Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема МЕЛАНОМ №4нови  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.12.15 09:08



Стана дълга предишната тема, за това отварям нова.

Старата тема тук



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 15.12.15 09:09.



Тема ЕВРОМЕЛАНОМА 2016нови [re: Buba67]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано10.05.16 10:53



За поредна година Българско дерматологично дружество в партньорство с Европейската академия по дерматология и венерология, организира Национална кампания за превенция на рака на кожата "ЕВРОМЕЛАНОМА 2016".
Кампанията се организира с цел повишаване на общественото внимание към рака на кожата, чиято заболеваемост нараства.
Всеки, който има съмнително изменение на повърхността на кожата си, подобно на бенка, незаздравяваща рана или друг тревожен обрив локализиран на откритите или покритите телесни части, може да се консултира със специалист дерматолог.
На 13 май в клиника Дерма Вита д-р Паскова, д-р Иванова и д-р Грунова ще извършват безплатни профилактични прегледи за меланом и рак на кожата.
Прегледите ще се извършват след предварително записване на тел.: 02 / 962 25 33(44)



Тема Също и във ВМА и др.нови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано13.05.16 09:03



Сутринта по радиото чух, това се прави и във Военномедицинска академия и в др. дерматологични клиники.

, за днес, 13.05, от 9 до 13ч, без записване.

~~~~~~~~
`Покъртителната снимка бързо обиколи всички социални мрежи.`

Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор krisiO8 (непознат )
Публикувано04.06.16 15:00



Здравейте, виждам, че никой не се е включвал от доста време и реших да пиша.
Сестра ми в момента е в ремисия. Силно се надявам да е една дъъъълга, мнооого дълга ремисия.
2 години след откриване на меланома, след няколко операции за премахване на лимфни възли, в които имаше разсейки, 6 курса химиотерапия. Сега се чувства добре, работи, планува почивки и екскурзии, радва се на живота. Изгради си хранителен режим, премахна различни храни, които присъстваха в менюто й по-рано, гледа позитивно на живота, избягва стреса и психическото натоварване. Единственото, което трябва да прави, а не върши е повечето физическо движение.
Моля се често за нея, искам да живее още дълги години, да ни радва или на моменти дори ядосва с присъствието си, но да е до нас. :).
Лично за себе си мога да кажа, че нейната болест ме накара коренно да преосмисля живота си, ценностите си, навиците си. Започнах повече да обръщам внимание на храната, която консумирам, да си налагам ограничения, да водя по-природосъобразен живот. Да не се ядосвам за глупости, понеже стресът се трупа и в един момент може да отключи всичко. Да се радвам на хората около себе си и да не чакам утрешния ден, за да им кажа колко много значат за мен.
Пожелавам на всички ви в клуба много здраве и любими хора, с които да му се радвате.

Редактирано от krisiO8 на 04.06.16 15:01.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: krisiO8]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано04.06.16 15:23



Здравей,
много се радвам за сестра ти.Дано всичко е останало зад гърба й.Явно с меланома в клуба сме много малко хора,затова няма и публикации.Аз също през юли ще направя 2 години от поставяне на диагнозата.Живота продължава и е добре да се живее с повече обич към всички.Желая здраве и късмет.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор krisiO8 (непознат )
Публикувано04.06.16 17:22



Аз честно казано търсих група във фейсбук за раковоболни, но нищо не открих, може и да е скрита. Иначе не си обяснявам защо няма публикации... Аз постоянно търся информация и желая да чуя историите на други минали/ минаващи по този път. Вярвам, че с всички е така. Та, все някъде хората трябва да споделят и да обменят информация.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: krisiO8]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано05.06.16 03:32



Това е точно такъв клуб,но с диагноза меланома май сме единици.По принцип човек точно затова влиза в такъв клуб.Но тук много рядко някой пише нещо за меланома.Аз също се надявам повече хора да споделят опита си.Лекарите и без това нищо не ти казват.Но когато съм имала въпроси момичета от клуба винаги са се отзовавали.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.06.16 09:46



Ако имате нужда от специализирано мнение, знаете, че в темата "Въпроси
към лекарите" винаги ще получите навременен и компетентен отговор.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: *jull**]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано05.06.16 14:28



Да Джул.Благодаря.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано02.07.16 10:58



Здравейте.Имам нужда от съвет.Вчера бях на контрола и при ехографията се установи че имам 4-5 уголемени и почерняли лимфни възли в областта на слабините в дясно и 2 в ляво.Лекарят,който ми прави ехографията не е от хората,които обичат да коментират,но този път беше явно притеснен и искаше веднага да се срещна с лекуващия онколог.Върнах се при онколога,но той вече се готвеше да приключва и от понеделник излиза в отпуск,така че изобщо не му беше до мен.Погледна,попита къде е била операцията.Аз отговорих на гърба и отсече,че няма връзка с основното заболяване. И това беше.Върна ми изследването и аз вече не съществувах.Не знам какво да правя.Определено съм разтревожена.И без това всички изследвания,с изключение на кръвта си ги плащам.Склонна съм да потърся друг онколог.Но в момента не знам какво да правя.Доктора на ехографа иска да ида след месец да повторим изследването.Ама аз не съм спокойна.Какво да правя през този месец.Да седя и да чакам ли.И как така това няма връзка с основното заболяване.Защо тогава го правя това изследване.Извинявам се стана доста дълго.Моля дайте ми съвет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.