Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Духовно просветление № 5нови  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.06.15 10:01



Танцувайки със Тъмнината

Скъпи мои, никога няма да разберете своята Светлина, докато не танцувате с вашата Тъмнина. Ако бягате от това винаги резултата ще е едно ожесточено преследване, в което няма как да победите. Обръщайки се и посрещайки я фронтално, научавайки се да я приемате и да я обичате като част от себе си е единственият начин. Това не означава да позволите това да ви контролира ...... това означава потвърждение за съществуването му.

От посланията на Създателя.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Прочетете....нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.06.15 10:07



Как мога да стана по-свързан със своя Висш Аз?


Да сте във връзка със своя Висш Аз означава да живеете своя Дух. Това включва три неща:
1. Изпълване със сила – спомняне, че сте деца на Вселената, притежаващи силата да творят своя свят
Вие сте дошли тук, за да се въплътите във физическото и да поддържате връзката си със своя Дух непокътната. За вас е важно да поддържате връзка със своя Висш Аз, тъй като това е онази част от вас, която знае къде иска да отиде, какво е нужно да вземе със себе си за пътуването и какво да направи, за да стигне дотам. Много от въплътените тук души вече нямат тази връзка. Те са я изгубили, тъй като се възприемат като отделени от Бога, или от Божествената енергия, която е Създателят на всички неща. Хората често се държат така, сякаш са на произвола на някаква външна сила, която контролира курса на живота им. Това се счита за "нормалният" начин, по който човек да живее и да се държи.
Да живеете своя Дух означава да си спомните, че вие сте енергията на Бога, или на Източника, във физическо тяло и Творци на своя свят. Силата във вас, която ви позволява да творите своя свят, е същата сила, която твори светове. Целта на живота ви е да я използвате, за да сътворите света, който вие искате.
2. Интуиция – разговаряне със себе си
Няма нужда да се свързвате със своя Висш Аз като с някаква намираща се извън вас същност – Той, това сте вие! И няма нужда да плащате на екстрасенси, за да осъществите контакт със своя Висш Аз (въпреки че бихте могли да го направите, ако се чувствате особено отчуждени от Себе Си и не знаете накъде върви животът ви или какво искате). Мъдростта е вътре във вас – ако се постараете да достигнете до нея.
Вслушвайте се в желанията си
Най-вече, обръщайте внимание на желанията си. Вашите най-истински, извиращи от сърцето ви желания са обратна връзка от вашия Висш Аз относно нещата, които искате да направите сега.
Да живеете от позицията на своя Висш Аз означава да не жертвате и да не пренебрегвате тези желания. Това също така означава да се вслушвате в тези желания ежедневно.
Аз организирам деня си, като си задавам въпроса: "Какво наистина искам да направя сега?" Бихте могли да предположите, че в резултат на това, че си задавам този въпрос нещата, които не ми се правят, никога не биват свършвани, но това не е така. В действителност аз редовно получавам вдъхновение да се справя също така и с предизвикателствата и трудните задачи в живота си, в подходящото за това време, или проявявам някого, който да ми помогне с тях. Гледам на желанията си като на обратна връзка относно посоката, в която желая да вървя. И когато се вслушвам в желанията си и ги следвам, имам възможността да живея по един вдъхновен начин.
Медитирайте и успокоявайте ума си
Най-бързият начин да се упражнявате да получавате достъп до своя истински аз е медитацията. Тя успокоява ума, прекратява вътрешния ви диалог, който постоянно ви внушава кои сте и какво можете или не можете да направите или да бъдете, и ви пренася директно в тишината и покоя, които са вашият Висш Аз. Започнете да медитирате, като просто се фокусирате върху дишането си.
3. Изцеляване – разчистване на натурията, която стои между вас и вашия истински аз
Повечето хора не осъзнават, че имат нужда от изцеление – просто осъзнават, че се чувстват зле. Какво можете да направите, ако през повечето време се чувствате зле? Как да постъпите, ако не знаете какво да направите, за да се изцелите от това? Можете просто да излъчите намерението да бъдете в колкото се може по-голям синхрон със своя Висш Аз. Излъчването на това намерение ще организира реалността ви по такъв начин, че вие да поемете на изцеляващо пътуване назад към този, който наистина сте.
Ако имате достатъчно енергия, за да проявите инициатива, превърнете в своя работа това да изчистите всичко, което не е в синхрон с този, който наистина сте. Вашият Висш Аз представлява чиста радост. Можете да разберете кое не е в синхрон с вашия Висш Аз по това как то ви кара да се чувствате. Ако нещо ви кара да се чувствате добре, значи е в синхрон с Висшия ви Аз. Ако ви кара да се чувствате зле, значи не е в синхрон с Него.
Натурията, която имам предвид, включва безполезни вярвания от рода на: "Не съм достатъчно добър", всякакви асоциации или събития от миналото, които ви карат да се чувствате зле, всякакви неприятни чувства. Всичко онова, което ви кара да се чувствате зле, е извън синхрон с вашия Висш Аз и ще ви бъде от голяма полза да откриете и премахнете неправилното вярване или отношение, което стои в основата му и го предизвиква.

Анна Сейс
Превод: Мария Казакова

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Прочетете....нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.06.15 11:55



Такъв е пътят

Когато обичате без очаквания, вие сами се отваряте към един нов свят. Безусловния аспект на любовта Ви приканва да се присъедините във вечния танц на знанието, че, каквото давате, това ще получите. Такъв е пътят на любовта.


Още Едно Напомняне

Това, което беше казано по много различни начини, но тук е едно нежно напомняне; играйте така все едно сте на пет години, обичайте, сякаш любовта ще изчезне утре, мечтайте най-смелите си мечти, смейте се, усмихвайте се и прегърнете вашето земно ниво на съществуване. Радостта е ваша!


Майко, мога ли да...?

Освободете необходимостта да искате разрешение за собствения си духовен растеж. Не е необходимо да "бъде одобрено" от приятели, роднини, близки или други значими лица. Да, допълнителния чифт очи може да бъде полезен в някои случаи, обаче, ако трябва да питате, преди да направите всяко едно движение вие не позволявате процесът да се случи по естествен път. Време е да започнете да се доверявате на душата си. Вселената ви е надарила със чудесната способност просто да знаете, че е време да се придвижите напред ...... започнете да слушате!

От посланията на Създателя

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Феноменалният лечител Алекс Орбитонови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано25.08.15 18:57



Феноменалният лечител Алекс Орбито

Не аз, а Бог лекува с голи ръце моите пациенти





Алекс Орбито е в България, някой ходил ли е на неговите срещи с хората, ако е бил моля да сподели.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Феноменалният лечител Алекс Орбитонови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.09.15 11:36



А дано някой сподели наистина е интересно,дано да е излекувал някои хора тук.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Интересно,прочетете...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.09.15 11:47



Семейните отношения - Как да станете за мъжа толкова желана, че да иска да остане с вас завинаги

Как да станете за мъжа толкова желана, че да иска да остане с вас завинаги

Жената мечтае да привлича, да притегля вниманието към себе си, да е желана за мечтания мъж дотолкова, че да иска винаги да е редом с нея.
Но често не обръща внимание, каква атмосфера създава около себе си.
Хората, в това число и мъжете, са устроени така, че ги привличат всички форми на свобода, топлина и уважение, а ги отблъсква всички видове тревожност, студенина и надменност.
Атмосферата, създадена с присъствието ви, е това, което привлича. Какво знаете за присъствието? Какво е вашето присъствие? Къде сте, когато редом с вас е мъжът? Какво се случва с вас в тези минути?
Атмосферата не се създава вербално. Не е задължително да говорите за нещо, за да разберат хората наоколо, вашето вътрешно съдържание. Могат да усетят за миг, какво ви вълнува в момента.
И да направят своя извод - да бягат или да останат. С каквото е изпълнен човек, това излъчва наоколо. Дори, когато мълчи.
И да се правите на мила, е много трудно. Курсовете, където се учат маниери, могат да помогнат едва след създаването на вътрешен покой и доверие към света.
Покой искат хората! Това е главния извод, който трябва да направи жената, която иска да привлече мъж.
Секрета за създаване на атмосфера е в това, да предадете своя дълбок покой на този, който е редом.
Мъжът жадува лекота, за да излети към целите си. Женската тревожността се възприема като товар, от който иска да се избави, за да може по-лесно да полети.
Жената в покой може да действа бързо и решително. Тя не е глезена госпожичка. Живее тук и сега.
Няма нужда да очаква. Очакването винаги е тревожност. И липса на самостоятелност. «Кога принца ще ме спаси най-накрая, като ми даде кристалните обувки!»
Принца идва и потапяйки се в тревожна атмосфера, се скрива зад очакванията, става дебел и мързелив, неспособен да завоюва трофеи за своята «принцеса».
А принцесата, разочарована, си скуби косите: «Къде са ми били очите!»
Скъпа моя, самата ти си отровила своя младеж, а след това се възмущаваш! "Ай-ай-ай! Как не го е срам!" Затова поседи в самота, научи се на покой!
А вие, как мислите, защо жените периодично остават сами? За да могат да вникнат в причините за детските си тревоги.
И едва зряла, самостоятелна жена, може да се отправи на жизнено пътешествие, а мъжете сами ще бъдат привлечени.
Мъжете търсят зрели жени, способни и сами да се уважават, и за тях да не се вкопчват.
Нека да подредим всичко казано в логическа последователност за жените, които са си поставили за цел, да станат толкова желани, че винаги да искат да останат редом с тях:
Отначало се усамоти.
След това изследвай причините за своите тревоги и страхове.
Изпълни се с любов към себе си.
Намери покой в душата си.
Излез в света.
Прави всичко, което ти се иска.
Бъди тук и сега, отдавайки се изцяло на своето занимание.
Предай усещането си за покой и наслаждение на този, който се появи редом.
Уважавай потребностите му.
Запази уважение към себе си и собственото си достойнство.
Не забравяй главната си цел - покой в душата.
Освобождавай мъжа за пътешествието му към целите му.
Използвай самотата за наслаждение.
И бъди сигурна, няма да ви изостави за дълго - източника на наслада винаги се цени много!
Марк Ифраимов
Превод: Йосиф Йоргов

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Интересно,прочетете...нови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано04.09.15 20:03





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Феноменалният лечител Алекс Орбитонови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано04.09.15 22:58



Операция с голи ръце




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Прочетете...нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.09.15 12:35



Как започва и през какви фази минава духовното просветление?

Как започва и през какви фази минава духовното просветление? Кой е духовно просветлен човек, как може някой да разбере на каква фаза от духовното си развитие е? - Добър въпрос. Духовното развитие на душата започва още с проявлението й в първия й земен живот, след като е била сътворена от Бога. Във всяка една душа Бог влага мъдрост и любов, нещо като “стартов капитал” с който душата стартира в своето земно учение и надгражда във всеки свой следващ живот, преминавайки през двата пола, мъжкия и женския, през уроците на различните степени и нива, в които програмите за изпълнение, които душата си съставя, са образно казано разнообразни. Само на земята душата може/има възможността да преминава през безброй изпитания, да влиза в различни взаимоотношения и взаимовръзки с други души, да усвоява уроци, да трупа нови познания, да развива дарби, таланти, способности, умения. Всичко това определя фазите на духовното развитие, през които преминава човекът/душата облечена в човешко тяло. Няма правила, няма условия, няма скорост и бързина за развитие. Има свободна воля на душата, как точно, с помощта на колко живота и в какви вариации да преминава през фазите на духовното развитие и израстване. Строго индивидуално е. Всички човеци са духовно просветени, но едни го показват по-изявено и стойностно, други - надценено и демонстративно, но фалшиво, трети - тихо и незабележимо. Въпрос на обкръжение е да разбере човек със своята сензитивност кой колко е духовно извисен и кой не, защото всеки си има свой аршин за “измерване” и констатации. Трудно е да разберете там, на земята, кой какво ниво на духовно развитие е достигнал, защото кръговете са много и човек от “центъра на кръга” не би могъл да каже, че е еднакво развит с човек, да речем от външния кръг. Всяка душа, в зависимост от достигнатото ниво и степен на развитие чете литература за “първокласника” или за “професора” и общува съответно със себеподобни по степен на развитие. Въпрос на гледна точка е, на социализация, на мироглед и философия за живота. Едно и също нещо за всеки човек ще има различно проявление, защото го пречупва през своята собствена призма и сравнява със себе си.


Прието на 18.09.2011г. от Ошвешт през Галя Йосифова - Виния

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Прочетете...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.09.15 18:22



Какво трябва да помните, КОГАТО ЖИВОТА ВИ ЧУКА ПО ГЛАВАТА
При всеки от нас е имало трудни периоди. И сме ги преживяли. Но независимо от всичко, едни хора се справят с тях по-лесно, от други. В какво е секрета? Професор Карол Морган смята, че всичко е в отношението ни към случващото се.
Няколко неща, които трябва да помним, когато ни е тежко в живота:
1. Което е, то е
Известното изречение на Буда гласи: «Вашите страдания са предизвикани от съпротивата ви на това, което е». Помислете върху това в продължение на минута. Това означава, страданията са възможни само тогава, когато отказваме да приемем случващото се. Ако можете да промените нещо, вземете мерки. Но ако промени са невъзможни, имате два варианта: да приемете ситуацията и да освободите негатива или дълго, с увлечение и страстно да страдате.
2. Проблема става проблем едва тогава, когато го наречете така
Много често ставаме най-злите си врагове. Щастието действително зависи от гледната точка. Ако смятате нещо за проблем, вашите емоции и мисли ще са изпълнени с негатив. Помислете, какви уроци можете да извлечете от ситуацията и тя внезапно престава да бъде проблем.
3. Ако искате да измените нещата, започнете със себе си
Вашият външен свят е отражение на вътрешния. Навярно знаете хора, на които живота е изпълнен с хаос и стрес. А нима всичко това не им се случва, защото самите те са безпорядъчни? На нас ни харесва да си мислим, че промяната на обстоятелствата ни променя. В действителност, е точно обратното - ние трябва да се променим, за да се променят обстоятелствата.
4. Не съществува понятие «неудача» — само възможност да се научим на нещо
Вие трябва да изключите думата «провал» от своя лексикон. Всички велики хора са търпели неудача отново и отново, преди да постигнат успех. Струва ми се, Томас Единсон е казал следното: «Не съм имал неуспех в изобретяването на електрическата крушка. Просто намерих 99 начина, как не би работила». Научете нещо от така наречените провали. Разберете, как трябва да го направите по-добре, следващия път.
5. Ако не получавате желаното, значи нещо много по-добро е на път към вас
Знам, понякога е трудно да се повярва в това. Но е истина. Обикновено, когато оглеждате своя живот, разбирате, че добрите неща са дошли след като нещо не се е получавало. Възможно, работата, на която не са ви взели, би ви дистанцирала от семейството, за разлика от тая, която сте получили накрая. Просто вярвайте, че всичко се случва така, както трябва да бъде.
6. Ценете настоящия момент
Той никога няма да се върне. Във всеки миг от живота има нещо ценно, не му позволявайте да ви подмине. Скоро всичко ще стане спомени. Възможно е някога да започнете да скучаете по тези моменти, които сега ви се струват не особено щастливи.
7. Освободете желанията
Повечето хора живеят с «вързан ум». Това означава, че предават прекалено голямо значение на своите желания, и ако не получат замисленото, емоциите им стават негативни. Вместо всичко това, опитайте да практикувате «обособен ум»: дори да имате желание за нещо, ще бъдете щастливи, независимо дали получавате желаното или не. При това състояние, емоциите ви остават неутрални или положителни.
8. Разберете страховете си и им бъдете благодарни
Страхът може да бъде отличен учител. И преодоляването на страха, често ви приближава до победата. Например, когато се учех в колежа, се страхувах от публични прояви. А сега ми се струва забавно, че не само ежедневно говоря пред групи хора като преподавател, но и обучавам на ораторско изкуство. За преодоляването на страха е необходима само практика. Страха е само илюзия.
9. Позволете си да изпитвате радост
Вярвате или не, знам прекалено много хора, които не си позволяват да се повеселят. Те дори понятие си нямат, какво е да си щастлив. Някои са толкова зависими от проблемите си и от вътрешния си хаос, че не могат да си се представят без всичко това. Затова се постарайте, да си позволите, да бъдете щастливи. Дори това да е кратък момент, но трябва да се съсредоточите върху радостите, а не върху трудностите.
10. Не сравнявайте себе си с другите
Но ако все пак се сравнявате, тогава само с тези, които са по-зле от вас. Ако сте безработни? Бъдете благодарни, че получавате помощи. Повечето хора по света живеят в състояние на крайна нищета. Не приличате на Анжелина Джоли? Мисля, че малко са тези, които приличат на нея. Вие, навярно, сте много по-привлекателна от повечето. Съсредоточете се върху това.
11. Вие не сте жертва
Вие сте жертва единствено на собствените си мисли, думи и действия. Никой нищо не прави специално против вас. Вие сами създавате собствения си опит. Поемете лична отговорност за себе си и осъзнайте, че можете да преодолеете трудностите. Трябва просто да започнете с промяна ма мислите и действията си. Откажете се от манталитета на жертва и станете победител.
12. Всичко може и ще се променя
«И това ще стане» е едно от любимите ми изказвания. Когато сме закъсали в лоша ситуация, ни се струва, че няма изход. Струва ни се, че нищо не може да се промени. Но знаете ли какво? Промени ще има! Нищо не е вечно, освен смъртта. Така че, откажете се от навика да мислите, че всичко си остава такова завинаги. Няма да остане. Но ще ви се наложи да предприемете някакви действия, за да промените ситуацията. Тя не може по вълшебен начин да се промени сама.
13. Всичко е възможно
Чудеса се случват ежедневно. Това е истина. Жалко, че е невъзможно да се опишат в една статия всички удивителни неща, които са се случвали с мои познати — от излекуване в четвърти стадий на рак до внезапна среща с втората си половинка. Такива неща се случват постоянно. Просто трябва да повярвате, че това се случва. Повярвали веднъж, можете да спечелите битката.
CAROL MORGAN

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.