Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:08 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Женската ни суетностнови  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.09.18 00:11



Смятам, че е здравословно за всяка жена да има малки дози суетност. А ние, жените, които се лекуваме от рак, имаме дори малко повече поводи за това.

Най-голям ужас за много жени, тепърва срещащи се с рака, е опадането на косата. Може да говорим и за това тук - марки перуки и кърпи, прически, как да подобрим външния си вид, независимо от това, че аносим кърпи (например комбиниране с обеци) и прочие.

За гръдни протези и подходящи красиви сутиени. Как да подбираме дрехите си, така че хем да се чувстваме секси, хем да успяваме да прикрием "недостатъците". Тук може други от вас да споделят опит. Марки сутиени, които са си харесали, бански, протези и личен опит от кое как се чувствате и какво предпочитате.

И така нататък.

Конкретният повод да отворя темата са веждите.

Когато се лекуваме, освен косата падат и мигли, и вежди. От това лицето ни изглежда неестествено. Окото потъва или неестествено изпъква, погледът губи своята изразителност.

Дори и след приключване на терапии, веждите не винаги се възстановяват напълно. Моите, например ужасно много се разредиха, особено към краищата си. Преди няколко години аз си открих един продукт за веждии на Лореал - вакса, която се нанася като първи пласт и пудра, която се нанася върху мазната вакса, за да добие веждата по-голяма плътност.

Но напоследък гледах една реклама за нов продукт на Мейбълин. Днес си го купих и изпробвах и за сега се чувствам удовлетворена! Дори много ми допада.

Ще ви пусна тук клипче на едно момиче, явно промоутър, което изпробва този продукт. Самата аз днес го пробвах за първи път. Получи се точно, както показва и момичето на клипчето. Тя използва друга четка, ще видите там. Аз ползвах четката от самия продукт, която наистина е малко дебеличка. Но пак се получи.

Сега ще видя колко дни ще издържи. Рекламата е, че ще държи до 3 дни. Хубавото е, че наистина не се размазва, както понякога се случваше с продукта на Лореал, особено в летни горещини и на бурни партита.

Та, става дума, за Tattoo Brow на Мейбълин. Цената му е около 18 лв., колкото, приблизително е и продукта на Лореал. Но пък този на Мейбълин е с по-голяма трайност. Не зная още за колко време ще ми стигне. Но, за сега съм очарована и се чувствам облегчена, защото в последните години не смеех дори до магазина да отида без да отделя 10-20 мин. за оформяне на вежди. А с новия продукт, надявам се, няма да се налага толкова често да се занимавам с това.

Първият реален тест ще е след малко като взема душ. Ще видя дали ще се изтрие.



А ето и клипчето:

Не всички дами се вълнуват от този проблем. Но, вече има и много млади жени, които се лекуват, за съжаление. Та, струва ми се резонно да има и такава темичка.

Лошото е, че сигурно рядко ще пишем в нея, от тези, които изобщо пишем. Но нищо. Ще пишем, когато имаме нещо да кажем, нали така



Тема Re: Женската ни суетностнови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.09.18 08:17



Съвсем на място си е темата.

Прегръдка и чакам резултатите след душа.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Женската ни суетностнови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.09.18 11:05



В студентските си години използвах подобна очна линия, която обаче се сваляше
вечер за почистване на лицето. Изглеждаше прекрасно и не се влияеше от вода.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Женската ни суетностнови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.09.18 11:40



Ами то така стана, че преди душа свалях грима с мицеларна вода и реших да пробвам дали пада. От мицеларната вода пада. Но, въпреки това останаха и вежди, и то равномерно.

Изводът е, че, ако искаме да трае с дни, при почистване на грим, трябва да пазим веждата. Утре ще повторя отново е този път ще видя след душ какво става.



Джулче, то е сега има нещо подобно за очна линия. Но ви лъщи на мен. Аз предпочитам молив.


Апропо, когато нямате мигли, мили дами, не мислете сложни схеми с лепене на мигли, а просто слагайте очна линия. От опит знам, че така почти не се забелязва липсата на мигли!

Редактирано от Ekna на 20.09.18 17:26.



Тема Коса - перуки, кърпинови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.09.18 17:40



Ами, то тук за перуките много сме писали. Но, понеже и в блога си отворих публикация по темата, та ще копна направо от там някои работи:

Перуки:

О, знам, че това е огромен проблем за много жени... Лично аз гледам на това като на досаден, но не и съществен проблем.

Но много дами си мислят: Ще дам колкото трябва, ако ще да е скъпо, но искам перука от естествен косъм. Не е наложително, мили дами, повярвайте ми! Знам го от опит!

Първо, тези коси са доста скъпи. Аз, лично, през 2006 г., много държах на това, също. Поръчах перука от естествен косъм, която трябваше да чакам с месеци и струваше 300 лв. В онези години не беше малко, но родителите ми тогава бяха готови на всичко за да се чувствам добре. Междувременно, докато чаках тази, аз си купих и перука от изкуствен косъм, която струваше 40 лв. Познайте! Ами носих предимно нея!

А днес, 12 г. по-късно, има вече още по-невероятни перуки от изкуствен косъм! Толкова често са ми честитили прическата, когато ги провокирам с отговора, че в къщи имам още няколко, остават онемели!

От години ползвам перуките Perfect hair. Последната, която си купих е , модел Тара, но в цвят Джинджър браун:



Мога да ви кажа, че естествените перуки с поддържат по-трудно. А при изкуствените прическата си стои почти винаги една и съща. И, всъщност, изглеждат сякаш, току-що, сте излезли от фризьор.

Отделно от това е и фактът, че много жени, просто не се чувстват комфортно с чуждата коса на главата си. Нещо, което е трудно точно да се обясни, но някои обясняват с чуждата енергия, неосезаемите следи на друг човек.

Що се отнася до запарването - без значение е дали е истинска или изкуствена. В горещините си запарват. Все пак не е нашата си коса.

За това, през летните месеци, аз ползвам:

Кърпи, шалове и чалми


Изобщо не бива да се безпокоите от това! Пак можете да изглеждате добре и дори нещо повече - можете да изглеждате различни, артистични и атрактивни!

Когато изберете кърпа или шал, хубаво е да добавите и някои големи, дълги обици. Само гледайте да не прекалите с цветовете.

Аз съм си накупила много шалове. Кои по-скъпи, кои по-евтини. Някои от тях се оказа, че не са подходящи, тъй като са от прекалено тънка материя, или са прекалено тесни. Не са подходящи и квадратните. Поне според мен. Вече има много клипчета как да си направим тюрбан. Например:

Как се прави - след 39 сек.:

Когато говорим за кърпи, от онези, които ги произвеждат за такива като нас - не бях купувала такова нещо. Но Нана Гладуиш веднъж ми подари доста. Най-различни. Повечето бяха от марката Амоена. И трябва да ви кажа, че се оказаха страхотни! Това лято, всъщност, изкарах най-вече с тях.

Един от моделите е този, но моите са в други цветове:



Едва сега виждам, че не са евтини... Но, вероятно, има и по-евтини от други марки.



Тема Re: Коса - перуки, кърпинови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.09.18 08:43



БРАВО ЕКНА, това е много хубава и полезна тема за момичетата. Няма нужда наистина от безпокойство.Всички жени без коса и мигли са си хубави със своетоси излъчване.Дерзайте мили момичета и хич даневи пука.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Коса - перуки, кърпинови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.09.18 15:35



Мила Екна, специално ти можеш да бъдеш рекламно лице на всякакъв
вид перуки, шалове, тюрбани и пр. Изглеждаш прекрасно с всяко от тях!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Коса - перуки, кърпинови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.09.18 16:26



БлЯгодаряяяя! БлЯгодаря!

По едно време много се бях запалила за бодигард на главата. Цялата! Представях си се като Горско същество. Цветно, с изградени малко по-остри ушички. Дълго търсих кой и как. Докато накрая ми спъхна вдъхновението.

Имаше разни варианти, но сякаш не бяха достатъчно вдъхновени... изчакване, изчакване... отмина. Сега вече имам коса.

Здраве да е!

Цунки по муцунки!





Тема Re: Коса - перуки, кърпинови [re: Ekna]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано30.09.18 21:01



– Сбогом – каза лисичето. – Ето моята тайна. Тя е много проста: най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите.



Тема Re: Коса - перуки, кърпи [re: toxygen-169391]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано30.09.18 22:04



Страхотна темичка, Екненце! Ти си слънце, непринудено грееш навсякъде! Ще се включа по-късно и аз.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.