Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Приятелят ми и децата?нови  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 15:14



Би трябвало в този клуб да ми отговорят най- точно. Не сме разведени с мъжа ми, но не живеем заедно от година и половина. Просто той се изнесе и през това време сме се виждали само два пъти. Аз живея сьс сина си, който е голям- студент е. От една година имам приятел, но винаги се крием и не афишираме връзката си. Освен липса на официален развод при мен и при него нещата не са много ясни. Въпреки това , често си мисля, е ли възможно да кажа на сина ми, че излизам с един мъж и дето се вика да мога спокойно даго поканя вкъщи да изпием едно вино! Чувствам се в някакъв капан! Дайте ми съвет? Има ли някой подобен случай?
Ще ме питате защо несе развеждам? Смятам, че е формалност и няма необходимост в момента!



Тема Re: Приятелят ми и децата?нови [re: Maя]  
Автор july morning (рано ранила...)
Публикувано23.10.03 15:40



Какво мисли синът ти, за раздялата ви с баща му?
Разбира ли те, подкрепя ли те в решението за раздяла?



Тема Re: Приятелят ми и децата?нови [re: july morning]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 16:16



Не е изказвал мнение. Съпругът ми просто го уведоми за решеншито си и толкова. Прие го нормално, след като аз го приех нормално- т.е., че не се тръшках и не страдах от този развой на нещата. За него това беше важно- аз да съм добре.



Тема Re: Приятелят ми и децата?нови [re: Maя]  
Автор erika (kysokoska)
Публикувано23.10.03 17:00



Мисля, че трябва да му кажеш независимо колко сериозна е връзката ти /1 година не е малко, за да се каже че имаш връзка/. Децата обучат да се гордеят с родителите си, пък и ти ще се почувстваш по-добре, ако криеницата приключи. Срам ли те е? Той е голям и е редно да знае, че майка му е нормална жена, харесвана, обичана, силана и секси за мъжете
Смело се довери на детето си, и ако той е разумен ще се зарадва, ако обаче е егоист това ще го поразтърсиш и ще разбере, че не си само негова - на тая възраст момчетата се нуждаят от това. Убедена съм, че ще ти олекне, а и си длъжна да имаш личен живот. Смело и успех!



Тема ахам :)нови [re: erika]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано23.10.03 17:13



съвсем точно :)

Че то този син си е мъж вече. Може и да се поразсърди, като разбере, че майка му му няма доверие.



Тема Re: Приятелят ми и децата?нови [re: Maя]  
Авторocичka (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 17:23



Казваш, че развода е формалност, но не мислиш ли, че ако беше факт, нямаше да имаш такива угризения. Синът ти е достатъчно голям за да може да приеме връзката на майка си с друг мъж, освен ако вижда в тази връзка изневяра към баща си. Далеч по-малки деца /в това число и моите/ приемат връзката на майка си за нещо нормално. Мисля, че първо трябва да проведеш с него един разговор, в който да изясните точно отношенията между теб и съпруга ти. Наясно ли е синът, че тази раздяла /макар и без развод/ е нещо окончателно, а не временно и т.н. Ако синът ти таи надежди, че може баща му да се върне при вас, тогава може и да не му стане приятно от настоящата връзка, но ако е напълно нясно с нещата, с това че те са окончателни и т.н., не виждам причина да има нещо против, освен ако /както някой вече беше споменал/ от чист егоизъм, че ще те дели с някого, се противопостави на връзката ти.
Така или иначе, не мисля че нещо друго освен откровен разговор със сина ти, може да изясни нещата. Може би ще е добре, ако разговорът е на два етапа - първо изясняване на нещата относно раздялата ти с баща му и в зависимост от резултатите от този разговор, евентуално втори - за връката ти.
Желая ти успех.



Тема Re: Приятелят ми и децата?нови [re: Maя]  
Автор dazd (optimist)
Публикувано23.10.03 17:37



Zdravei,

Pisa ti ot poziciata parvo na dete na maika si, a sled tova ot poziciata na razvedena mlada zena. Kogato maika mi se razvede, a az biah 2 ri kurs studentka i sled godina si nameri priatel, tia samata e bila v tvoeto polozenie, edin den savsem sluchaino az i otivam na gosti i eto ti iznenada. Tia milata nesmeese da otvori vrata, goliama skunfuzna situacia bese. Za neia, a na men mi stana smesno, no mi dozelia za neia. Sled tova tia ne smeese da me pogledne v ochite, a az zapochnah razgovora, kazah i che tova e normalno, dori mnogo hubavo, ta nali i az imam priatel, s koito skoro sled tova se uzenihme i predi godina uspiahme i da se razvedem, no tova e druga tema. Vaprosat e ti ako se chuvstvas gotova, go napravi, ne viarvam sinat ti da e protiv, goliam e veche i samiat toi ima lubovni trepeti, taka che deistva i ne se pritesniavai, niama nisto po hubavo ot lubovta.



Тема Re: Приятелят ми и децата?нови [re: dazd]  
Автор Jena+++ (I As... I Vie..)
Публикувано24.10.03 07:25



Zdravei, shtom sina ti e stydent niakade si na vazrasta na maika mi predpolagam ili dve tri pet godini po mlada.
Bashta mi pochina predi 2 godini, maika mi izglejda mnogo dobre za godinite si, rysa sas sini ochi.. abe prevlekatelna mlada jena.
As veche goliama imam si sashto sabpryg, no ne deca, sestrami sashto omajena s dete.
Predi godina maika mi s koaito se vijdax vsiaka sedmica i i otdeliax nedeliata samo za neia mi zaiavi che shte si nameri maj che nemoje da izdarja da jivee sama. As kazax OK shtom nemojesh nameri niama problem za nas nie go razbirame. No sled oshte sedmica mi kaza.....o as si namerix edin maj...taka taka pochna da iztakva vsihcki + kachestva i togava as prosto izvednaj zamlaknax i mi stana edno takova gadno i krivo. Kak moga kogato otida v kashtata v koiato sam izrasnala v koaito sam jiviala s bashta mi da vijdam chyjd maj, as ne sam malka tozi maj da me zalagva s bonbonki i shokoladcheta, niama s kakvo da prevleche vnimanieto mi za da go zaobicham. Toi prosto ostava edin nikoi za men. Palna kasha v glavata mi poviarvai te mi, ne go izrazix, kazax i OK shtom e reshila da deistva kakto nameri za dobre, no i do den dneshen as nemoga da priema tozi maj. Vijdala sam go samo vednaj. Ne jiveia nablizo za da im xodai na gosti sega, no si mislia che ako niakoi den posetia rodia si grad niama da moga da izdarja i edna vecher v tazi kashta. Nemoga da go obiasnia zashto, nikoga ne sam i go kazvala i na neia, no tova e po temata za da si napravish izvoda.
Vse pak vseki ima pravo na lichen jivot i nemislia che triabva da se saobraziavash s decata ti oshte poveche che te sa golemi, sega stydent ytre shte si ima i semeistvo, a ti shte si sama.

Varvim... Mislim... Varvim... Mislim...


Тема Re: Приятелят ми и децата?нови [re: Maя]  
Автор july morning (рано ранила...)
Публикувано24.10.03 09:05



Мисля , че е добре да му кажеш. Той самият не е малък, а и щом приема нещата спокойно, не би трябвало да имаш проблеми.



Тема Задължително трябва да уведомиш сина си [re: Maя]  
Автор ASSASSlNМодератор (ветеран)
Публикувано24.10.03 09:14



Не да му казваш, не да се оправдаваш, не да се чувстваш гузна...


УВЕДОМЯВАШ го и толкоз!

А, не е зле да се разведете, щом сте я докарали до тук. Все пак юридически трябва да оформите нещата. Не е приятно, досадно тъпо е даже, ама няма как. Направи го. Длъжна си! Нали подсъзнателно усещаш, че ни си женена, ни си разведена? Нали те гризе това? Познах ли?

Приключвай колкото се може по-бързо! Не си пилей времето, не прави моите грешки. Усмихни се!

Редактирано от ASSASSlN на 24.10.03 09:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.