Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:47 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Раздумка № 102нови [re: flora bg]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано06.06.16 22:38



Флорче, абе защо не си замразиш в пликове, найлонови, домашните череши - без костилките, за зимата - не ми говори за захар в тях, те имат фруктоза, плодова фруктоза, не се притеснявай за захарта. Кръвната ти захар идва от хляба и от овесените ядки, там има високи въглехидрати, които ти създават тези проблеми, премахни ги, спри ги, ще ти падне кръвната захар, обаче нищо тестено няма да ядеш - нито баници, нито бисквитки, нито филийки, палачинки, мюслита, абе нищо. Свиква се. Ще си съсипеш панкреаса с тези високо въглехидратни храни, ще го изтощиш с тези хлябове -зърна в пшеницата, овеса, ръжта освен че има глутен има и високи въглехидрати които правят диабет, висок инсулин... а за рак са направо забранени. Не само бялата захар е убиец, захарността във хляба и хлебните изделия също е много вредна. Това приятелски съвет, знаеш, че ти мисля доброто.

Хората са създали прости уреди за такава цел, заемат малко място, практични и здравословни, аз ползвам отдавна такава кухненска машинка за вакумиране на продукти, предимно плодове, и аз също си правя череши, без костилки, сега правя кайсии, после пак череши, праскови, грозде, и така цяло лято - всичко във фризерите, ние сме преди всичко на пресни плодове, че не всичко има замразено в търговската мрежа, а пресните плодове през зимата са много скъпи, да не говорим, че не всичко има, а домашното си е домашно, а ние сме 70% на плодове целогодишно.... От плодовете се сваля кръвната захар, и по-внимателно с гроздето, че има глюкоза, но по-голямата част е фруктоза, но само ако не ядеш други храни - като готвено, меса, млека, хлябове, сладки рафинирани храни.....Ако хапваш посно готвено от време на време, но много малко не е проблем. Та щом имаш такова "богатство" в градината - възползвай се. Аз тази година така ще си направя и домати на парчета, защото домата е алкален плод, и защото е много полезен заради ликопена и защото обичаме смути от доматчета...Да не говорим за ароматни ягодки, малинки, вкуснотийки всякакви. Бурканите са отживелица и не са здравословни, всичко се убива в тях. И тази захар, сол.... ужас. После хората имали диабет, имали високо кръвно.... Ако решиш да го направиш - ще ме благославяш зимата, помни ми думата, ще си много доволна и не ми казвай сега, че било скъпо, не, не е скъпо, напротив евтино е за тази добра работа коята се върши. На всичко отгоре пликовете ги измиваш, изсушаваш и ги ползваш многократно. Сега виж видеото как просто се работи с тези пликове и потърси да си купиш. Или поръчай на твоите деца да ти изпратят.

Помпичката е като спринцовка, слага се на определено място на плика и изпомпваш въздуха, така отлично се запазва храната във фризера.







Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Раздумка № 102нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано07.06.16 10:17



Кали,благодаря за информацията.Не съм виждала тук такава машинка,хитра е...

Кали аз нямам кръвна захар ири хорестерол. Просто заради рака не искам да консумирам захар и захарни изделия. Достатъчно ми е , че има в хляба а без него просто не мога.А черешките ако останат ще си сложа във фризера но засега изяждаме по около два кг.всеки ден единично с внуците. Във фризера имам засега лозови листа,зелен кромид,спанак,райски ябълки,китайски фурми...Абе миличка не може всичко във фризера.Мюслите ми са предимно през зимата и то аз си ги правя без плодове а само от ядки и зърна.А и от Англия снахата ми носи всяка година моите любими мюсли в големи пакети.Без плодове и пълни с ядки,бадеми,лешници и тем подобни. И като ги накисна с зелен чай - стават върха. Освен това и да искаме не можем да се предпазим от всичко,което е вредно.Според мен най-важното е да не губим вярата и позитивното мислене.Един ден да го изгубиш и се връщаш назад. А и аз съм на тези години вече,на които не ми пука още колко ще живея.Колкото е дал Господ толкова. Дано всички да стигнете моите години, че и повече.Гледайте си кефа,забавлявайте се,смейте се,правете любов - в това е смисъла на живота.Всичко друго е измама.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Раздумка № 102нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано09.06.16 09:58



Добро утро, другарчета! Не ви се говори тази сутрин, сигурно ви е отпускарско вече





Тема Re: Раздумка № 102нови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.06.16 10:17



Рано е за отпуски.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Раздумка № 102нови [re: iliana.k]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано09.06.16 10:22



Много ме мързи и организацията ми куца. Ще си направя още едно кафе пък да видим. Имам да подреждам шкафове. Оф ,проблем ми е да се катеря....но никой друг няма да го свърши.
Ходи ми се до Витоша ,наблизо ,по пътечка ,то пък Антония ще се прибира след Зелено у - ще и трябва да я посрещам с багажа.



Тема Re: Раздумка № 102нови [re: Tia maria]  
Автор anetoh (член)
Публикувано09.06.16 19:30



Здравейте, момичета (и момчета- ако има).
Препоръчайте ми, моля, добър ендокринолог в София. В нета се спрягат 2- 3 имена само.
Ако работи със ЗК още по- добре





Тема Re: Раздумка № 102нови [re: anetoh]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.06.16 08:17



- Това са най-добрите за София, посочени от колегите им.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 102нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.06.16 08:19



Добро утро от мен!
Дзак и започвам задачите, както винаги петъчно са много.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Раздумка № 102нови [re: Buba67]  
Автор anetoh (член)
Публикувано11.06.16 10:24



Благодаря, Бубе


Искаше ми се някой ако има лични впечатления от лекарите.

Аз нещо се размечтах...





Тема Re: Раздумка № 102нови [re: anetoh]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.06.16 11:40



Да ти кажа, харесват ми мечтите ти.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.