Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Медитации, визуализации, автохипнози за изцелениенови  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.03.18 19:13



Здравейте, момичета!

Понеже подготвям подобно нещо на база на моите собствени разговори с тялото ми, системи, органи и клетки, най-вече с Т-клетките убийци и с туморните ми клетки, и ровнах да видя дали има нещо подобно в ютуб.

Оказа се, че има. От една страна има много общо с моето си нещо, от друга е доста различно.

В общи линии от начало не ми допадна гласът, интонацията и текста, но я изслушах до край И, всъщност не лоша.

Пробвайте, няма нищо лошо. Дори да не си падате по йога и Медитация, това е по-скоро самовнушение, като автохипноза е.

Когато успея да завърша моята ще я кача и нея тук.

А, междувременно, ако попаднете на други подобни, свързани със здравето, качвайте.

Нека се опитаме и по този начин да си помогнем.

Ето я и изцеляващата медитация:



Редактирано от Ekna на 02.03.18 19:14.



Тема Re: Медитации, визуализации, автохипнози за изцелениенови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано16.09.18 16:18



Медитация.Едгар Кейси й отдава огромно значение.Според него по време на медитация можеш да получиш отговор на всеки въпрос,без значение дали е тривиален ,делничен или от кардинално значение .Медитацията е прихване на аза и вслушване във вътрешния глас.Повече на сайта на организацията му .

Редактирано от Tia maria на 16.09.18 16:20.



Тема Re: Медитации, визуализации, автохипнози за изцелениенови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано16.09.18 16:22



Исках да напиша един пост ,но ми закрива инструментите ,не мога да публикувам.
Книгата на Шърли Маклейн в Спиралата
Споделя много личен опит ,ясно разбираемо.Приятна е жената.



Тема Re: Медитации, визуализации, автохипнози за изцелениенови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.12.18 18:50



А ето и медитацията по мой текст и с моя глас:





Тема Мерси, Екне. И некои съветинови [re: Ekna]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано24.12.18 12:11



Мерси, Екне. Хубава и полезна работа си свършила.



Аз като дърт нереализиран режисьорин на филми и клипове, ще си позволя да ти дам некои съвети.
Първо, даваш ни небрежно клипа от 217-та секунда, като някои ще пропуснат уводната ти част. Добре би било да вдигнеш малко камерата. Така зрителите се чувстват сякаш в дупка, ти ги гледаш отвисоко. Сигурно ти е вградена в лаптопа и не можеш много да я местиш, та помисли за отделна външна камера. Значи, очите на зрителите и твоите да са на приблизително едно ниво.

Второ, нагласи светлината, за да няма отблясъци в очилата ти.

Трето, клипът за медитация поне на мен ми навява алюзия за забавляващи се вируси, примерно на Епщайн-Бар.



И е много еднообразна. По-подходящи биха били реални природни картини на бълбукащи ручеи, раздвижвани от лек вятър дървета и цветя, гонещи се пухкави облачета по небето, пърхащи шарени пеперудки, мързелуващи котки и пр.
Или анимирани фрактали! Виж примерно това: . Не обръщай внимание на озвучаването, не е съвсем медитационно сполучливо, докато твоето е.
Сигурно твоята анимация си я правила сама, така де, няма да крадем, я. Но, ако се зачетеш в теорията и практиката на фракталите, ще видиш колко е увлекателно и има много свободни програми, с които да твориш собствени фрактали и анимации с тях. Може да отпочнеш от Уикито на български .

Весели празници ви желая.

~~~
«»


Тема Re: Мерси, Екне. И некои съветинови [re: Phillip]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.12.18 22:07



Йехаа



Ама въбще не съм и предположила, че ютубата ще ви го покаже от там, докъдето последно съм го въртяла аз Обаче, аз така или иначе се колебаех за тази уводна част, в смисъл дали изобщо да се показвам. А и при следващи слушания тя може да стане досадна. Но реших да се покажа, с нещо като мотивираща цел.

Камерата ми е на телефона. Задната е по-добра, но в общи линии и предната не е лоша. Добри са. Но къде ли не я въртях... Стативче ми трябва. Имам едно малко настолно, за гледане, не за снимане. Но трябва да си купя такова за снимане. Ще.

Това със светлината малко ме затруднява, защото си поглеждам текста на лаптопа Не знам как го правят другите му там... влогъри и т.н.

А анимацията е снимка на Т-лимфоцитите. Т.нар. т-клетки убийци, които схрускват лошите клетки Взех от възможно най-блезобидния изглед на т-клетки и добавих ефекти, за да не стои така статично. Това ми беше идеята. Но, принципно, човек следва да е със затворени очи, за да не се разсейва, а да потъне в съществото на медитацията

Това сс фракталиите ми е интересно, обаче зет ми си взе графичния талет. Така, че на този етап не ме влече... Знам какво е с мишка да се работи по такива неща. Ужасно боли.

Обаче можеш да ми кажеш, ако знаеш, добра фрий програма за правене на амбиент музика, по възможност с много нейчър саундове, вълни и прочие. Изтеглих си една, но няма много инструменти (например цигулка няма) и природни звуци.

Освен това, ще ми е полезно и мнението ти, ако имаш такова, за добра видеообработваща програма, фрий, естествено, на този етап

Учудвам се, че си я отворил Мислех, че не си падаш по такива неща.

Благодарско за съветите!

Редактирано от Ekna на 26.12.18 22:09.



Тема Значи:нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано27.12.18 10:08



1. От програма за амбиент музика не съм се интересувал, не мога да ти помогна.

2. За базова видеообработка използвам свободната

. Базова, но си има много възможности. На мен ми върши работа като режа, кърпя клипове, конвертирам формати, мащабирам и някои прости ефекти. Разбира се, не може да се мери с платената Adobe Premiere.

3. За четенето на текста, ми, напечати си го на хартия.

~~~
«сАрми!»



Тема Re: Значи: [re: Phillip]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.12.18 12:01



Пробвала съм с разпечатан текст. Но трябва и него да търся как да го закача на височината на очите. Иначе става тъпо да поглеждам надолу. А и ако е по-едър шрифт за по-добра четимост, отива на 2 страници. И току в записа се чуе шумкане на хартия



Но аз рядко се появявам.До сега не бях. Само глас - чиста работа



Тема Лесно е.нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано27.12.18 12:26



Лист се закача с класическия метод с тиксо на стената пред бюрото. Надявам се то да не ти е артистично разположено в средата на стаята. А при прелистване, просто натискаш паузето на записа, прелистваш и дори можеш да се изкихаш пълноценно и после продължаваш.



Отдавна е известно в педагогиката, че виждането на лектора значително подобрява възприятието на сложния учебен материал, в сравнение със слушане само на глас или четене на сухарски учебник.

~~~
«сАрми!»



Тема Re: Лесно е.нови [re: Phillip]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.12.18 11:38



Надявам се то да не ти е артистично разположено в средата на стаята.

Просто нямам бюро



Снимам върху кухненската маса, която е по средата, не много артистично, хихи. Другият вариант е да наизустявам текста предварително.

Обаче мечтая за голяма къща, в която да имам и "кабинет" и стая за спорт и...

Но дядо ти Коледа ми донесе селфи стик. Как съм живяла без него до сега не знам Е, не е точно статив, но ще е по-лесно да закрепят камерата на нужната височина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.