Aлфa (любознателна)
Публикувано17.11.03 13:15



Дойде ред да напиша и туй-онуй за мъжете. Но да оставим зоологията, засега. Да почерпим инфо от приказките за пораснали и непораснали момиченца.
И така, започвам по азбучен ред от "Златната книга на приказките", като прескочим, естествено голяма част от повтарящите се характери.
Грозното патенце - не е лош избор. Стига да попаднете на него преди да да стане лебед. Добре е да подхранвате неговата неувереност, за да не стане после "пази боже сляпо да прогледа".
Джуджето Дългоноско - бива. Умее да готви и чисти, освен това ще ви обича и когато се държите като гъска. Обичайте го и вие безрезервно - няма опасност да си навири носа.
Иван, царският син- ако и вие не отстъпвате на Василиса Умница - това е най-добрият вариант за вас. Като изтрие три чифта железни обуща и бла-бла-бла няма да спори кой ще кара влака.
Клан, клан, недоклан - ей тва е голема гад. Много такива познавам, дето се правят на дзверове и умарят жените си. Хич да не им се плашите, само изглеждат страшни.
Звярът - и Красавицата - поуката е да не се заблуждавате по външния вид. Някои Красавци са по-големи зверове.
Мухльото от Малката русалка - никога, ама никога не правете такива жертви за един мъж. Той ще си въобрази, че просто го заслужава.
И накрая героите от "Палечка"
Жабокът - типът "момчето на мама". Инфантилна твар, много послушен. Ако сте от типа "детска учителка" ще се спогаждате.
Бръмбърът - човекът без собствено мнение. И защо му е такова - той си има обществено.
Къртът - Всяка мишка ще ви каже, че той е идеалният съпруг. И това е така ... но само ако и вие сте мишки.
Елфът - ей това, мили момиченца, е перфектният мъж. Този, който ви подари крила...





Тема Re: Мъжете - приказни героинови [re: Aлфa]  
Автор tihon (тъгуващ)
Публикувано24.11.03 14:58



Добре е, хареса ми /поне от тези приказки, които си спомням / Колко време ти отнема за да сглобиш подобна тема и доколко вярваш в това





This wasn't the way it ought to be. But it was the way it was. On the whole, he reflected, it could be a lot of worse...




Тема Re: Мъжете - приказни герои [re: Aлфa]  
Автор Mama NettyМодератор (блондинка)
Публикувано24.11.03 18:36



Моят бивш е малко като мухльото от малката русалка, с тази разлика, че не е принц. Обаче, най-много прилича на първите двама братя от приказката златната ябълка...все заспиваше ....и така и не дочака да дойде жар птицата...
Сега разполагам с голям запас " златни ябълки".

Редактирано от Mama Netty на 24.11.03 18:40.



Тема Re: Мъжете - приказни героинови [re: Aлфa]  
Автор ET (Румцайс)
Публикувано24.11.03 21:53



минавах оттук и мернах темата с периферното се зрение..... и знаеш ли как я прочетох - като Мъжете - никакви пари........



Назвать вещи своими именами нетрудно. Трудно под этим поставить свое
имя.


Тема Re: Мъжете - приказни героинови [re: tihon]  
Автор Aлфa (любознателна)
Публикувано25.11.03 10:07



Ау, като ме попита колко време ми отнема, все едно майка ми чух. Тя милата, така и не разбра за тия 30 години, че тез неща си ми идват отвътре.
Правя си някакви щуротии значи, творя си нещо - и ето ти пристига родителското тяло. Запознавам я най-тържествено с резултата (понякога това може да бъде и дори само нещо, прочетено някъде, което ме е заинтригувало), а тя започва да се оглежда с търсещ поглед из стаята. И ето - намира, това, което търси! "Ти друга работа нямаш ли си? Я виж каква паяжина ти виси от тавана!". И аз като една Арахна трябва виновно да се обеся на паяжината си, или като една примерна домакиня да скокна с метлата. Обаче не е там работата. Аз паяжините си ги обичам и уважавам. Защото мразя мухите. Таз история разбра ли я?



Тема Re: Мъжете - приказни герои - Alfaнови [re: Aлфa]  
Автор tihon (тъгуващ)
Публикувано25.11.03 13:25



Ако приемем, че съм ти майка /родител/ - да, разбрах я . Но мисля, че съм по-малък от теб, което означва ...
Другото, което ми каза е, че не ти отнема много време, защото ти идва отвътре...

Ти разбра ли ме...?







This wasn't the way it ought to be. But it was the way it was. On the whole, he reflected, it could be a lot of worse...





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.