Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:42 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Раздумка № 102нови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.09.16 09:18



Добро утро! Малко въздух да поема и пиша. Много работа, служебна, малчо, зимнина и не ми остава време. Тази нощ от много месеци съм се наспала.


Но ви гледам най-подробно. Не си мислете, че сте без контрол.

Понякога ми се иска да си стоя и да си мрънкам, обаче не мога, не се научих да употребявам болките си, за да се скатавам. Мога да помрънкам тук, после да се захвана за работа.

За това взимайте по чаша и марш на работа?




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 27.09.16 09:30.



Тема Re: Раздумка № 102нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано27.09.16 09:46



Добро утро и от мен!
Вземам си кафе и хуквам по задачи.
Спорен ден на всички!





Тема Re: Раздумка № 102нови [re: feniks_m]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.09.16 10:00



А АЗ ВТОРИ ДЕН СЪМ БОЛНИЧКА,НЯКАКВО ВИРУСЧЕ МЕ Е ХАРЕСАЛО И КАТО СЕ Е ЛЕПНАЛО ЗА МЕН...ОТЪРВАВАНЕ НЯМА. АМА И АЗ ЛЕСНО НЕ СЕ ДАВАМ....

СРЕЩАТА СЕ ВИЖДА, ЧЕ ЩЕ Е В СОФИЯ ЗАТОВА СОФИЯНКИ ДЕЙСТВАЙТЕ ПО ВЪПРОСА.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Раздумка № 102нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано27.09.16 12:08



Ааааааааааа, най-сетне се показа

. Чудех се къде ли е Бубка и тя взе,че се появи



Тема Re: Раздумка № 102нови [re: flora bg]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано27.09.16 12:10



Флорка, оздравявай бързо!





Тема Re: Раздумка № 102нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.09.16 16:49



Кой ти каза, че ще е в София? До този момент всички записали се са посочили и двата града, само Лиди е за София, а ти за Пловдив. Така че и тук нещата
са на точен кантар. В такъв случай вероятно ще спазим традицията за Пловдив, но ще бъде неприятно, ако домакините отсъстват. Така че гледайте да сте здрави и подобаващо организирани.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка № 102нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано27.09.16 19:34



[Подкрепям те, Джул! Пловдивчанки да не бият отбой, а да се стягат за среща... Здрави, болни-трябва да се видим. Аз пътувам 7 часа до Пловдив, а те не могат да дойдат...Който не дойде ще изпусне пелиновото вино, а има и страхотна пелинова ракия - всичко за лечение...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Раздумка № 102нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.09.16 01:08



Сега разбирам, че Флорка изобщо не може да дойде на срещата и ако е така, по-разумно е тя да е в
София. Но нека изчакаме окончателния й отговор, може да не съм я разбрала правилно. Надявам се.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Раздумка № 102нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано28.09.16 09:43



На 14.10 има сцинтиграфия на костите и понеже ще ми е за първи път много се страхувам и се чудя въобще дали да я правя - защото ей така профилактично ми е назначиха.а на 15.10 е срещата и аз с тази радиация не е удобно да присъствам на срещата. А ДАЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ПЛАЩА ЗА ТОВА ИЗСЛЕДВАНЕ НЕЗНАМ. Миналата година ми назначиха изследване за плътност на костната система и накрая опааа 40 лева трябваше да платя. И какво да ми кажат ,че имам ошипявания и остеоартрит - то добре че не го знаех да му се невиди и кожодерите.Сега пък тази сцинтография това пък за какво нямам никакви оплаквания относно костите си - незнам просто нямам настроение от притеснени

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка № 102нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано28.09.16 10:14



Не разбирам защо са тези елегични настроения относно клуба. Не можем да искаме от всеки, който е потърсил помощ тук да продължи да пише и активно да взема отношение по темите. Болестта се отразява по различен начин при различните хора, знаем, че много не я и преживяват, така че не можем да се сърдим защо влизали търсели помощ и не оставали. При други този период от живота им преминава и те не искат да се връщат към него. Клубът е за взаимопомощ, има си ядро, което действа. Лично що се отнася до мен – моят вид тумор е много рядък, но през годините няколко човека със същата диагноза се свързаха с мен и само един от тях писа и пише тук. Останалите ме намериха на лични съобщения именно чрез dir.bg . С тези хора и до днес поддържам връзка, но те не намират за необходимо да пишат публично и не мога да ги карам да правят това. Всеки е различен. Така че, клубът си е действащ и смисълът му е в анонимността, която дава. Иначе има много групи за споделяне във Фейсбук, свързани с онкологични заболявания, но те са друг вид алтернатива на взаимомощ и информация. Клубът в дир предоставя възможност за много лично споделяне, което надали всеки би направил във ФБ, освен под фалшива регистрация. Така, че ако пишат и търсят помощ нови хора тук, клубът е действащ. Ние ветераните просто да си пишем нещо си само за нас си не виждам смисъл, смисълът е да влизат нови хора, които търсят информация и помощ. Ако не влизат и не пишат нови – значи тази форма отмира и е заместена от ФБ, от пациентски организации, от психиатрични групи и т.н., просто животът си тече и нещата се променят. На мен този клуб много ми е помогнал навремето и то не само с информация, а най-вече с възможността да споделя много лична болка с хора преживели същото. Затова вас приятелите от този клуб ви чувствам много, много близки и обичам реалните срещи с вас. В този смисъл виждам ползата му и не мисля, че върви към саморазпускане и закриване. Той си има своето запазено място в интернет пространството.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.