Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Сок супер силанови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано27.02.17 19:33





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Органични Пшеница Трева Сок На Прахнови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано28.02.17 21:21





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Ежедневна детоксикация - от какво зависи тя?нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано04.03.17 16:32





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Мляко от кашу и дългия ми път до негонови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано15.03.17 17:15



Мляко от кашу и дългия ми път до него

от А.Арсова

Тъй като не консумирам млечни продукти, беше важно да намеря заместител на млякото за сутрешното кафе. Преди време пробвах да си направя ядково мляко с блендер и торбичка за цедене. Голямо мазане, голямо чудо. Аз едни спагети с чесън и зехтин да сготвя, изпоцапвам де що има съдове в кухнята, а си представете какъв погром беше след ядковото мляко 🙂 Та след първите опити се отказах.
Наскоро мой приятел, от когото научавам много за веганската кухня (Кънчо, благодаря ти!) се похвали с новата си придобивка, кана за ядково мляко Soyabella, която е купил от България и прави прекрасно ядково мляко за няколко минути. Без цедене и мазане.
Голям почитател съм на всякакви домакински джаджи 🙂 Постоянно купувам нещо. Някои са успешни, други не. Когато няма място за новите джаджи, започвам да раздавам старите и така 🙂
Веднага поръчах каната. Дойде. Накиснах веднага едни бадеми и зачаках сутринта, за да си направя мляко.
Е, да, ама не. Понеже не обичам да чета инструкции или пък да потърся клипчета, как се използва даден уред, виждайки два бутона на каната „Milk“ и „Mill“ смело избирам „Milk“. Това се оказва функция за варене на мляко, подходяща за соево мляко и млека от варива и бобови. Сдобих се с едно странно изглеждащо, парцаливо нещо, което и на вкус не ми харесва.
Гледам снимките на Кънчо, мляко слънце. Бяло, красиво и според него вкусно. Гледам моето парцаливо нещо и не намирам допирни точки.
Питах го за пропорции, същите като моите. Реших да пробвам на другия ден, отново без да прочета инструкциите.
Сутрин. „Milk“. Парцали. Ааа, не! Каната директно замина в един шкаф и потъна в забвение.
След може би месец, отново се присетих да питам Кънчо за неговото мляко и се оплаках от неуспешните ми опити. Коментирайки възможните ми грешки, стигнахме до бутоните и се оказа, че за ядковите млека трябва да се използва бутон „Mill“, което е и логично, защото на тях не им трябва варене, а само смилане.
Отново накиснато кашу. Нощ. Нетърпеливо очакване на сутринта и НАЙ-ДОБРОТО ЯДКОВО МЛЯКО, което съм правила досега. Става за 2-3 минути, без цедене и мазане. Вкусно и вълшебно!
За да се нагоди вкусът на ядковите млека към по-близът до купешките, трябва да се добави малко сол и някакъв подсладител агаве/кленов сироп/мед/фурми (слагат се при ядките), но аз харесвам вкуса на млякото от кашу без добавки и си го пия така.

Продукти
100 гр кашу (накиснато за 1 нощ)
0.800 мл вода (каната има отбелязки за количеството вода и това е минималното)

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Мляко от кашу и дългия ми път до негонови [re: kaloyana1777O4]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.03.17 17:31



хи,хи,хи голям образ си КАЛИ. аМА КАК ТАКА БЕЗ ДА ПРОЧЕТЕШ ИНСТРУКЦИИТЕ БЕ СЕСТРООО

И ТАКА ТОВА МНОГО МИ ХАРЕСА, НО ОТ КЪДЕ ДА СИ КУПЯ ТАКАВА КАНА А? Я ПИТАЙ ТВОЯ ПОЗНАТ И ДОКЛАДВАЙ.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Мляко от кашу и дългия ми път до негонови [re: flora bg]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано15.03.17 17:46



И за това съм помислила мила, ще ти дам сайт, освен това до колкото разбирам и в България има такива кани, ама и твоите хора може да ти помогнат от европата, каната трябва да е за 220-240 волта, хммммммммм, ще ти пратя и рецепта да си направиш и кремче






Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Суров плодов сладкиш с фурми и пресни ябълки / Cruнови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано15.03.17 17:51



Суров плодов сладкиш с фурми и пресни ябълки / Crude fruit cake with dates and fresh apples /



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Спагети от тиквички с домашно песто (веган)нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано16.03.17 16:59



Спагети от тиквички с домашно песто (веган)

от А.Арсова

От кога съм им вдигнала мерника на спагетите от тиквички, но все нещо друго правя. Даже уред за нарязването им си поръчах, но престоя доста време забравен в един шкаф.
Втора седмица съм на детокс режим, който предвижда суровоядство за две седмици, без сол, захар и екстрахирани мазнини (зехтин, кокосово масло и всякави други масла). Много добре ми понася и май ще ги направя 3 седмици 🙂
Да се върна на вълшебните спагети 🙂

Продукти (1 порция)

За спагетите
2 малки тиквички

За пестото
2 шепи пресен босилек
30 гр накиснато за 2 часа кашу
1 чл хранителна мая (замества пармезана и добавя витамин В12)

Допълнително
1/2 авокадо
шарен пипер
хранителна мая за поръсване

Суровите тиквички, нарязах на нещо като острилка за спагети. Може да използвате белачката, ако нямате подобно приспособление. Толкова за тях 🙂
За пестото – пасирах всичко със съвсем мъничко водичка. Щеше да понесе и скилидка чесън, но не се сетих 🙂
Овкусих тиквичките с пестото, поръсих с хранителна мая, шарен пипер и авокадо.
Уникално вкусни бяха 🙂

Ето откъде може да си купите спирализатор, с който лесно да превърнете тиквичките в спагети.

https://www.pazaruvai-lesno.bg/rezachka-za-plodove-i-zelenchuci-s-d-rzhach-predpazitel-gefu-spirelli-2-0-13780.html

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Спагети от тиквички с домашно песто (веган)нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.03.17 16:38



Това с тиквените спагети ми харесва, ще го направя.Но когато се върна след Великден от чужбината. За сега тиквичките ми още не са станали.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Спагети от тиквички с авокадо и орехи (веган)нови [re: flora bg]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано18.03.17 01:22



Спагети от тиквички с авокадо и орехи (веган)

Флорче, специално за теб, още една рецепта със пресни тиквички, от А.Арсова


Цитирам


"Наричам ги спагети, заради формата, която имат тиквичките след нарязването им със спирализатор. Вкусът няма нищо общо, с който да било вид спагети.

Показвала съм подобна рецепта и преди, но разликата с днешната е в овкусяването им. Това е най-доброто, което съм постигала до момента.

За нарязването на тиквичките на спирали е нужен спирализатор. Моят е Gefu и е купен от Технополис. Сигурна съм, че го продават и на други места. Ето как изглежда

Продукти (1 порция)
1 тиквичка
1/4 авокадо
1/2 лимон
хранителна мая за поръсване (пармезан за хората ядящи млечни продукти)
малко натрошени орехи
мляно чили
млян шарен пипер
сол по желание (аз не сложих)

Нарежете спагетите на спирали. Намачкайте добре авокадото и го овкусете с лимоновия сок. Не слагайте цялото количество лимон от рецептата, а добавете само колкото ви е вкусно.
Разбъркайте добре спагетите със сосът от авокадо. Поръсете с хранителна мая/пармезан, орехи, смляно чили и шарен пипер.
Моите вече са изядени 🙂 Бяха много, много вкусни!"

Живота е рисуване без гума за триене.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.