Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:34 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Имунологиянови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано19.09.19 11:42



Чудех се дали да не отворя отделна тема, но кой ли пък ще пише толкова в нея...

Така, да докладвам:

Консултацията при доц. Манев е 70 лв. На първата среща сне анамнезата, така че повече говорех аз. После ми даде листовка, формат А4 с отбелязаните изследвания, които исккаше да направя в централния офис на Цибалаб, защото имунологичните изследвания се правят на малко места, а кръвта е добре да е възможно най - прясна.

Освен имунологичните, пусна и една камара други. Например, за първи път си видях холестерола, който не е в норма. Магнезий, цинк, Д. Много са. Но ми пусна и 5 маркера, а те вдигат много цената. Разбира се, той преценява според човека. На мен ми излязоха 440 лв.

Втората консултация: беше поискал паролата за достъп до изследванията, така че, когато се видяхме ги беше разгледал и ми връчи писмена консултация, която на място разясни. В нея се съдържат и 20 точки - предимно хранителни добавки, чайове, диетата на Й. Будвиг - рецепта с извара и лен.

Диетичен режим не е подготвял специално. Но, когато го попитах за това, не ми каза нещо ново - без червени меса, захар, алкохол и цигари, много зеленчуци и прочие.

Целта на списъка с 20 неща е да коригираме големия имунен дефицит, както и да повлияем положително уроинфекциите, които са следствие от операциите и другите извъннормени показатели, за да мога да понеса предстоящите поддържащи курсове химия без да се срина тотално.

Шок и ужасссс! Едно от нещата за месеца ще излезе 322 лв., другите са по-евтини, но има няколко, които са по 60-70 лв., други по 30-40 и т.н.

Освен това някои се пият преди, други по време, след храна; някои са ежедневни, други 2-3 в седмицата или 14 дни в месеца... Луда станах. Сега проучвам, ровя за цени и прочие.

Ама искамм да ви кажа, че до днес имах само 1 хапче да пия и забравям дали съм го пила или не, та с 20 как ще се опрравям, хич не знам. Трябва да си наема секретарка.



През ноември пак трябва при него...



Тема Re: Имунологиянови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.09.19 17:27



Тогава прибави и няколко стотачки месечно за секретарка. Така де, ти не може да струваш евтино!


Между другото, напиши колко ти е вит.D (и при какви референтни стойности). Моят преди няколко месеца беше катастрофално нисък (3 пъти под най-ниската норма!) и с много зор успях да го докарам до долната граница. Сега трябва да го бутам поне до средата, ама кой знае колко време му трябва... Голяма беля прави липсата му, да знаеш!
А този доц. Манев да не чете в нашия "Справочник"? Че май за повечето неща сме писали тук.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Имунологиянови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано19.09.19 18:21



Нали, хахаха! Направо по една диплома за доцент трябва да ни раздадат!

Моят вит. Д (25 ОН по-конкретно, че те 2 вида пускат) не е чак толкова нисък, но пак е под долната, за сметка на леко увеличен калций. Казах му, че от време на време поглъщам по няколко капки вигантол и той одобри, но малко ще увелича честотата просто. Щото до сега буквално, когато ми скимне.

Иначе стойността му е 40,35, а реф. От 50 до 120.

Преди време видях една приятелка. Тя е от много богато семейство. Лекува се в Турция. Та й даваха много големи дози вит. Д. Но вече не ги помня. Та още от тогава си църкам профилактично. Но скоро не бях го пускала.

И не само него. Като цяло беше полезно да се видят всичките тези неща. И ПКК, биохимия, електролити, кръвосъсирване, урина, инфекциозни и алергология и т.н. Много са.



Тема Re: Имунологиянови [re: Ekna]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано22.09.19 16:45



Аз започнах да пия вит. Д след консултацията в Милано. Никога не съм си пускала изследване. Какъв точно вит. Д да си пусна? И на гладно ли? Спряла съм го от около 2 месеца и все не стигам до лабораторията.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Имунологиянови [re: kras4o_k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.09.19 23:59



Честно казано, скъпа, не знам конкретно каква е разликата между двете изследвания на вит. Д. Но се различават доста по цена по спомени от преди години. Обаче вече не ги помня, Красинце. Според мен си пусни този, който имунолога ми пусна на мене D 25 (OH). На гладно. Ама според мен е хубаво да видиш и калция, щом ще си пуснеш Д.



Тема Re: Имунологиянови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.09.19 12:54



Сега погледнах, че преди 2-3 месеца калцият ми е бил малко под горната граница. Тогава не му обърнах внимание. По средата ли трябва бъде?
И как да го докарам до там? Доколкото знам, всичките тези излишества/или дефицити са въпрос на специфична обмяна. Някакъв съвет?
П.П. След като попрочетох малко за калция, разбрах, че много важен е балансът между общия и йонизирания калций. Явно трябва да си направя изследване и за двата.

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 23.09.19 14:40.



Тема Re: Имунологиянови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.09.19 23:31



Не съм задълбавала толкова, Джулче. Това беше едно от много показатели, на което и аз, но и доцента не обърна голямо внимание.

Но това, което от обща култура знаем, ако няма други признаци за нещо по-страшно, е, че вит. Д спомага за усвояване на калция от организма. Ако Д е недостатъчен, калция не се усвоява и е над горна граница грубо казано, какъвто е случаят при мен.

Но според възрастта и промените може да има и други причини. Остеопороза, например. То за това е добре да се гледат свързано нещата и да се проследяват, ако има проблем.

Но при теб е малко по-нисък, казваш. Може да не е никакъв проблем. Правила ли си скоро изследване за костна плътност? Щото на твоите години е добре да се проверяваш периодично, знаеш. Тези промени също имат пряко отношение към стойностите на Ca и D. А може просто да хапваш по - малко калций съдържащи храни.

При мен също е желателно пък заради твърде ранната изкуствена менопауза. Отдавна не съм правила такова изследване, нито сцинтиграфия, но все се надявам да кажат рентгенолозите като ходя на ПЕТ. Макар че те се съсредоточават в основното заболяване... Не е лошо и аз да проверя костната плътност...



Тема Re: Имунологиянови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.09.19 00:43



Ох, ако чакаме на лекарите да обърнат внимание на нещо, което не е конкретно по техния въпрос...
Никой не си прави труда (а може би няма знания?) да погледне свързано нещата.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Имунологиянови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.09.19 14:35



В случая просто не беше нещо фатално като стойности. За това не му обърнахме внимание.

Иначе самият той поиска да види и тези изследвания. И предполагам, че знае защо ги иска.

Но принципно си права... Твърде сложно им идва, защо да се занимават със "странични" неща...



Тема Re: Рак на яйчника №4нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.11.19 17:59



Маркерът се качва, мама му стара.

72,7.

Беше малко под 50 преди месец.

Няма да ми се размине... Среща с проф. Дудов, химия и прочие. Оффф...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.