Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моля Ви за компетентен съвет!  
АвторToчицa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 21:31



Как и къде трябва да се подаде молба за развод по ВЗАИМНО съгласие,
с единствена причина:

“Несъвместимост на характерите, различия във възприемането на житейските стойности.”

Със съпругът ми сме омъжени от две години. Нямаме деца. Нямаме нищо общо което да делим.
Решихме тихо и кротко да се разделим.

И всеки да поеме наново по своя път-отначало, още докато сме млади и жизнени.

Какво трябва да направим от юридическа гледна точка?

Той твърди, че се наема адвокат и делото траело година време.

Аз проверих, че е необходимо само да се подаде обща молба до Районният съд по месторегистрация, и процедурата трае три месеца, щом няма дрязги, скандали, изневери и прочие ....

Моля за компетентен съвет.

Благодаря ви в авнс.
Наистина имам нужда от това сега........




Тема един некомпетентен отговорнови [re: Toчицa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано19.11.03 21:42



май трябваше да минат три години, за да можете да се разведете по взаимно съгласие.
Ама не се отчайвай, може да има вратичка.



Тема Re: Моля Ви за компетентен съвет!нови [re: Toчицa]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано19.11.03 22:24



След като не са изминали три години от сключване на брака не можете да се разведете по взаимно съгласие. Можете да заведете иск като поискате да се докаже, че брака е дълбоко и непоправимо разстроен, представите споразумение и поискате съдът да не се произнася по въпроса за вината.



Тема Re: Моля Ви за компетентен съвет!нови [re: Toчицa]  
АвторMaлko koмпeтeнтнa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 15:52



Ами значи прави се един договор за споразумение между вас двамата,че желаете прекратяване на брака по взаимно съгласие на страните, без всякакви изисквания.Такива формуляри могат да се получат само от юрист в случая адвокат,който ще наемете.Не е нужно и двамата да имате адвокати.И един ще свърши работа, защото нашите хонорари са доста "тежички".След като се подпишете и двамата пред адвокат на този договор той го внася в Районния съд и чакате решение на съдията,т.е.той да се произнесе за прекратяването на брака.Това решение за съжаление може да се чака доста време, но не е необходимо да има дела, може да мине и само с едно дело, т.е. да заявите пред съдията,че поддържате иска си.Това е!



Тема Чувал съм и за следния вариантнови [re: kakata]  
Автор ASSASSlNМодератор (ветеран)
Публикувано21.11.03 09:21



Единия завежда дело, като обвинява другия в нещо си. После се трансформира във взаимно съгласие.

-----------
Каке, я ми кажи какво щеше да стане с моя развод при варианта, който си бях наумил.

Пиша молба за развод по взаимно съгласие. Изтъквам здравословни причини. Паднал съм по стълбите, наранил съм си мъжкото достойнство и съм станал импотентен завинаги. Прилагам медицинско свидетелство.

Наистина, каке, ми е любонитно щеше ли да мине номера и дали щяха да искат свидетели?

Редактирано от ASSASSlN на 21.11.03 09:29.



Тема Re: Чувал съм и за следния вариантнови [re: ASSASSlN]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано21.11.03 13:00



Според мен иска може да се заведе направо по чл. 99 ал. 3 от СК.

В производствоот по чл. 100 мотивите за развода не се изследват, така че е ирелевантно кой е глух, пиян или импотентен.



Тема Re: Чувал съм и за следния вариантнови [re: ASSASSlN]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 10:55



q kazi vqrno li e tova za myzkoto ti dostojnstvo
zainteresovana sym.....

... не можело! ...
прекрасна - ужасна - се тая!резултатът е съсипващ!



Тема Re: Моля Ви за компетентен съвет!нови [re: Toчицa]  
АвторToчицa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 11:48



МНОГО ви благодаря на всички! Наистина.

п.с.
и пак ще наминавам в този клуб,
то е ясно вече - нещо просто невероятно,
и няма връщане обратно




Тема Re: Моля Ви за компетентен съвет!нови [re: Maлko koмпeтeнтнa]  
АвторToчицa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 11:50



Благодаря и на теб!

Кратко, ясно и точно обяснено. Разбирам. Ще си вземем един общ адвокат. Ще му платим и той ще представлява пред съда. И може да се чака и година време, но делото е само едно. Ще ни викат сигурно на няколко пъти...но ние няма какво да делим и ще сме железни...

Само не разбрах - този Договор за споразумение между двама ни - може ли още сега да го подпишем или трябва да изчакаме още 5 месеца, докато бракът навърти 3 годинки?
м?



Тема Ми, не е вярно, естествено!нови [re: ha!]  
Автор ASSASSlNМодератор (ветеран)
Публикувано22.11.03 17:52



След развода си пролича ядно, че не е вярно.

Защо си заинтересована? Как да те разбирам?

Редактирано от ASSASSlN на 22.11.03 17:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.