Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Сайт за консултациянови  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.01.19 13:19



На мейла получих въпрос:
"Ползван ли е от някой потребител сайта

за въпроси към лекари?"

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Сайт за консултациянови [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано02.01.19 16:57



Не, но има неща на доста достъпен език.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Сайт за консултациянови [re: ALONE911]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.01.19 18:27



Аааауууу....



Пушенето причинявало разкъсване на ДНК... За първи път чета подобно обяснение, което, за жалост ми се навързва с това, което научих покрай генните мутации на BRCA 1 и 2 и начинът на действие на парпинхибиторите като група лекарства, които не можем да си позволим на този етап.

Не ми стана ясно, обаче, след като вече нямам яйчници, и след като, така или иначе е ясно, че има генни мутации в ДНК-то ми, макар не на цитираните гени, а по всяка вероятност на някои от партньорите на тези гени в клетката, та спирането на цигарите ще даде ли възможност за възстановяване на тези разкъсвания на веригата на ДНК. Или по-скоро, веднъж допусната тази увреда, не може да се възстанови...



Тема Re: Сайт за консултациянови [re: Ekna]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано02.01.19 19:37



Аз също съм пушач. Баба ми пушеше, но умря от рак на гърдата на 73 години след голям стрес. Преди това беше спряла да пуши някъде около 7 години. В рода й обаче има хора болни от рак.
Баща ми пушеше и работеше в същия завод както и аз, но умря от друго.
Познавам двама човека които починаха от рак на белия дроб без да са пушили.
За мен основната причина за рака е стреса, лошата храна и замърсяването на въздуха. Не само за рака, а и много други заболявания.
Сайта ми хареса заради изясняването на поведението на болните от рак, а и околните.
Определих си и стадия на рака.
За мен не е добре, че организма ми здрав като цяло не е успял да се съхрани и унищожи генната мутация. Би следвало всеки правилно функциониращ организъм да може да се съхранява, обновява, а не да се самоубива. Това е самоубийство на ДНК ниво и то развито в последствие.
Туморите не засягат само хората, а и животните. А те не пушат.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Сайт за консултациянови [re: ALONE911]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.01.19 11:18



Е, така е. И аз все с това се оправдавам.

Организмът би бил наистина тази самоизцеляваща се система, но ние му пречим. Затрудняваме го, задъхваме го. Не само с цигарите. С всичко, което човека прави или не прави срещу самия себе си. Вредни емисии, вредна храна, пушене, пиене, стрес... Организмът си има определен капацитет. В един момент му идва в повече.

Животните не пушат, но често се разболяват от рак пак именно заради хората.

Знаем го. И въпреки това продължаваме. Отделният човек и човечеството...

Но аз имах нещо по-конкретно предвид, което ме стресна отначало и до момента не бях чела:

При гърда и яйчник изследват посочените генни мутации и ако ги имаш държавата разрешава да ти приложат едно лекарство, което коригира грешката, прекъсването в единия или двата реда на ДНК в тези гени. Но грешката може да е в някой от партньорите на тези гени в клетката. Фактът, че при мен Цисплатината работи, означава именно това, защото мутации на БРКА 1 и 2 нямам. За това, за прилагането на това лекарство се изисква да не си резистентен към платина. И понеже микробиолозите наблягат именно на това прекъсване в редовете на ДНК, сега като прочетох, че пушенето може да причини това и се стреснах...

Ами чети, Алоун! Всичко, което ти е полезно. Не е лош сайтът. Щом се списва от лекари - още по-добре.



Тема Re: Сайт за консултациянови [re: Ekna]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.01.19 12:07



Чудя се, кое е по- добре? Да бъдеш информиран или не. А, може би за всеки има граница.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Сайт за консултациянови [re: ALONE911]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.01.19 10:54





За всеки си е индивидуално. Не е лошо човек да е информиран. Донякъде. Поне за да знае как да разговаря с лекарите и какво да пита, когато му се струва важно да пита.

И на мене вече не ми се чете. Не искам и не мога да знам всичко. Трудно е да се отпуснеш, ако непрекъснато четеш. Някога сме избрали друго да четем, не биология. Специалисти сме в други неща. А науката за човешкия организъм е сложна наука и нямам намерение тепърва да ставам специалист в това, повече отколкото съм в момента.

Някои хора от четене се побъркват. Изпадат в депресия, виждат само лошото между редовете. Всеки трябва да си се усеща как, колко, докъде.



Тема Правилно четене на медицинска информациянови [re: Ekna]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано04.01.19 11:46



Още в по-миналия век Джеръм в култовата си книга "Трима души в една лодка", на разбираем език е обяснил как да четем и тълкуваме медицински книги.



~~~
«The Way They Wove the Spells in Sippulgar»

Тема Re: Правилно четене на медицинска информациянови [re: Phillip]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.01.19 18:46



Това ми е любимо!!! Много често се сещам и цитирам този епизод от тази книга, чийто автор също ми е много мил

Поводи за това колкото искаш.

Най-често го цитирам на жени, които ми пишат през блога за разни неща, свързани с евентуален рак.

Но малко или много всички минаваме по този път, де.



Тема Re: Правилно четене на медицинска информация [re: Phillip]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано05.01.19 20:52



Лошо, лошо, но още по-лошо е, че когато мислиш, че вероятността да се окаже това е 0.01%, а тя цъфне с 100% и в стадии когато малко вече може да се направи.
Задаваш си въпрос , толкова ли съм неграмотна и мърлива? Въпрос без отговор.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.