Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема МЕТАСТАЗИ ЧЕРЕН ДРОБ. АСЦИТнови  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 14:12



Не знам как да се свържа с вас,затова изпратих персонално писмо на вкnixx,който адрес взех от Визитарника.Чета всичко, имам въпроси,но не мога да се свържа с вас,не умея ли не знам. Дано сега да съм налучкала правилния път и това да стигне до вас. Ако се получи,ще си опиша проблема,търся помощ за мъжа ми... Объркана съм.

Редактирано от *jull** на 01.04.09 13:14.



Тема Re: метастази черен дробнови [re: миpaндa]  
Автор ili_st (непознат )
Публикувано01.07.08 14:14



Еми справи се - браво!Давай нататък.........



Тема Re: метастази черен дробнови [re: миpaндa]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 14:35



Моля ви,кой може да ми помогне-може ли да се направи химиотерапия на черен дроб със силно подут корем със съдържание на "Ацидна"течност и със билирубин над 30?Мнителна ли съм незнам..Мъжът ми беше "Тематичен"при д-р Кр.Койнов в ИСУЛ при изпитание на лекарство на "Астра Зенека",но след като се установи,че лекарствато не действа ,от "тематичен" се превърна в абсолютно "безразличен" и се започна:няма лекарство,няма места,кой ти е казал да дойдеш днес,не идвай ,аз съм в отпуск,ама той изобщо не е в отпуск!!Няма ПАЦИЕНТ,ИМА ПАРИ И "ТЕМАТИЧНИ"ЗА ПАРИ,НИЩО ПОВЕЧЕ!!Сега немога да разбера,дали наистина не може да се направи химио при билирубин над 30 и с подут корем.Мъжът ми лежи в болница и се върти в омагьосан кръг,ако направят вливания с глюкоза и солеви разтвори , за намаляване на билирубина,корема расте,те спират и т.н.От Исул не искат да направят химиото със задържана т.нар."Ацидна"течност..Изпадам вужас,че ще го изпишат, не може да се направи химиото и той ще получи натравяне рано или късно!Към кого да се обърна,къде да търся второ мнение?Всички ли са такива?Някой правил ли е химиотерапия в Мюнхен и колко стрлува?Ще се побъркам?
Моля ,помогнете!



Тема Re: метастази черен дробнови [re: миpaндa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.07.08 15:32



Не се побърквай, а търси второ мнение, или в Онкологията или в Диспансера в Младост.
Течността от корема се източва, вземат се обезводняващи и нещата се овладяват. И аз съм с подут корем /без течност обаче/ и правя химиотерапия.
Просто вземи му последните изследвания и епикризи и се консултирай...мисля, най-добре в Диспансера. Но и други ще ти пишат с мнения.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: метастази черен дробнови [re: миpaндa]  
Авторбиби (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 16:27



Миранда, може да ти прозвучи отчайващо, но при асцитна течност наистина не се прави химиотерапия, защото е безполезна. Сблъсках се с този проблем миналата есен покрай съпруга си. За да се ограничи събирането на асцит му вливаха фурантрил, пиеше спиронолактон, влеваха му и хепатопротектори. При източване на асцита му вливаха задължително албумин- в зависимост от източената течност различно 1 или 2 банки.



Тема Re: метастази черен дробнови [re: биби]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 19:27



Биби, как се справи по-нататък?



Тема Re: метастази черен дробнови [re: миpaндa]  
Авторбиби (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 21:35



Въпреки прилаганото лечение от всички лекари- за което съм им признателна- краят настъпи след един месец. Просто всеки ден от този последен месец беше надежда за него, а аз бях подготвена психически.



Тема Re: метастази черен дробнови [re: миpaндa]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 21:38



Здравейте отново,Влизам или поне се опитвам да съм в кондиция.Най напред благодаря на бога,че ви има.Най после успях да се ориентирам и открих в Каталога много рецепти за асцитната течност,дано успея да изпълня тази с невена,защото при бащами с отоци от сърдечна недостатъчност имах страхотен успех.Правя този мехлем и го препоръчвам за отоци.За съжаление след това същистване с тези резултати на мъжа ми не съм се сетила да мажа корема.Честно да ви кажа,като чета всичките неща които сте си писали и помагали в тези трудни моменти ми се усилва вярата в доброто и в хората.След този Койнов се бях обезверила съвсем.
Някой от вас дали е ползвал чая на проф.Ахтарев от Централна билкова аптека.От 1 седмица го ползвам,някой да каже нещо за него?И още-ползвали ли сте СелФууд САМ-и-добавка за черен дроб за отстраняване на токсини?
Предварително благодаря
Бъдете здрави!



Тема Re: метастази черен дробнови [re: миpaндa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.07.08 22:27



Радвам се, че влизаш в кондиция, така трябва, да ти е бистра мисълта, а не замъглена от паниката


В рецептите на П.Димков четох при вода в корема да се пие по 0,5 гр. нишадър три пъти на ден.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: метастази черен дробнови [re: vesela.bg]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 05:31



Веселче,благодаря ти чедо!Възхищавам ти се и ти се радвам за грижите към всеки!
Пожелавам ти мнвого успешни дни,наситени с радост ,пожелавам ти да изпиташ оня щастлив миг за пълна победа над тази болест!
Много слънце днес!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.