Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:03 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Мислех, че никога няма да пиша тук.  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано11.10.18 17:25



Да, мислех, че никога няма да пиша тук, освен да ви честитя празник, но ето ме отново.
Откриха ми тумор на белия дроб. Днес бях на биопсия и окончателния резултат след 10 дни. Лекарката обаче ме предупреди да се готвя за операция в София.
Не ми е за първи път да съм объркана, но...

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.10.18 19:39



Здравей, никой не е застрахован. Не бързай с изводите, първо биопсията. Тук сме и ще помогнем с каквото можем.
А да, недей да четеш всичко в Нета, намери си друго занимание.
Прегръдка!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано11.10.18 20:31



Благодаря!

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.11.18 21:28



За голямо съжаление нещата са зле.
С годините разбрах едно, че каквото ти е писано, не можеш да избегнеш каквото и да правиш.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.11.18 14:45



Точно така, мила, никой не знае съдбата си! Затова вярвай, че ти е писано да
преодолееш и това изпитание. Ще те оперират ли и кога? Имаш ли доверие в
хирурга? Желая ти късмет и пиши, когато можеш! Прегръдки!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано13.11.18 16:26



Подадох за изследване да видят какъв тип е и дали ще се може а се оперира или не. В понеделник съм на ПЕТ скенер за разсейки.
Не зная дали имам доверие на хирурга. В св. София съм. Ако може да се оперира там ще ме оперират мисля.
Просто съм смазана. Мисля, че няма да издържа психически.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано13.11.18 19:35



Чакай сега аз да ти "наритам задника" по клубарски с цялата ми любов:) Стегни се бе човек Знам какво ти минава през главата Каквото минава през всяка дето са я нацелили с тази диагноза между очите Няма как да си весела и да не си смазана Най - напред изчакай да видиш кое как и до къде се е разболяло и после строен план за излизане от батака Няма да ти е лесно но и няма кой да направи това вместо тебе . И да те съжаляват и да ти съчувстват кел файда За това си дръж главата здрава психиката имам предвид Защото ако се изтървеш да потънеш не диагнозата ще те съсипе .....Докато не са ти излезли резултатите и няма план за действие седни и си помисли какво и как те доведе до тук .И започвай да променяш бавно мисли, действия поведение ,убеждения ,хранене .... И всичко което те съмнява че те е повело по пътя към онкото Приеми диагнозата като сигнална лампа че системата ти се претоварва и махай всичко което те товари Помоли се на Бог ,на Вселената или на каквото вярваш да ти изпрати правилния лекар с правилното лечение Това от медицината Да си държиш духа здрав и да имаш желание за живот -това медицината не може да ти даде Това ще е твоята задача Ще кажеш че на чужд г*з е лесно да се говори но вярвай ми всяка от нас тук е минала по този път Аз се погребах и възкръснах дор три пъти .Написах си завещанието и още един куп пораженски щуротии:)Но Бог е имал друг план за мен ...За[това не бързай да рисуваш мрачни картини Ако не ти иде да ми стъпиш на врата заради всичко което написах Ще чакам да чета как се развиват нещата при тебе /purple]

СЯДАМ СИ НА ЗАДНИКА САМО АКО НАМЕРЯ СВОБОДНО ЧИСТО И УДОБНО МЯСТО


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.11.18 23:32



Запозната ли си с

за лечение на рак на Владимир Бошнаков?
В нета е писано доста за него, мисля, че и в youtube има клипове с интервютата му.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.11.18 09:29



"Наритаха" те, но за психиката си трябва да си помогнеш сама. Изчакай скенера, и тогава ще мислиш стратегия. Кой гледа материала от биопсията? Кой лекар от болницата ще те оперира, дай име да ги видя. И не се предавай.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: adiorthoti]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.11.18 13:25



Не съм силна. Разбира се, че знам причините които ме доведоха до тук, но уви някои е могло да премахна, а други не. Лошо е, че мисля, че вече е късно.
Животът ми е показал, че каквото и да правиш, не може да избегнеш от съдбата си. Пазех се защото имам неразрешим проблем след моята смърт, но уви.
Съсипана съм не заради себе си, а заради сина ми. Уви.
Други планове си имах.
Никога не съм се борила за своя живот. Може би е късно да се науча как, а може би се убедих, че каквото е писано не можеш да го избегнеш.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.11.18 13:33



От Враца ме изпратиха в св.София - медицинска. Доктор Плочев от гръдна хирургия ми е лекуващ. Втората биопсия е от др. Иванова / мисля, че така беше името/.
ПЕТ скенера ще е втория скенер.
Опитвам се да се държа, но някак не ми се отдава.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.11.18 13:36



Ще се запозная, но като чета за рака на белия дроб се отчайвам. За съжаление имах и двама колеги които починаха от него и то много бързо.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.11.18 17:31



Затова не разчитай само на официалната медицина. Вл. Бошнаков споделя пътя, по който той се е излекувал, след като
медицината не могла да му помогне. Трябва само постоянство и воля за живот. Хващай се здраво, място за отчаяние няма!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано15.11.18 06:49



Аз пък имам приятелка, която е жива и работи / на 71 год., учителка/ след като и отстраниха половината бял дроб. Идва на планина с нас и ходи повече от мен . Аз съм в ремисия от 16 год. Не се отчайвай ! Важно е да вярваш в успеха на лечението ! Стискам ти палци и желая скорошно оздравяване !



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: diana1OO]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано15.11.18 18:32



Аз също имам приятелка, която я оперираха преди една година и е добре сега. Премахнаха почти един лоб от белия дроб. При нея беше много комплицирано - имаше едновременно рак на гърдата и на белия дроб - два различни рака. Първо оперираха тумора на белия дроб и после този на гърдата. Сега е добре, жизнена и здрава, няма рецидиви.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: viara6767]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано15.11.18 19:09



Да се надявам, че може да се оперира и че няма разсейки. Как ще издържа обаче не зная. Не съм се чувствала толкова слаба. Най- лошото е, че като чели нямам желание за живот. Не бях подготвена за това. Не мога да издържам и на физическа болка. Като, че ли блокирах. Минава ми мисълта да се откажа.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.11.18 19:58



Отблокирай се, имаш син! Длъжна си да опиташ да се справиш. Когато ти се мрънка, мрънкай, тук сме ще те изслушаме, но нямаш право да се предаваш. Поплачи си, счупи някоя чиния, може и цял сервиз, но после искам да се стегнеш. И защо се предаваш преди да знаеш какво ще последва, операция, терапия или друго!
Прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано16.11.18 11:44



миличка, казват, че човешко е да се греши, тук и се има предвид и негативните мисли по отношение към себе си, а човекът може да издържи много изпитания, зависи от много фактори, преди всичко от психиката на конкретния човек
моят личен опит показа, че мога да издържам много , ама наистина много - 5 сериозни операции по моето скъпоценно тяло, което само "гадости" образувало в продължение на целият ми съзнателен живот, от младини ... като 3 от тях са особенно тежки коремни...
не говоря за други изпитания в живота...
но издържах, и ето че вече цяла дузина години ЖИВЕЯ след рака на деб.черво

и невъзможното е възможно,
някои го определят като малко амбициозно изказване, но това ми помагаше

мислех, че няма какво повече да преживея, но... се оказа, че болестта на синчето ми /рак от апендикса/ също ми е било приготвено от изпитанията в живота ми...

той е нашият герой, бори се, и не се отчайва, и той има детенце - нашата първа сладка внучка :)

сега вече моите изпитания за издръжливостта ми в ТОЗИ живот ми се струват не толкова значителни, и онкофобията ме напусна, и моите лични депресухи ме напуснаха, остана само безкрайна тъга, че няма начин, все още неизвестен на науката, как да дам моите жизненни сили и годините от Живота ми на моето дете...

ти имаш дете, пази него, пази себе си за него!

УСПЕХ и КЪСМЕТ!



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.11.18 08:26



Мила, ако не можеш да се справиш сама, потърси помощ от психолог или групи за психологическа помощ и подкрепа. Такива предлагат онкологичните центрове, също и АПОЗ (Асоциация на пациенти с онкологични заболявания) Доколкото знам, се провеждат веднъж седмично
и са безплатни. Но тук може би Буба ще се включи с повече информация.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.11.18 11:22



АПОЗ от няколко годни не предлага психологическа помощ. Всъщност от създаването на БАПО.

И въведоха безплатна психологическа помощ във всяка онкологична клиника.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.11.18 14:03



За сега вие сте ми най- добрата подкрепа защото ви ” познавам”.
Искаше ми се да има някой с тази диагноза, но аз като, че ли още не съм дорасла до там.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор SNSD (загрижен син)
Публикувано18.11.18 15:35



Не си писала каква ти е точната диагноза, защото има различни тумори в белия дроб. Най-честите ремисии са точно при тумори на бял дроб. За сега науката няма обяснение за това. Нищо не ти пречи, да се надяваш на благоприятно развитие. В София може би има психологическа помощ във всяка една онкоболница, но това не може да се каже за цяла България.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: SNSD]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.11.18 16:57



Аз съм от Враца. Пратиха ме в София в св. София. Дадоха единия резултат в някаква частна лаборатория за определяне на типа тумор и на какво се поддава. Доколкото прочетох единия подлежи на операция, другия не. Резултатът ми казаха, че ще излезе до 10 дни.
Утре съм на ПЕТ скенер.
Определено не съм готова за това. Имам и неразрешим семеен проблем. Лошото е друго, че когато мислех, че съм взела живота в свой ръце нещата се обърнаха. И друг път е ставало така, но този път вече загубих желание да се боря. Бориш се, не каквото има да става- става.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано18.11.18 23:34



Ако си мислиш, че някой от нас е бил готов за това, мноого грешиш. Няма готовност за това. Стегни се за детето си! Няма неразрешими проблеми, винаги има някакво решение, потърси го.
Резултата от пет- скенера можеда изясни нещата, надявам се



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано23.11.18 13:02



Зле. Излезе хистологията и ПЕТ скенера. Разсейки няма, но състоянието е такова, че не може да се оперира. Както каза хирурга трябва да се отреже целия бял дроб. Изпращат ме на химио и лъче терапия. Е, какво, това.
Това е...

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано23.11.18 19:04



защо не видиш във Фейса групата на Деси Иванова ,която е стопила белодробния рак на баща си чрез авторска схема ?Тя също е чела тук и
пази за клуба най - добри чувства.
Позволявам си да препращам,защото от групата правят същото към клуба и някои от нашите - Буба ,Флора бяха помолени да споделят опит.
Групата е за алтернативно лечение ,затова помолихме тях.

Редактирано от Tia maria на 23.11.18 19:08.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.11.18 09:59



Моля те, дай линк към групата на Деси!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано24.11.18 10:58




Заповядайте .Успех на всички!



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.11.18 12:27



Благодаря ти, това ще е от полза на всички, които се интересуват.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Tia maria]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано24.11.18 20:33



Свързах се. Много хора ми отговориха. Придобих надежда. Ще се опитам.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано25.11.18 17:41



Може ли, някой да ми каже какво представлява химиотерапията и лъчетерапията? Простичко.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.11.18 18:23



Химиотерапията представлява вливане на лекарства /цитостатици най-общо/ във вената. По определен график - на 14, 21 дни или друг срок, зависи от лекарствата.
Има и химиотерапия на таблетки, които се пият през устата. Зависи от вида на рака и много други фактори.
Лъчетерапията е облъчване на тумора, или мястото след операция с лъчи. Не усещаш нищо, все едно ти правят рентгенова снимка.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано25.11.18 20:01



Трябва ли да стоиш в болница?

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.11.18 21:00



За химиите, които се вливат три дни. За лъчетерапията може и да си приходяща, ако има къде да отседнеш.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано26.11.18 20:19



Днес се регистрирах в онкологията. На 04.12. съм на химиотерапия.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.11.18 20:29



Във Враца ли се регистрира?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано26.11.18 20:45



Да.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.11.18 10:06



Как си чисто физически? Храниш ли се, спиш ли, започвайки терапия трябва да се грижиш за себе си. Защото, ако кръвните показатели са ниски, няма да направят терапията, ще те отложат. Добавки приемаш ли?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.11.18 11:52



"Свързах се. Много хора ми отговориха. Придобих надежда. Ще се опитам."


Ей, браво на хората в групата и на теб, Алоун!!!

От сърце желая успех!

Намери стълбче вяра в гърдите си и си го отгледай внимателно, докато стане голям стабилен стълб от вяра!

Не е лесно, животът се променя, но не до там от където няма връщане. Дава ни се шанс, още време! Ще заякнеш!



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано27.11.18 12:25



Мисля, че пказателите са ми добри. Аз по принцип бях здрав човек.
Това се разви по доста необичаен начин за мен. В края на пли и началото на август започнах да кашлям и да ме боли лявата половина от рамото като болката започва да се премества и обхвана до под ребрата нямах висока температура, но започнах да отслабвам. Като отидох на лекар ми поставиха няколко инжекции, но не трудно дишах и ме пратиха на снимка. Оказа се пневмония с петно в ляво. За съжаление петното не изчезваше и ме пратиха на скенер. От там се започна. Много отслабнах като в началото го отдавах на пневмонията. Успях да овладея отслабването. Голям зор. Повечето хора се борят с диети да слабеят, а аз да пълнея.
Появяват се на периоди и кървави храчки, постоянно ме боли около сърцето / там е тумора/. В началото го отдадох на сърдечна невроза и не малкото ядове, но болката не минаваше с валидол, нито аналгин. Кашлям много. Изписаха ми болкоуспокояващи / не съм ги взела защото за сега е поносимо/.
Това като цяло.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Ekna]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано27.11.18 12:29



Винаги си ме учудвала със силата си.
За съжаление аз не мога да кажа същото за себе си.
Трудно понасям това си състояние. Не мога. Ега ти живота който имам през последните три + месеци.
Вероятно, никога не съм имала такова голямо желание за живот или не мога да приема този живот.
Винаги съм се учудвала как някои хора се борят за живота си.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн

Редактирано от ALONE911 на 27.11.18 12:35.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.11.18 12:56



Мила, и аз имам своите трудни моменти! Не си мисли, че всичко ми е по вода. Но търся начин да се справям. Самонаблюдавам се и, когато установя, че ми се въртят черни мисли, сама търся начин да се справя. Има хиляди варианти - хобита, концерти, приятели, комедии, яздене на коне, снимане на пеперуди, летене с мотоделта планер, смехотерапия, йога, църква...

Може и да се потръшкам, да си порева, да помрънкам, да посетя психотерапевт.

Но си го позволявам за кратко и рядко!

Например, така и не успях да се накарам да опозная религията. Но Отче наш често си я повтарям! Много често. С чувство за надежа и вяра! Казах ти - отгледай си я вярата. Визуализирай я, ако трябва. Решимост! Решимост! Действие! Любов!

Освен това, аз не крия диагнозата и не отказвам подкрепа! От познати и непознати. И още по-важно - оказвам подкрепа!!! Това много ми помага и на мен самата!

Ще се справиш! Но, моля те, изловиш ли се с негативна мисъл, незабавно я замени с обратната! Може да ти звучи изкуствено, но също помага, за да изградиш по-светъл поглед! Тухличка по тухличка!

Знаеш ли кое успях да постигна аз, нещо, което също много ме крепи? С годините успях да обърна съжалителните погледи, които ненавиждам, в погледи на възхищение, като това, за което ти ми споделяш. И така го постигам, както ти посочих всичко по-горе. А това после се връща към мен като мисъл, че съм силна, че мога! Колкото Бог даде!

Алоун, оцеляла съм 12 години на пук на всички статистики по този начин. Да, и ллечение. И тегаво, и трудно, и болезнено на моменти. Но като се обърна назад колко път съм изкачила, колко прекрасни неща съм изживяла, колко нови приятели, колко обич, колко даване, но и получаване...

Вземи я! Вземи от силата ми, хайде! Недей само да се възхищаваш! Вземи от всички ни тук. За това сме ние тук.

И после дай! Дай и ти на някого каквото си научила. Дай на сина ти, на съседката. Занеси цветя в старчесия дом. Помогни на бабата да пресече улицата! Ангажирай се с действия, които усмихват другите и ще видиш как и ти ще се усмихваш, ще останеш изненадана. И ще се почувстваш по-силна!

Прегръщам те!

Редактирано от Ekna на 27.11.18 12:58.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Ekna]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано27.11.18 13:17



Мен винаги ме е крепяла обичта към сина ми. Така и не се научих да обичам себе си заради самата мен. Не мисля, че ще се науча. Най- лошото е, че като погледна дълбоко в себе си просто не ми се живее. Мисля, че съм изживяла живота си. За първи път се почувствах така преди 5 години когато ми откриха кистата.
Все още не мога да произнеса тази дума ” рак” пред външни хора. Надали и скоро ще мога. Спомням си, че ти му говореше, а аз го псувам.
Хубавото е, че вече не ходя на работа.
Виж, за външни хора към проблемите им като, че ли по намирам думи, отколкото към себе си.
Много ме е яд. Други планове си правех.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.11.18 15:59



Мен винаги ме е крепяла обичта към сина ми. Така и не се научих да обичам себе си

Знам, с много хора е така. В т.ч. моите родители. Но, тогава, позволи пак на тази обич да те крепи. Щом само това те мотивира, прави го пак заради него. Живей и се бори заради него.

И хич не гледай толкова дълбоко в себе си. За какво ти е това? Каквото му е нужно от дълбокото на човек, то само си изплува, когато и каквото трябва.

Хм... за думата "рак"... че какво толкова?! Дума като дума. Морско животинче. Мъж ми преди години ми подари чаша с надпис "Зодия Рак". Каза ми, че сега съм от неговата зодия. Смяхме се заедно. Ама... де да знам нужно ли е да се изправяш пред страха си да изговаряш точно нея. Замести я с друга дума. Е, ще се получават някои нелепици, ще пада смях. Щото, ако примерно заместиш "рак" с друго морско същество, примерно "медуза"... Някой като те пита от какво си болна, ти ще трябва да му кажеш: "Имам медуза." Има да се чуди...



Да, аз му говоря, хаха, къде го прочете? Не помня, че тук съм го публикувала Ами, то си е част от мен. Т.е. това съм си самата аз. Говоря си на клетките, туморните - хайде, мили мои, време е да си вървите за общото благо. А, да, сетих се, май поствах нещо за визуализации тук. Е, ми що го псуваш. Да... разбирам... не обичаш себе си. Но, това значи ли, че се мразиш?!? И аз имам моменти, дето не се понасям сама, основно като яхна метлата. Щото почвам да сосам наред. И някой път отгърмявам и невинни. Основно, когато е засегнато чувството ми за справедливост и здрава логика. Ама... не мога и постоянно така. Усещам се в един момент и си викам: "Уууусааа", като в онзи филм "Анализирай това!" И свалям напрежението съзнателно.

За външни хора, по-лесно, викаш. Ами тогава... опитвай да си се визуализираш като външен човек. Пробвай. Най-добре е тези неща с помощта на психотерапевт да се правят. Но може да опиташ да проведеш диалог със себе си. Не монолог, а диалог. Представи си себе си, както се чувстваш в момента, както изглеждаш в момента. Наречи я, ако трябва с друго име, примерно, ако ти си Рени, говори с Алоун. Какво ще й кажеш като я гледаш как страда?

Или застани срещу огледалото и й говори. Ако трябва ползвай мои думи, или на някой от приятелите тук. Кажи ги на образа в огледалото. Кажи й "Обичам те, ще се справиш!".

А плановете зарежи. Най-безсмисленото нещо. Знаеш какви са поговорките за тях.

Аз мисля до месец - ддва напред. Не повече. Изпусна ли положението да мисля за по-далеч панирам се, стресирам се и черните мисли идват.

И няма за какво да те е яд - чиста загуба на време е да си скубеш косите. Ооо, защо на меееен, не е честнооо, мамката муууу.... Какво ще промени това? Единствено ще ти доскапе настроението.

В крайна сметка, пяна може да ми излезе на устата, опитвайки се да те мотивирам, но ще трябва и ти да положиш усилия. Иначе няма да стане. Това да се предадеш е най-най-лесното! Няма по-лесно нещо. Има хиляди незабавни начини да се предадеш. Тази алтернатива винаги си я имаш, никой не може да ти я отнеме. Но... синът ти какво ще прави после? Кой ще се грижи за него? Знаеш много добре каква е държавата ни.

За това - стягай се и търси вътрешните си ресурси всячески!

Решимост! Решимост! Непреклонност! Вяра! Вяра! Любоввввввв!



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Ekna]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано27.11.18 16:55



Не го възприемам като част от мен. Той е против мен.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано29.11.18 08:11



Здравей !
И аз искам да ти кажа нещичко по повод любовта към себе си и децата.
Ще те попитам : ако пътувате със сина ти в самолет, който започва по някаква причина да се разхерметизира, на кого ще сложиш първо маската - на теб или на него ? Подозирам, че отговорът ти ще е на детето. И аз така реагирах спонтанно. А не трябва! Възможността в тази ситуация е за секунди и ако ти пострадаш, неминуемо и детето ти ще загине! Докато, ако ти се осигуриш, все ще намериш начин да спасиш и него!
Много често си спомням тази ситуация, когато се уча да обичам себе си.
Препоръчвам и на теб ! Трябва да живееш ! За него, за себе си !
Аз започнах 17-та година, в която съм в ремисия. И макар че съм на71, не ми се умира ! Животът е хубаво нещо ! Не се предавай ! Стреми се да изпълняваш съветите на Екна, тя е нашата умница. И на всички в клуба. Ние сме преминали през твоя ад и искрено ти желаем скорошно подобрение - и в психически и във физически аспект !
Стискам ти палци с най-добри пожелания !



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: diana1OO]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано29.11.18 16:50



Да, аз бих сложила маската първо на детето. Изпадала съм в такава ситуация и зная, че това е майчин инстинкт и дори мисъл нямаше време да ми се зароди в главата.
Сега мисля, но мисля, че вече е късно. Може и да не е късно, но моя живот се постаря да ми докаже че каквото и да правя не мога да избягам от съдбата си.
Реших обаче, че нещо ще правя в рамките на това което ми се предлага. Дано да тръгне в положителна насока, че ще се отчая. За съжаление в мен никога не е имало желание за живот заради самия живот.
Когато бях в св. София имаше една жена на външен вид доста по- възрастна от мен. Учуди ме борбеността й и желанието й за живот.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано04.12.18 19:44



От утре ми почва химиотерапията. Като видях какво е положението меко казано съм отчаяна. Тази болница няма да ме лекува. Моля се само да имам дни което е доста съмнително. Определено не очаквах, че онкологията ни е в такова тежко състояние.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано04.12.18 20:01



Не се предавай.Ако мислиш че тази болница не те устройва иди в друга.Имаш право да идеш навсякъде.Ама ако предварително си мислиш,че няма смисъл от нищо вярно няма да има.Най напред лечението ти трябва да започне в главата ти.Рака е диагноза.Не е присъда.Утре можеш да умреш примерно на пешеходна пътека,пресичайки.Но започни да се съвземаш от първоначалния шок.Аз съм с меланома.Един от най смъртоносните видове рак.Обаче започнах пета година от диагностицирането ми.Живота е прекрасен.Всеки ден благодаря на Бог,че мога да правя неща за които преди и не съм се замисляла.Например да влеза и да си взема душ.Какъв кеф като се прибереш и си вземеш топъл душ.Да видиш цветята,които отглеждаш как цъфтят.Даже и да усетиш как някой ти лази по нервите.Ти си жив.ЖИВ и това е най важно.Вземи се в ръце и продължи напред.Заради себе си и живота.Успех с химиото.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор SNSD (загрижен син)
Публикувано04.12.18 21:05



Спокойно, винаги може и по-лошо.

Болницата да те отхвърли! Понякога и самите лекари не искат да лекуват определени пациенти, и дори показват страха си пред диагнозата. Страшно е в такива случаи. Поне да бъдат хладнокръвни. При твоята диагноза има няколко варианта за лечение. Когато има варианти, има и надежда. Дори когато няма варианти, надежда пак има, макар и по-малка. С всеки ден живот вариантите за подобрение се увеличават.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: vasilka.1961]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано04.12.18 23:40



Няма да сменя болницата, но определено очаквах повече. Додето чаках за приемане видях толкова неща, че накрая започнсх да си мисля, че там е на самообслужване. Не мисля, че и лекарите вярват в положителния резултат.
Усещам, че ме хваща първоначалната паника която отстъпва място пасивното безразличие и приемане на фаталния изход. Ако тази терапия не потръгне ще се срина.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: SNSD]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано04.12.18 23:46



Вече ме отхвърлиха за операция. Поне за сега додето точат касата ще ме задържат. Също така додето не съм паднала до безнадежден случай.
Трябва аз да издържа. Поне за сега не съм чак толкова зле.
Само да не се предам. Просто ми трябва малко нещата да тръгнат в положителна насока.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано05.12.18 09:21



Скъпа, химиотерапията е назначена във Враца, нали?Моята също беше в тази болница преди няколко години.Колкото и да изглеждат зле нещата важно е с какви лекарства ни лекуват, а не каква е обстановката.Не че е маловажно, но мисля че в която и болница да отидеш лекарствата са тези и те са важни за резултата.
Успех!



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: iliana.k]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано05.12.18 10:03



Да, във Враца. Може и да не е толкова зле. Аз просто съм стресирана и объркана.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано05.12.18 10:36



Ами точно за това ти написах, че и аз съм била на химиотерапия там и оживях

.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: iliana.k]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано05.12.18 13:31



Тъй като мойте лекари вероятно са глътнали вода, та някой може ли да ми изброи вредни храни при рак и такива при химиотерапия.
Сигурна съм, че го пише някъде тук, но като че ли още не съм склонна да търся.
Днес ми беше първата вливка. В момента се чувствам добре.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор SNSD (загрижен син)
Публикувано05.12.18 20:49



Грейпфрут и нар. Не трябва да употребяваш. За нара лекарите не знаят, но той блокира действието на някои цитостатици.

Не разбрах каква ти е точната диагноза, и съответно не знам коя първа линия химиотерапия са ти отредили. Възможно е нара да не ти пречи, но да го имаш предвид.

Редактирано от SNSD на 05.12.18 21:03.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: SNSD]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано05.12.18 21:04



Сладко вде ли се?

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: SNSD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.12.18 21:06



Има много изписано по въпроса за храненето - и по-крайни, и по-умерени диети.
Ето едно мнение на онколог, от което можеш да извлечеш полезна информация,
без да пренебрегваш личните си предпочитания.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.12.18 21:19



Храненето на болните включва не само лишения, но и малки, полезни удоволствия:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано05.12.18 22:10



Като прочетох установих, че трябва да ям каквото си ям с изключение на храни които са известни, че са канцерогенни, нар и лимон. Да се ограничавам в сладкото/не консумирам много по принцип/. Въобще, аз не съм чревоугодник и това не би ми създавало проблем. За смях ми създаде преди месец друго нещо проблем- страшното отслабване, но успях да го овладея
Учудващо, че днес от вливката единственото нещо което усетих с бодежи в очите.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.12.18 10:43



Страничните действия на химията се проявяват с натрупването й в организма. Но ако пиеш сокове от цвекло и моркови, приемаш някои доказани добавки (напр. Герисан), може да преодолееш по-леко този период. Всичко все пак е индивидуално, така че не се притеснявай излишно.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано06.12.18 11:21



Във момента ми вливат платина.
Вчера другите пациенти бяха много мълчаливи. Днес до мен се улучи пациенка от 2004 година с рак на гърдата и рецидив. Беше доста обяснирелна.
По ВТV тече предаване за рака. Днес хората имат чувство за хумор. За щастие повечето от хората са около моята възраст.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано07.12.18 20:48



Много съм зле. Постепенно повръщам.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.12.18 21:05





В линка има рецепти и против повръщане. На мен ми помага чаена чаша с вода, която леко осолявам. Приема се на лъжици през час. Ако не се справиш събота и неделя с повръщането, в понеделник иди в болницата. Има опасност от обезводняване.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 07.12.18 21:08.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано07.12.18 21:08



Разреден лимонов сок на малки глътки.
Ампули натриев цитрат.
Деган .

Не съм пробвала ,само съм чрла



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор SNSD (загрижен син)
Публикувано07.12.18 21:33



Обикновено се влива Зофран, но може да се купи и от аптеката на таблетки.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: SNSD]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано08.12.18 16:06



На мен ми изписаха Расерон, но нещо не ми действа. Взех Деган на ампули. По-добре съм.
Само дето нищо не мога да ям и ми е постоянно лошо.
Никак добре не ми действа тази терапия.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано08.12.18 16:10



Дано да успея да се оправя. Спрях повръщането, но как ще почна да се храня незнам.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.12.18 09:17



Нормално е да нямаш апетит, ще се възвърне постепенно. Ако можеш, приемай по мъничко храна, колкото често можеш. И нека да е течна - чай, сок, смути, отвара от зеленчуци, бульони, крем-супи. Ако и това ти е трудно, алтернатива е т. нар. медицинска храна. Тя е прахообразна, силно концентрирана и осигурява всички необходими за организма вещества. Предназначена е точно за такива случаи на безапетитие или невъзможност по някакви причини да се приема нормална храна. Ето линк:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано10.12.18 12:07



Започвам да ям по- малко, но ми е лошо.
Кафе не мога да пия, а толкова кафета пиех! Пия чай. Плодовете също трудно ми вървят. Едно доматче ме спаси. Малко краставица също ям.
Сладко, особено много сладко не ми върви. Всичко което мирише също. Успех да изям един банан.
Всички хора ли са така или само мен ме не бива? Колко време трае това? В болницата ме предупредиха, че показателите ми не трябва да спадат.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.12.18 12:26



Нормално е, не се притеснявай. Добре се справяш, продължавай да хапваш по малко но често. До седмица след вливката постепенно острите странични ефекти ще отшумят.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.12.18 21:31



Както и да ти звучи... едно нестандартно средство за



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано13.12.18 12:22



Някой да е чул за козе мляко и влиянието му?

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано13.12.18 14:10



Принципно млечните са ти забранени.
Ето тук е обсъждано.


Нямам лично мнение за козето мляко.Считам ,че дробовете трябва да се отворят ,да се засили имунитета и др ,писах тези неща във Фейсбук ,а ти
си преценяваш пътя.
Само едно се чудя ,защото съм била в подобна ситуация :Защо ,след като химиото не ти понася продължаваш да извършваш насилие над себе си ?

Редактирано от *jull** на 14.12.18 00:04.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано13.12.18 14:29



Не е активен линка ,защото ми изчезнаха бутоните.Докато го оправи модератор използвай търсачката на клуба.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Tia maria]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано13.12.18 18:01



Защото не са ми предоставили други възможности.
Ако питаш мен бих се оставила на доизживяване, но дължа на сина ми поне да се опитам.
Иначе, ситуациите изглеждат еднакви, но са твърде различни.
Завършила съм органичен синтез така, че...

ПЕТ скенера засече 4бр. - 18.1 около разклонението на главния бронх и 12.2, 9,9 и 4.6 в съседство.
”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн

Редактирано от ALONE911 на 13.12.18 18:22.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано13.12.18 21:10



Как доизживяване ? И дума не може да става,раничко ти е още.
Естествено ,че лекарите няма да ти посочат друг път освен химиотерапия.
С алтернативите също няма гаранции ,но поне не преживяваш ужаса на химиото.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано13.12.18 21:14



Моя случай - бях убедена ,че ракът ми не е опасен ,че ще се справя някак.С операцията извърших насилие над себе си и страшно съжалявам .Години по късно прочетох историята на Ирма ( тя е в групата ,във Фейса ),че се е справила с гладолечение Описанието на тумора беше идентично с моето ,даже размера бе по голян



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано13.12.18 21:19



Но. ..това бе се отнася за всеки вид рак на маточната шийка ,а само до нашия - екзофитно образувание ,което расте нагоре ,в кухината.Збачи ,ако бях послушала интуицията си ...Мисля ,че такъв е бил и случаят на Луиз Хей ,а не с мислене както тя казва.Иначе ,ракът на маточната шийка е опасен и с ъртоносен.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Tia maria]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано13.12.18 21:38



На мен не може да се извърши операция. Както каза хирургът няма смисъл само да ме отварят. Трябва да се отреже целия бял дроб.
Алтернативните методи са бавни, а аз не разполагам нито с време, нито със средства.
Имам да свърша някои важни неща на този свят и ми трябва време, технологично време.
Просто приех, че нещата се развиха по друг начин от този който желаех.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Tia maria]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано13.12.18 21:41



Гладуването означава сигурна смърт за мен. Едва успях да се справя със страшното отслабване с неимуверни усилия.
По съм склонна да вярвам на немците които казват, че трябва да поддържаш килограмите. Аз бях здрав човек.
”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн

Редактирано от ALONE911 на 13.12.18 21:45.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор SNSD (загрижен син)
Публикувано14.12.18 00:08



Има шанс терапията да ти помогне. Опитай се да се успокоиш. Нямаш ли близки, които да те подкрепят?



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: SNSD]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.12.18 03:18



Не, но имам приятел който се опитва да направи каквото му е по възможностите. Разбрали сме се и той са поеме сина ми при евентуален фатален изход. Сега уреждам нещата юридически.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано14.12.18 03:56



Въобще не съм казала да гладуваш.При мен ставаше въпрос за единичен карцином ,който е растял така че трудно би пуснал разсейки.Казсх само ,че усещанията ми са били правилни и че познавам себе си по - добре от лекарите.За съжаление не знам как да ти помогна.
Може би като спра да пиша ,защото говоря едно ,ти разбираш друго.( това без лоши чувства )



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано14.12.18 06:17



Не унивай, момиче! Ще се пребориш ! На болшинството болни химиотерапията се отразява по този начин. Вярвай, че идват по-добри дни !



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: diana1OO]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.12.18 09:32



Химиотерапията действа точно така. Успокой се и се моли да подейства. Прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.12.18 14:51



В "Полезен сайт" пуснах информация за едно ново изследване, което ще прецизира
избора на подходяща терапия. Поема се от НЗОК и стартира от началото на 2019 г.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.12.18 17:33



Аз това си го платих, но гледам, че Трансхеликс се услушват още. Вчера се обаждах на патоложката, но тя е една разсеяна... В понеделник ще звъня отново, но нещо не е наред.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор SNSD (загрижен син)
Публикувано14.12.18 23:37



Това изследване го планират вече 7 години. Дано да вкарат в употреба и по-нови лекарства и методики, за всички видове рак говоря, не само за тези 4 основни типа.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.12.18 23:49



Обясни, моля те, каква точно е процедурата и на каква цена.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: SNSD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.12.18 23:51



Ами уж вече ще го финансират от Касата, но все още за тези 4 вида рак.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано15.12.18 08:36



Не зная. Мен ми го предложиха т.е. направо казаха, че трябва да го направя за да определят вида на рака - паталогът в св.София - белодробна болница в медицинска. Обясни ми, че не се поема от касата, но трябва за да знаят как да ме лекуват. Струва 460 лева и изпращат една от пробите която има повече материал. Генетичните изследвания били безплатни към основните. Трябва да има и медикамент точно за този тип рак. Разбрах, че медикамента се приема във вид на таблети и е по- щадящ от химиотерапията. Атакува предимно раковите клетки. Наричат го таргетна терапия.



”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн

Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано15.12.18 08:40



Имаше едно предаване където жена обясняваше, че са я лекували по този начин в САЩ и са успели да стопят рака на белия дроб.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.18 10:47



Да, това е надеждната терапия. Добре е, че са те насочили към това изследване. Не си спомням досега някой да е споделял тук, че от лечебното заведение са проявили инициатива. Обикновено болните сами търсят, проучват, информират се... Надявам се, че ще се намери най-доброто лечение за теб.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано15.12.18 10:54



Ако трябва да съм честна, аз все още съм изтръпнала. Нищо не търся, нищо не възприемам и съм в периода в който като чуя „ рак” блокирам. Не мога да мисля, да чета, а да търся още по- малко.
Трябва някой да ми казва ” направи това” или аз направих това и при мен имаше ефект.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор SNSD (загрижен син)
Публикувано15.12.18 11:02



Това е нормално и по-щадящо за теб. Можеш да прочетеш както позитивни неща за съдбата си, така и негативни. Може би е по-добре някой друг да свърши тази работа, но и за него не е никак лесно.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано24.12.18 18:05



Животът ми се преобърна само за няколко месеца. Не мислех, че ще дойде време когато няма да мога да се грижа за себе си, за сина си, за домашните си любимци, за дома си. Не мислех, че ще се преместя в чужд дом със сина ми. Днес ходих до дома ми. Състоянието му е ужасно. Боже, какво ми се случи за такъв кратък период от време!
Вчера направих елхата и сега се готвим за Бъдни вечер. Казват, че Коледа е семеен празник...
Дали таза Коледа и Нова година няма да са ми последни...
Твърде много неща преживях. Неща които не си заслужават цената. Неща от които няма какво да се поучиш, а просто те убиват бавно и мъчително. И защо? Какъв е смисълът на това?

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано09.01.19 17:52



Днес започнах втората терапия. Както сте чули през почивните дни аптеката в онкологията беле разбита и взети лекарства за хиляди лева. Съответно пациенти върнати и днес беше ужас. Не, че иначе не е. Съответно това е и темата от няколко дни. Няма начин да е без вътрешен човек и пазар.
Днес си купих перука, въпреки, че още не ми е паднала косата. Малко ми е тъжно. Както каза продавача най- добре е със собствена коса. Чудя се...
На химиотерапията бяха две жени след рецидив и една за първи път. Като гледам възрастта на хората са все около мойте години. Какво става с нашето поколение се чудя.
Още нещо. Кръвните ми показатели са по- добри от предходния път. Само малко левкоцитите са ми високи. За следващата терапия ще ми направят диференциално броене.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн

Редактирано от ALONE911 на 09.01.19 22:18.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано14.03.19 21:39



Мислих, мислих къде да мрънкам и реших тук.
Аз минах четвъртата химиотерапия и контролния скенер. За съжаление туморът расте и химиотерапията не действа.

Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща. Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.03.19 23:48



Какво е мнението на терапевтите ти? Явно, че химията не ти действа положително, а само влошава нещата. Не знам какво могат да ти предложат още, но ако не настъпва подобрение, трябва сама да се спасяваш. Из интернет има много алтернативи и споделен опит от хора, които благодарение на тях са живи и здрави. Споделеното от Милен Антонов, от Владимир Бошнаков (дядо Владо) и др. са много вдъхновяващи и окуражаващи, защото са истински. Във ФБ има форум за алтернативно лечение на рак, където хората са много активни и позитивни. В нашата "библиотека" също може да се намерят много методи за лечение. Не се отчайвай, мила, а впрягай собствените си ресурси за борба. Ще успееш, сигурна съм!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.03.19 09:45



Здравей, лекарите не предлагат ли да сменят лекарствата?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано15.03.19 16:26



В понеделник ще разбера какво предлагат. Местонахождението е доста опасно.
Погледнах алтернативите и повечето използвам, но уви.

Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща. Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано15.03.19 22:51



Прегръдки, мила,ще се справиш!



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор gabi9 (свободна)
Публикувано20.03.19 01:54



Какви бяха резултатите от прегледа? Смениха ли ти лечението?

Проверила ли си за лечение в други държави?



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: gabi9]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано20.03.19 18:16



От понеделник ме приготвят за лъчетерапия. Нямам възможност за лечение в чужбина, а и не виждам голяма разлика като чета.
Дано този път тази терапия подейства иначе изходът е ясен.
Някой правил ли е лъчетерапия?

Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща. Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано21.03.19 06:52



Лъчетерапията е нещо далеч по-леко от химиотерапията. Не се притеснявай, всичко ще е наред с нея ! Има малка вероятност от изгаряне на кожата, но ако забележиш зачервяване , ще го мажеш с крем против изгаряне. Успех с лечението !



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор gabi9 (свободна)
Публикувано11.06.19 21:12



Какво се случва, отдавна не си писала... Разкажи, как си?

Някои знае ли нещо?



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Lynx 7 (Чета в душата )
Публикувано17.08.19 15:41



Не знам четеш ли тук все още, но имам съвет към теб, който може да ти се стори много странен, но от години се занимавам с нумерология и смятам, че е необходимо да премахнеш този ник и да сътвориш друг с друга твоя реалност. 9/11 и alone са много тежки вибрации, които ако не си се родил с тях е много трудно да понесеш. Тези които се раждат с тях едва ги понасят, а какво остава да си ги избереш като ник. Пожелавам оздравяване и вярата в това най-вече





Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Lynx 7]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.08.19 20:42



Не знам от колко години се занимавате с номерология, но категорично не съм съгласна, че 9 и 11 са много тежки вибрации.
Дипломиран номеролог съм от школата на Алена.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Buba67]  
Автор Lynx 7 ()
Публикувано27.08.19 16:56



Аз говорех за личен преживян път и опитност, а не като дипломиран нумеролог, но може би не за всеки е така тежко, знам ли. А също така имах предвид и комбинацията от двете. Годините са много, но можете да оспорите всичко, аз все пак нямам диплома, а преки наблюдения върху мои приятели, роднини и събития.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Lynx 7]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.08.19 08:42



Личният Ви опит не е правило за другите хора. При всеки е строго индивидуално, а и такива обощения могат да вкарат в беля човек, ако е с лабилна психика и започне да мисли само за това колко са лоши вибрациите, ще си докара белята, без да му е заложена.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:Почивай в мир Алоннови [re: ALONE911]  
Автор Ortensia (непознат)
Публикувано29.09.19 21:57



С голяма тъга прочетох за нейната кончина..клубарката, която нито веднъж не ме нагруби и обиди незаслужено, която даже веднъж ми каза,..." не се издавай коя си"...светлина на душата й





Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.10.19 10:14



Почивай в мир, мила приятелко.
Поклон пред светлата й памет.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Buba67]  
Автор Sssurpriz ()
Публикувано02.09.21 16:55



Не е само личен опит.
https://m.youtube.com/watch?v=3n4mnRszNhw
Линкове нямам желание да поставям, както е редно. Ще публикувам само това, ето така. Който иска да го погледне.
Отнася се за споменатите от теб вибрации.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sssurpriz на 02.09.21 16:55.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sssurpriz на 02.09.21 16:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.