Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:09 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано09.05.17 16:55



Поклон пред татко ти ,Флорче ! Те дадоха много за да живеем ние .



Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.05.17 09:20



Благодаря ТИА,все се каня да направя и аз една такава голяма снимка и да започна да ходя всяка година на това шествие в памет на баща ми и всички загинали. И ще го направя в Пловдив също го празнуваха доста прилично горе на АЛЬОША.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.05.17 14:32



Моят баща също е бил фронтовак - тогава съвсем младо момче. Минал е с първата лодка Драва и
също имаше кръст за храброст. Обичах да слушам разказите му за войната и му се възхищавах.
Свекърът ми (94 г.) е един от малцината, които са останали живи. На всеки празник поднася
венци, окичен с медалите си. Тези хора са истинската памет за събитията и разказват истории,
които ги няма в учебниците...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.05.17 17:47



Така е Джул, аз имам фронтовия му дневник.когато беше жив все го викаха да разказва по училищата в Пловдив и той пускаше във вестниците части от дневника си. Беше дълги години председател на Ветераните в Пловдив. А когато като войници са киснели с дни в окопите на Драва и не са имали никакъв импулс за атака - донасят пощата на войниците.И всеки си е прочел писмата от роднините.Баща ми получил дългоочакваната вест,че му се е родило момиче/ моя хубост/ Ч е като рипнал бил е офицер и като се развикал от радост,последвали го всичките войници и вечерта на този ден е знаминателния - победата на Драва. Аз също имам много спомени от него.В Унгария в едно село към тях се присламчила една кучка и все с тях вървяла.Войниците на баща ми я приютили и се грижили за нея. Кръстили я на мое име - ЦЕЦКА. До края на войната е била с тях и хосле я взел един от войниците защото бил от село и имал голям двор.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.05.17 00:35



Чудесна история, Флорче - направо си влязла в историята!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: flora bg]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано11.05.17 09:43



Много интересни истории сте разказали. Денят на победата над Хитлеристка Германия всъщност е 8 май, а не 9-ти както ние го знаем и празнуваме. Заради разминаване в часовите зони, събитията около официалното капитулиране на Германия се развиват късно вечерта, в западна Европа е все още 8-ми май, а на изток - в Русия, вече е след полунощ и е 9-ти май. Но исторически погледнато денят е бил 8-ми май. Преди две години точно на 8-ми май бяхме в Париж и гледаме около Триумфалната арка парад, венци се поднасят, гвардейци, музика. Помислихме в началото, че е нещо като репетиция за 9-ти май, но после разбрахме, че това си е денят, в който празнуват краят на Втората световна война и победата над Хитлеристка Германия. По Шан-з-Елизе беше спряно движението и за първи път видяхме булеварда в цялата му широчина и грандиозност - окичен със знамена и с преминаващи на коне военни.



Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: viara6767]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.05.17 09:57



Те французите имат много такива национални празници,които почитат.На Великден тази година бяхме на разходка по ШАН-З-ЕЛИЗЕ с дъщерята и децата. И точно стигаме до арката и там народ повече от обикновенното.Естествено и ние да видим какво става.Много французи с знамена и венци пред запаления вечен огън празнуваха нещо. Само ние сме такива....думи нямам.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: 9 - ти май 1945 г.нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.05.17 08:45



Добро утро момичета.Днес пак нещо се заоблачи... Очакват се някакви кибератакаи - а стига вече дееее Иначе всичко ни е наред...



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Здрвавейте...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано16.05.17 08:30



Добро утро момичета-кокичета. Хубав слънчев ден само за работа из градинката на двора. Съжалявам,че повечето от вас ще са на бюрата....но такъв е живота.

Днес съм решила да се попеча малко на двора на слънце ама не цялата деее Освен това ми се очертава другата седмица на доста абитюренски партита....,тъй че чао засега.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Здрвавейте...нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано17.05.17 05:40



Ремонт.Познайте кой ще се занимава с него ?В тази връзка може ли да препоръчате някакви майстори - най добре бригада защото ще е основен.
Засега започваме с нещо леко - боядисване на стаята на Антония и десетина други дребни неща като контакти ,корнизи ,смяна на осветителни тела...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.