Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Музиканови  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.11.16 22:34



Отварям поредната аут топик тема, но ... дали сме онкологично белязани или някакви други, каквито и да сме, музиката за всеки е модулираща, мощна, въздействаща, стимулираща, разпускаща, тя е пречистваща, тя е лек. Можете да продължите да изреждате, ако искате, защото това е едно от най-невероятните изкуства, до които всеки жив човек се докосва! Дори и глухите чувстват ритъма й!

Та за това! Сред другите тематични пространства никак не е лошо да има и едно такова островче! Кой, когато, от каквото е докоснат, нека го сподели с нас!

И ето, че днес напусна света приносителят на един глас - дълбок като морето, искрен като очи на бебе и нежен като първа любов ... Негово изпълнение е и моето първо докосване към вас в тази тема:





Тема Точно това исках да кажа и аз! "Кулата на Песента"нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (Борручага)
Публикувано12.11.16 18:37



Като че ли Ленард Коен не беше така известен у нас допреди няколко години. Май добри популярност с откриването на зимната Олимпиада в Канада, 2010. Лично аз го открих някъде около 2000-та година в нощния автобус от Балчик до София. Шофьорът беше пуснал някакво радио и вървеше "Кулата на песента". Много подходяща човек да се саморазкисне и безсмислено да заподсмърча, примерно докато реже лук.



Ето я тук в това отлично концертно изпълнение, съвместно с U2: (5:30 мин.)

Музиката на Ленард е простичка, но много въздействаща. Текстовете му също. Ето, ще си позволя само някои несръчни извадки от "Кулата на песента", която давам по-долу на английски. Започва:

"Убаво, моите приятели си отидоха и косата ми посивя ..." (подсмрък, подсмрък ... )

или

"Попитах Ханк Уилямс колко самотен е станал?
Ханк Уилямс не ми е отговорил още
но аз го чувам да кашля през цялата дълга нощ
Ох, сто етажа над мен в Кулата на Песента ..."


Ханк Уилямс е голям певец и музикант, който си отиде навремето само на няма и 30 от сърдечен пристъп, силно кашляйки. Вероятно са били приятели с Ленард. (подсмрък, подсмрък ... )

"Така бях роден, нямах избор.
Бях надарен със златен глас.
И 27 ангела от Великото Отвъдно
ме завързаха за тази маса, точно тук, в Кулата на Песента ..."


Пък и самочувствие има, ве! Златен глас.
Ах, наистина, как не го познавахме на младини, този дълбок и чувствен глас! Тогава така властваше Бари Уайт. Касетки с негови изпълнения бяха необходим аксесоар на всеки сваляч. Волният ергенин, освен да си почисти и подреди набързо бърлогата и да изключи телефона, задължително трябваше да провери и статуса на касетките с Бари Уайт, преди важно гости.
Ех, Ленард, Ленард, ако познавахме и твоето творчество тогава ...

(англ.)

~~~
Нека бъдем обективни реалисти.

(LAMBl, икономист и банкерин)

Редактирано от Phillip на 12.11.16 18:47.



Тема ПОЗДРАВ С МОЯТА ЛЮБИМА ПЕСЕНнови [re: Phillip]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.11.16 19:00





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема поздравнови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.11.16 08:54





Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Ей, закачконови [re: Phillip]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.11.16 21:00



Ама, все пак ти, не си жена! Не напълно можеш да разбереш какво може да направи един такъв мъжки глас, нашепващ за любов, с една жена! Простичко и въздействащо...

Иначе и аз се "запознах" сравнително наскоро с него, имайки в предвид всичките ми над четири десетилетия



Ти ся да не искаш да кажеш, че Бари Белия ти е виновен за положението?! Ааууу, ти само я доведи половинката ти на следващата среща Ще има после посмърк, подсмърк

И понеже много се разсмърчихме (то от някакъв грип, такъв дето върви, не от друго), ама малко тонус да ти инжектирам с новото парче от неиздаден още нов албум на едни хора:





Тема Re: ПОЗДРАВ С МОЯТА ЛЮБИМА ПЕСЕНнови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.11.16 21:07



Ооо, Фло, и аз много я обичам тази песен! И си я пускам на някои хора, като ми домъчнее, пък после се обаждам да узная резултата и въздействието й!

Връщам поздравче с едно изпълнение на любима моя група, напоследък. Дано съм жива и здрава да ги гледам през март в София на живо. Та ... предисловието на "обаждам ти се просто за да ти кажа, че те обичам" е: "тя има номерът ми, така че, може би ще ми се обади":





Тема Иии... по-полека, мили мои!нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.11.16 21:11







Тема Joan Baezнови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.11.16 21:24



И защо пък да не ви поздравя с едно парче в изпълнение на авторката му, любимата на Боб Дилън! То става известно по-късно в изпълнение на една велика група, както и много други парчета, написани от Джоун.

Междувпрочем, ако любимият ми беше роден по-рано и я беше срещнал, жената на сърцето му, вероятно нямаше да бъда аз, колкото и да ми е странно

:



Редактирано от Ekna на 14.11.16 21:25.



Тема Мерси.нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (Борручага)
Публикувано15.11.16 11:14



Металика не са ми от най-любимите, но стават.



~~~
«Наноси! Наносии! ...»

(припев от хипотетична народна песен)

Тема Re: Joan Baezнови [re: Ekna]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано15.11.16 16:09




Пак щеше да си си ти, не се съмнявай!!!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.