Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано07.06.18 20:49



Чудесна снаха си имаш ,Ането !Браво !

Момичета не знам четохте ли за метадона.Счита се за пробив.Не само за левкемия.Ще следя и ще ,,пренасям" ,ако има идеи във Фейса.Засега знам само ,че е необходимо съвсем малко количество.



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано08.06.18 09:18



Добро утро и хубав ден от мен!





Тема Re: Раздумка № 107нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.06.18 13:31



Хубав ден и на теб, Фениксче! Ето, дори само едно мило пожелание и внимание е достатъчно! За да зарадва хората и да не влизат с усещането, че тук е пустиня и ще си говорят сами. Вече дори не знам колко хора четат, защото мнозина от тях четат и мълчат. Дори едно "здрасти" не казват. Пък и функция "Like" си нямаме...
В същото време на срещата ни стана въпрос, че съответният клуб във ФБ се е превърнал в говорилня, в която невинаги се поддържа добрият тон. Не знам, аз почти не влизам там, не само от липса на време. При нас информацията е по-подредена, лично се познаваме помежду си, приятели сме от години, а и имам сантимент и отговорност още от времето, когато нямаше ФБ.

Tia maria, в този смисъл ще бъде много полезно да пренасяш информация тук, за да можем да я систематизираме и да е лесно откриваема. Преди време четох във ФБ воплите на една наша клубарка (вече не влиза тук), че искала да разпространи някаква важна информация за рака, но не знаела как и къде... Дори не беше помислила за нашия Клуб! А когато беше в критично състояние, именно при нас намираше съпричастие и съдействие. Стана ми криво, но не й го показах. Голям човек е, да преценява сама. А и всеки с предпочитанията си, щом там се чувства по-добре...

Все пак от време на време в Клуба ни се връщат някои "бивши" членове, за да споделят именно с нас емоциите си, защото не са забравили, че тук винаги ще намерят добронамерени и отзивчиви приятели. Може би пък ще дойде време, когато широкото и твърде достъпно ФБ-пространство ще върне хората към клубовете като към някаква "бутикова" мода. Животът е динамичен и човек никога не знае. Важното е да е за добро.

Хубав ден и от мен в очакване на слънчеви и спокойни почивни дни!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.06.18 14:14



Права си за ФБ групите... Аз лично доста се напрягам ако се зачета, особено в коментарите към някой пост, за това и избягвам да ги чета.

Но ... тук останахме малцина, а и ние не влизаме ежедневно. Поне аз, де. Някога, сутрин с кафето първо тук влизах, а като рефрешна 2-3 пъти и вече имаше нов пост някъде. Ставаше и разговор... Не само "добро утро". Помниш ли? Шеги и закачки, смях, а и всички теми за видовете рак бяха активни и се прескачаха най-горе. Всеки ден имаше някаква новост да прочетеш. А и някога имаше страхотен глад за информация, но и не беше трудно да я изчетеш и отсееш. Сега е едно море, не, океан от информация... вярна, невярна... Не знам... Много по-различно е. Аз, лично, рядко имам какво ново да кажа в темата за яйчника. Говоря за класическата медицина. Другите, особено по-крайни методи, вече не ги и чета. Объркват ме и ме изпълват с недоверие, щото много от тях заявяват, че лекуват рака. Като прочета нещо с подобна арогантна катеоричност и съзнанието ми автоматично слага "Не" отпред... Афектира ме. Както и да е, не оспорвам ничие право да прави избори.

Но да се върна на клуба. Песимист съм, че това, което беше може да се върне... Някога това място беше единствено по рода си. Сега хората се разпиляха. Кой във ФБ, кой в мамата.бг, където е по-възможно да има общуване в реално време. Щото, знаеш, хората искат да знаят отговора сега, на момента, паниката не позволява грам търпение.

В никакъв случай не оспорвам, че трябва да правим каквото можем за да остане жива Старата ни Библиотека на Рака. Поне ние, които сме я градили заедно с модераторите и я помним каква беше. Просто излагам това, което за мен са "факти".

Но е факт и това, което казваш, че когато сме разстроени и най-объркани, бързо се връщаме тук.

Въхищавам се на упорството ти да си подбираш "стадото"

Никой да не се обижда, и аз съм в него Обаче тези неща се случват спонтанно. Ако е по задължение, винаги ще е временно явление.

Ама за какво ги изписах и аз тези врели - некипели хахаха... Да си почеша езика, а сега вече ми е жал да го изтрия

Я да кажа най-важното: Много сте ми скъпи всички тук! Обичам ви!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано08.06.18 15:21



Ами с това трябваше да започнеш , мила, че ни обичаш

.
И аз ви обичам, приятели /не казвам момичета, да не се обидят момчетата/.
Хубав и спокоен след обяд ви желая!



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.06.18 16:20



"Някога, сутрин с кафето първо тук влизах, а като рефрешна 2-3 пъти и вече имаше нов пост някъде. Ставаше и разговор... Не само "добро утро". Помниш ли? Шеги и закачки, смях, а и всички теми за видовете рак бяха активни и се прескачаха най-горе. Всеки ден имаше някаква новост да прочетеш."

Да, де, ама тези постове не се пишат сами. Ръчички трябва... и желание.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано09.06.18 15:32



Прекрасни почивни дни, приятели в деня на приятелството! Днес ме изписаха от болницата след химия. Едното лекарство са го спрели, сега съм само с две, които понасям добре. Онзи ден отидох за инжекция за костите, а ме оставиха за химиотерапия...Но и това го преживях. На всички вас желая много здраве и късмет! Целувки!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.06.18 08:12



Целувки мамитка ! ( изписва ми намотка )
Ще се справиш !



Тема Re: Раздумка № 107нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.06.18 08:49



Три дни прекарах в Тетевен. Срещу балкона ми се издигаше Тетевенския балкан -
зелен, горист, внушителен, а под мен тичаше пенлива река. Такава красота, такъв
въздух! Само 3 дни, а се заредих за 30... Хубав ден на всички!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 107нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.06.18 10:42



Да. Бях като малка при роднини там .Една улица ни делеше от скалите,поне така си спомнямам.
Спомням си ,че ходихме за вода в планината и не беше далеч.И два коня ,които идваха по пътеката срещу нас ,със човек бяха.Аз бях с баща си ,отстранихме се в храстите ,но се поизплаших.

И в Рибарица е приказно !Преди няколко години бяхме ,но в края на зимата...не можехме да се разхождаме .

Редактирано от Tia maria на 10.06.18 10:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.