Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема ПЕТ скенер № 2нови  
Авторice (Нерегистриран)
Публикувано14.04.12 05:33



Предишната тема ПЕТ-скенер №1 четете



Здравейте на всички,

искам да попитам ако може, някой знае ли как става записването за ПЕТ скенера в Александровската !? Колко се чака и какъв е нормалния начин да се добере човек до изследване на този скенер? Някой успял ли е да се пребори с бюрокрацията и да се прегледа на него !? Има ли възможност също така да се плати и да се извърши преглед, за тези които не получат заветното направление? И разбира се колко струва това "удоволствие"?

Ще се радвам на всякакви мнения по темата.


Благодаря много на всички !

Редактирано от *jull** на 28.11.12 14:04.



Тема Re: Преглед на ПЕТ скенер процедура !?нови [re: ice]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.04.12 08:19



Здравей, от няколко години тук споделяме опит за преглед на ПЕТ-скенер - отначало във Варна "Св. Марина", а след това и в София "Александровска".

Ето един постинг, който може да ти бъде полезен:



А ето информация за пациента от самата болница в София:


Ако имаш някаква нова информация, моля те да допълниш нашата в темата за ПЕТ-скенера:

Така архивираме опита си в Справочник на темите (на първата страница на Клуба, на 8-ма позиция).

УСПЕХ!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Преглед на ПЕТ скенер процедура !?нови [re: ice]  
Автор marata122 (новак)
Публикувано14.04.12 18:51



Здравйе,ice:)
На първа страница има справочник и в него има отделна тема за пет скена.
С две думи(преди 8 месеца)обадих се по телефона,казаха кога заседава комисията,чаках не повече от 40 мин.,прегледаха изследванията ми и ми назначиха дата за прегледа.Датата беше два месеца след въпросната комисия.Това е по каналния ред,без връзки и пари.
Здраве и късмет





Тема Re: Преглед на ПЕТ скенер процедура !?нови [re: marata122]  
Автормepu (Нерегистриран)
Публикувано14.04.12 20:07



и извинете, Пет-скена ви показа ли нещо повече от другите изследания - примерно ехограф, сцинтиграфия, рентген - за вашето конкретно заболяване?

благодаря за отзива.



Тема Re: Преглед на ПЕТ скенер процедура !?нови [re: мepu]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.04.12 20:25



Мили момичета, в Справочника имаме цяла тема за ПЕТ-скенера, в която освен че ще намерите отговори на всичките си въпроси, но и ще помогнете за архивирането на новата информация.
В горния си постинг съм посочила линка, ще го направя пак: l





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Преглед на ПЕТ скенер процедура !?нови [re: *jull**]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано18.10.12 19:08



Привет от мен

Днес бях на ПЕТ скенер в Александровска. Мен ме записа Химиотерапевтката ми за контрола след 3 година да се види къде какво.
ПЕТ/ СТ се намира в Клиника по нуклеарна медицина близо до клиниката по неврология и главната лаборатория.След като имате записан ден , предишния си правите изследвания за глюкоза и креатинин ( като не се пие кафе, сладко)
Необходими документи:( в моя случай)
1.Първа и последна епикриза, включително и от лъчетерапията, всички разчитания на скенери до момента КОПИЕ ОТ ТЯХ!!!!
2.Зелен талон
3.Резултат от глюкозата и креатинина
4.празен диск DVD
5Ампули контрастното вещество.
6.1л.вода за да се разтвори веществото ( или си купувате едно шише от 1.5л. и изливате малко от водата или си взимате 2 по 0.5 л.)
Точно тегло и ръст.
Не е фатално ако нямате 4, 5 - дикса е 1лв. ампулите 12лв., който се закупуват на регистратурата.
На дена трябва да сте в клиниката в 8.30, жената от регистратурата ви вика един по един да подготвите документите ..има един въпросник, който тя попълва( Имате ли катетър, инпланти...и т.н. )След като подготвите документите имате консултация с лекар ( той преценява трябва ли нещо допълнително).След това отивате в чакалнята да ви поставят абокат.След това отивате в една стая да ви пуснат система за 2 мин., след системата ви дават бутилката с водата и контрастното вещество дават ви калцуни и заедно и ви поканват в една стая с легло (Бокс ), за да си изпиете бъркоча за 40 мин. Преди да ви повикат за ПЕТ отивате до тоалетната. Махате всички метални неща по вас..обеци, пръстени , сутиени , катарами, аз бях с дънки и трябваше да си смъквам панталоните до коленете(Добре, че си бях сложила хубави гащи) затова- с клин или панталон ,който няма метални работи по него. Даже и пиърсинга от веждата си махнах! Такааа стигнахме до свалените панталони ..Поканват ви в залата - лягате и 20 мин ви облъчват, който е бил на скенер..машината е същата на вид. Когато приключат излизате от стаята и чакате да ви ' пуснат' от другия изход. Чакам резултатите в понеделник ..това значи 3 работни дни. Съвет ако много ви е страх- ВЗЕМЕТЕ ХАПЧЕ от тези веселяшките..много е важно да сте спокойни, за да излезе точно изследването !!!!

Редактирано от marggoto на 18.10.12 19:59.



Тема Re: Преглед на ПЕТ скенер процедура !?нови [re: marggoto]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано19.10.12 16:01



Геройче си ти, Мрън. Благодарим за описания ред.
Радвам се да чуя, че след дълго време, ПЕТ в Александровска, София, функционира.



Тема Re: Преглед на ПЕТ скенер процедура !?нови [re: marggoto]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано20.10.12 16:13



...
Марго,направо си трепач.......но, защо купувате контрастното вещество....

Два пъти сме били с моят дядо във Варна на ПЕТ-скенер, но никога не са ни карали да го купуваме, е.. освен диск и вода...



Тема Re: Преглед на ПЕТ скенер процедура !?нови [re: guslik_33]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.11.12 09:47



Да споделя някои допълнителни подробности и аз:

Изотопът пристига от чужбина (Унгария доколкото разбрах) ежедневно със самолет и обикновено около 9,30 ч. Понякога, в зависимост от метеорологичните условия, самолетът закъснява. Има случаи, в които изотопът е пристигал в 15,30 ч. В моя случай го чакахме до към 11,30 ч. и тепърва започнаха да викат.

Пациентите се викат не по ред на подаване на документи, нито по ред на регистриране, а по преценка на лекарите в зависимост от възрастта, състоянието и от това дали ще пътуват пациентите. По тази причина всички се викат сутринта в 8,30 ч. и всички заедно изчакват да бъдат извикани. Това донякъде е добре, ноооо чакането е убийствено. Така че ви съветвам - носете си лаптопи, книжки, МР4-ки или каквото се сетите за убиване на времето по столовете в чакалнята.

Всичко друго Мрънче го е описала и няма да се повтарям.

Стискайте палци в понеделник да вдигам Добрата новина.





Тема Re: Преглед на ПЕТ скенер процедура !?нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.11.12 09:49



Джулче, моля те да добавиш линк от тази тема към темата Пет Скенер в Справочника. Старата е заключена, а тази по-трудно я открих. Тенк ююю






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.