Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рак на бял дроб - ако мога да съм полезеннови  
Автор Biser28 (непознат )
Публикувано05.06.16 17:13



Здравейте, съвсем накратко.
Оперираха ме преди година и половина, стандартна химиотерапия, кратка ремисия и от два месеца се завърна...Не зная какво ще е развитието, но сега си давам сметка, че ако здравната ни система беше нормална или имах повече информация, то лечението ми щеше да протече по съвсем различен начин и със сигурност - с по-голям шанс за успех.
Хиляди хора умират просто защото някои не си вършат работата. Сега знам, но с цената на горчив опит. А не бива да е така - толкова е лесно да бъде направено поне това, което е възможно.
Много ще се радвам да бъда полезен някому!



Тема Искам [re: Biser28]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано05.06.16 17:20



да те попитам нещо - със сегашния си опит би ли си направил операция и би ли се подложил на химиотерапия ?





Тема Re: Искамнови [re: nbb]  
Автор Biser28 (непознат )
Публикувано06.06.16 15:19



Разбира се. Бил е в толкова напреднала фаза, че ми е оставало наистина съвсем малко. Изцяло отстраниха единия бял дроб. Много разсейки към сърцето, 6 ч и нещо операция. Казват, че някои други биха ме писали "терминален", но моят хирург го приел малко нещо лично - на една възраст сме и двамата, с по три деца...та така. Добър човек и професионалист.
А химиотерапията е само препоръчителна, но пак бих я приел. Няма болка, малко гадене след всяко вливане и това е. Тя доизчиства. Лошото е, че никой в Онкологията не се погрижи за адювантна такава после...Нито за каквото и да било друго, впрочем.



Тема Добре,нови [re: Biser28]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано06.06.16 16:35



тогава какво мислиш, че си научил от болестта си ? Ако не ти се пише, не ми отговаряй.





Тема Re: Добре,нови [re: nbb]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.06.16 17:28



А аз моля да напишеш всичко подробно.
Безценен е споделения личен опит.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Към мен линови [re: Buba67]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано06.06.16 21:57



е това или към Бисер ?





Тема Re: Рак на бял дроб - ако мога да съм полезеннови [re: Biser28]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано07.06.16 00:12



Добре ще е да споделиш вида на тумора - дребноклетъчен/недребноклетъчен/друг, стадиране по TNM класификация, както и химиотерапеятичния режим. Успех в борбата! Няма нищо крайно и фатално!



Тема Re: Рак на бял дроб - ако мога да съм полезеннови [re: Biser28]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.06.16 07:07



Biser, благодаря, че се включваш в Клуба ни с желанието да помагаш! Съжалявам, че преминаваш през този кошмар, но се вижда, че си мъдър и уравновесен човек, което е изключително важно при тези обстоятелства. Опитът ти ще бъде много ценен за нас, надявам се и ти да намериш нещо ценно за себе си в архива ни. Ако се нуждаеш от професионален съвет и помощ - в темата "Въпроси към лекарите" имаме прекрасен приятел на Клуба в лицето на д-р PRN - отличен специалист-онколог.
Стискам палци за успешното ти лечение!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Към мен линови [re: nbb]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.06.16 09:16



Не, към Бисер.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на бял дроб - ако мога да съм полезеннови [re: toxygen-169391]  
Автор Biser28 (непознат )
Публикувано07.06.16 11:52



T3N2 III-А кл.ст. плоскоклетъчен
Проблем за дългата операция са се оказали метастазите към сърцето, включително лимфни възли, 2 бр. с размери от по 40 мм
6 курса Цисплатин с Винорелбин




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.