Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Раздумка №104  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.01.17 13:40



Време е за нова "стая".





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка №104нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.01.17 13:42



Добър ден от мен. Пак заваля сняг в софийското поле.
Да е топло и уютно където и да сте.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка №104нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано16.01.17 16:00



И в Монтана заваля

. Искам вече да е пролет!



Тема Re: Раздумка №104нови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано16.01.17 17:55



Привет и от мен! Може да вали сняг и е студено, но важното е в душите ни да е топло! Илияна, не знаех, че има хора от Монтана в клуба. Аз също съм в Монтана. Колко е малък светът...

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Така е. Важното енови [re: mammita63]  
Автор Phillip (Уеренс)
Публикувано16.01.17 18:10



Важното е на ушите да ни е топло!



~~~
С този късмет, тъкмо ще пуснат масова Тесла в движение и у нас ще бликне нефт.
Munyta


Тема Re: Раздумка №104нови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано16.01.17 21:55



Мамитка,когато си свободна,може да пием кафе, ако имаш възможност-от Монтана съм.





Тема Re: Раздумка №104нови [re: iliana.k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано17.01.17 07:20



Още много совалки до Пл. ми предстоят.За печат на
Телк - решението, за делото с колегите на Вальо Топлото , още кой знае какво.Дано се пооправи втемето ,че толкова трудно вървя ,идея си нямате.Повечето време си седя горе в апартамента като Рапунцел и излизам в мн.краен случай.



Тема Re: Раздумка №104нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано17.01.17 07:27



Вчера успях да падна ,на хубавите плочки на площада (Лиди ги знае ).Те се пързалят даже при дъжд и са през една - една се пързаля ,другата - не.И тъкмо прескачах и броях - пързаля се ,не ср пързаля...и сбърках.За щастие без последствия.



Тема Re: Раздумка №104нови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано17.01.17 08:01



Става. Аз работя в Социално подпомагане. Ще се радвам да се запознаем. Хубав ден на всички!

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка №104нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.01.17 08:53



И в ПЛОВДИВ Е СНЕЖНО И КРАСИВО.ДОБРЕ,ЧЕ СПРЯ ДА ВАЛИ,ПЪТЕЧКАТА ДО ЦЕНТРАЛНАТА УЛИЦА МИ Е ИЗЧИСТЕНА...ХВЪРЛЯМ ПО ПЪТЕКАТА ДЪРВЕНА ПЕПЕЛ И ДОСЕГА НЕ СЪМ СЕ ПЛЪЗНАЛА. А ДО КВАРТАЛНИЯ МАГАЗИН ХОДЯ С ЕДНИ ЧОРАПИ ВЪРХУ ОБУВКИТЕ,СМЕШНО Е НО ХИЧ НЕ МИ ПУКА - ВАЖНОТО Е ДА НЕ ПАДНА.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Раздумка №104нови [re: Tia maria]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано17.01.17 15:17



ооо, абсолютно си права Тия, този площад е инфарктната зона и зиме и лято


а в снежните дни най-много ме е страх от пешеходните зебри на пътя - използваха за направата им една боя- ужас..., на която всичките пешеходци се подхлъзват като на пързалка... и става една игръъъ - дали ще успееш или не да попаднеш под колелетата на колите, ето още една идея за комп.игра



Тема Re: Раздумка №104нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано17.01.17 17:16



Котки слагат някои...А бе кой ще се смее ,за всички е опасно.



Тема Хлъзгавите плочкинови [re: Tia maria]  
Автор Phillip (Уеренс)
Публикувано17.01.17 19:07



В нашия квартал вдигнаха нова скъпарска кооперация, връх на новобогаташкия кич. Това, как да е, просто не я гледам. Туриха си и собствени плочки на тротоара. Естествено с любимия на новобогаташите "топъл цвят", нещо средно между патешки дрисък и пушена сьомга. Това, как да е, просто не ги гледам.
Обаче са от някакъв феноменален материал, който при мокро време или заледяване плочките стават страшно хлъзгави и ни сол, ни пясък, ни луга, ни някое от модерните противохлъзгави препарати помага, колкото и усърдно портиерът да ръси от тях. (б.а. те си имат портиер)
И аз слизам на уличното платно да се конкурирам с колите, докато заобиколя тази отсечка, защото другият тротоар е плътно запълнен с паркирани коли.



~~~
С този късмет, тъкмо ще пуснат масова Тесла в движение и у нас ще бликне нефт.
Munyta


Тема Re: Раздумка №104нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.01.17 22:45



Тиа, пак успя да ме разсмееш, макар да не е смешно, че си паднала!

И аз паднах вчера. Докато говоря по телефона и всички ръце са ми заети. Обаче много професионално паднах и после пак така станах. Като брейкаджийка



Междувременно имам притеснения с една болка в дясно подребрие. Личната ми изкара акъла, че е силно увеличен черния дроб. На ехото не се вижда никакъв проблем. Чернодробните ми са в норма. Само дето още не се знае болката от къде идва. Предположението е, че е междуребрена невралгия. Но по-вероятно съм разтегнала нещо във фитнеса. Та днес пропуснах.

И без друго щях да ходя на ПЕТ скоро. Тъй като не правя химия при маркер 200, то трябва да се проследява за образ. Все пак да последните 2 месеца не мръдна маркерът, при положение, че преди това се движеше със средно 30 ед. в месец - всичко е до психика!

Цунки!

Редактирано от Ekna на 17.01.17 22:51.



Тема Ненападали се!нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (Уеренс)
Публикувано17.01.17 23:35



Моето последно падане беше преди повече от 30 години! Имам предвид истинско, пълноценно падане, с изразена летежна фаза, високо размахани крака и комично изблещени очи. А не просто да тупнеш от табуретката на мекия килим, докато подреждаш горния рафт на библиотеката и някое от домашните животни те разсейва като ти дудне, че трябва да направиш нещо по-важно, а в същото време изпускаш любимия си сериал.



Значи, точно такава гадна зима беше и аз тичах да хвана твърде редкия рейс 72 на последната му спирка на Плиска. Тогава гоненето на градски транспорт беше смислено, тъй като не се знаеше кога ще е следващата кола, може и никога.
Подхлъзнах се и така се пльоснах по гръб в разкашкания мръсен сняг. Натъртих се и после ми излезе огромна синина, отделно подгизнал и омърлян до ушите. На всичкото отгоре наоколо се разнесоха откровени смехове, защото явно съм бил много забавна гледка в процеса на падане. Повече не съм гонил така рейсове.

~~~
С този късмет, тъкмо ще пуснат масова Тесла в движение и у нас ще бликне нефт.
Munyta


Тема Re: Ненападали се!нови [re: Phillip]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано18.01.17 07:34



Сега ни е смешно ,Филипе ,но тогава...
Аз имам и малко смях от коридорите на ТЕЛК.В Плевен той е в бивш стол,малка сграда с тесни коридорчета.Та едно момче бута количката с баба си ,за да преминат по едно такова коридорче и да отидат в по - голямо помещение ,където слънцето се прокрадва през няколко прозореца.
-Сеги накъдя ? - интересува се бабата
- Към светлината ! То...всички сме за натам.

Редактирано от Tia maria на 18.01.17 07:36.



Тема Re: Ненападали се!нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано18.01.17 07:58



Катенце ,дано да е по - малкото зло ! Всички тук те мислим и се молим ....
Помоли се и ти ,но искането ти трябва да е опосредствено...чрез мисъл за другите. Примерно
Дай ми здраве ,за да се погрижа за родителите си ,да помогна на съпруга си ,да зададвам жените от старческия дом с подарък ( нали ходеше там).Не е необходимо да е велико дело ,може да е малка стъпчицаб,но винаги да е с мисъл за другите ! Това е важно ,тъй като Азът отстъпва ,измества се ....в по - благоприятна, по - достойна област.Оф разбирам го ,но не го обяснявам добре.



Тема Re: Ненападали се!нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано18.01.17 09:51



ДОБРО УТРО МИЛИЧКИ! ЕЙ НЕ СЕ НАВАЛЯ ТОЗИ СНЯГ.СЕГА ПАК ВАЛИ ПРИН И ТО НА ПАРЦАЛИ.НО ВРЕМЕТО Е МЕКО И ОТДОЛУ СНЕГА СЕ ТОПИ И ПРЕЗ НОЩТА НЕ МИ СЕ МИСЛИ КАКВА ПЪРЗАЛКА ЩЕ Е. А ЗА ПАДАНИЯТА И АЗ ПРЕДИ ГОДИНИ ИМАХ ЕДНО ПО ТАКОВА ВРЕМЕ.ИЗЛИЗАМ ОТ ПОЛИКЛИНИКАТА И НА СТЪРБИТЕ ВЪНШНИ КАТО СЕ ПОДХЛЪЗНАХ...ДЕСЕТТЕ СТЪПАЛА ДО ЗЕМЯТА ГИ ВЗЕХ НА ГРЪБ ПЪРЗАЛКА.ПОСЛЕ МЕСЕЦИ ХОДИХ КАТО НАСРАНА Ц ЗАЩОТО ОПАШКАТА МИ СИЛНО СЕ НАТЪРТИ И НЕ МОЖЕХ И ДА СИ СЕДНА НА ЗАДНИКА.

ОТТОГАВА ДЕЦАТА МИ НЕ МИ ДАВАТ ДА ИЗЛИЗАМ ОТ КЪЩИ В ТАКОВА ВРЕМЕ. НО ВИЕ ,КОИТО СТЕ НА РАБОТА ВНИМАВАЙТЕ,КУПЕТЕ СИ ТЕЗИ "КОТКИ" СЛАГАЙТЕ ГИ НА ОБУВКИТЕ И СЕ ПАЗЕТЕ. СУТРИНТА КОМШИЙКАТА ИЗЛЕЗНА ОТ ДВОРА С КОЛАТА СИ ДВА ЧАСА ПРЕДИ РАБОТНОТО СИ ВРЕМЕ.ЗАЩОТО ПКАРА С 40 КМ. В РЧАС И СЕ ДВИЖИ КАТО КОСТЕНУРКА.ТАКИВА ЗИМИ БЯХА ЕЖЕГОДИЕ В МОЕТО ДЕТСТВО.НО СЕГА ОТВИКНАХМЕ И НИ Е ТЕРСЕНЕ. А ДЕЦАТА С ШЕЙНИТЕ ПРЕЗ ВАКАНЦИЯТА - КЕФ- ПЪРЗАЛЯХА СЕ НА ХЪЛМА РАДОСТ ГОЛЯМА.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Ненападали се!нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано18.01.17 11:23



Флорче ,на падане като твоето днес ср казва ,,да се хлъзнеш по клинична пътека "





Тема Re: Ненападали се!нови [re: Tia maria]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано23.01.17 14:31



Хайде добър ден в новата седмица! Затрупани в сняг, мъгла, скреж и студ, почнах вече да забравям какво е да ги няма всичките тези зимни усещания. Така ден след ден един и същи черно-бял пейзаж

Затова януари е месец на празниците, да си отпусне човек душичката, да не мисли какво е навън, а да се повесели вътре на топличко с приятели.Помня баба ми как разправяше, че като падне снега така си остава до пролетта без да се стопи, вали нов сняг отгоре и затрупва стария. И тогава, казваше тя, идваше времето на седенките, вяка вечер в различна къща се ходеше. Домакинята се подготвя - баница, пуканки, вино, каквото има. Отиват първо жените и момичетата, после идват мъжете. Пеят се песни, закачки, смях. Та така е било на времето през зимата, никой не е смятал снега за бедствие, а за благословение - дебел сняг - дебел комат.
През януари има много именни дни, включително моя и на сина ми,всепразници,аосвен това аз съм и рожденичка. Та попразнувахме преди два дена както си му е реда, е не както са били седенките, ама съвременна седянка стана



Тема Re: Ненападали се!нови [re: viara6767]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.01.17 16:20



ТАКА Е ВЯРА, ТАКА Е БИЛО ПО ВРЕМЕ НА МОЯТА МАЙКА. А СЕГА ВСЕ В КЪЩИ,НЕ СМЕЕШ ДА ИДЕШ НА ГОСТИ, ЗАЩОТО НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ Е УДОБНО.АБЕ ТРУДНИ ВРЕМЕНА,НЕ ЧЕ ЕДНО ВРЕМЕ Е БИЛО ЛЕСНО,НО СЕ ПРОМЕНИХА НРАВИТЕ НИ.СТАНАХМЕ САМОТНИЦИ.ВМЕСТО ДА ИДА У СЪСЕДКАТА НА СЛАДКИ ПРИКАЗКИ АЗ ПРЕДПОЧИТАМ ДА СТОЯ ПРЕД КОМПОТО ИЛИ ТЕЛЕВИЗИЯТА ИЛИ ДА ПЛЕТА,ЧЕТА,ДА СЛУШАМ МУЗИКА...ВЪОБЩЕ ЗАПОЧНАХМЕ ДА ХАРЕСВАМЕ ДА СМЕ САМИЧКИ ОТКОЛКОТО С ХОРА. НЕЗНАМ ЗАШО СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Ненападали се!нови [re: flora bg]  
Автор viara67 (член)
Публикувано23.01.17 19:09



Права си Фло, отчуждиха се хората. Като се замисля дори по време на моята младост се събирахме много, а сега дъщеря ми и нейните връстници - не. Излязат най-много на заведение и до там. А ние все по къщите се събирахме - китари, песни...Май моето стана нещо като жалба по отминала младост





Тема Re: Ненападали се!нови [re: viara67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано23.01.17 22:26



Празникът беше топъл и приятелски, изтънчен и красив, а ти прекрасна и сияеща.


А аз да вметна, че Ники винаги ми се смее като започна изречение от рода " По мое време..."
"Мамо, не ти отива" ми казва, а аз тогава се подсещам, колко години са минали от моите 18 години и как и аз май съм поостаряла!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Ненападали се!нови [re: kras4o_k]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано23.01.17 22:38



По въпроса за поостаряването

Преди седмица-две казвам на моя син - ех, аз май остарях... А той съвсем сериозно ме погледна и каза - Мамо, средната възраст не е старост!



Тема Да,нови [re: viara6767]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.01.17 09:04



мъдро момче,

защото и аз вървя с пълна сила към средната възраст. Има няма някой месец. И нищо, че съм на средна възраст, внука установява:
"Бабо, ти защо учиш, бабите не учат, те знаят всичко"
"Дядо, това лекарство е за мъжете дето пикат през 5 минути" по повод поредна реклама.
Голяма забава.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 24.01.17 09:05.



Тема Re: Да,нови [re: Buba67]  
Автор viara67 (член)
Публикувано24.01.17 10:41



Щастливка си ти, Бубе с твоето внуче. И на мен ми е ред вече да стана баба, ама ако е рекъл Господ и това ще стане.



Тема Re: Да,нови [re: viara67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.01.17 10:32



ДОБЪР ДЕН НА ВСИЧКИ КЛУБАРКИ.ДНЕС Е СЛЪНЧЕВО И КОЛКОТО Е СЛЪНЧЕВО,ТОЛКОВА Е И СТУДЕНО. ИДВА МАЛЪК СЕЧКО,ОФ И ТОЙ ДА МИНЕ И ДА ДОЙДЕ БАБА МАРТА...

ЧОВЕК ДА СИ ОТПУСНЕ МАЛКО ДУШАТА. МОМИЧЕТА ПРИЯТНА НЕДЕЛЯ,АЗ ДНЕС СЪМ НА ДОВЪРШВАНЕ НА ПЛЕТКА...КАКВО ДА ПРАВЯ ШЕСТ ВНУЧЕТА НЕ МОГА ДА ИМ СМОГНА,НО МАЛКИТЕ ИМАТ ПРЕДИМСТВО.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Да,нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано29.01.17 18:23



Здравейте и от мен! И аз бях щастлива баба! Внуците ми дойдоха на гости и два дни не можях да им се нарадвам. Малкият гука, смее се и е много кротко бебе, а каката е палава, но голям сладур! Напълниха ни душите. И дядото се подмлади с внуците...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Да,нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.01.17 10:35



ТАКА Е МАМИТКА,АЗ ЗАТОВА НЕ ОСТАРЯВАМ И СЪМ ВЕЧНО МЛАДА,ЩОТО ПРИ МЕН ИМА НЕПРИКЪСНАТО ВНУЦИ ДВАМА. НО СЕГА СМЕ ВЪВ ЛЮБОВНАТА ФАЗА НА ВЪЗРАСТА. ТО ВЪЗДИШАМЕ,МЕЧТАЕМ,ПРЕОБЛИЧАМЕ СЕ ПО НЯКОЛКО ПЪТИ НА ДЕН,ХОДИМ ПО ДИСКОТЕКИ,КУПОНИ...КАК ДА ОСТАРЕЕ ЧОВЕК..



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Да,нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.02.17 09:50



Добро утро на всички в клуба. Слънчев и студен ден е при нас. Малък Сечко дано да е по-милостив към нас и да ни постопли малко.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Да,нови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.02.17 10:45



При мен, мъгла и студ. Слънцето се опитва да пробие мъглата, но не се получава.
Гледаме се с малчо, за обяд ще има рибка, много обича.

Отивам да сложа картофи за салата.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Да,нови [re: Buba67]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано02.02.17 11:48



При мен е слънце

Същият такъв ден - студен и слънчев беше преди 26 години, когато родих дъщеря ми. Не бих казала, че сякаш беше вчера , вече ми е малко далечно, но емоцията от този ден не се забравя - помня такива детайли, че явно те ще си останат завинаги толкова ярки и силни, колкото са били в самия ден на преживяването.



Тема Re: Да,нови [re: viara6767]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано02.02.17 19:16



Привет! И при нас не беше много топло, но пък се запознах с iliana.k! От толкова години сме в един град и в клуба, а чак сега се запознахме. Много чаровна дама, а сме и набори! Вече ще поддържаме връзка. Толкова е хубаво когато имаш приятели в твоя град!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Да,нови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано03.02.17 08:35



Добро петъчно утро!

. Мамитка,аз също много се радвам на запознанството ни.Благодаря ти за съдействието!
Ами какво да ви кажа, в този клуб сме само добри и хубави хора.



Тема Re: Да,нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.02.17 11:11



Много се радвам за вас двете ми куклички от този прекрасен град. Събирайте се,веселете се....това ще ни остане.А, че сме все готини в клуба - спор няма!



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Да,нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.02.17 09:29



ДА ВИ КАЖА МНОГО ОБИЧАМ ДЕНЯ ПРЕДИ ПЕНСИЯ,ВДИГА МИ СЕ НАСТРОЕНИЕТО И ЗАПОЧВАМ ДА СИ МЕЧТАЯ КАК ЩЕ СИ ПОХАРЧА ПАРИЧКИТЕ....

ако останат след плащане ва всичките сметки.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Да,нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано05.02.17 10:14



Прекрасна неделя на всички! Флорче, с тази пенсия със сигурност ще свършиш всичко...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Да,нови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано05.02.17 12:23



хи-хи, за какво ли ще ми стигнат моите 137,17 левчика от инв.пенсия

ще сложа зъбите си на рафта

, ако не е издръжка от моят скъпия- да е жив и здрав и да може още да работи!



Тема Re: Да,нови [re: LlDlru]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано05.02.17 15:05



Лиди, направо да се чудиш за какво да ги похарчиш. Фризьор или кафе с приятелки.

Неделя, дано не почивате като мен. Чистене, гладене.

На всичкото отгоре реших да отворя кутията на настолния компютър и там да изчистя и познайте, след сглобяването не тръгва /правя го веднъж годишно/. Ядосах се, сега ми е забавно. След измиване и на банята мирясах. До утре ще почивам. А компютъра ще иде на ремонт. Добре, че си взех малък лаптоп, та да мога да работя.
Оплаках се, сега ще си направя кафе, приятен следобед!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 05.02.17 15:08.



Тема Re: Раздумка №104нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.02.17 09:54



Добро утро, свърши почивката, сега грабвайте кафето и марш на работа!


Успешна седмица приятели!
Обичам ви!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка №104нови [re: Buba67]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано06.02.17 11:42



От вчера ми замириса на пролет

Ха, дано да е за по-дълго! Даже някои растения в градината лекичко се показаха изпод снега, бях ги забравила вече, че ги има



Тема Re: Раздумка №104нови [re: viara6767]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.02.17 18:03



А ДАНО АМА НАДАЛИ....ХА,ХА,ХА ЩЕ ЧАКАМЕ И ТОЗИ МЕСЕЦ ДА МИНЕ И ТОГАВА.....



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Раздумка №104нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано07.02.17 10:10



ЕЕЕЕ,ДНЕС ВЕЧЕ ЗАМИРИСА НА ПРОЛЕТ АМА ДОКОГА?

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка №104нови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.02.17 10:28



Каква пролет Флорка, в Софийското поле мъгла и дъжд. Снегът още не се е стопил при мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Раздумка №104нови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано07.02.17 17:57



И при нас е студено. Днес валя " дъждосняг"... Вече чакаме и сняг. Няма скоро да дойде пролетта...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка №104нови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.02.17 08:43



Добро утро, вдигам щорите - изненадааа, вали сняг, отново.


Средата на седмицата, не се отпускайте, успешен ден от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка №104нови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.02.17 09:58



А ТУК СНЕГА СЕ ТОПИ ЕДНА КИШААА,НО ДНЕС Е МАЛКО ПО.ХЛАДНИЧКОООО



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Раздумка №104нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано08.02.17 13:44



Пак съм в Плевен и съм организирала нещо като гаражна разпродажба.На символични цени - ето ,имах вълнени одеяла с още с етикетите ! Е ми ,купуват се.И аз доволна и клиентите и тези вещи ,нови ,неизползвани ще си намерят собственик.Сега ще се видя с едни баби за кълбета за бродерия - цели кутии имам ,неотваряни.И доста подарявам сервизи например.И така минават дните.



Тема Голямата топлофикационна трагедия в Софиянови [re: flora bg]  
Автор Phillip (Pompeo)
Публикувано09.02.17 10:35



Сигурно сте чули тия дни за голямата авария на парното в София.


В момента в работата ми е 18 градуса, ама понеже 3 компютъра заедно с мониторите и един суич работят непрекъснато. Суичът е як и обърнете внимание как е опушена стената горе, над 3-те вентилатора. Топли си, кучето, а така и така трябва да работи!

А пък мен студеното не ме притеснява. Никога не съм живял на парно и така съм добил правилната температурна култура.
Поздравявам ви с култова песен от култов филм "Баща ми бояджията", 1974 (Само да каже някой тук, че не го е гледал!): (клип, само 30 сек.)


~~~
Болежките идват при всеки, дори да яде само люцерна и да оре по цял ден.

Rzevski

Тема Re: Голямата топлофикационна трагедия в Софиянови [re: Phillip]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.02.17 10:49



Суича си е направо включена тройна духалка, на промоция сте.



И аз съм с тази нагласа - 18, 19 градуса ми е добре. На парно от Топлофикация сме живели само три години, на другите обаче, ако не е над 20 градуса, започва едно мрънкане. И макар сега да нямам общо с топлофикация, аз паля парното, все ми се карат, че като започнат да се прибират към 17 и 30 не е "африка" . За това паля към 16 и 30, за да може помпата да завърти водата и да се отвърне. А и изолацията има огромно значение, преди 12 години я направихме, но се отплати многократно. Зимата е топло, лятото е хладно.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 09.02.17 10:51.



Тема Re: Голямата топлофикационна трагедия в Софиянови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано09.02.17 11:09



В Пл.апартамента е среден ,южен.Ако искате вярвайте,но не пускам никакво топло .Имам духалка от тия в Кауфланд ,но просто нр става нужда !А дограмата е стара....При нова ще бъде парник !Това е в студените дни.В топлите - отварям прозорците.



Тема Кенар ?нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.02.17 16:01



Момичета ,ще питам и на други места ,но ако някой
знае с какво се чисти кенар ? Имам планини - кърпи ,ризи ,покривки и т. н.Но от седенето са се образували ръждиви петънца ,а където има везба със сърма и синци е пуснало боя.Искат ми ги ,нотова подбива цената.Ще имат да вземат.Ястреб
плячка не дели!



Тема Трифон Зарезан е!нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано14.02.17 19:47



Добър вечер и наздраве от мен! Аз съм на розе /Горчивка на Свищов/!
Приятно е и ухае хубаво вкъщи ! Пожелавам на всички здраве!



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Трифон Зарезан е!нови [re: kras4o_k]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано15.02.17 13:11



Аз пък бях на домашно мерло

. Много интересно, че другарчето с пелиновото вино не пише как е почело празника.



Тема Re: Трифон Зарезан е!нови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано15.02.17 19:55



Аз бях на пелиново вино в къщи, но почетохме празника...Лошото е, че вече свършва, но съм запазила за срещите...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Петък е!нови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.02.17 11:09



Петък е, работната седмицата поне за мен приключва.


Приключих обучението, предстои ми дипломна работа. Силно се надявам да сте добре след седмицата на виното и любовта.
Приятни почивни дни!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема За протокола: Каква дипломна работа?нови [re: Buba67]  
Автор Phillip (Pompeo)
Публикувано17.02.17 11:57



Каква дипломна работа? Чия?



~~~
Посетих и други две цивилизации, защото и там самсарата ни беше отвела.

Lucky Eva

Тема Re: За протокола: Каква дипломна работа?нови [re: Phillip]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.02.17 12:10



Моята, уча нумерология. Късна есен, живот и здраве продължавам с Астрология.



Така и така не излизам 4 месеца през зимата и съм доброволен домашен арест, поне да уплътня времето с нещо полезно.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 17.02.17 12:13.



Тема Re: За протокола: Каква дипломна работа?нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано18.02.17 06:20



Е - ха ,Бубе това е чудесно ! Аз също бих искала да уча астрология ,макар и Стрелците да не стават добри астролози .Веднъж ,преди да се рсзболея ми попадна книга от някой си Александер и по нея чертах ,изчислявах ( сега има готови програми ),получих картата ,в която излязоха доста квадрати,това не е...любаво. А Александер пише : ,,Ако получите такъв и такъв аспект , по - добре пийте една студена вода ...
Теглих една мсйна на звездоброрца и на себе си ,зсдето един час се занимавам с простоии.След няколко месеца шоуто започна.Интетересно ,че сама напуснах работа ,защото исках промяна.Е ,получих я...със знак минус.Една седмица след напускането се появиха признаци - свърших наличните си пари за лекари ...И се оказах беднс и самотна като библейския Йов.Ско не бях напуснала щях да имам защита на работното място ,но ....така било писано.



Тема Re:Приятен ден...нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.02.17 09:16



БРАВО БУБЕ, И АЗ ГИ ИМАМ КНИГИТЕ ПО АСТРОЛОГИЯ,ДНЕС МИ ДОНЕСОХА НОВИЯ ЛУНЕН КАЛЕНДАР ЗА ТАЗИ ГОДИНА И ВСЕКИ ДЕН СИ ЧЕТА КАКВО Е И КАКВО СЕ ПРАВИ И НЕ СЕ ПРАВИ.

НО МЕН МЕ ВЛЕЧЕ ПОВЕЧЕ ТЕОСОФИЯТА,КОСМОСА, ИЗВЪНЗЕМНИТЕ....ВЪПРОС НА ИНТЕРЕСИ. ОФ ИНАЧЕ СЕ МЪЧА ДА ПОНАУЧА МАЛКО ФРЕНСКИ - ОТДАВА МИ СЕ ЗАЩОТО В ГИМНАЗИЯТА ТОЗИ ЕЗИК УЧИХ. НО ВСЕ НЯМАМ ВРЕМЕ ОТ ПУСТАТА ДОМАШНА РАБОТА.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re:Приятен ден...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.02.17 09:51



ДОБРО УТРО МИЛИЧКИ. ДНЕС Е СИРНИ ЗАГОВЕЗНИ И ТЕЗИ,КОИТО ПОСТЯТ ИМ Е ЗА ПОСЛЕДНО ДА СИ ХАПНАТ МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ. ОТ УТРЕ САМО НА ЗЕЛЕНЧУК И ПЛОД.НО СПОРЕД МЕН ТЕЗИ ПОСТИ СА САМО ЗА НАПЪЛНО ЗДРАВИ ХОРА И БОГ ПРОЩАВА НА ТЕЗИ,КОИТО СА В ДЕЛИКАТНО ЗДРАВОСЛОВНО СЪСТОЯНИЕ. ЗА ТОВА ДНЕС Е ПО-ВАЖНО ДА СИ ПРОСТИМ ЕДНИ НА ДРУГИ - ЗАЩОТО Е ДЕНЯТ НА ПРОШКАТА.ВАЖНОТО Е ДА НЕ МРАЗИМ,ДА СЕ ОБИЧАМЕ И ДА СИ ПОМАГАМЕ. А МИСЛЯ, ЧЕ В ТОЗИ КЛУБ ВСИЧКИ СЕ ОБИЧАМЕ И СИ ПОМАГАМЕ. ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re:Приятен ден...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.03.17 12:29



Момичета къде се загубихте??? Да ви е честита баба ви Марта.Бъдете румени и засмени,весели и щастливи. Май ви е хванала пролетната уморааа



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re:Приятен ден...нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано01.03.17 20:03





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re:Приятен ден...нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано01.03.17 21:56



Честита Баба Марта и от мен, мили мои! Здраве, здраве и пак здраве!

А аз съм изморена. Понапрегнах се покрай изследвания и предстоящото лечение и не спя добре. В работата е весело, както винаги и т.н.

Но! Предстоят почивти дни и ще заложа на планинското слънце, сняг и движение! Надявам се да задобрея още със ските, а и племенниците ще са около мен, така че ще коригирам малко напрежението :)

Цунки!



Тема Re:Приятен ден...нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.03.17 13:03



ДНЕС Е ЕДИН ПХРЕКРАСЕН ДЕН И ВИ ЖЕЛАЯ ДА ГО ПРЕКАРАТЕ ВЕСЕЛО И СПОКОЙНО. ЧЕСТИТ ПХРАЗНИК НА ВСИЧКИ И ДА СМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ ТОЗИ ДЕН.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re:Приятен ден...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано07.03.17 10:13



Здравей Кали, освен мен и теб друг не влиза вече в клуба - затова се обръщам така към теб. Как сте? тези урагани,торнада,пожари и т.п. пиши наистина какво е положението при вас. Засега в България е спокойно но като чета какво става из света и из Европата....БОЖЕ ОПАЗИ НИ. В нашия квартал се върнаха две семейства от Америка и казват,че много от емигрантите се готвят да се махат от САЩ. Толкова ли е лошо положението?

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re:Приятен ден...нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано07.03.17 12:57



Ааа, Флорче, не така...И аз влизам в клуба...Сега бях на контроли, половината изследвания са добри, за другите ще видим на 17.03. Желая на всички прекрасен ден!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re:Приятен ден...нови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано07.03.17 18:02



Аааааааааа, не сте само вие тук!Браво мамитке,само така!И другите ще са добре,сигурна съм!





Тема Re:Приятен ден...нови [re: iliana.k]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано07.03.17 21:00



ХА,ХА,ХА КАТО ВИ ОЩИПАХ ПО ДУПЕТАТА И ВЕДНАГА РЕАГИРАХТЕ А???



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re:Приятен ден...нови [re: flora bg]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано08.03.17 04:59



Ами Флорче, какво да ти кажа, не е лесно. Аз чета пък за България, навсякъде има и хубаво и лошо. Ние се опитваме да живеем някак си в лошото, като си намерихме ниша за "оцеляване".

Сега навсякъде е лошо, има непоносимост за всичко и всеки е срещу всеки, говорят за обединение, за съпричастност, но на практика такова нещо не съществува. Много е объркан света, за да може да се сложи минимум ред, и явните грешки на политици които допускат чрез лобиране да се обличат в закони най-лошите и пошли неща от реалността за съжаление е факт. Хора които допускат тяхните интереси да са над всичко, пък макар и да съсипват природата, съдбите на хората, мечтите и желанието за един по-добър живот са продажници и ги има навсякъде по всички държави. Оправия няма. Прекалено късно е, пропуснато е времето някак си, и прекалената свобода и свободия дадоха път на корупцията, алчността, краденето, безобразията които са навсякъде, нямам идея това затъване как може да се избави човечеството. Хората имат прекалено много болести и много усложнения от всичко , за да могат да мислят и да ръководят бизнеси, че и държави. При нас тепърва почват сътресенията и реформите - тежки, жестоки, драми колкото искаш. ПРедишните правителства ги допуснаха, сегашните ще изправят завареното положение и така. Много лошо, според мен ще има криза, дано не е толкова смазваща, но с тези реформи ще има и "ехо".

Взехме това решение, да се храним здравословно най-вече заради болестите - много пари се дават за лекарства и изследвания, това направо съсипва хората до изнемогване, продават и домовете си, абе не е за писане, за да се лекуват. Понеже се нагледахме на драми, на трагедии, започнахме да гледаме на живота като на сделка - по добре да дадем пари за детоксикация и възстановяване на здравето, отколкото същите пари да ги даваме по болници, операции, лечения и лекарства да живеем във вечен страх, напрежение, така ще съсипем и психиката си. Познавам хора които се върнаха в България поради здравословни причини. Ако си тук затъваш до уши и неможеш да продължиш повече и какво да се прави - ами връщаш се от там от където си тръгнал. Много хора не се интегрират в държавата, имат носталгия, което е също причина за връщане, знам ли или имат по-добри условия за живот в България - къща, дом, градина, приятели, роднини и така променят живота си с назад. ВСички сме различни. За сега не планираме връщане, освен ако нещо извънредно не се наложи.

Сега се връщат хора които по някаква причина нямат документи, или имат някакви нарушения и по новите закони за имиграцията знаят, че няма да се класират и ще ги изгонят чрез депортация. Познавам хора които имат временни документи, но с промените може да не стигнат до постоянни и взимат някакви свои решения. Какви ли не причини има, но не очаквай някой да ти каже истината, това са лични работи.



Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana1777O4 на 08.03.17 05:09.



Тема Re:Приятен ден...нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано08.03.17 10:59



Честит празник момичета.
Да сте живи, здрави и обичани.
Днес бях на тържество за мама на малката си дъщеря която е 1 клас.
Бях толкова щастлива с прекрасното си малко момиченце.Но откакто съм се прибрала не спирам да рева.Не знам догодина тук ли ще съм.Кой ще го целуне и обича след такова тържество?На кого ще се усмихне в пълната с мами зала?
Извинявам се,но ми стана толкова тегаво и се надявам да ме разберете.



Тема Re:Приятен ден...нови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.03.17 11:52



Честит празник дами!

batnacko май имаш нужда от сритване точно на празника!
Как къде ще си, там, на тържеството на момичето ти ще бъдеш и да не съм чула друго!
Стига ми се сополивила, а си вземи чаша червено вино и се отдай на празника!
И аз ще си сипя, наздраве за любовта! Може и парче шоколад, ей тъй за разкош!
Силна прегръдка от мен!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 08.03.17 11:52.



Тема Re:Приятен ден...нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано08.03.17 13:37



И аз пристигам с чаша вино ! Честит празник момичета !
Понеже видях ,че имаме ново момиче ,Евелина и то шие гоблени...Аз съм спряла със шиенето и дали пазя схеми се чудя...Защото в Плевен всичко изхвърлям ,подарявам ,продавам.В София нямат нужда от нищо ,ами и кенарите ми бяха порамили да изхвърлят...разбират им главите.Имам ушити гиблени - замъци ,мадони , ,,Класосъбирачките" (,на Миле е оригиналната картина).,,Възкресението " ми е започната ,но....
Ти какво шиеш ,Евче ?



Тема Re:Приятен ден...нови [re: Buba67]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано08.03.17 13:52



Благодаря ,Бубу за сритването.
Обикновено празниците и нощите са ми трудни.
Понеже от доста време ме боли кръст и често ме навестяват лошите мисли.Не ,че и преди не ме е болял ,но тогава гостенчето го нямаше.
Пийнах си червено винце на обяд , пък дано вдигна градуса на настроението.



Тема Re:Приятен ден...нови [re: batnacko]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано08.03.17 14:08



Ей, момичета, да си честитим празника! Пожелавам да сме здрави, усмихнати и танцуващи, включително и в мислите ! Нека добрите мисли подскачат около нас и ни напомнят колко прекрасни мигове имаме да изживеем още! /Това за батначко

/
Ето едно поздравче от мен:


Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re:Приятен ден...нови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано08.03.17 14:28



Аз пък ,само да се позакрепи времето и да си получапарите и тръгвам по екскурзии.Малки - до Елена ,Жеравна ,Мелник ,Боженци - искам да гледам стари къщи и природа.Да вляза в приказка за ден - два.



Тема Re:Приятен ден...нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано08.03.17 18:16



Пожелавам ти го от сърце, Мани! Аз през септември бях в Жеравна, времето е спряло, тихо и възрожденски къщи. Разбрах от хората там, че навремето жителите са наброявали 5000!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Редактирано от kras4o_k на 08.03.17 18:21.



Тема Re:Приятен ден...нови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано08.03.17 18:38



Честит празник и от мен, момичета! Аз си имам гости и се радвам на внуците! Взех си дори отпуск да съм повече време с тях... Батначко, вземай се в ръце! И аз имам болки в гърдите, но вчера докторът ми каза да ям, пия и още нещо...затова днес съм на пелиново вино и хич не ми пука за болките. Чака ни още живот! Весел празник и наздраве от мен!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Приятен ден..нови [re: mammita63]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано08.03.17 19:03



Само така, Мамитка! Позитивна и бойна! Желая ти здраве и обич!



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re:Приятен ден..нови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано08.03.17 19:11



Благодаря, Красе! Здраве, щастие и любов ти желая, но ти ги имаш...Прекрасна вечер и целувки за Вики!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re:Приятен ден...нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано08.03.17 20:52



ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ МОМИЧЕТА. БЪДЕТЕ ЗДРАВИ ,МНОГО ЩАСТЛИВИ И МНОГО ОБИЧАНИ. БЪДЕТЕ ТУК И ДАВАЙТЕ ОБИЧ И ПОДКРЕПА НА ВСИЧКИ ТУК ,КОИТО ИМАТ НУЖДА ОТ ВАС. ВЕСЕЛ ПРАЗНИК.



Тема Re:Приятен ден..нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано08.03.17 21:13



А така ,Маммита ,слушай си доктора !


А ако някой знае добра фирма за екскурзии да ми пише на лични ( за да не се възприеме като реклама).Всъщност аз съм доволна от една включват и преходи ,не е просто да те возят като куфар.
Друго с което се занимавам- избирам си дрешки.Ще се фръцкам на форумската.



Тема Re: Приятен ден...нови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.03.17 22:46



Честит празник, момичета, бъдете здрави и усмихнати!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Приятен ден...нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.03.17 09:55



Бре,бре,бре какво е това чудо в РАЗДУМКАТА? НЕ МОГА ДА ВИ ПРОЧЕТА ОЧИТЕ МЕ ЗАБОЛЯХА...ТОЛКОВА МНОГО ПОСТИНГИ.Май ще е хубаво да е всеки ден Осми март та да си пишем и да се четем. аз също ви поздравих мили момичета но в другата тема.затова ще пиша и тук поздравлението си макар и на патерици. и така: ЧЕСТИТ НИ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ЖЕНИ! ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ МНОГО РАДОСТ И КЪСМЕТ В ЖИВОТА ИМ. ЕСТЕСТВЕНО И ЗДРАВЕ И ДЪЛЪГ ЖИВОТ ВЪПРЕКИ ВСИЧКО. БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ,ВЯРВАЙТЕ В ДОБРОТО,ХУБАВОТО И В ЛЮБОВТА. ЩЕ НИ ИМА ОЩЕ ДЪЛГО ВРЕМЕ МИЛИЧКИ,ЗАЩОТО СМЕ ОСВЕН ЖЕНИ И МАЙКИ,БАБИ,ПРАБАБИ,ЛЕЛИ,БРАТОВЧЕДКИ,ДЪЩЕРИ И ЛЮБИМИ! ХА НАЗДРАВЕ!

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Имуниксин- питаненови [re: flora bg]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано09.03.17 10:12



Привет от мен, надявам се да сме със свежи главици днес и да не се сърдим на дъждовното и мрачно време навън


Имам един въпрос. Някой ползвал ли е Имуниксин. Прочетох доста подробно коментари и действие на тинктурата, но дали действително е така???

Относно пречистване на лимфната система знам и се уверих, че е много важно.
Аз като ходех на чигун/цигун/ правех Даоски практики, много добри и полезни за нея.
Ето част от тях:


Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Редактирано от kras4o_k на 09.03.17 10:12.



Тема Re: Имуниксин- питаненови [re: kras4o_k]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано09.03.17 10:29



kras4o_k, за имуниксин нямам мнение, но на мъжа ми купувам диабексин от същата серия и след системен прием от пет месеца кръвната му захар от 16 спадна на 7 единици.Мисля, че продуктите са качествени, но като всяко нещо трябва постоянство.
Желая на всички топъл и слънчев ден!





Тема Re: Ирмуниксин- питаненови [re: iliana.k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.03.17 10:54



Имам си парички !

Краси ,много полезно нещо си споделила за лимфата .Дано успея да направя нещо....Тези дао - практики са група ,така ли ?



Тема Re: Ирмуниксин- питаненови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано10.03.17 17:52



Мани, много се радвам за паричките! Със здраве да си ги харчиш!


Относно практиките, аз ходех с една група по чигун. Това са оздравителни практики, даже има такива клиники в Китай, писала съм преди години някъде из темите май.
За съжаление заниманията са много рано сутрин и затова не ходя.
Но са много полезни.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Това си има дълбок смисъл.нови [re: kras4o_k]  
Автор Phillip (Pompeo)
Публикувано10.03.17 23:33



красЧетириОдолначертичкаКъ> За съжаление заниманията са много рано сутрин и затова не ходя.

Това си има дълбок смисъл. Ако човек бъде напънат да стане от сън толкова рано, вече всички други проблеми му се струват незначителни.



А мен казармата завинаги ме излекува от желанието за ранно ставане.
6 без двайсе, ох, 6 без двайсе!


~~~
« Все пак, разбрахме къде е заровено кучето! »

Известен политик по ТВ

Тема Re: Това си има дълбок смисъл.нови [re: Phillip]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано11.03.17 05:53



Филипе ,пак внасяш смях и оживление.

А смехът е здраве.По късно ще напиша нещо за него и за музиката ,но сега сме в" друга тоналност"
За скачането на батут с цел раздвижване на лимфата- така е ,има ефект ,прилага се от лекари ,които се занимават с лимфедеми .



Тема Интересна идея за батута.нови [re: Tia maria]  
Автор Phillip (Pompeo)
Публикувано11.03.17 10:04



Пробвай батута и кажи дали има полза.



И аз съм си мечтал за батут и обичам да рипам на него, ама нямам условия. Нито имам гимнастически салон с висок таван, нито къща с двор, където да го разположа.

Или да живея в старинен замък! В който някои стаи/зали са високи поне 5-6 м. Ходил съм да разглеждам такива в Германия и Англия и винаги питам екскурзовода колко точно е висока дадена стая и той почти никога не знае.

~~~
« Все пак, разбрахме къде е заровено кучето! »

Известен политик по ТВ

Тема Re: Интересна идея за батута.нови [re: Phillip]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано11.03.17 16:36



Знам ли във физиотерапиите може да има.Чела съм мнения на руски лекари...може да има условия някъде.А клиниката на проф.Фьолди се занимава изцяло с лимфедеми ,като нищо може да има.
Произвеждат се и малки батутчета.

Като малка си счупих ръката и ходех да я раздвижвам в Плевенската болница.И аз не знаех ,че ба втория етаж има басейн ,ама ето на ,имаше.После минавах през нещо като физкултсалон и оравех упражнения и накрая отивах в кабинет по арттерапия ,там бродирах - там се запалих по бродирането всъщност ,лекарката мниго ме хвалеше.Въобще голям кеф си бешв това раздвижване.

Редактирано от Tia maria на 11.03.17 16:57.



Тема Re: Интересна идея за батута.нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.03.17 18:03



Имаме батут, на внучето. Около два метра в диаметър с предпазна мрежа.
Изглежда горе долу така и издържа до 100 кг. :


Освен като го сглобят да ви направя график.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Интересна идея за батута.нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.03.17 09:05



Понеделник, сняг, работа и внуче.
Не се отпускайте, действайте по задачите!
Успешна седмица!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема ЗДРАВЕЙТЕ.....нови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.03.17 11:08



А няма такъв номер - не се отпускам,продължавам да плевя в градината...



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ.....нови [re: flora bg]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано13.03.17 11:45



Плевиш, понеже нямаш сняг





Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ.....нови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано13.03.17 18:28



И при нас няма сняг, само дъжд...От днес съм на работа, децата си отидоха и всичко е постарому. Прекрасна седмица ви желая и само хубави емоции!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ.....нови [re: mammita63]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано13.03.17 19:47



Привет на всички!
Споко за времето, от утре "Щъ Съ О'праи" ;)
Върнах се от геройското ми пътешествие и ви донесох слънчице от топлите страни- Испания и Италия, само да се реанимирам и разопаковам багажа и ще го пусна на воля :)



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ.....нови [re: LlDlru]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.03.17 09:48



Добро утро момичета. Днес пак почивка от плевенето щото вали. Ще си стоя на топличко в къщи и ще си гледам телевизияяяяя.....кеф



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Интересна идея за батута.нови [re: Tia maria]  
Автор viara67 (член)
Публикувано14.03.17 22:44



Батут имам, малък, гимнастически, струва около 100 лв.Продава се в магазините за спортно оборудване. Скачам от време на време. Утре ще го измеря в диаметър и ще докладвам точната широчина и височина.



Тема Re: Интересна идея за батута.нови [re: viara67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано15.03.17 09:18



Има и с дръжки ,без мрежа.Съвсем достъпно е.

Понеже вчера се мотах т.е.мотаха ме из Плевен ....тъкмо се опътвах към Общината и ...вой на пожарни ,носилки ,пожарникари ,дим излизаше...
Тъкмо си мислех с копнеж :

,,Ех ,че няма кой да палне
плевнико на кмето...."

и разбрах ,че било учение...





Тема ЗДРАВЕЙТЕ.....нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.03.17 09:57



Момичета честито ви равноденствие днес. Денят равен на нощта...[namigam Казват, че каквото си пожелаеш днес ще се сбъдне. Хайде почвайте да си пожелавате ,аз вече го направих.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Честита първа пролетнови [re: flora bg]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано20.03.17 13:13



Честита първа пролет и от мен! Да си пожелаем много здраве и слънчице!
И както Флорчето казва, време е за мечти:


Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Редактирано от kras4o_k на 20.03.17 13:13.



Тема Re: Интересна идея за батута.нови [re: Tia maria]  
Автор viara67 (член)
Публикувано20.03.17 23:40



Пролетта аз я знам на 22-ри

Ще чакам още ден, след толкова дълга зима, още един ден е нищо, още повече че днес за първи път беше топло. Разсадът ми на домати покълна Да видим дали ще ядем домати тази година.

Батутът е висок 25 см., а в диаметър е 1.20 м.- това за информация.



Тема Re: Интересна идея за батута.нови [re: viara67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.03.17 10:56



И ЗА МЕН 22.03 Е ПЪРВИЯ ДЕН НА ПРОЛЕТТА. ОТ МАЛКА ТАКА СА МИ КАЗВАЛИ И УЧЕЛИ. А НАЙ-ВАЖНОТО Е ,ЧЕ НА ТОЗИ ДЕН СЪМ СЕ РОДИЛА ПРЕДИ .......ГОДИНКИ. ТАКА, ЧЕ УТРЕ ЩЕ ВИ ЧЕРПЯЯЯЯЯЯ



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Приветнови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.03.17 08:56



Добър ден, чакам дружка за кафе, малчо е хремав, задачите отхвърлям една по една, действайте и вие. Успешен ден.

п.п. Вместо пълна с енергия, съм отпаднала няколко дни. Ще мине.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Мъртвилонови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.03.17 10:42



Къде сте всички?


Аз малко съм хремава.
Изборите минаха, нищо добро не ни чака, за съжаление.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Мъртвилонови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано28.03.17 15:07



Този наш народ...умен ,но склонен към самоубийствено поведение.



На въпроса .Тук съм ,следя ви изкъсо.А иначе съм в
Плевен за около седмица.



Тема Re: Мъртвилонови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.03.17 10:49



ИЗБОРИТЕ МИНАХА,ЩЕ ПОЖИВЕЕМ ЩЕ ВИДИМ.... СЕГА ДА ЧАКАМЕ ВЕЛИКДЕНИ ДА СИ ЖИВЕЕМ С НАДЕЖДАТА ЗА ХУБАВО БЪДЕЩЕ - ТО САМО ТЯ НИ ОСТАНА.

МОМИЧЕТА ПИША ВИ ДА СИ ВЗЕМА ДОВИЖДАНЕ С ВАС , ЩОТО ТРЪГВАМ ИЗ ЕВРОПАТА. КАТО СЕ ВЪРНА СЛЕД ВЕЛИКДЕНА ЩЕ ВИ ПИША. ХАЙДЕ ПРИЯТНО ПОСРЕЩАНЕ НА ПРАЗНИЦИТЕ И ГОРЕ ГЛАВАТА - НИЕ СМЕ ЖИЛАВ НАРОД. ЛЕСНО НЯМА ДА НИ ЗАТРИЯТ.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Мъртвилонови [re: flora bg]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано29.03.17 12:59



Супер,Флорка!Весели празници и на теб!И да разкажеш какво си видяла, като се върнеш





Тема Re: Мъртвилонови [re: iliana.k]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано29.03.17 14:08



Флорка ,весели празници из Европата.
Аз малко да помрънкам от белите европейци.Дадох си блокчетата в германска клиника за трето мнение ,защото много се депресирах след съмнението за разсейка ,което уж отхвърлиха.Е германският патолог вече един месец ми нищи блокчетата.Уникален случай съм явно.Единственото което знам е ,че със сигурност е сарком,но какъв явно само Господ знае.Много интересен случай съм била.Да ама тоягите са на моя задник не на неговия.От онколога брат ми е разбрал,че при тоя етап на заболяването,ако излезе това от епикризата и там не се прилага никакво лечение.Според онколога в Германия миксофибросаркома е бавно развиващ се тумор на фона на другите саркоми.Е доживях да се моля това да е,а не някой по бързо развиваща се гадина.





Тема Пролетно нови [re: batnacko]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано30.03.17 08:01



Добро утро, започвам с празника на Мамитка! Честит ти рожден ден, пожелавам ти да си много , много здрава и безкрайно щастлива с децата и внуците! Пийни едно пелинче за наздравица и весел празник от мен!
Флорче, как ми се иска и аз да тръгна из ЕвропатаИмахме някои планове с Вики, но сега наблягаме вкл. и финансово за подготовката на Ники за Кембридж сертификат, Пети е на лагер през пролетната ваканция, а аз ще празнувам с моето семейство Великден и РД-то в Пловдив.
batnacko, време е да се успокоиш и да се радваш на пролетта. Аз всеки ден чувам птичките отвън и постоянно се усмихвам, хубаво ми е, пролетно.
Приключих всички фирми от А до Я и сега ще си отдъхна.

И те така

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Редактирано от kras4o_k на 30.03.17 08:02.



Тема Re: Пролетнонови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.03.17 08:56



Пролетно е, красиво е.

Дръвчетата облякоха цветните рокли.
Днес съм на тържество в детската градина, празник на баба и дядо.
Голям смях падна докато учехме песните, някои наистина не ги знаех.
Имам любима - "децата заспали .. на поляна зелена скача баба Елена, а пък баба Тодора се катери по бора .."

Мамитке, честит рожден ден! Да си жива и здрава!
Флорче, приятна разходка!
Красчо, браво, че си приключила с бумагите!
batnacko, внимавай в картинката, силни прегръдки!

Обичам ви, да си знаете!


п.п. Пиранче, не пишеш и ред за срещата с говорещия с кучета. Как мина?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Пролетнонови [re: Buba67]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано30.03.17 16:27



Ooo, благодаря за въпроса Бубе.
Ами от Сизър- говорещият с кучета очаквах да ми даде готови решения. Защото моят хубостник пекинез всеки ден ми хапе ръцете, като го къпя, или като посегна към храната му. Много е своенравен и горд! Но да хапе стопанина си- неприемливо е.
Сизър каза, че за всичко е отговорен собственика. Но моя дивак не се поддава на дресировки.

Хубаво да си изкарате на празника! Да не сгреши песничките!
Чета, но не пиша- колко изтъркано....
Мами, здрава и творчески пориви ти желая!



Тема Re: Пролетнонови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано30.03.17 19:14



Милички, почерпете се за мое здраве! И благодаря за поздравите! Обичам виии!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Пролетнонови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано31.03.17 06:59



Мамиттка ,извинявай ,миличка пропуснала съм.Но ме гази някакъв вирус ,с разните му екстри ....ще разправям кой как си го отнесе.

Честит рожден ден ,макар и ,,на патерици "! Остани си все такъв слънчев и позитивен човек ! Желая ти много здраве и безброй усмихнати и слънчеви дни с внучетата !



Тема Re: Пролетнонови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.04.17 11:42



ХЕЛОУУУУУ,МОМА АНГЛИЧАНКА ВИ СЕ ОБАЖДА ДА ВИ КАЖЕ ,ЧЕ Е БОМБААААА

ВРЕМЕТО Е ЧУДЕСНО ДОКАРАХМЕ С ВНУКА СЛЪНЦЕТО. ХАЙДЕ ЗАСЕГА ТОЛКОЗ. ПРИЯТНО ПРЕКАРВАНЕ НА РАБОТНИТЕ МЕСТА А НА МЕН МИТКАНЕ ИЗ МАГАЗИНИТЕЕЕ.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Пролетнонови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.04.17 12:03



Флорка, приятно гистуване!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Пролетнонови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано03.04.17 17:08



И приятно шопингуване

!



Тема Re: Пролетнонови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано03.04.17 19:29



Привет и от мен! Флорче, кой като теб! Приятно изкарване, а ние ще си работим...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Пролетнонови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.04.17 20:00



Ще работим, ще работим... колко да работим



Питаха ме наскоро част от началниците как се чувствам, имам ли нужда от каквото и да е... Подразбрах, че питат искам ли по-лека длъжност. Ами, всъщност, не, за сега. Аз тепърва ще започна да си бера плодовете. След 2 г. отсъствие до 2015 г. започнах да градя отначало. Екип, офисни придобивки, успехи... Ей сега вече съм все по-удовлетворена. Стрес е, вярно, напрегнато. Но, важно е да го има удовлетворението!

Та, щото стана дума за работа, работа, ма колко да е работа - казах им, че стресът го боря с урок по езда, ски, разходка на нашия, прочут вече, парк Острова, шопинг, концерт....

Пък като казах концерт - разкошен беше последния, на който бях! Чисто забавление, страхотен спектакъл!!! Които имат ФБ знаят, че го залях емоционално с клипчета, хах... Постмодърн Джубокс се казват - млади, енергични, с чувство за хумор, с участващи степ танцьори. Те пеят само кавъри, но аранжиментът им е в стила на романтичните 60 г. с джаз звучене! Невероятни!

А в сряда съм пак на химия. Пълена компот хаха... Работа, концерти, езда, ски... и химия за десерт Обаче не се давам, тъй да знаете! Жувотят е прекрасен и туй то!

Обичам виии!



Тема Re: Пролетнонови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.04.17 22:06



Прегръдки, Екна, и много сили!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Пролетнонови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.04.17 09:00



Екна, къде правиш химиите? Прегръдки.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Пролетнонови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.04.17 20:48



В Сити Клиник. Възхитена съм! Ще разкажа!



Тема Re: Пролетнонови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.04.17 10:27



Благодаря, Джулче!

Та, за Ситито:
Много добра организация. Само първия път се представя талон 7 за хоспитализация. Няма нужда всеки път да търча при личната. Докато се попълват декларациите аз бях седнала, а служителката беше права до мен и разяснява смисъла на попълваните декларации. Докторът, който ме приемаше ми отдели цялото нужно време, като първо приемане, за да се запознае с хронологията до момента. Копия от стари епикризи си правят те, не те карат да идеш на н-тия етаж и да си платиш за копията. Поне 30 пъти ме попитаха как съм. Докторът дойде отново малко по- късно, уведоми ме, че влиза на съвет и ми каза, че ако има още въпроси, сега е моментът, защото след това може да се забави. И той също попита наред ли е всичко и добре ли съм!

Всичко блести. Всичко е с фотоклетки. Модерно. Банките се вливат през машинка, която регулира капката, включително подава сигнал при запушени вени. Столовете са меки и удобни и се регулират с дистанционно, закачено до едната те ръка.

Имаш си сепаренце с шкафче със закачалка и други шкафчета и полици, столче - да се сложиш и водички, чанти, книжки и каквото още там.
Вътре не пускат придружителите и се спазва.

Корпоративните стандарти на поведение на турската клиника се спазват. Или поне се полагат много усилия в тази посока.

Е, има малки изключения. Например, като планирах ПЕТ-а по телефона ми се падна малко тросната служителка. Но тези малки прегрешения лесно се прощават.

Има си и ТВ-та с плоски екрани. Може би не достатъчно, но аз този път седнах срещу него.

В двора не се пуши, дойде едно любезно момче да ми каже. Ами чудесно - приятно е да спазваш правила на такова място!

Епикризата ми я дадоха веднага при изписване.
Болничния ми го изпратиха с куриер, само защото забравих първия ден да си дам амбулатолната карта. Но го получих без никакво забавяне още на следващия ден.

Та, засега всичко е наред. Надявам се и занапред.

Много болници смених през годините и всяка следваща е все по-добра! За това много се радвам на конкуренцията.

:)



Тема Re: Пролетнонови [re: Ekna]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано05.04.17 19:37



Прегръдки миличка.Много сила и добри резултати ти желая.



Тема Re: Пролетнонови [re: Ekna]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано05.04.17 20:08



Аз правих пет скенер там и също ми направи впечатление доброто отношение и добрата организация,чистотата и условията.А на теб пожелавам лека химиотерапия и разбира се резултатна.



Тема Re: Пролетнонови [re: vasilka.1961]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.04.17 16:38



ЕХООО,ВЕЧЕ СЪМ ТУК НА ЛИНИЯ. ПРИСТИГНАХ СИ БЛАГОПОЛУЧНО ОТ ЕВРОПАТА И СТУДА ЗАПОЧНА. А ТАМ ВРЕМЕТО БЕШЕ ПРИКАЗНО И НИТО ЕДИН ДЕН НЕ БЕШЕ ЛОШ. ПРЕКАРАХ СИ ЧУДЕСНО,ТОЗИ ПЪТ БЯХ С ВНУКА И ДЕТЕТО Е МНОГО ВПЕЧАТЛЕНО. КОЙТО МЕ ИМА НА ФЕЙСА Е ВИЖДАЛ НА СНИМКИ ОСОБАТА МИ.

ЗА СЕГА ЧАО,ЧЕ МЕ ЧАКА ПРАНЕ И ЧИСТЕНЕ НА КЪЩАТА.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Пролетнонови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано20.04.17 19:45



Фло ,радвам се ! Поне някой да е щастлив.

Аз съм заточена в Плевен и искам да умра .Искам го ,наистина



Тема Re: Пролетнонови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.04.17 10:38



ТИА, КАКВИ СА ТЕЗИ МРАЧНИ НАСТРОЕНИЯ.ТИ НЕ СИ ТАКЪВ ЧОВЕК,МОЛЯ ТЕ ВЗЕМИ СЕ В РЪЦЕ АААААААА....

НАЛИ ЗНАЕШ,ЧЕ СЛЕД МРАК ИДВА СВЕТЛИНА.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Пролетнонови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано22.04.17 11:44



Идва ! Пак съм си в София ! Чувствам се прекрасно !Не е снобизъм .Просто ...всичко тук ме прави щастлива.Седим в един парк с Тоничка ,аз чета ,тя рисува.Двете сме.И ни стига.

Довечера ще отидем в Н&М ( имаме ваучер за нсмаление) да и покажа една комбинация от дрехи.Преди тъпата операция аз бях слаба и се обличах добре .
Утре ще събираме шишарки на Витоша ,да палим камината.Че нямаме дърва за това лято.

Това е.Колко му трябва на човек....

Редактирано от Tia maria на 22.04.17 11:59.



Тема Re: Пролетнонови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано24.04.17 06:53



Е - ха у дома заварих ....Китайка.Още не е пусната.Ще видим...
Прозорците светят измити ит някаква машинка ,велико изобретение според мен,но много бръмчала и я върнали.



Тема Re: Пролетнонови [re: Tia maria]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано25.04.17 11:40



Здравейтееее!
Забравила съм как се пише



Тема Re: Пролетнонови [re: marggoto]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.04.17 13:36



Марго ти се появи на хоризонта най-сетне. да дойдеш на срещата да се видим бе дете аааа....



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Пролетнонови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано27.04.17 20:33



Привет ,Мрънче !
С Маргото се видяхме преди месеци случайно ,но взеки бързаше по задачи.



Тема Re: почерпканови [re: Tia maria]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано29.04.17 22:26





една скромна сладоледена почерпка от мен за моите скромни n-годинки



Тема Re: почерпканови [re: LlDlru]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано29.04.17 23:28



Да си жива и здрава Лиди и все така да черпиш дълги години!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: почерпканови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.04.17 11:06



ЧРД Лиди! Да си жива и здрава, щастлива и спокойна! Прегръдка!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: почерпканови [re: LlDlru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.04.17 17:08





"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 03.05.17 09:16.



Тема Re: почерпканови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.05.17 13:49



ДА ЖИВЕЙ,ЖИВЕЙ ТРУДА....ПОМНИТЕ ЛИ ТАЗИ ПЕСЕН КАК Я ПЕЕХМЕ ПО МАНИФЕСТАЦИИТЕ А?....[namigam После се събирахме на почерпка и после в къщите ни имаше хубав обяд и вечеря и всдичко беше празнично. Шиехме си нови тоалети за всеки празник,имахме банкети заради тях на работните места. Абе доброто старо време - тази фраза не е измислена току-така.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: почерпканови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано02.05.17 06:12



Помним Флорче.Аз не съм го запомнила с добро -един свободен ден да ти се падне и да те изкарат на манифестация.Фалшивия патос ,кухите речи.Чакането с часове за да минеш пред трибуната.
Това с тоалетите беше малко развлечение ,наистина.



Тема Re: Благодаря, че ви иманови [re: Tia maria]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано02.05.17 08:11



Здравейте ,
За мен изтече една трудна година.Влизам да ви кажа благодаря, че ви има.Благодаря ,че бяхте тук в първите дни на паника и ужас. Благодаря ,че ми наритвахте задника ,когато имах нужда.От това сигурно ще продължа да имам нужда от време на време и се надявам да сте на линия.


Чакам с нетърпение срещата ни.
Прегръдки на всички.

Редактирано от batnacko на 02.05.17 08:13.



Тема Re: Благодаря, че ви иманови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.05.17 10:26



Ще минат много години още, можеш да си сигурна! Колко ще са - само Създателя знае, за това бъди сигурна, че ще те наритвам всеки път когато започнеш да ми се сополивиш и самосъжаляваш.

Прегръдки, а за наритването "дължиш"едно малко на срещата!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Благодаря, че ви иманови [re: batnacko]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано02.05.17 19:52



Здравейте и от мен. Аз също искам да благодаря че ви има. Скоро ще направя 3 години от поставяне на диагнозата и мога да кажа, че и с вашата подкрепа продължавам с надежда и кураж напред. Съжалявам ,че не се познаваме в действителност, но ви благодаря от все сърце за всичко. Много е важно да се почустваш в най трудния момент част от някаква общност и че можеш да споделиш и да получиш съвет и подкрепа. Голямо благодаря.



Тема Re: Благодаря, че ви иманови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано02.05.17 19:54



В този клуб сме само готини хора! Справяме се с всичко. С нетърпение чакам да се видим и да се повеселим!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Благодаря, че ви иманови [re: Buba67]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано02.05.17 20:11



Бубу,никакъв проблем с малкото на срещата.





Тема Re: Благодаря, че ви иманови [re: vasilka.1961]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.05.17 20:59



vasilka.1961 , защо не дойдеш да се видим на 17 юни?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Благодаря, че ви иманови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано02.05.17 22:17



Бих могла да дойда .Ако ми кажете къде и в колко часа.По принцип нямам ангажимент и мисля,че мога да дойда.Стига да не е някъде в кварталите на София,че едва ли ще се оправя.



Тема Re: Благодаря, че ви иманови [re: vasilka.1961]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.05.17 13:02



ЕГАТИ И МЪХМУРЛУКА ОТ ГЕРГЬОВДЕН А??

[smeq seХАЙДЕ УТРЕ ВСИЧКИ НА РАБОТА,ЧЕ ВСИЧКО ДА СИ ВЛЕЗНЕ В РЕЛСИТЕ... НЯМА НИЩО ПО-ХУБАВО ОТ ЛОШОТО ВРЕМЕЕЕ - СДТНОИШ СИ В КЪЩИ ПРЕД ТЕЛЕВИЗОРА И КОМПОТО И СИ ПИЕШ ПИТИЕТО И СИ ХАПВАШ БАДЕМКИ,КАШУ,ОРЕХИ. ЩАСТЛИВ ЖИВОТ...

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема 9 - ти май 1945 г.нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.05.17 10:39



ЧЕСТИТ ДА ВИ Е ДЕНЯ НА ПОБЕДАТА. ПОКЛОН ПРЕД ЗАГИНАЛИТЕ ЗА СВОБОДАТА НА ЕВРОПА. ТОЗИ ДЕН Е МНОГО СЪРДЕЧЕН ЗА МЕН. МОЯТ БАЩА Е УЧАСТВАЛ ВЪВ ВТОРАТА СВЕТОВМНА ВОЙНА,РАНЯВАН Е ПРИ ДРАВА,НАГРАЖДАВАН Е С МНОГО ОРДЕНИ И ИМА ТОЗИ ГЕОРГИЕВСКИ КРЪСТ ЗА ХРАБРОСТ. МАЛКО ОСТАНАХА ЖИВИТЕ,НО НИЕ ПОТОМЦИТЕ И НАШИТЕ ДЕЦА И ВНУЦИ ЗНАЯТ ЗНАЧЕНИЕТО НА ТОЗИ ДЕН.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано09.05.17 16:55



Поклон пред татко ти ,Флорче ! Те дадоха много за да живеем ние .



Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.05.17 09:20



Благодаря ТИА,все се каня да направя и аз една такава голяма снимка и да започна да ходя всяка година на това шествие в памет на баща ми и всички загинали. И ще го направя в Пловдив също го празнуваха доста прилично горе на АЛЬОША.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.05.17 14:32



Моят баща също е бил фронтовак - тогава съвсем младо момче. Минал е с първата лодка Драва и
също имаше кръст за храброст. Обичах да слушам разказите му за войната и му се възхищавах.
Свекърът ми (94 г.) е един от малцината, които са останали живи. На всеки празник поднася
венци, окичен с медалите си. Тези хора са истинската памет за събитията и разказват истории,
които ги няма в учебниците...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.05.17 17:47



Така е Джул, аз имам фронтовия му дневник.когато беше жив все го викаха да разказва по училищата в Пловдив и той пускаше във вестниците части от дневника си. Беше дълги години председател на Ветераните в Пловдив. А когато като войници са киснели с дни в окопите на Драва и не са имали никакъв импулс за атака - донасят пощата на войниците.И всеки си е прочел писмата от роднините.Баща ми получил дългоочакваната вест,че му се е родило момиче/ моя хубост/ Ч е като рипнал бил е офицер и като се развикал от радост,последвали го всичките войници и вечерта на този ден е знаминателния - победата на Драва. Аз също имам много спомени от него.В Унгария в едно село към тях се присламчила една кучка и все с тях вървяла.Войниците на баща ми я приютили и се грижили за нея. Кръстили я на мое име - ЦЕЦКА. До края на войната е била с тях и хосле я взел един от войниците защото бил от село и имал голям двор.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.05.17 00:35



Чудесна история, Флорче - направо си влязла в историята!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: flora bg]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано11.05.17 09:43



Много интересни истории сте разказали. Денят на победата над Хитлеристка Германия всъщност е 8 май, а не 9-ти както ние го знаем и празнуваме. Заради разминаване в часовите зони, събитията около официалното капитулиране на Германия се развиват късно вечерта, в западна Европа е все още 8-ми май, а на изток - в Русия, вече е след полунощ и е 9-ти май. Но исторически погледнато денят е бил 8-ми май. Преди две години точно на 8-ми май бяхме в Париж и гледаме около Триумфалната арка парад, венци се поднасят, гвардейци, музика. Помислихме в началото, че е нещо като репетиция за 9-ти май, но после разбрахме, че това си е денят, в който празнуват краят на Втората световна война и победата над Хитлеристка Германия. По Шан-з-Елизе беше спряно движението и за първи път видяхме булеварда в цялата му широчина и грандиозност - окичен със знамена и с преминаващи на коне военни.



Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: viara6767]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.05.17 09:57



Те французите имат много такива национални празници,които почитат.На Великден тази година бяхме на разходка по ШАН-З-ЕЛИЗЕ с дъщерята и децата. И точно стигаме до арката и там народ повече от обикновенното.Естествено и ние да видим какво става.Много французи с знамена и венци пред запаления вечен огън празнуваха нещо. Само ние сме такива....думи нямам.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.05.17 08:45



Добро утро момичета.Днес пак нещо се заоблачи... Очакват се някакви кибератакаи - а стига вече дееее Иначе всичко ни е наред...



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Здрвавейте...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано16.05.17 08:30



Добро утро момичета-кокичета. Хубав слънчев ден само за работа из градинката на двора. Съжалявам,че повечето от вас ще са на бюрата....но такъв е живота.

Днес съм решила да се попеча малко на двора на слънце ама не цялата деее Освен това ми се очертава другата седмица на доста абитюренски партита....,тъй че чао засега.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здрвавейте...нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано17.05.17 05:40



Ремонт.Познайте кой ще се занимава с него ?В тази връзка може ли да препоръчате някакви майстори - най добре бригада защото ще е основен.
Засега започваме с нещо леко - боядисване на стаята на Антония и десетина други дребни неща като контакти ,корнизи ,смяна на осветителни тела...



Тема Re: Здрвавейте...нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано18.05.17 10:47



ТИА, ЩО НЕ СЕ ПРОБВАШ ДА ВИКНЕШ " БРИГАДА НОВ ДОМ" А????



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здрвавейте...нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано18.05.17 13:59




За Плевен като нищо ще ги викна.



Тема Re: Здрвавейте...нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.05.17 15:06



ЕХООООО,ИМА ЛИ НЯКОЙ В КЪЩИ А????



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здрвавейте...нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.05.17 15:18



Правя лапад с ориз.

И влязох за малко...
Вчера с Тони бяхме на ноща на музеите ...даже тя се
измори ,а аз съм гроги.



Тема Re: Здрвавейте...нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.05.17 14:53



Аз лично съм по пътищата и невинаги имам време и добър интернет. Когато
имам и двете, не пропускам да вляза в Клуба. Вероятно другите са още по-заети.
Флорче, Тиа, благодаря ви, че сте винаги на линия!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Здрвавейте...нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано23.05.17 22:05




Аз чета в момента за ТЕЛКовете.Изглежда сме най големия проблем на държавата и мизерните ни оенсии източват бюджета



Тема Re: Здрвавейте...нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.05.17 15:20



ОФ АЗ НИЩО НЕ РАЗБРАХ...Я НЯКОЯ СЛАДУРАНА ДА МИ ОБЯСНИ АЗ КАТО СЪМ 100 ПРОЦЕНТА ТЕЛК И КЪМ ПЕНСИЯТАО МИ ПРИТУРИХА НЯКОЕ ЛЕВЧЕ И ОТДЕЛНО МИ ДАВАТ 18 ЛВ.ЗА ЛЕКАРСТВА,ПЪТНИ... - ТА СЕГА КАКВО??? ЩЕ МИ ГИ ОТНЕМАТ ЛИ А?



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здрвавейте...нови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.05.17 15:57



Флорка, още само говорят. Нищо не са променили в Наредбите и Законите.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Здрвавейте...нови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано26.05.17 13:14





Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Здрвавейте...нови [re: kras4o_k]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.05.17 09:40



Ейййй, пак няма никой в къщиии....абе всички ли сте на работа а???Няма ли някой като мен айляк в къщи. След като изметох декар двор,половината улица пред къщата,в къщи целия етаж. После проснах прането, яхнията старо фасулче ври на котлона.Сега седнах на компото да си поработя и тук малко с чайчето в ръка....ама няма с кого дума да обелиш и да напишеш....ЗАТОВА ЗАТВАРЯМ И СЯДАМ ПРЕД ТЕЛЕВИЗОРА С ПЛЕТКА В РЪКА



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здравейте...нови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.05.17 11:08



Тук съм Флорче, но аз между пералнята и яденето, работя. Хвърлям по едно оче. Лека седмица от мен, добре, че престана да вали.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 29.05.17 11:08.



Тема Re: Здравейте...нови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано29.05.17 21:16



Прекрасна седмица и от мен! Цял ден на работа, вечер докато се ослушам и станало време за спане...Но не ви забравям и чакам с нетърпение да се видим!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Здравейте...нови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано30.05.17 09:44



Добро и слънчево утро,приятели!





Тема Re: Здравейте...нови [re: iliana.k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано30.05.17 19:59



Привет - мривет !Съдомиялната ни се развали ,водих Антония на зъболекар Още не сме изоробвали Китайката.Седи си в опаковката.


И сред това море от битивизми - нещо прекрасно .Поредицата на Франсис Мейс за Тоскана - ,,Красивата Тоскана " ,,Всеки ден в Тоскана " каквото намерите ,сваляйте,четете - релакс и настроение!



Тема Re: Здравейте...нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано16.06.17 13:18



Поздрави и от мен!


Вчера минах първи контроли в Сити клиник. Всичко е О.К. Маркер и ехографи.
Но доктора, който ми е определен като лекуващ и взех час за него повече от месец по-рано, го нямаше. /Д-р Желязко Арабаджиев/ На рецепция не ми казаха като се регистрирах, насочиха ме към заместваща лекарка, млада, бързаща и незапозната с досието ми. Зададох й въпроси включително и защо не са ми пуснали маркера HER 2, на които не ми отговори и останах леко разочарована от срещата. Но пък важни са резултатите
Аз също няма да мога да дойда утре на срещата, но ще се видим задължително на октомврийската.
Прегръдки за всички.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Редактирано от kras4o_k на 16.06.17 13:19.



Тема Re: Здравейте...нови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.06.17 18:59



Доколкото разбирам, тази година от Пловдив няма да дойде никой.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Здравейте...нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.06.17 11:17



Джул понякога така се случва мила. ВАЖНОТО Е, ЧЕ СРЕЩАТА Е МИНАЛА ДОБРЕ. С много смях и настроение. На есен октомври месец пак в Пловдив на същото място.Ти ще кажеш кога според твоите задължения. Аз не можах да дойда заради внука, който пострада доста сериозно във фитнес зала. Главата му е шита на пет места, с патерици ходеше доста време - не можех да го оставя. Уреда паднал върху него - малкия дявол. Другите пък бяха по химко и прегледи - важното е че сме живи и пак ще се видим.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Здравейте...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.06.17 11:38



Леле,след мен никой не е писал толкова време....

май всички са във ваканция и са по морета и планини а?НЕКА ТОВА ДА Е НО СЕ СЕЩАЙТЕ И ЗА НАШИЯ КЛУБ ДЕЕЕЕЕ Сега аз да си докладвам за моето дередже пък който иска да чете. И така внука вече е без патерици,махнаха му конците от главата и даже косъмчета почнаха да излизат. понаболява го понякога глезена,крака но дано мине с времето. ОЩЕ ЕДИН МЕСЕЦ И МОИТЕ " ЧУЖДЕНЦИ" ще пристигнат и в къщи ще бъдем голяма галимация.Четири малки деца ,като на дъщерята говорят цигански български - ще пада голям смях. ПОСЛЕ ще ходим за седмица на морето и искат и баба Флори да мъкнат с тях. Хич не съм за море ама какво да се прави ще ида за да помагам. Големи горещини сутрин и вечер поливам градината и зеленчука и вечер се къпя със слънчева вода в двора. Това е за мен. Пак ще пиша.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здравейте...нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано25.06.17 15:43



Флорче, всеки със задълженията си...Аз тази седмица бях в отпуск, но снахата с внуците ми бяха на гости и с тях не се скучае...От утре съм на работа и не зная как ще изкарам в тази жега...Понякога влизам в клуба да ви поздравя за празниците. Кой когато може...

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Здравейте...нови [re: mammita63]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано25.06.17 19:17



Мили хора, не се оплаквайте от времето и жегите, при нас е "само" 53 градуса на сянка, бием рекордите на затоплянето, на пожарите и припадането, защото и по тези жеги има хора които са планинари без ум, после - топлинни удари, слънчеви удари, сърдечни удари, ухапани от змии... винаги съм се питала що за хора са тези които се правят на безсмъртни от глупост. Непрекъснато предупреждават по всички канали на ТВ, радиата, приканват хората да бъдат разумни, да не извеждат и кучетата, ама .... такива работи...

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Здравейте...нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано26.06.17 21:17



За нас това време е лошо! Пазете се, не стойте на слънце и пийте много вода!



Тема Re: Здравейте...нови [re: toxygen-169391]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.06.17 09:16



ТОЧНО ТОВА ПРАВЯ МНОГО ВОДА,ТАРАТОР,СМУТИТА. ОНЗИ ДЕН СИ КУПИХ ЕДНА ДИНЯ АМА НЕ Е С ВКУСА НА АВГУСТОВИТЕ ДИНИ...



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здравейте...нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано27.06.17 16:13



Гръцки са дините все още.Имам доверен агент на пазара в Красно село,казва да потърпим още 2 седмици.



Тема Re: Здравейте...нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.06.17 09:29



Пак е петък....

Горещо е но си е лятоооо.....имаме си планини,море,реки,язовири,ваканции....хайде на почивкааааа

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здравейте...нови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.06.17 09:46



На почивка ще ходя, ама друг път.


Още два дни ще е горещо, после ще се диша. Поне се надявам.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Здравейте...нови [re: Buba67]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано02.07.17 23:48



Не хленчетееееееееееееееее, при нас е 53 градуса на сянка. Рекорди. Сега се движим между 45 и 50.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Здравейте...нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано03.07.17 03:32



Май съм единствената ,на която жегите не пречат.



Тема Re: Здравейте...нови [re: Tia maria]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано04.07.17 13:45



Здравейте,
Мацки за колко време излизат резултатите от обикновен скенер?
Такова нещо още не съм правила.Само на ПЕТ ме пращаха досега.За какво да се настроя ?



Тема Re: Здравейте...нови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.07.17 13:56



Веднага, освен, ако няма много пациенти и е нужно на лекаря повече време. Досега като съм правила скенери, резултата /разчитането от лекар/ става същия ден.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Здравейте...нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано04.07.17 16:10



И при мен така - до 2 часа след изследването



Тема Благодарянови [re: Buba67]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано04.07.17 16:23



Благодаря,ви момичета,че се отзовахте.
Поне няма да му треперя дълго на резултата.Проблема ми е,че няма да разбера нищо за болките в гърба ,но ако почне много да ме боли ще изрева.
За сега съм като барометър на времето.


Тоя ПЕТ ми вземаше здравето, да чакам да мина и резултатите после.Явно три такива за една година ми стигат.Утре отивам на изследвания,защото не съм ходила от октомври и ми се накараха в диспансера.Не ,че не съм правила ама не при тях .



Тема Re: Благодарянови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано04.07.17 23:39



Резултатът от скенера излиза на следващия ден, поне при мен е било така вече 8 години. Така че, по-добре да имаш нагласата, че няма да е същия ден, пък ако стане - още по добре

Всичко ще е наред!



Тема Мразя скенеринови [re: viara6767]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано07.07.17 16:49



Ей ме тук след поредния скенер.Мразя да ходя на скенер.Един месец преди скенера вече съм болна и съм си поставила сто диагнози.Обаче се получава ,де го чукаш ,де се пука.


Добрата новина е ,че според скенера няма мети.Според онколога ми няма нищо лошо.Обаче оперираната ми щитовидна железа пак е с образование от близо 4 см .Отново консултации ,а преди един месец бях при хирурга и уж всичко беше добре.На всичкото отгоре ми откриха и миоматозна структура на матката като най-голямото туморче е 1,5 см.Е там да не дава господ и саркомче може да е скрито, мускулна тъкан е.Сега консултация с АГ и най-вероятно и онко АГ специалист ще посетя.Нали казах,че мразя да ходя на скенер.
Повече ме плашат тия хора отколкото да ме успокоят.Най-добре е може би да повярва най-после ,че лекаря ми знае повече от мен и щом той е спокоен и аз май трябва да се кротна ,че в противен случай ще изхвърля голяма част от тялото си за отпадъци.Е докладвах.Лека почивка на работещите.По леко в жегите и само хубави емоции.



Тема Re: Мразя скенеринови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.07.17 17:13



Важното е, че онколога е спокоен. Щитовидната жлеза си я знаеш, а колкото до миомните възли, не че те успокоявам, но се следят, нищо повече. А и недей да си мислиш, че като имаш онкологично заболяване, не може да имаш други проблеми по тялото. Личен опит! Седем години след онкологичната операция, правих хистеректомия, точно по повод миоми и кисти, които бях пропуснала, защото реших, че щом ракът ме е пипнал, нищо повече не може да ме пипне.
Е, нормални хора сме, нормално е да имаме и други болести.


Споко, прегръдка и ни дръж в течение!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Мразя скенеринови [re: Buba67]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано12.07.17 15:51



А сега де.Ендокринолога каза,че имам един сантиметър ляв дял на щитовидна и там няма никакви възли.Какво видяха тия на скенера не знам.След осми август ще си награбя всичките скенери дето ги имам и ще ходя на консултация при доц.Балев.Дано и той да каже ,че всичко е чисто та да се кротна.



Тема Re: Мразя скенеринови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.07.17 16:02



Да, не е лошо да погледне скенера лекар, който знае какво и как да гледа.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Здравейте....нови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.07.17 21:45



Ей жегата така ни е подгонила, че на никой не му се пише тук нито да се оплаче,нито да се похвали,нито да покклюкарства....скукааааа

хайде лека ви вечер аз излизам на хладничко на двора да броя светулките и после си лягам с ветрилто в ръка.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здравейте....нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.07.17 11:09



Не знам какво общо има жегата с влизането в Клуба - тук не е нито по-горещо, нито по-хладно.
Вероятно хората са повече в движение и рядко се заседяват пред компютъра. Дано да е така.
Ще видим като свърши лятото.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Здравейте....нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано25.07.17 12:43



Привет и от мен! Седя си в къщи и вече не ме свърта...Излизам от време на време пред блока, но ми е трудно качването по стъпалата...Още 20 дни ще се мъча. Като че ли е по-добре на работа, въпреки ядовете. Прекрасен ден ви желая!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Здравейте....нови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано25.07.17 15:02



Мамитка, вземай мънистата и започвай да твориш, дала съм поръчка и сега е момента да я изпълниш, ама май те помръзва

.



Тема Re: Здравейте....нови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано25.07.17 17:50



Илиянче, започнала съм с дръвчета от минерали, ще взема и мънистата. Ще бъда поне още месец болнични, така, че има време...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Здравейте....нови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано25.07.17 22:55



Мамииииииии, слагам печат "обещано" и ще търся сметка!Ти си ми наблизо, така че му мисли





Тема Re: Здравейте....нови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано25.07.17 23:44



Няма проблем, но ще сложиш после и печат " спазено"...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Здравейте....нови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.07.17 12:01



Дзак, майстори вкъщи.


Лек ремонт, всичко нагоре с краката. Ремонт и обзавеждане на самостоятелна стая на 5 годишния мъж. Добавих за смяна още една врата, допълнителен радиатор, т.чиния и положението излезе от контрол, почти... Обаче вече е разкопано. В петък дограми, чакам ВиК да му покажа задачките и те така.
Почивайте или работете, но си оставяйте време за себе си. Аз се скатавам с книжка. Като мога де.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Здравейте....нови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано26.07.17 22:21



Щях да напиша, че сме мъжки момичета и държим на дадената дума, но се сетих, че сме нежни дами и това още повече ни задължава

.



Тема Re: Здравейте....нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано26.07.17 22:27



Бубка, ако ти е по-леко, че при нас не е ремонт, а строеж за малък мъж. Нека да е приятно лятото ти!

Обичам да казвам, че има и по-зле от нас, за мое сокойктвие, де



Тема Re: Здравейте....нови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.07.17 18:25



Новата Раздумка -



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.