Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпроси лечениенови  
Автор merilin_n (новак)
Публикувано07.05.17 13:37



Здравейте!

Нова съм в клуба, но наскоро и моето семейство беше засегнато от тази болест, което налага да търсим отговори на много въпроси.

Искам да попитам има ли разлика в лечението на рака в България и чужбина и ако има възможност за избор - къде е по-успешно и ефективно лечението - тук или в чужбина? Става въпрос за рак на гърдата - потвърдена диагноза дуктален инвазивен карцином.

Доколкото разбрахме, у нас докторите прилагат като превантивна мярка пълно отстраняване на гърдата, докато в други държави / в Англия напр./ се опитват максимално да я запазят.
Колкото и непрофесионално да звучи, има ли нещо вярно в това?



Тема Re: Въпроси лечениенови [re: merilin_n]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано07.05.17 17:54



Здравейте, Мерилин! Аз също съм с рак на гърдата, премахната е, както и лимфни възли и съм се лекувала в България, дори в провинциална болница. Оперирана съм в София. Засега 7 години живея и последните изследвания са добри. За чужбина не зная, но за мен всичко е относително...Важно е правилното лечение. Желая ви успех в борбата!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Въпроси лечение [re: mammita63]  
Автор merilin_n (новак)
Публикувано07.05.17 21:54



Благодаря за отговора! Точно това ме притеснява - дали ще се приложи адекватното лечение, независимо къде. И дали в този случай консултациите с различни доктори няма повече да навредат, отколкото да помогнат.

Пожелавам ви успех и хубава пролет!



Тема Re: Въпроси лечениенови [re: merilin_n]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.05.17 12:58



ВСИЧКО Е ВЪПРОС НА СЪДБА. И НАЙ-ДОБРИТЕ ЛЕКАРИ ДА ВЗЕМЕТЕ АКО Й Е ПИСАНО...В ЧУЖБИНА НАИСТИНА Е ПО-ДОБРЕ,В СМИСЪ,ЧЕ ПРАВЯТ ИСТИНСКА ХИМИОТЕРАПИЯ А НЕ КАТО ТУК С РАЗНИ ЗАМЕСТИТЕЛИ.ПРЕДИ ТОВА ТЕ ТЕСТВАТ ДАЛИ ЩЕ Я ПОНЕСЕШ ХИМИОТО.МОЯ СВАТ МУ ПРИЛОЖИХА ХИМИО СЛЕД, КОЯТО ЕДВА НЕ СИ ОТИДЕ НЕ МУ ПОНЕСЕ. СНАХА МИ Я ОПЕРИРАХА В ГЕРМАНИЯ В ПРЕСТИЖНА БОЛНИЦА И СИ ОТИДЕ ОТ ОТРАВЯНЕ НА КРЪВТА. ВСИЧКО Е ВЪПРОС НА КЪСМЕТ.ПОЖЕЛАВАМ ВИ ДА ГО ИМАТЕ. И ТУК ПРИ ИСТИНСКИ ЛЕКАРИ МОЖЕ ДА МИНЕ ВСИЧКО БЛАГОПОЛУЧНО. ЩЕ ДАДЕТЕ ПАРИ НО ДА ИМА ЗАЩО А НЕ ДА ГИ ДАДЕТЕ НАПРАЗНО. НАПРАВЕТЕ ПРОУЧВАНЕ И В ЧУЖБИНА,ПРЕЦЕНЕТЕ И ДЕЙСТВАЙТЕ. УСПЕХ!

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Въпроси лечениенови [re: flora bg]  
Автор merilin_n (новак)
Публикувано08.05.17 19:52



Благодаря Ви!



Тема Re: Въпроси лечениенови [re: merilin_n]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано09.05.17 00:10



И у нас правят органосъхраняващи операции и пластики веднага. Всичко зависи от това какво ще открият при операцията и тогава се преценява колко да режат. Успех!
Ваш е изборът къде да се лекувате.



Тема Re: Въпроси лечениенови [re: feniks_m]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано12.05.17 07:34



Съветвам ви за чужбина.Нана ,Мая Манолова се лекуваха там ,защо ли ?
За гърда как е не зная ,но при мен с РМШ е рязано излишно много,касапската е рязано ,за да може хирургът да вземв повече
пари.Бях 1-ви стадий,за целите на хирурга ме произведоха 2 - ри докато е траела операцията, и писле пак ме върнаха на 1 - ви.
За лимфните възли съм сигурна , че се махат само двата стражеви ,и ако там има разсрйки се пристъпва към другата част ,която е като грозд
Яйчниците се повдигат за да не бъдат засегнати от евентуално лъче,тъй като ракът не тръгва към тях.Това в чужбина се подразбира само в Бг е обект на пазарлъци.
Жени в по - лошо пиложение от мен бяха съхранени
даже при рдна врстниците се раздраха да обясняват ,че задружното й семейство и дало пари за скъпата операция....и така.Няма да е коректно да да споменавам името й.Впрочем на междунсроден симпозиум резултатите и не са били признати ,била е in sity ,а там съхраняването си е задължително.



Тема Re: Въпроси лечениенови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.05.17 13:54



Не съм съгласна, преди 10 години може би. В момента имаме клиники на изключително ниво. Сити клиник, Медлайн - мога да изреждам още. "Турският стандарт " заради който много пациенти пътуваха и давах торба пари днес се предлага в Сити клиник, Аджъбадем ги купи, Токуда също. Та мисълта ми е, че може да се лекувате и тук, по клинична пътека с малки доплащания за консултации, а не с хиляди долари - със същите стандарти на лечение.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Въпроси лечениенови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано12.05.17 23:09



Бубе ,приемам забележката ! Бях забравила за Сити
Клиник.А всъщност тези лекари са ми много на сърце ,защото се явяват голям дразнител на моя осакатител.Докато бяха в Турция той мрънкаше ,че правителството допускало реклама ,че жените си продаевали апартаментите за да се лекуват при съседите ,че парите отивали там ...вместо в неговия джоб.Много хубаво интервю .Нали знаете ,че човек е толкова голям ,колкото са големи мечтите му .,.



Ти си права - вече можем на наша територия да бъдем лекувани по европейски стандарт .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.