Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Раздумка пролет 2021 [re: Ekna]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано13.04.21 18:35



Я запретни ръкави и си омеси един тутманик, мързеланке





Тема Re: Раздумка пролет 2021 [re: iliana.k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.04.21 09:38



Великден е хубав празник, мама има имен ден. Внукът ми кани близък на гости за Великден у прабаба си /моята майка/ с думите:" да знаеш баба Вени какви вкуснотии приготвя" . А той милия не яде агнешко, нито дроб сърма, нито домашната руска салата, само питка. Яйца също не яде, само да ги чупи обича. Една къртица изяде всички лалета есента, над 400 луковици. Така им се радваше жената, останаха само нарцисите. А и тя ще навърши 80 тази година. Вече прануваме имения ден само на кафе и козунак. И винаги ме предупреждава да си обличаме нещо ново за празника. Не е нужно да е нова рокля, чифт нови чорапи вършат същата работа. Те са седем деца, майка и винаги им приготвяла за Великден по нещо ново, опинци /обувки от свинска кожа/ кърпа за глава, чорапи, каквото има, но за всички. Та така, да си сложите нещо ново за празника.
А трапезата е лесна, ще приготвя всичко както му е реда. Вие как празнувате?



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка пролет 2021 [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.04.21 09:53



Аз също наминах случайно и какво да видя - кепенците вдигнати, вратата широко отворена и вътре - хора! Чувство като да съм влязла в любим антикварен магазин, който дълго не е бил отварян. Да не се обиди някой!

Не говорим за стари и прашасали артефакти, а за старинни и ценни уникати! Такива сме ние - изпитани във времето, с дълги и вълнуващи истории, с незабравими мигове на страдание, съпричастие и радост от малки и големи победи. Ще бъда щастлива, ако Клубът се възроди, защото това, с което е изпълнено съдържанието му, не може да се сравни с новоизлюпения ФБ! Обичам ви, мили мои и бъдете здрави в тези нездрави времена! Прегръдки на всички поред!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка пролет 2021 [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано14.04.21 11:13



Преди Великден се случват чудеса

, клубът ни се възражда.
Бубе, това за новата дрешка ми хареса, ще си го взема.



Тема Re: Раздумка пролет 2021 [re: iliana.k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.04.21 11:19



Тук ме нацели само с последната дума.



Някога баба му на мъж ми правеше невероятен такъв. Откакто я няма не съм вкусила такъв. Тя, милата, много искаше да научи някоя от нас да точи и да прави нейните баници. Обаче ние тогава не щяхме. На ти сега туткманик. Няма такъв!



Тема Re: Раздумка пролет 2021 [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.04.21 11:27



Ей, Джулче - Мулче

Старинни сме били, ааамаха! Сега за извинение трябва да ми изпратиш нови нотички да уча Но този път да не е песен, че се изкушавам и се пъна да пея



Тема Re: Раздумка пролет 2021 [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.04.21 11:42



Ех, че хубаво ми стана в твоя разказ за твоята Мама! Свекървата ще стане тази година на 81. Обаче не остарява тая жена! По-енергична е от мене. Приятели - дал й Бог много. Тя им помага, те й помагат. Чак понякога се чувствам засегната, че не можем да се вредим да я закарам до някъде. Има си човек да я кара, друг - да й носи луканка, трети - да й занесе мляко и яйца. Пък тя също им прави баници на съседите, гледа им децата. Нали остана без внуци и тя се радва на чуждите. Ех, какво да се прави.

Ами за Великден нищо необичайно при нас. Сестрами си идват и настава весела глъчка. Но нашите остаряха по-рано от свекървата ми и се изморяват. Пъкние сме малко глезани. И все гледаме да излезем на разходка на Острова, пък кой ще готви... За Бъдни вечер за първи път участвахме в готвенето за празника. В моя апартамент навихме и сготвихме сърмичките. Сега за Великден нещо подобно ще е. Част от празничното меню ще го приготвим при мене със сестра ми. А децата ще боядисат яйцата, евентуално самостоятелно.

Ох, що така ме цепи главата днес...



Тема Re: Раздумка пролет 2021 [re: Ekna]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано14.04.21 15:31



Ха,ха, е то излезе, че си не само мързеланка, а и глезанка





Тема Re: Раздумка пролет 2021 [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.04.21 16:09



Ей, Екна-Мекна, че от старинното по-скъпо нЕма! Искаш да си младо-зелено, ама пак нЕма!
Аз се чувствам винтидж и съм горда, щото ако нЕкой реши да ме купи, бая трЕбе се изръси.
Засега ги е страх да питат дори за цената и си стоя така... неоценена!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка пролет 2021 [re: *jull**]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано14.04.21 16:28



Джулка, май прихвана северозападно-шопски диалект,а






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.