Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Раздумка № 107  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.05.18 10:48






Пролетно настроение.
Успешна седмица!
Моята не започна много добре, но това не е причина да не завърши добре.

Старата раздумка

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 14.05.18 11:00.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.05.18 11:23



Прекрасна и успешна седмица и от мен! Бъдете здрави! Целувки!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано14.05.18 13:35



Ползотворна да е , момичета!





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.05.18 09:53



Тревожа се за Тиа Мариа... Наскоро имаше някакъв сън, звучеше доста минорно. А сега от вчера предиобед не е влизала във фейса и телефонът й е изключен... ако въобще е актуален де...

Тя май си е в Плевен сега. Някой да знае как да се свържем? Кой още беше от Плевен?!? Имаше някой от клуба майче....

Редактирано от Ekna на 18.05.18 09:57.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.05.18 10:37



ЛиДи ру е от Плевен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.05.18 14:36



А, да, вярно! Уф много забравям.

Ама Теа се появи. Нещо май си бях внушила, и аз не знам.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.05.18 12:08



Имаш предвид ТИА-Мария (THEA e друга, но и тя не се е появявала отдавна).

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.05.18 23:22



Тия Мария, да

Непрекъснато правя лапсуси и забравям. Но. И това ще мине... надявам се



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор viktoria9999@abv.bg (непознат )
Публикувано21.05.18 16:36



Здравейте!
Относно Тиа Мариа - писа в една от групите във фейсбук, че ще отсъства от София известно време и там, където е няма да има интернет.
Не се тревожи излишно, скъпа Екна? Обичам те...





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: viktoria9999@abv.bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.05.18 18:11



Ние си писахме във Фейса, Вики. Не й е лесно.

И аз те обичам! Всички ви обичам и много се надявам, че ще бъда в пълна бойна готовност за бой с целувки на срещата





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано22.05.18 08:25



Добро утро, момичета! Този м. Май при мен е пълен всеки ден с много емоции-завършващ четвъртокласник и дванайсетокласник. Вълнувам се покрай тях с уроци, матури, изпити и ГОЛЕМИ МЕЧТИ, партита и абитуриентски бал. Хубаво е, но и някак си изтощително. Получих писмо от и НЕЛК за насрочено разглеждане на документите служебно, 4 месеца след като съм обжалвала. Предстои ми и контролен преглед скоро. Ами така при мен.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано24.05.18 11:37



Здравейте Благодаря за загрижеността.Цяло издирване
сте предприели.Нямам нет в тъпия Пл. , тук пък нямам
телефон , но намерих откъде да пиша , защото съм тарикатка.
Имам ппоблеми с крака нещата отиват към инвалидна количка.Сега гладувам както ппепоръчва Вики и има напредък , но е крехък.Малко да хапна и пак надува.
Във Фейса не ви виждам съобщенията т.е.не мога да инсталирам поща.На лични пишете тук , засега...
Иначе имам планове , но неппекъснато пропадат.Мъча се да съм спокойна.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано30.05.18 13:57



Къде изчезнахте, хора? Не е ли рано за ваканции!





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано31.05.18 08:35



Тук сме. Може да имат проблеми при влизане в клуба. Поне с Флорка е така.
Успешен ден ви желая.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано31.05.18 14:31



Този месец беше страхотен! Бяхме на Велинград, разхождахме се до Копривщица. После панахида на свекъра, но беше хубаво да се видим с хора, с които отдавна не се бяхме виждали. После бал в Пловдив, на едно прекрасно пораснало момче, после 70 г. юбилей на мама; втори бал в Пз, прекрасно кръщене на едно сладкишче и трети бал в София. Всички балове все на много близки и обичани от нас деца на скъпи наши приятели!

Сега, обаче, съм след химия, а момчето ми тръгва отново на път тази вечер... Еее... какво да си прави, така се редуват нещата в живота...


С намалена доза на цисплатината съм, заради повишен креатинин, и нови две, по-леки лекарства в комбинацията. За сега, в сравнение с предишната схема, понасям значително по-леко терапията, така че може и да успея да дойда на срещата.

Но са ми определили още 6 курса, което ми се вижда много... Факт е обаче, че преди година маркерът беше близо 600, а сега е 88, пу-пу...

Намаля и метаболитната им активност значително.


Купих си АйКос цигара. За сега съм много удовлетворена! Е, не е здравословно, но е по-малко вредна и далеч по-добра от електронните. Свикнах й бързо и нямам никакво желание да се връщам към горящите цигари. А и много бързо и значително ми намаля кашлицата, нещо, което ме накара да я купя, споделено от много хора, преди това.

Та така при мен. Целувки за всички!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.06.18 00:17



Чудесни новини, Екна, нека и месеците занапред да са така добри!
Ще се радвам, ако успееш за срещата. Целувки!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано01.06.18 11:50



Дано, Джулче! Много ще се радвам да мога да ви нагуша и нацелувам в действителността



Между другото, единият бал беше на дъщеричката на Ембадем. Леля й даде всичко от себе си, за да не усети липсата на майка си в този вълнуващ момент... За това и, на няколко пъти, докато говорех за сестричката на Ембадем, се обърках... Казвах "майка й", "майка ти"...



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.06.18 15:05



Боже, толкова мъничка е останала без майка! Добре, че има всеотдайни и любящи
хора край себе си! Да е живо и здраво момичето и всичко лошо да е зад гърба му...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано01.06.18 23:15



Браво Катенце, ЗА ДОБРИТЕ РЕЗУЛТАТИ!Но не можеш ли и без този биберон /не занам си какъв заместител на цигари/

.Гарантирам ти,че има само ползи от спирането им-била съм от двете страни на медала



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.06.18 10:26



Благдаря ти, Джулче! Дано!

Да, на 11 беше...

И на Еминцето съдружника в кантората, рече: 1,2,...12, броиш до 17 и те чакам в кантората!
Откакто я няма Еми, той направил на малката влог и слагал там, слагал...

Ама стига съм приказвала и мислила, че пак се натъжих...



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.06.18 10:29



Биберон, хихи... ми не ми се мисли за това сега... Пробвала съм какво ли не, но нямам самодисциплина...

Иначе, с разума с осъзнавам всичкки вреди и ползи. На курса на Алън Кар много умело и артистично ги изтъкнаха. Спрях за 2 месеца и после пак се подлъгах.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано02.06.18 11:46



Е, ти си силно момиче, но явно ти е слаб ангела





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.06.18 17:18



Ъхъ. Напушила съм го. Ангела.





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано05.06.18 10:54



Дзак, първите напъни /работни/ овладени.


Отивам да сложа един бобец да къкри. Какви ги вършите?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Прогноза за времето.нови [re: Buba67]  
Автор Phillip (Шашмаберидзе)
Публикувано05.06.18 11:14



Буба шейсет и седма> Отивам да сложа един бобец да къкри.

Ааа, значи времето ще бъде облачно!



~~~
«Реакторът не е прахосмукачка.»

Томислав Дончев по ТВ

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.06.18 11:22



Днес ми е "почивен" ден, с една дума не съм на път. Вкъщи съм и се занимавам с
домакинска работа. Това ми е развлечението от другото ми ежедневие. Да не повярва човек!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Прогноза за времето.нови [re: Phillip]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано05.06.18 11:25



Готвя.В момента сме с малка печка , печица,сякаш е от кукленските на Антония.От сутринта - принцеси ,зелен боб ,сега правя бюрек тиквички и ми писва ...
Следобед трябва да търся по пазара алое.Няма здравословна причина.
аМоже ли съвет какво да гледам ?Знам ,че е от вида арборесценс ,трионче , и над 3 годишно...



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор anetoh (член)
Публикувано05.06.18 12:17



Аз цяла сутрин си седя във фейса (вместо да работя) и си рева.... от вълнение...



Това прекрасно русичко, слабичко момиченце е моята снахичка. Прегърна каузата да помогне на онко-болни дечица, включи се в събирането на парички за тях и в инициативата „подари усмивка....”. Кулминацията беше масово бръснене на глави на един стадион в Бостън (те живеят там).
Тя го направи! Много съм респектирана. И много се гордея с нея! (защото знам какво е за една жена да се раздели с косата си)
И аз исках да даря косата си, но не ми я искат, защото е боядисана.И на нея са я върнали по същата причина.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от anetoh на 05.06.18 12:20.</EM></FONT></P>

Редактирано от anetoh на 05.06.18 12:22.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: anetoh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.06.18 15:03



Браво на момичето! Всяка инициатива си иска водач. С право се гордееш.
Учудвам се, че и в САЩ събират пари за лечение, мислех, че там здравните
застраховки поемат разходите. Особено за деца. А и при наличието на толкова
милионери, които даряват за тази кауза...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: anetoh]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.18 17:43



Респект за смелостта й! Жива и здрава да ти е!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано07.06.18 20:49



Чудесна снаха си имаш ,Ането !Браво !

Момичета не знам четохте ли за метадона.Счита се за пробив.Не само за левкемия.Ще следя и ще ,,пренасям" ,ако има идеи във Фейса.Засега знам само ,че е необходимо съвсем малко количество.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано08.06.18 09:18



Добро утро и хубав ден от мен!





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.06.18 13:31



Хубав ден и на теб, Фениксче! Ето, дори само едно мило пожелание и внимание е достатъчно! За да зарадва хората и да не влизат с усещането, че тук е пустиня и ще си говорят сами. Вече дори не знам колко хора четат, защото мнозина от тях четат и мълчат. Дори едно "здрасти" не казват. Пък и функция "Like" си нямаме...
В същото време на срещата ни стана въпрос, че съответният клуб във ФБ се е превърнал в говорилня, в която невинаги се поддържа добрият тон. Не знам, аз почти не влизам там, не само от липса на време. При нас информацията е по-подредена, лично се познаваме помежду си, приятели сме от години, а и имам сантимент и отговорност още от времето, когато нямаше ФБ.

Tia maria, в този смисъл ще бъде много полезно да пренасяш информация тук, за да можем да я систематизираме и да е лесно откриваема. Преди време четох във ФБ воплите на една наша клубарка (вече не влиза тук), че искала да разпространи някаква важна информация за рака, но не знаела как и къде... Дори не беше помислила за нашия Клуб! А когато беше в критично състояние, именно при нас намираше съпричастие и съдействие. Стана ми криво, но не й го показах. Голям човек е, да преценява сама. А и всеки с предпочитанията си, щом там се чувства по-добре...

Все пак от време на време в Клуба ни се връщат някои "бивши" членове, за да споделят именно с нас емоциите си, защото не са забравили, че тук винаги ще намерят добронамерени и отзивчиви приятели. Може би пък ще дойде време, когато широкото и твърде достъпно ФБ-пространство ще върне хората към клубовете като към някаква "бутикова" мода. Животът е динамичен и човек никога не знае. Важното е да е за добро.

Хубав ден и от мен в очакване на слънчеви и спокойни почивни дни!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.06.18 14:14



Права си за ФБ групите... Аз лично доста се напрягам ако се зачета, особено в коментарите към някой пост, за това и избягвам да ги чета.

Но ... тук останахме малцина, а и ние не влизаме ежедневно. Поне аз, де. Някога, сутрин с кафето първо тук влизах, а като рефрешна 2-3 пъти и вече имаше нов пост някъде. Ставаше и разговор... Не само "добро утро". Помниш ли? Шеги и закачки, смях, а и всички теми за видовете рак бяха активни и се прескачаха най-горе. Всеки ден имаше някаква новост да прочетеш. А и някога имаше страхотен глад за информация, но и не беше трудно да я изчетеш и отсееш. Сега е едно море, не, океан от информация... вярна, невярна... Не знам... Много по-различно е. Аз, лично, рядко имам какво ново да кажа в темата за яйчника. Говоря за класическата медицина. Другите, особено по-крайни методи, вече не ги и чета. Объркват ме и ме изпълват с недоверие, щото много от тях заявяват, че лекуват рака. Като прочета нещо с подобна арогантна катеоричност и съзнанието ми автоматично слага "Не" отпред... Афектира ме. Както и да е, не оспорвам ничие право да прави избори.

Но да се върна на клуба. Песимист съм, че това, което беше може да се върне... Някога това място беше единствено по рода си. Сега хората се разпиляха. Кой във ФБ, кой в мамата.бг, където е по-възможно да има общуване в реално време. Щото, знаеш, хората искат да знаят отговора сега, на момента, паниката не позволява грам търпение.

В никакъв случай не оспорвам, че трябва да правим каквото можем за да остане жива Старата ни Библиотека на Рака. Поне ние, които сме я градили заедно с модераторите и я помним каква беше. Просто излагам това, което за мен са "факти".

Но е факт и това, което казваш, че когато сме разстроени и най-объркани, бързо се връщаме тук.

Въхищавам се на упорството ти да си подбираш "стадото"

Никой да не се обижда, и аз съм в него Обаче тези неща се случват спонтанно. Ако е по задължение, винаги ще е временно явление.

Ама за какво ги изписах и аз тези врели - некипели хахаха... Да си почеша езика, а сега вече ми е жал да го изтрия

Я да кажа най-важното: Много сте ми скъпи всички тук! Обичам ви!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано08.06.18 15:21



Ами с това трябваше да започнеш , мила, че ни обичаш

.
И аз ви обичам, приятели /не казвам момичета, да не се обидят момчетата/.
Хубав и спокоен след обяд ви желая!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.06.18 16:20



"Някога, сутрин с кафето първо тук влизах, а като рефрешна 2-3 пъти и вече имаше нов пост някъде. Ставаше и разговор... Не само "добро утро". Помниш ли? Шеги и закачки, смях, а и всички теми за видовете рак бяха активни и се прескачаха най-горе. Всеки ден имаше някаква новост да прочетеш."

Да, де, ама тези постове не се пишат сами. Ръчички трябва... и желание.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано09.06.18 15:32



Прекрасни почивни дни, приятели в деня на приятелството! Днес ме изписаха от болницата след химия. Едното лекарство са го спрели, сега съм само с две, които понасям добре. Онзи ден отидох за инжекция за костите, а ме оставиха за химиотерапия...Но и това го преживях. На всички вас желая много здраве и късмет! Целувки!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.06.18 08:12



Целувки мамитка ! ( изписва ми намотка )
Ще се справиш !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.06.18 08:49



Три дни прекарах в Тетевен. Срещу балкона ми се издигаше Тетевенския балкан -
зелен, горист, внушителен, а под мен тичаше пенлива река. Такава красота, такъв
въздух! Само 3 дни, а се заредих за 30... Хубав ден на всички!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.06.18 10:42



Да. Бях като малка при роднини там .Една улица ни делеше от скалите,поне така си спомнямам.
Спомням си ,че ходихме за вода в планината и не беше далеч.И два коня ,които идваха по пътеката срещу нас ,със човек бяха.Аз бях с баща си ,отстранихме се в храстите ,но се поизплаших.

И в Рибарица е приказно !Преди няколко години бяхме ,но в края на зимата...не можехме да се разхождаме .

Редактирано от Tia maria на 10.06.18 10:45.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.06.18 13:12



Другото място, в което съм влюбена е Врачанския балкан. Няма такава красота! И
едни прекрасни къщи, накацали по склоновете... истинска приказка! Не се учудвам,
че все повече хора се изнасят извън градовете, за да живеят сред природата.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.06.18 15:39



Сестричката на Ембадем има наследена къща там, вила. Та ходим, понякога, когато искаме да се напочиваме! Харесва ни!

От там имам прекрасна снимка на една чудесна баба, с която си говорих на улицата, както и селфи с магаренце, хи!

А също така, с мъж ми забелязахме, че това, вероятно е градчето с най-много кафе-автомати на глава от населението

Много забавно!

В района сме били нна кървавото кладенче, в една пещера, както и на разходка до някакви водопади, но не помня имената им... Много забравям...



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано10.06.18 17:25



Прекрасна е природата там, водопадът се нарича Скакля. Свекърва ми е от този край, село Гложене, имаме вила там. Прекрасно е!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: feniks_m]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано11.06.18 02:29



И аз съм магаре де :) Е те такова дето чете па не пише :) Няма да се затрие клуба според мен но е нормално сегашното положение .Има хора които "окапаха" има и такива които бяха тук покрай роднини И като ги няма роднините какво да правят тук да си сипват сол в раните Общо взето здравата агитка се разпиля по разни причини Но никъде из бг нета няма а мисля че няма и да има такова място със систематизирана всякаква информация Групата във фейса отдавна не посещавам а за мамата нямам думи .То е компетенция та чак инстанция :) Кой чул кой не разбрал :)Джул дръжте с Бубето фронта и тука :)

СЯДАМ СИ НА ЗАДНИКА САМО АКО НАМЕРЯ СВОБОДНО ЧИСТО И УДОБНО МЯСТО


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: adiorthoti]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.06.18 09:48



Държим фронта с Джул, ама давайте по едно рамо. :)
Успешна седмица от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано11.06.18 10:53



Даваме! Прекрасна седмица и от мен! Живи и здрави да сме с много късмет!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано11.06.18 14:06



Дълго не можех да пиша в клуба. Писах на Буба на "зелена линия", но тя явно не влиза там напоследък. Днес изневиделица ми се появи такава възможност. Дано да е за дълго !
Чета ви, обаче, най-редовно ! Радвам се, че ви има и че имам достъп до всички вас, макар и само виртуално. На срещата не успях да дойда за малко. Бях на сватба в провинцията и не успях да се върна навреме, както предполагах.
Желая на всички здраве и най-щастливи изживявания !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано11.06.18 19:07



Желая ви хубава вечер, другарчета!





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.06.18 08:28



Добро утро!




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано12.06.18 08:45



Добро утро и прекрасен ден

!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.06.18 16:16



Ех, че е хубаво да си на своето място! Бързам да се видя с приятели, нямаме търпение да се наприказваме, да си припомняме стари истории и да си разказваме нови... Най-хубавото на лятото е, че хората повече се движат, че имат възможност да пътуват, да се срещат, макар и за малко, но затова пък да си говорят много. Понякога не мога да повярвам, че е минало толкова време от някое събитие или случка, но пък това означава, че сме живели и преживели доста време на тази земя. Тази вечер пак ме очаква среща със скъпи приятели и съм изпълнена с въодушевление!
Да е свежа, прохладна и приятна и на вас тази вечер!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано12.06.18 16:21



Бубка, помогнете ми !
Не мога да влизам в клуба от дълго време. Писах ти преди в "зелената линия" и тук вчера, но се получи доста по-нагоре и вероятно не си го прочела. Вчера случайно успях да пробия някак си , без да си ползвам паролата. Ако минавам по общия ред мога само да чета / и то не всичко/, но не мога да пиша. Сякаш не членувам в клуба.
Моля ви, направете нещо !
Предварително благодаря !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано12.06.18 16:25



Да е приятна и на теб вечерта Джул !
Прочети моля те, горното ми писание! Обръщението е към Любка, защото отговарях на неин пост, но вътре е молба към двете модераторки.
Още веднаж приятна среща с приятели !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: diana1OO]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.06.18 16:40



Заемам се. :)

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано12.06.18 17:00



Много благодаря ! Хубава вечер и успех !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: diana1OO]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано12.06.18 22:58



Писах досега за да ми изчезнат бутоните.Копирах го знам как ,но не не се е копирало.
Утре.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.06.18 14:46



Уф, съвсем го оплескаха този Дир! Не стига, че членовете по клубовете намаляват, а
и малцината от тях не могат да влизат! Все повече клубари се оплакват, но накрая ще
им писне и съвсем ще се откажат!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано13.06.18 16:07



Лоша работа, дано го оправят.За мен Флорка е талисмана на клуба и много ми липсва, като не пише.





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано13.06.18 21:35



Добра да е за всички вечерта! Аз съм се изтегнала на дивана с лаптопа в ръка, сама, ровя се и чета.

Бих пийнала чаша вино, но ще мина и без него.
Имах напрегнати 2 дни, но засега няма да го мисля. Иначе съм в очакване на изпитите на децата. Нищо не сме планирали за почивка още.
Мамитка, как си?
Джул и Бубе, много целувки!
Поздрави на всички от мен и топлия Пловдив!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано13.06.18 22:24



Лека да е, Красчо! Засега добре, като изключим химията и инжекциите. Опитвам се да се занимавам с разни неща, за да не мисля много...Децата ти са страхотни, Вики също, така, че ще успеят! Целувки от мен!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.06.18 13:43



Изпити, изпити - цял живот изпити под една или друга форма. И май житейските са най-сериозни - там няма как нито да препишеш, нито да отложиш...
Но здраве да е, всичко ще е наред, животът подрежда нещата както трябва. Вярвам момчетата да са си избрали специалности по сърце. Целувки и стиснати палци за успех!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано14.06.18 15:08



Изпитите на Тони минаха добре ,като се има предвид мързела й ...ама мързел ви казвам ,за сказка и за приказка.Вчера се опита да ме накара да й правя хербария ,,но не я огря.
Успеха й е неочаквано добър.Няма да влезе в 10 - те най ,но каквото такова.

ВИТИЗ ,само там.Срамувала се ,не можела да пее...Аз й казах ,че пеенето не е предмет ( Джул да не чете

)

Редактирано от Tia maria на 14.06.18 15:09.



Тема Гласувайте за мен, ако...нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.06.18 15:13



ви хареса краткото ми разказче в 55 думи.

Важно е да се гласува чрез лайк на коментара с разказчето, а не с отделен пост!





Тема Re: Гласувайте за мен, ако...нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.06.18 16:00



Dzak, три дни без интернет, следва смяна на целия кабел и най-накрая имам нет. Мобилният не броя.

Та така ,вие какви ги вършите?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Гласувайте за мен, ако...нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано20.06.18 18:49



Аз бера ядове от началото на седмицата

.Дано да приключват вече, че не издържам



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано21.06.18 16:10



Хей, здравейте и от мен!
Имам питане: как да се повишат тромбоцитите при химиотерапия?
На моята приятелка отложиха вливката заради това и нищо не са препоръчали докторите?



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: feniks_m]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано21.06.18 18:12



Здравейте и от мен! Фениксче, не мога да ти помогна, моите са в норма. Днес ходих за инжекцията, нямам засега проблеми. Казаха и да направя консултация с лъчетерапевт за ръката... На следващата химия ще се консултирам и ще видя какво ще се прави...Омръзна ми вече...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано21.06.18 19:40



Благодаря, мила!
Напълно те разбирам, аз започвам на 2.07 лъчетерапия на голям лифен възел.Цял месец - 20 процедури, много съм притеснена. Спирам инжекцията за костите по време на лъчето....





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: feniks_m]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано22.06.18 07:54



Феникс за тромбоцитите - масло от бял трън ,зелена леща ,броколи ,отвара от метляно семе.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано22.06.18 09:13



Благодаря Мани!



Тема За тромбоцититенови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.06.18 13:25





Вит. С с храната и като хранителна добавка - от 400 до 2000 мг дневно!

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 22.06.18 13:30.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.06.18 10:51



Маоло. То като цяло е за кръвната картина. Пробвано и от мен и от Красчо и от други наши приятели.

Макар че аз точно с тромбоцитите не съм имала проблем. Но като засиля дозата заради други показатели, тромбоцитите ми отиваха даже над горна граница.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано23.06.18 13:33



Благодаря, момичета! Златни сте!
Приятни почивни дни от мен.
&#128158; &#128526;&#9786;



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.06.18 08:55



Здравейте, нещо понеделнишки не съм в кондиция, ама ще се оправя.


Сядам с кафето и започвам работа.
Ароматна седмица, с дъх на кафе ви желая!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.06.18 18:09



От известно време се боря с гълъби, които са окупирали единия ми неостъклен балкон. Понеже рядко сме вкъщи и няма кой да ги плаши, още от 5-6 ч. сутринта долита цяло ято с всичкия шум, на който е способен. Ако беше само това, щях да ги изтърпя, дори да им се радвам, но след тях остават... купчини фекалии!

И ако имах възможност да почиствам всеки ден, щях пак сигурно да се примиря (какво ли не съм търпяла заради животинки!), но аз се връщам на седмицата веднъж и намирам планини от материално изразената им радост, че споделяме общ балкон! Сложихме мрежа, но закрепването й става с едно специално тиксо и те успели да си направят дупка, през която да влязат... но не и да излязат! Като се върнахме снощи, намерихме поне 20 гълъба, които кръжаха шумно и панически из терасата и едва успяхме да ги освободим. А на всичкото отгоре тази сутрин пак правеха опит да влязат. Докато миналата седмица, поставяйки мрежата, ги жалехме, че остават без "дом", тази сутрин вече си мислехме за пушка! Не знам как ще се оправяме, ако продължат да атакуват балкона ни (имали памет до 8 години за място!) Вероятно ще трябва да го остъкляваме, както са направили всички съседи (едва сега се огледах и констатирах).
Милите гълъби от всепризнат символ на мира се превърнаха в истинска напаст! То бива мир, мир, ама ме докараха да мисля за война!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.06.18 19:10



Момичета ето ме и мен. Успях най-сетне да влезна в клуба от друга програма и с помощта на Бубето.Ей много ми беше мъчно за вас,това си беше истинско изпитание.Сега ще ви чета няколко дена докато ви изчета.Иначе аз съм добре,надявам се и вие да сте така.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.06.18 19:55



Добре си дошла, мила Флорче! И на нас ни липсваше, но се надявам бързо да наваксаш отсъствието си.
И недей само да четеш, ами и пиши, че сигурно сме пропуснали много неща около теб.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано26.06.18 10:14



Добре си дошла,Флори!Липсваше ми!





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.06.18 10:39



ЕСТЕСТВЕНО,ЧЕ ЩЕ ПИША...АМИ НАКРАТКО ДОКАТО ОТСЪСТВАХ ОТ КЛУБА СЕ СЛУЧИХА НЯКОЛКО СЪБИТИЯ В ЖИВОТА МИ.ВНУКА ЗАВЪРШИ СРЕДНО,ПРАВИХ МУ ИЗПРАЩАНЕ,БАЛА МИНА С ХУБАВ КОСТЮМ КАТО ДЖЕНТЪЛМЕН,ЧЕ И С ПУРА В УСТА. СЛЕД ТОВА СЕ ЗАПОЧНАХА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ПРИЕМНИ ИЗПИТИ,КАНДИДАТСТВА В ТРИ ИНСТИТУТА.В МОМЕНТА Е НА ТРЕТИ ИЗПИТ В СОФИЯ.СТИСКАМ МУ ПАЛЦИ.ПОДЛЕДНИЯ МУ Е НА 10.07 ПАК В СОФИЯ.ДАНО ГО ПРИЕМАТ В НЯКОЙ ИНСТИТУТ,ИСКА ДА УЧИ ДЕТЕТО. АЗ ОЩЕ МАЛКО ПОЧИВКА И ЗАПОЧВАМ ДА СЕ ПОДГОТВЯМ ЗА ИДВАНЕТО НА ДЕЦАТА С ВНУЦИТЕ ОТ ЧУЖБИНА.АВГУСТ Е НАЙ-ЩАСТЛИВИЯ МИ МЕСЕЦ.ЩЕ ХОДИМ ЗА ЕДНА СЕДМИЦА НА МОРЕ ВСИЧКИТЕ.НО ОТ 0109 СЕ ЗАПОЧВАТ ТЪЖНИТЕ ДНИ ЗАЩОТО ЩЕ СИ ЗАМИНАТ. И ТАКА ЖИВОТА ПРОДЪЛЖАВА. ПРЕЗ ЕСЕНТА МЕ ЧАКАТ ПРОФ.ПРЕГЛЕДИТЕ И ТАКА ДО КРАЯ НА ГОДИНАТА.ТОВА Е ЗА МЕН.НИЩО ПО-РАЗЛИЧНО.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано26.06.18 10:45



Искрено ти съчувствам, Джулка!

. Дъщеря ми е в нов дом и си направи малка градина с цветя, но уличните котки прецениха, че за тях това е идеалната тоалетна и всичко приключи..



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.06.18 18:18



Виждала съм кокетни оградки от мрежа, която би трябвало да са препятствия за котаците. Обикновено по форумите се споделят много добри идеи. Аз от там разбрах за мрежите за птици. Има и други начини за спасение от гълъби, но не ми допадат. Важното е мрежата да издържи, че много са си харесали балкона ми...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.06.18 18:19



Флорче, какво иска да учи внукът ти? Важното е, че има желание да се образова!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.06.18 19:58



В ЛЕСОТЕХНИЧЕСКИЯ-ПРОФИЛ МЕБЕЛЕН ДИЗАЙН ИНЖЕНЕР НА ВТОРО МЕСТО В СИМЕОНОВО МВР. И НА ТРЕТО В СПОРТНАТА АКАДЕМИЯ-КИНЕЗЕТЕРАПЕВТ. В КРОЯ НА ЮЛИ ЩЕ ВИДИМ КЪДЕ ЩЕ ГО ПРИЕМАТ.АКО НЕ ЩЕ РАБОТИ ДЕТЕТО И ДОГОДИНА ПАК ЩЕ СИ ОПИТА КЪСМЕТА.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.06.18 20:01



А ВНУЧКАТА ОТ ДВЕ ГОДИНИ РАБОТИ В ИТАЛИЯ КАТО ФОТОМОДЕЛ. И ОБИКАЛЯ СВЕТА ТА СТИГНА ЧАК ДО КЕЙПТАУН БЕШЕ ТРИ МЕСЕЦА,.а ЕВРОПАТА ВСЯКА СЕДМИЦА Е В РАЗЛИЧНИ ГРАДОВЕ ИЗ ДЪРЖАВИТЕ. И АЗ ОСТАВАМ ВЕЧЕ САМИЧКА ЕДНА ГОДИНА.ДОГОДИНА ОКОНЧАТЕЛНО СИ ИДВА СИНА С ДОМОЧАДИЕТО И НЯМА ДА СЪМ ВЕЧЕ САМА.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.06.18 23:59



Е, щом си идва синът с цялото семейство, наистина ще имаш пълна къща. Какво по-хубаво от това!
Една година ще си почиваш, ще събираш сили, че като дойдат малките внуци, голям "фитнес" ще падне!



Успех на кандидат-студента, нещата да се наредят така, както е най-добре за него! А за сестра му
много се радвам. Как няма да оценят такава красавица! Браво на децата и на теб, че основната
заслуга по възпитанието им е основно твоя.

П.П. Флорче, не знам защо пишеш с главни букви. Ако нямаш специална причина, просто натисни Shift-а.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.06.18 09:11



СЕГА ЩЕ ТИ ОБЯСНЯ МИЛИЧКА.ЩРИФТА Е МНОГО МАЛЪК А АЗ ЧАКАМ ДА МИ СТАНАТ НОВИТЕ ОЧИЛА ТЕЗИ ДНИ.ЗАТОВА ПИША С ГЛАВНИ ЗА ДА ВИЖДАМ КАКВО ПИША И НАЧЕ ТРЯБВА ДА СИ ЗАВРА НОСА В МОНИТОРА И ПОСЛЕ ОЧИТЕ МНОГО МЕ БОЛЯТ. И ТАКА ДОБРО УТРО НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА В КЛУБА. ЕЙ,МНОГО ДЪЖД СЕ ИЗСИПА ВЧЕРА ПРИ НАС, НО ТИХ БЕЗ ВЯТЪР И ГРАДУШКА. А В ПАРИЖ БИЛО 30 ГРАДУСА И НЕ СЕ ДИШАЛО ОТ ЖЕГА....ЩУРАВО ВРЕМЕ НО И ОЩЕ ПО-ЛОШО ЩЯЛО ДА СТАВА ...

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано27.06.18 09:19



Радвам се за хубавите неща,които ти се случват,Флорка!


Успешен ден ,приятели!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано27.06.18 13:08



Джул ,в Плевен и аз имам гълъби.Каква мрежа и
откъде да я взема ?В специализираните магазини
ме посъветва ха да застрелям един - два и другите
щели да се отучат.





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.06.18 00:10



Тиа, мрежата намерих в "Практикер" - сравнително ситна - 1/1 см, въпреки че аз търсех по-едра и от прозрачен силикон.
Имаше обаче само найлонова, светло зелена, но когато се опъне, цветът почти не се вижда. Цената беше около 2,60 лв за
линеен метър с ширина 2 м.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано28.06.18 09:13



Добро утро момичета. Ей не се наваля, ама да си траем, че има и по-лошо - я вижте какво става в Америката, Япония,Индонезия, Хавай......ужас. А сега и вулкана Етна....мани,мани не е за разправяне и писане.Трябва вече къщите да ги строят на два метра от земята на крака.А за пожарите да ги облицоват със стоманени обвивки.....знам ли нещо трябва да се измисли. И така приятен ден днес колкото може да е приятен в това лошо време, но живота си тече. Грабвам чадъра и до магазина за хляб,мляко....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано28.06.18 21:31



Прекрасна вечер, приятели! Върнах се от концерт на Тони Димитрова. Видяхме се с Джул, Левон и Илияна К. Беше страхотна среща с приятели и то в Монтана. Щастлива съм, че се видяхме и поговорихме. Благодаря ти Джул за всичко!

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано28.06.18 23:21



Наистина беше невероятно преживяване!И аз благодаря на Джул,Левон и на теб,Мамитка!Благодаря!!!






Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.06.18 09:22



Добро утро! А така, мини среща на голяма сцена в северозапада.


Направо ви завиждам благородно. Успешен ден от мен. Да си отива този дъжд, че както казваше дядо "лошо време и лоша жена бързо омръзват".

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.06.18 11:11



Пък Лиляна си беше отгледала пчелички. На закритата тераса, на тавана, в ъгъла. Отначало питата била към 1 см. Обаче мрежата на малкото й прозорче - скъсана. И една вечер ми вика:

Виж, имам си пчелички.

И ми показва от къде влизат, летят си по тавана, носейки нещо. Отиват до питата, работят нещо и се връщат пак по пчеличената магистрала, ей така, почти до тавана и муш, през мрежата. Ходят, работят навън нещо, и пак се върнат. И питата расте, и пчелите се умножават... А тя им се радва и едно хубавко им говори на галено - "пчеличките, ето ги пчеличките"

А питата беше вече станала 20-на сантима и повече. За няма и месец.

Та, аз й викам, под питата ти е готварската печка. Ще ги разлютиш някой път и ще стане беля.

Аа, няма, та аз си готвя, та.

И, какво, викам. Нищо ли?

Ми нищо, работят си. Не им пречи.

Ама, как бе, лелЯ, това е опасно. В кухнята не влизат ли?

Ами не, вика. Само тука по тавана си летят. Те си знаят.

Абе, викам, вземи се обади на един пчелар и да ги махне внимателно, без да ги убива.

И един ден заварила няколко от тях в кухнята. Ха! И вместо да се обади на пчелар, взела сама да се справя... Мъчно й било, ама... с препарата ги напръскала и те умрели....

Уф... животинки... те си избират дома, няма да е случайно. Но... някак не върви да съжителстваш с насекоми и гълъби в апартаментите... Мда...

Редактирано от Ekna на 29.06.18 11:15.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано29.06.18 14:06



Не върви.Да остави наблизо парцал с нафта ,за да си отидат мирно .Дали нафтата няма да ги отрови ?!? Ако е само да ги отблъсне...
Най - добре пчелар да ги изкара навън.
Оф ,веднъж гледах по Анимал Планет класация на най - умните животни.И разказваха ,че някакъв пчелар починал ,дъщеря му отишла и казала на пчеличките.И те дошли на погребението !Е ,тва вече ме разби !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.06.18 14:49



Боже, само като си представя - траурна процесия от пчели!
Със сигурност хората ще се разбягат на орляци...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.06.18 15:07



Ей, че то Монтана бил чудесен град! Видях само центъра, но следващия път ще отида и до язовира им, че панорамата била невероятна.
А и като си имам две прекрасни, мили момичета като Илианчето и Мамитка - какво повече му трябва на човек!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано29.06.18 15:22



Щастието ни е пълно! Заредихме се положително, както на всички срещи със страхотни приятели!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано29.06.18 15:42



С нетърпение ви очакваме пак при нас, Джули!

Беше прекрасно!!!Още веднъж благодаря!!!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано29.06.18 15:46



Правилно го написа, Бубе - за малката среща и голямата сцена

.
И аз не искам този дъжд вече



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.06.18 09:59



И те дошли на погребението.



Звучи много смешно... Бог да го прости, човекът, де...

А в същото време вярвам в необяснимите неща и, че те са необясними само от наша, человческа гледна точка



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.06.18 10:02



Тази година, и от година на година, все по-странно е времето.... Ето, зимата също изкарахме един период, който ни се видя много дълъг и депресивен. А април беше лято...

Съсипваме си природата и виждаме само под носа си ...



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.06.18 10:21



Права си Екна, съсипваме си природата ние хората отчасти. Но сега не е сме виновни само ние -хората.Нашата галактика в момента е във вихъра на пубертета си, от който започва да излиза - затова всичко е с главата надолу. Но ще излезе и ще се роди ново време по-хубаво и стойностно от това.Тези,които се раждат сега ще го видят а ние ще трябва да изтърпим пубертета на гърба си.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано30.06.18 13:59



Екна ,не е смешно като приемеш ,че животните се ръководят от колективен мозък.
И хората ,и хората...прочети Юнг за колективното подсъзнание .

Вероятно пчелите са се извили като облак - аз така
си го представям.Тъй или иначе ,казаха го.




<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 30.06.18 14:24.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 30.06.18 18:23.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.06.18 21:46



Та по повод "зимното лято" тази година, из нета тръгна един лаф:
"И ко прайм ся, кат' си изядахме зимнината в края на юни?!"



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.07.18 09:50



Честит 1 юли! Край морето е еуфория, цяла нощ тълпи от хора се разхождаха по улиците,
пълнеха заведенията на открито, пиеха бира по брега в очакване на изгрева. Е, изгря!
И не е чак такъв Джулай зиморник, с какъвто ни плашеха...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.07.18 09:12



Добър ден. Не съм в кондиция, ама ще вляза.


Лека седмица.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.07.18 14:06



Да не сте болни? Хайде по една усмивка, че обещават времето да се оправи!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано02.07.18 17:32



Хубав ден и хубава седмица от мен.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано02.07.18 19:07



А пък от мен,приятна вечер!





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.07.18 22:39



Два дни у дома, блиц-срещи с роднини и приятели и от утре - отново на път...
Засега морето го гледам само на снимки, но пък на живо се радвам на планини.
Кой каквото си няма...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано03.07.18 10:00



Прекрасен ден, милички! Здраве, щастие и късмет!

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано04.07.18 11:28



Днес правя 13 години от операцията или съм на 13 години от втория си живот. Навлизам в тинеджърската възраст и ми са присъщи лудориите им.ХИ,ХИ,ХИ Времето е хубаво и лиция почна да ми червенее не мога да го обера.Всеки ден събирам безценните малки пъпчици и във фризера.Вече две торбички съм напълнила. До есента ще събирам още много.Сега като дойдат малките ми внучета ще ми помагат да събираме всяка сутрин.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.07.18 22:30



Ами честито, Флорче, нека минават много по 13 години и болестите да бягат далеч от теб!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано05.07.18 06:15



Честито ,Фло ! Още много години здраве и спокоен
живот !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.07.18 00:46



Ех, какъв прекрасен град е Габрово! Зелен, просторен, с река и фонтани, със старинна част. Имам късмет да отседна в една такава възрожденска къща и да се потопя в атмосферата й. Утре ще се опитам да намеря повече време да разгледам града. Приятели твърдят, че много се е променил. А и като вдигна поглед нагоре - няма по-хубаво нещо от планината!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 07.07.18 21:42.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано06.07.18 07:52



Хубави изживявания имаш, Джул! А аз вчера дохдох за химио, но пожеже нямаше едното лекарство, ме оставиха за ръката да лекуват. После химио, инжекция... Хората почиват, а аз по болници...

Но на вас желая прекрасен ден!

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.07.18 09:26



Шарен е живота момичета. Един разглежда забележителности, друг е в болница, трети сме на работа. След цяла нощ с фантомни болки ми е трудно, но не е като да не съм се справяла. Лек ден от мен!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.07.18 10:16



Благодаря момичета за поздравленията. Да ви се връща. Екна още малко мила и после......ти си знаеш нали? Джул то остана ли местенце в България,което не си посетила бе мила. Вечно си на път. Но това не е лошо нали? Бубе,боли,не боли ние сме все на ринга - такава ни е съдбата. А аз чакам да дойде понеделник и да си взема пенсията,която с цели 14 лева ще бъде увеличена.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано07.07.18 10:03



Добро утро в съботния ден, момичета! Започва приятно слънчев, но да видим как ще свърши дъжджовен ли пак??
Флорче, да си ни жива и здрава още дълги години! И аз всяка година се улавям, че броя датите и годините от първата операция, после от втората и така тези дати не се забравят, връщаш се назад, но и гледаш право напред!
И аз почивките ги мисля, но за първа година не бях планирала нищо. Искам да сбъдна едно от обещанието, което си дадохме с Вики на децата-за 20-годишнишната ни скоро да планираме една Барселона, макар и по-късно, но пък тази година!



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано07.07.18 13:13



Не се забравят ?!Аз не помня датата ,дори сезона съм забравила !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.07.18 23:28



Мамитка, и твоето ще мине. Всеки изживява трудните си моменти, когато му е писано. Важното е да минават и заминават или поне да се държат прилично. И аз имам доста за "ремонт", затова съм се заровила в сайтове и клипове с източна медицина. И понеже съм мързеливичка, предпочитам Ци гун, че упражненията са бавни и плавни, без силово натоварване. Е, основно чета, но тук-там правя по нещо и се опитвам да изпълнявам някои от дихателните практики. Тях можеш да правиш и легнал!


Днес рано сутринта имах късмет да вдишвам чист речен въздух на брега на Дунав. Беше рано, слънцето скоро беше изгряло и от терасата ми се разкриваше невероятна гледка. Тиха, сребърна и спокойна река, румънският бряг на една педя разстояние и изведнъж там някъде от нищото се появи малка бяла рибарска лодка. Човекът в нея извади въдица и замръзна неподвижно. Едва след около час ято птици се спуснаха с крясък към лодката - явно се беше появила риба. После човекът си събра "такъмите" и потъна безшумно из шубраците. Чак дъхът ми спря от тази живописна картинка, а уж се бях наканила да дишам по йогийски... Нищо, утре пак. Ако моите гълъби на балкона не ми скроят някой номер.


"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.07.18 09:23



Добро утро момичета.Желая ви успешна и спокойна седмица.И дано вече спре този дъжд всичко е подгизнало. Не мога да си окося тревата.През август съм на море под чадъра дано да не вали.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано09.07.18 09:35



Прекрасен ден и успешна нова седмица, милички! Да сте здрави и щастливи!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано09.07.18 14:40



Слънчева седмица и от мен!
Специални поздрави за Джул, да т пожелая и тук: Мила Джул, бъди много здрава и честита! Желая ти от все сърце все така да въздействаш и зареждаш, да се радваш на хубави и засмяни дни, но най-вече да си здрава .



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано09.07.18 15:58



Честит рожден ден и тук, Джул! Бъди здрава, щастлива и все така страхотен човек!

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.07.18 00:51



Благодаря, момичета, за милите пожелания! От определена възраст нагоре човек само трябва да е щастлив, че е доживял въпросните години. Негови са и никой не може да му ги вземе.


Днес денят ми мина като по поръчка - едно красиво пътуване, после торта "Френска целувка" в сладкарница "Неделя", привечер специално коктейлче в един бар и още по-късно - на кино с 3-D филм! Толкова бях заета със забавления, че дори не успях да благодаря на всички приятелски поздравления във ФБ... Затова утре от ранна утрин ги почвам! Ама то вече станало "утре", но нали съм птица среднощна, утрото ще почака!
А тук е френската торта и ако не сте я опитвали, направете го!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.07.18 09:56



Джул на патерици и от менЧ.Р.Д. Желая ти преди всичко здраве,после много щастливи емоции и успехи в работата ти. Бъди честита!

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.07.18 13:24



ЧРД ,Джул ! И аз на патерици ,защото имах много работа .Здраве и успехи ! Щастлива лична година !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.07.18 14:13



Благодаря, приемам поздравления през целия месец, така че няма да пиша закъснения.


А вие като не влизате редовно във ФБ, така ще изоставате с календара!

При мен е облачно, но аз съм надула климатика до замръзване на краката и покриване
с леко памучно одеялце. Запомнила съм екстравагантното изказване на Хенри Форд:
"Обичам, когато навън се пука от жега, да сваля температурата с климатика до зимен студ
и да запаля огъня в камината."
Че и аз така... като Хенри Форд!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано10.07.18 19:08



Честит Рожден Ден на патерица и от мен!
Чак сега имам интернет...
Джул желая ти много весели, щастливи моменти, късмет, усмивки до край и отлично здраве!





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано10.07.18 20:55



Честит рожден ден на патерици,но от сърце.Много щастие с любимите хора,много лични успехи,много незабравими преживявания и разбира се много здраве за дълги години.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: vasilka.1961]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано11.07.18 09:10



Ох ,хора мен друго ме притеснява.Антония за 3 години смени 5 ,,най - добри приятелки ".Не може да общува ,гледах чата й...Пали се ,набира скорост в обвиненията...и класификациите. Бившата приятелка й отвръщаше умерено ,подаваше ръка за сдобряване...не и не.
Уточнявам ,че става дума за приятелки ,гаджето е момче ,готино поне на вид.

Редактирано от Tia maria на 11.07.18 09:25.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.07.18 14:16



То с тези джендърски истории, човек вече трябва да уточнява дали гаджето е момче или момиче...

Като в онзи виц:

Жената: - Ох, много съм притеснена, синът ни щял да ни води снаха!
Мъжът: - Нали не ни води зет...

А пък за характера на Антония, може да е прихванала нещо и от леля си... Май и ти не признаваш много-много нюансите.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано11.07.18 21:05



Да,заради джендърите го уточних. Може нещо от мен ,може.
Като стана дума ...до нас в Пл. живееше един гей ,ама много известен ,направо градска легенда.И аз
се отнасям леко пренебрежително ,а той като разбрал ,че съм болна от рак се разплакал.
Те са чувствителни.Оттогава гледам да съм ...толерантна.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.07.18 23:24



Ами да, хора като хора. В средите на изкуствата има доста такива, по принцип са много талантливи. А личният живот затова е личен, за да не
си навираме носовете в него. Нито искам някой да ми демонстрира различната си сексуалност. Предпочитам да общувам на база общи интереси,
отколкото на противопоставяния.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.07.18 09:45



Къде потънахте, бе, хора?! Да не ви е погълнал петък, 13-ти още от вчера, че
никакви ви няма? Иначе добре, че ви мяркам из ФБ, та да съм спокойна за вас...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.07.18 09:58



Тук съм, стягам изненади за още един юлски рожденик. Вчера дойдоха част от подаръците, "бабо искам този комплект с марката на БМВ, блуза с мотор, дънкови къси панталони, ама къси, не до колената.." , баба добави торбичка на Клевър бук с буквите. Та днес ги изпрах, после ще гладя, а той си е у дома и общо взето играя на криеница.

А и отговарям на въпроси: "бабо защо се казва черно море, като не е черно, видях го бабо, и защо гигантските сепии живеят на дълбоко, колко дълбоко е 300 метра, кое е по-дълбоко морето или океана, 11 000 повече ли е от 300?
Да не ме мислите.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.07.18 13:55



Бързо да се научи да чете и да засяда над Уикипедията!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано13.07.18 18:26



И аз сега съм тук, но вчера ме изписаха от болницата след 7 дневен престой, а от понеделник ще влизам пак за лъчетерапия на шийни прешлени и главата. Намериха разни работи и ще ги лекувам тук. Ако не стане в София. Надявам се да се повлияят...Та при мен това засега. По-нататък ще видим...На всички вас желая прекрасна вечер, където и да сте!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано13.07.18 21:11



Ще се справиш ,Мами.Куражлийка си ,боец си !
Мисли за внучетата ,нека това ти дава сили !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано13.07.18 21:20



Ало , Пловдив ,тук София .Чуваме ли се ?
Антония замина в прекрасния ви град на гости на приятелка.И тъй като никога не се е делила от нас ,аз и майка й решихме да литнем след нея като големи и силни птици.
Търси се хубав и не скандално скъп хотел.Може и в Хисаря да отседнем ( това е по добрия вариант )
Давайте предложения.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано14.07.18 08:20



Добро утро и от мен, и от Пловдив!


Мамитка, надявам се да се държиш и да преминеш и това изпитание. Много те прегръщам!!
Аз вчера, петък 13-ти си имах един сладък рожденик. Отново беше петък 13-ти, както и преди 11 години и си спомних всичко с детайли. Няма такова щастие! Заведох 5 дечица на кино и после на Гребната база - торта и игра на воля. Много нестандартен, но пък летен Рожден ден. Рожденика беше много щастлив! А подаръка, който му направихме и всъщност е и за нашата 20 годишнина от брака /18 юли/ - Екскурзия до мечтаната Барселона. Уцелих много евтини билети по 77 лв отиване и връщане.
Много се вълнуваме.


Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.07.18 08:53



Мамитка, и това ще мине. Писано било да ти мине през главата (в случая - и буквално), но ти ще се справиш. Изключително важно е устойчивото психическо състояние, както и вярата, а ти ги имаш и двете. Между другото, в Youtube има много клипчета на руски, които могат да ти бъдат полезни. Включително прости и ефективни източни практики, които също са преведени на руски. Ако ти е трудно да се ориентираш, ще помогна.
Прегръщам те, слънчице!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.07.18 08:58



Браво, Крас4о, много умно сте организирали детския празник!
Обичам нестрандартните решения, защото именно те се запомнят.
А за подаръка - измислили сте го хитро 2 в 1.

Ах, вие!...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.07.18 09:34



Прекрасни сте, момичета! С вашата подкрепа всичко се преодолява - за мен сте #1! И това ще мине, няма да се предаваме... Красчо, радвам се за вас! Най-страхотния подарък сте си направили, заслужавате го! Изживейте много незабравими мигове това лято!На всички желая слънце, море, планина - и приятно изкарване! Прекрасен ден!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано14.07.18 10:03



Мамитка, ако ти се говори.. Защо ще правиш лъчи на шейни прешлени и глава?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано14.07.18 10:06



Благодаря, Джулче!


Подаръка сме го измислили и икономично .

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: kras4o_k]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.07.18 12:55



Добър ден и от мен. Днес е `14.07 мина петъка 13 и всичко е наред ХИСАРЯ е хубаво място Тиа за почивка. Има минер ални басейни...а тук в града горещина,никаква прохлада,освен на гребната и малко по тепетата.Мамми всичко ще е наред но защо пък лъче на шийни прешлени???Я вземеи още едно лекарско мнение!

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.07.18 13:54



Забавни сте, обаче аз съм за мрънкалника и отивам там.

Тука само да ви кажа, че ви обичам!

Мамми, не ни е леко, но ще се справяме!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано14.07.18 15:19



Не в Пловдив ще бъдем.Близо до басейн Нептун ,там е Антония ,а аз тотално се омотах.Пък искат и
спа ...
Като имат прИтенции да си търсят сами.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано14.07.18 19:18



Флорче ,права си за Хисар ,това си е градче А почивка ,била съм ,много ми хареса.
А Пловдив си е голям ,динамичен ,там се ходи за да се видят забележителности или на някой фестивал.Тъпо е да се плицикаш по джакузита.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано15.07.18 08:50



Хора , Марково ,бре ! Тъкмо е близо.
Гледам има автобуси.
Четох ,че можело и пеш да се стигне ,за 8 минути .
Вярно ли е ?
Дано им падне сърце на място ,на мойте пампайци.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано15.07.18 09:12



Доборо утро! Тиа, и аз не се бях сетила за Марково.
Този хотел Екзотик/старото име/ го продадоха скоро. Аз съм ходила преди няколко години, но не бях очарована от външния бясейн- нямаше сянка, шезлонгите малко, а водата много студена посред най-горещите дни на лятото.
Но сего го рекламират и може да са пооправили нещата.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано15.07.18 12:46



Дано ,че ми писна да търся.
С температура съм и не ми се занимава с капризи.
Сякаш съм секретарка на Миранда от Дяволът носи Прада ,баси.

Редактирано от Tia maria на 15.07.18 13:17.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.07.18 10:37



Дзак, не знам в другите градове как са температурите, в Софийското поле си е за шуба.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано19.07.18 10:46



Дааа,ужасен ужас.
Няма лято тази година.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.07.18 19:40



Два дена нямах интернет - леле ужас е без ентернет. от тези ветрове във Филибето тези дни има изпокъсани кабели...само за едно ми харесват ветровете,че все пак малко те разхлаждат в тези горещини.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.07.18 08:43



Ей, ама на всички ли ви спря интернета бе момичетааааа?

Хайде добро ви утро.Днес е Илинден,честито на именничките ни.А моя френски внук има имен ден днес.Да ми е жив и здрав.Почерпете се виртуално коя с каквото иска.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.07.18 09:50



Да ти е живо и здраво внучето Флорка. Честит имен ден момичета!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.07.18 12:55



Честит да е внукът ти Флорче!
Честито и на Илиана! Нека да е здрава и все така усмихната!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано20.07.18 15:05



Благодаря ви, момичета!Аз бях отпуска и сега наваксвам пропуските в работата

.
Честит имен ден на внучето,Флорка!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано20.07.18 16:35



Честит празник и имен ден на всички! Бъдете живи и здрави!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.07.18 00:11



Аз пък бях в Карлово. Толкова обичам този град! Има едно заведение в самия център до голям и красив фонтан.
Сядам там, а планината е така близо, че мога да я докосна с ръка! Как ли се чувстват хората, за които тя е
постоянно присъствие? Щастливци!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано21.07.18 09:35



Поздрав от врачанския Балкан! Слънчеви и прекрасни почивни дни, милички! Бъдете щастливи!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано21.07.18 12:36



Прекрасен ден и от мен!





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.07.18 13:04



А от Врачанския Балкан май наистина по-хубав няма!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.07.18 13:51



Да бее ,,От Витоша по - високо нема.Е ,па нема !"



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано22.07.18 12:21



Майничка за един ден !
Ако някой има време ,да се обади !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.07.18 12:30



Флорче, пази си хинапа като очите, че виж какво пишат



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.07.18 19:34



пАЗЯ СИ ГО МИЛА,ЧЕ И ЦЯЛАТА МАХАЛА СИ Е ХВАНАЛА ИЗДЪНКИ ОТ МОЯ ХИНАП.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано22.07.18 22:13



Фло, ако имаш издънки и аз искам, моля. Мъжът ми купи такова дръвче, но вече трета година има цвят, ама плод няма





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано23.07.18 08:22



Прекрасна, успешна и слънчева седмица с много незабравими емоции!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: feniks_m]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.07.18 08:45



На втората година почва да дава плод.На срещата през октомври ще ви донеса пак да си хапнете. Ами ще оставя едно израстъче да се уголеми и ще го изкопая.Иначе това му е лошото че е като дърво а се разпространява ксато храст Корените му се разпространяват под почвата и из-биват навсякъде,омръзнало ми е да ги махам но това е положението.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.07.18 09:19



Добро утро!

Свежо е навън. Успешен ден от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.07.18 11:20



Здравейте и от мен! Не понасям жеги, затова прохладният и облачен
ден ми е перфектен. А сега погледнете какво правят хората с кафе,
че може някой да се вдъхнови... (видеото по-долу):





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано24.07.18 12:40



Добър да е денят ви, приятели!
Аз пък "вирея" на високи температури и сега ми е добре





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор anetoh (член)
Публикувано24.07.18 15:34



Май прекалено свеж е денят.


Да ви върви по вода (дано умеете да плувате)!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано24.07.18 23:01



Благодаря Флорче, ще се радвам на израстъка от твойто дръвче





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: anetoh]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.07.18 09:55



Добър ден петъчно.


Вчера ни се размина дъжда, днес ще видим. Лек ден.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.18 08:23



Добро утро в събота! Понеже се будя много рано и повечето TV-канали излъчват само детски предавания или повтарят сапунки, отидох на Канал 3 и попаднах на интервю с дъщерята на художника Боян Райнов (син на големия писател Николай Райнов и брат на Богомил Райнов). Сега ще се задълбая повече в тази материя, защото провокираха интереса ми. Прекрасно начало за деня, така че пожелавам на всички да намерят нещо интересно и любимо за тези почивни дни. Особено ако заради Червената Луна, Марс и Меркурий трябва да очакваме какви ли не космически и климатични изненади. Но щом си имаме клубен астролог, надявам се, че няма да са изненади.

Така че, Бубе, в теб ни е надеждата, давай разяснения какво да очакваме. И моля те препоръчай НИКАКВА работа, за да не объркаме с нещо вселенския замисъл...



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 28.07.18 08:51.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.07.18 17:09



Та щом питате да кажа,

от днес до 19 август е забранено да сменяте работа, да подписвате договори /това включва и купуване на техника, телефон/, преговори, инвестиции, ако все пак се налага, нека има клауза за преподписване.
Това съветва моята учителка Алена.
Иначе е прекрасен период да продължите вече започнатото, или да довършите нещо изоставено назад. Ретроградният Меркурий не забранява сключването на брак, развод, раждане.
п.п. имам личен опит относно поръчки по това време, горчив. И си налагам вето за такива покупки. Поръчах една книга, дойде друга. Купен телефон с договор, кошмар, само в сервиза висеше и все нищо му няма, а все не работи.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.18 23:02



"... или да довършите нещо изоставено назад."
Ох, знаех си, че не мога да се измъкна! Работата мен чака, няма кой друг
да я свърши. Пък и щом звездите го казват, съпротивата е безсмислена...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.07.18 13:34



Няма измъкване, хич не се надявай.

Отлагам, отлагам и запретна ръкави.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.07.18 13:55



Ти поне си лесна. Погледнеш хороскопа за деня и заявяваш на всеослушание:
"Днес звездите ми забраняват и пръста си да мръдна!" А аз нямам оправдание...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.07.18 08:55



Добро утро, аз нещо май ще се разболявам, главата ми тежи, гърлото ме боцка.


Отивам да си направя кафе и започвам задачите, така, че не се мотайте. Успешна седмица!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано30.07.18 11:02



Прекрасен ден и успешна нова седмица и от мен! Вече съм си в къщи и се възтановявам от терапиите. Този път по- тежко ги приех, но в нас е друго възтановяването. Бъдете здрави и само хубави емоции!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.07.18 11:08



У дома и стените помагат. Бързо възстановяване мамитка! Прегръдка от мен.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.07.18 23:08



Бубе, не кафенце, а чайче, мила! С лимон и мед. И гаргара със сода. И по една голяма ампула вит.С - сутрин и вечер.
И джинджифил със захар вместо бонбони... ей, такива работи. Че пустите вируси вече нямат сезон!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.07.18 23:10



Бързо възстановяване, Мамитка! И една хубава, голяма и спокойна почивка!
Прегръщам те!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано31.07.18 09:20



Мамитка, ако има от пелинчето пак помага!





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано31.07.18 09:46



Прекрасен ден, милички! Има от пелинчето, но пия обезболяващи и се въздържам. Ще стане и това. Силни прегръдки на всички!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.07.18 10:05



Надявам се при вас да е прохладно, че в горещините трудно се издържа.
При нас е задушно, от вчера се кани да вали, но още не се е престрашило...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано31.07.18 10:31



Да не пропусна прегръдките и най-добрите пожелания и от мен Мамитка ! Бързо да се оправяш !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: diana1OO]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано31.07.18 13:19



Благодаря ви! Радвам се, че ви има! При нас е прохладно, което е добре за мен. А който иска слънце, не знам. Важното е да сте щастливи!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано31.07.18 19:06



А аз от утре излизам за един месец в отпуска! Ще се радвам на деца и внуци,после на море и месеца ще мине.Чао до септември,.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.07.18 19:17



Много щастливи преживявания, мила Фло!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано01.08.18 08:33



Приятна почивка, Флорка!





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.08.18 08:46



На Флорка приятна почивка, на вас успешен ден!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано02.08.18 12:37



Как сте днес в жадувания слънче ден?
Аз най-после приключих дългата лъчетерапия, има видим ефект и се надявам да е по-продължителен. Следв възстановяване и напред в лечението.
Желая на всички хубав ден!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.08.18 13:48



Как, как, пак мърморя, до вчера от дъждове, сега от жеги.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано02.08.18 13:50



Хубав ден и на теб,мила! Ти нали си феникс, всичко ще е ок





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано02.08.18 13:51



Бубе, няма угодия





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано02.08.18 22:33



Прегръдки на Мамми и Феникс.
Да се стягат ,че на Пловдив ската среща няма да приемаме извинения !

Фло ,само хубави емоции !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.08.18 09:00



Мразя горещините и това си е! Две поредни лета имах късмет да прекарам август далеч на север при 18-23 градуса, което за мен е рай. Сигурно съм сред малцината, за които дъждовният юли не беше неприятен, но като чувам какво ни чака този месец... не ми се мисли. Спасението ми е - по-малко навън, а вътре - климатик на 20-21 градуса. Тази сутрин в 7:00 ч. вече беше горещо, а кой знае какво се задава по-нататък. Най-добре е човек да се качи някъде в планината, но някои сме осъдени да страдаме край морето!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано03.08.18 09:12



Джулка, зълва ми се върна преди три дни от Финландия и каза, че там температурата е била 32 градуса.

Няма спасение и на север вече.А ти за що си при морето? Бягай в балкана



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.08.18 09:46



Да, тази година по изключение на север е топло и както казва моя приятелка в Норвегия "събираме топлина за зимата". А аз си стоя вкъщи, защото за мен това е почивка. При моето целогодишно пътуване, да се заседя у дома е истински релакс...

Просто гледам да не мърдам през деня, а само по-късно вечер, когато се поразхлади. Като чета и слушам какви жеги се задават в западна Европа, ние пак сме добре. Все ми се върти в главата съветът на Ванга към всички, които живеят в чужбина, до 2023 г. да се връщат в България. И съм се чудила какво ги очаква там - войни ли, атентати ли, природни катаклизми ли... И как така ние ще останем изолирани от случващото се при тях? Ама знае ли човек!

"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.