Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Рак на яйчника - 3нови  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.01.14 19:40



Предишната тема -



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано22.01.14 19:52



Тази терапия се прилага от онколози които работят в центровете традиционна медицина, да не стане грешка, това не е алтернативна терапия. В щатите се заплаща от здравната каса и е НЕТОКСИЧНА терапия за лечение на рак. Когато болния откаже на онколога си токсичната химиотерапия се изпращана ИМУНОТЕРАПИЯ, индивидуална за всеки болен. Тук става въпрос за рак на яйчниците, но се лекуват и други видове рак. В България набързо мина тук там инфо за терапията и то за фаза 1, вече е фаза 4 - пояснявам, че фаза 4 е нивото на изпитвания и прилагане, не означава стадий 4 на заболяването и се прилага на много места. Тя също може да се съчетае и с алтернативно лечение - имам предвид други вливания и терапии. Пак да поясня, че фаза 4 е последното от изпитванията и при доказан добър ефект при първите фази - 1, 2, 3, през годините се прилага масово по преценка на лекаря - онколог.





и краткото съобщение на български език, което е позакъсняло с инфото, защото вече е фаза 4, и в щатите работи от 2011 година




добавям




Живота е рисуване без гума за триене.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kaloyana_-177704 на 22.01.14 19:54.</EM></FONT></P>

Редактирано от kaloyana_-177704 на 22.01.14 21:19.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано22.01.14 20:24



Пуснете си видеото, много добре е обяснен принципа на терапията от лекар




Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 22.01.14 20:25.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.01.14 22:11



Благодаря ти, Кали! Не съм чак толкова добре с инглиша, но утре ще се позапозная по-подробно.



Тема Препоръка за онкогинекологнови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.04.14 11:22



Здравейте момичета,

По молба на нов член на клуба - milarulz@yahoo.com, която още няма достъп, моля дайте мнението си за хирурзи - онкогинеколози. Тя вече е попрегледала в клуба (и не само), и е очертала няколко възможности, но ако имате и други препоръки, моля, посочете ги:


"Засега се насочихме към четирима лекари:

- Д-р Янчо Делчев – онкогинеколог-хирург – записахме час за утре. Преди е работил в V Градска, сега е завеждащ отделение в МБАЛ Доверие. Меги от клуба е оперирана от него, доколкото прочетох. Натъкнах се и в bg mamma на други положителни мнения за него във връзка с онкозаболявания. Отзивите за него са, че освен добър специалист, е и човечен, което мисля е много важно.
- доц. Никола Василев от ВМА – завеждащ Обща и онкологична гинекология - за него намерих положително мнение в bg mamma от момиче с хистеректомия.
- д-р Валери Нецов – преди е работил в Св. София, сега е завеждащ в София Мед (но изглежда не оперира по здравна каса - трябва да допроуча). Thea е оперирана от него; има доста положителни мнения за него в bg mamma.
- д-р Антоанета Ганчева – онкогинеколог, дълги години е работила в СБАЛО Дървеница, сега май приема само в частния си кабинет. Имам позната, оперирана при нея преди години. Доста е хвалена в bg mamma, но откривам предимно препоръки за профилактични прегледи."



Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: Ekna]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано14.04.14 12:13



Много, много съжалявам, че се искат такива съвети, но какво да се прави…
Има различни мнения – едни препоръчват операция от специалист-онколог, който „знае“ какво да изреже.
Както е казала Екна, мен ме оперира д-р Нецов, който преди повече от 8 години работеше в б-ца „Шейново“ – София, но от доста години е в частна клиника, не зная как е сега.
Моите „отгледани“ кисти се бяха превърнали в рак.
По време на операцията ми е имало патолог, така че освен тоталната хистеректомия е махнато всичко засегнато – разсейки в оментума и асцитна течност с туморни клетки. Оставени са лимфните възли, тъй като са били здрави. По-късно мои близки настояваха за повторна операция, за да се махнат превантивно – статистически най-напред там се получавали метастази. Моята лекарка от Онкодиспансера д-р Тошева обаче препоръча да се следя по-често, за да реагирам навреме, тъй като тези лимфни възли си имат своята роля и по-добре да останат докато са здрави, което си е риск, но аз го поех.
Така, ако бях при друг лекар, може би операцията щеше да бъде по-радикална.
Но пък се възстанових много бързо – както при ражданията „секцио“ – на работа отидох на 10-ия ден от операцията.
Стискам палци каквото и решение да се вземе, всичко да приключи добре!!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор mareto8212 ()
Публикувано02.05.14 06:59



преди един месец ни поставиха диагноза хашимото възможно ли е това да е причината за високият туморен маркер CA125-114

Редактирано от mareto8212 на 02.05.14 07:10.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: mareto8212]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.05.14 10:01



Предвид, че обяснението за Хашимото е
"Най-просто обяснено болестта на Хашимото представлява развитие на хроничен възпалителен процес, който унищожава тъканта на щитовидната жлеза."
При всяко възпаление в организма има повишение на туморния маркер.
Повишението е два пъти над нормата и бих уведомила онколога, ако се налага още някакво изследване да се направи той ще прецени.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Buba67]  
Автор mareto8212 ()
Публикувано02.05.14 10:51



благодаря за отговора.това е проблема в диспансерав който е регистрирана виждат че туморния маркер е висок но нищо не правят

Редактирано от mareto8212 на 02.05.14 10:57.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: mareto8212]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.05.14 20:52



Не знам откъде сте, но ако трябва, търсете друга клиника или добър онколог на частно!

"Совите не са това, което са..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.