Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Гладуването  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано09.08.17 20:45



В опит да пораздвижа клуба ще ви помоля за мнения .Какво мислите за метода в светлината на присъдената Нобелова награда и личния опит споделен от Милен Цанов? Има ли други успели освен него.Всъщност за случая му имам забележки ,ще ги напиша по - късно.
Хайде ,нека излрзем от летархията и заформим една дискусия



Тема Re: Гладуванетонови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.08.17 12:03



Няма излизане от летаргията.
Скоро четох, че учените са доказали , че гладуването рестартира организма. Дори само 3 дни глад имат голямо значение.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Гладуванетонови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.08.17 02:47



Разбира се, че рестартира. Не е случайна народната традиция на тримиренето.
Въпросът е дали човек има воля и мотивация да го прави.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Гладуванетонови [re: Tia maria]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано21.08.17 15:13



Доста неща изчетох на тази тема и съм убедена, че рестартира имунната система.
Аз започнах да гладувам един ден от седмицата. Само че не винаги ми се получава - като огладнея много си пийвам сок или ям някакъв плод. Така нарушавам гладуването, но пак е разтоварващ ден. И се чувствам добре в този ден.



Тема Re: Гладуванетонови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.08.17 01:58



Добра тема. Нека тези които са го практикували,
споделят. Едно е на книга, друго - от опит.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Гладуванетонови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано25.08.17 16:56



Според мен ,при заболяване организмът трябва да се приведе в оптимална готовност ,за да може да се
бори.А гладуването пак по мое мнение ,изтощава.



Тема Re: Гладуванетонови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.08.17 18:40



Според други, организмът трябва да се изчисти от токсините,
за да може имунната система да работи само за оздравяването му.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Гладуванетонови [re: Tia maria]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано29.08.17 14:37



абсолютно съм съгласна с тебе, Тия мария!
имам куп болежки след ХТ, и като се случи панкреатична криза, а те са доста тежки /часове наред/ и дори независимо от храната, а вече съм 4г на безглутенова и безкравешка храна /само малко кози продукти/, а основното в лечението след такива кризи е глад 3 дни, след това захранване по схемата от диета за панкреатит с белтъчна храна /риба, месо, белтък от яйца/
и какво следва ли, еми след известно време пак се случва... особенно при промяна на времето...
така че такива гладувания вече почти 12г /от 2006г/ при мене са факт
да, жива съм, ама какво е това качество с постхимиотерапевтичен гастрит, колит и панкреатит...
и никак не виждам организъм ми да се рестартира ...
ама се нагладувах


по тази причина всякакви диети, свързани с гладуването не приемам и не искам дори да чувам за тях

здравословно+балансирано хранене е за предпочитане за здрави хора - да се предпазят, за болни - да си подобрят качеството на живота

бъдете здрави!



Тема Re: Гладуванетонови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано30.08.17 06:26



Лиди ,аз погледнах в леченията на Кейси дали някъде е говорил за гладуване ....Никъде ! А това е било най лесното .Много по лесно от хероин за туберкулоза (пълно излекуване, а жената е била в последния стадий ,с каверни ).Или отровната беладона и т. н.Виж за очистване на организма е давал 3 дни на ябълки ,или 4 на портокали ,или 5 на грозде.Но. .това не е глад ,а лечение с храна един вид.

За Милен Цанов - той се е оперирал като му е наоравена по щадяща операция .Ама виждате ли рака му бил агресивен и т н ...та хладуването го спасило ,дрън дрън.Той и моя бе агресивен ,а сега се лекува САМО с лъче ,даже е стандарт .( Ще пиша в съответната тема )



Тема Re: Гладуванетонови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано17.09.17 19:54



Тъкмо го написах и се намери една жена във Фейса ,която ме опроверга с опита си.Ще я помоля да разкажа тук историята й или още по добре тя да я разкаже.Вярвам ,че есички сте.го прочели ,там ,но е добре да го има и тук ,зсщото както се каза Вяра - написаното остава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.