Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За издръжката ...нови  
АвторЖeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 09:57



Имам проблем с бившия си съпруг по темата.
Разбрах, че сумата варира от 30-80 лв. В момента плаща 20 лв от дъжд на вятър. Последно за май месец ...
ЧЕ ще го съдя за неизплатените суми е ясно ... но бих искала и увеличение на сумата. Детето ни е на осем години.
Предполагам, че ще имаме проблем с доказването на доходите му, защото въпреки, че работи на две места, предполагам, че го осигуряват на минимална раб. заплата ... ако изобщо има трудов договор...
Как да постъпя?



Тема Оооф, кофти ситуациянови [re: Жeнa]  
Автор ASSASSlNМодератор (ветеран)
Публикувано10.11.03 11:10



Много зависи от бащата. Много зависи какво му е отношението към теб. Ако рече да ти прави номера - кофти. Сумата наистина е от 30 до 80 лева. Наистина той може да си укрие доходите. Може и безработен да се изкара.

Абе, ако е мъж на място и не сте се разделили по най-грозния начин трябва сам да прецени.

Оф, в момента съм осъден на един лев и двадесет и пет стотинки, но това не ми пречи да давам по 100 лв. Плюс още и още и още.


Какво му е отношетиего към детето? Много е важно това. Даваш ли му да се срещат? Или е безразличен?



Тема Re: За издръжката ...нови [re: Жeнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано10.11.03 11:25



по-добре се опитай да се разбереш с него.

Щом работи на 2 места, значи не е цъфнал и вързал и парите и за него са проблем. Ако сте се разделили със скандали и няма връзка с детето, хич няма да има и вътрешен импулс да дава нещо в повече.

Ако при развода е трябвало да се изнесе от семейното жилище и да купува друго или да плаща квартира - със сигурност има усещането, че вече е направил достатъчно за вас.



Тема Re: Оооф, кофти ситуациянови [re: ASSASSlN]  
АвторЖeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 11:32



Здравей! Благодаря за отговора ти!

Не го беше виждал изобщо след развода ... години ... почти осем ...
Наскоро прояви интерес и реши, че иска да се вижда с него
Естествено позволих, но детето не желаеше. Костваше ми месеци и нерви да му въздействам, за да се види с баща си. До момента - два пъти. Детето не го приема, не го нарича татко, говори безлично за него ...
Питам се защо да се тормози детето, аз, да излиза целия ни живот извън релси ...
Знам, че мога да го лиша от виждане със сина му - детето няма да страда, но знам, че започнем ли да си правим на пук ... спиране няма!
За това, че се губят 5 вноски от издръжката трябвало да го съдя - дълга процедура ... ще поеме и разноските по делото, но трябва да започна аз това ... Ще ми коства нерви и пак ... пари ... Ако се окаже че е "безработен" какво следва???
Не зная кой е измислил този ред, но е повече от инфантилен ...
Представете си само колко са жените които гледат сами детето си без да получават издръжка ...



Тема Re: За издръжката ...нови [re: Hell]  
АвторЖeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 11:38



Не сме се карали, не сме делили нищо ...
Аз просто си тръгнахот него
В семейното ни жилище все още има мои вещи
Естествено е, че никога няма да си ги потърся ...
Той има вече друго семейство и две деца



Тема Re: Оооф, кофти ситуациянови [re: Жeнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано10.11.03 11:42



за издръжка от такъв размер не знам дали разходите ти по делото няма да са повече от приходите.

Мисля че при дело за неплатена издръжка имаше някаква друга процедура и май си освободена от такси, ама най-добре го провери това.
Или попитай в клуб "Право".



Тема ясна е ситуацията...нови [re: Жeнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано10.11.03 11:48



заведи си делото, ако не ги даде сам тези пари в разумен срок.
Децата му идват в повече на твоя бивш съпруг, а в такива случаи гледаш да осигуриш тези, които са ти пред очите.
Не казвам, че е правилно или справедливо.
При недостиг на средства такава е логиката просто... всеки се спасява поединично.

В общи линии съм забелязала, че богатите мъже не се пазарят много за издръжката... дават си колкото им се поиска, че и отгоре. Ама като нямаш и трябва още да извадиш - от къде?

Междудругото - май често така се случва. Тръгнеш си без да искаш нищо и нищо и не получаваш... даже и на главата ти се качват в един момент.
Пак добре, че не ти е поискал издръжка и за неговите деца
(малко черен хумор... ама в някой страни и така правят)

Редактирано от Hell на 10.11.03 11:52.



Тема Re: Оооф, кофти ситуация [re: Hell]  
Автор Ryan ()
Публикувано10.11.03 11:49



Няма такси.
Има нерви.

________________
Per aspera ad astra!


Тема Re: ясна е ситуацията...нови [re: Hell]  
АвторЖeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 11:59



Благодаря ти !



Тема Да не те отчайвам, ама спукана ти е работатанови [re: Жeнa]  
Автор ASSASSlNМодератор (ветеран)
Публикувано10.11.03 12:17



Все пак всичко зависи от човека насреща. Ако го е обхнанала злиба при раздялата - не очеквай добрро. Изпитвал съм го това чувство. Много лош съветник е.

Аз панически избягах от семейнотто огнище, което сам създадох, без стотинка външна помощ, сам го напълних, сам...

Ида се изгаврйт с мен... Ми, боли... Не че аз съм безгрешен, ама много страдах за пропиляното време.

Та, сложна ти е ситуацията. Що като той има други две деца... И жена...

Пробвай с добро, обясни му нежно и внимателно, че имаш нужда от неговата помощ... Трогни го.

Па, де да знам! Кофти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.