Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема 180-дневно прочистване, свежо начало за 5 днинови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано27.02.17 19:15





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема ИСТИНАТА ЗА РАКА Медицината в моя случай – успехнови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано05.03.17 18:15



ИСТИНАТА ЗА РАКА

Медицината в моя случай – успех или провал?

ЛИЧНАТА ИСТОРИЯ на Ани Арсова









Преди няколко дни трябваше да подготвя резюме на моя случай, заради посещението ми в една Аюрведична клиника. Оказа се полезно да погледнеш да фактите след време, когато си далеч от първоначалните емоции и от позицията на знанията, които си натрупал с годините.
Препрочитайки и изваждайки сухите факти, изведнъж ми проблесна, че моят случай е идеален пример за това, че вероятно терапиите за лечение на рак не винаги работят по начина, който се очаква от тях или изобщо не работят.

Преди няколко месеца се срещнах по друга тема с лекар, специализирал онкология в Русия. Той беше първият, който ми каза, че типът рак, който съм имала (инвазивен дуктален аденокарцином) е един от много бавно развиващите се видове рак и според него този тип тумори рядко местастазират. Не съм лекар, не оспорвах. Чух, замислих се, забравих.

Ето и фактите: през 1999 г. при биопсия на фиброаденом бяха открити клетки на инвазивен дуктален аденокарцином. Последва частична операция, премахваща част от гърдата и целия млечен канал. Беше открит тумор с размери 2.3 мм, капсулован. Бяха премахнати 18 чисти лимфни възела. Последва лъчетерапия и хормонална терапия с „Нолвадекс“ за период от две години. Прегледи на всеки 3, а после на 6 месеца и така 14 години;

4 месеца преди откриването на рецидива ме накараха (защото ми се полагала) да направя мамография, която показа, че всичко, ама всичко е чисто и няма нито следа от тумор или възпалителен процес!? Не съм пропускала преглед и изследване. Всеки път стресът беше огромен. Някой път ще разкажа за разликата между преди и сега, но ще бъде в отделна статия, защото не искам да разводнявам настоящата.

Изведнъж през март месец 2013 г., 14 години след операцията се възпали старият белег. Същата гърда. Белег, който е бил спокоен 14 години. На следващия ден бях при лекаря ми, онколог с дълги години практика, който ме прегледа с ехограф и ме успокои, че не вижда никакви сенки (кръвоносната система изграждана от туморите се вижда като сянка), че под възпалението е уплътнението от старата операция и е възможно нещо старо да е останало там и организмът да е решил да го изхвърли през кожата. Лекарят ме посъветва да изчакам 2 седмици, защото беше сигурен, че е обикновено кожно възпаление и ще премине само.

Нямаше промяна в зачервяването за този период и му се обадих с молба да ме оперира в първия възможен момент. След 3 дни уплътнението беше премахнато амбулаторно и изпратено за изследване. Никой не очакваше неприятни изненади освен мен. Нещо отвътре ме човъркаше, че нещо не е наред. Здравият ми разум не можеше да приеме, че нещо стояло мирно 14 години, ще се възпали без сериозна причина.

За съжаление бях права. Диагнозата отново беше инвазивен дуктален аденокарцином, ХЕР2 отрицателен, силно хормонално зависим. Все едно бях блъсната от товарен влак летящ в пълна скорост.

Лекарите бяха в потрес, защото при първата операция преди години млечният канал (ductus) е бил премахнат и не би трябвало да имам точно такъв вид тумор. Както каза един лекар, мъж: „Това е все едно аз да имам рак на матката.“

Чудеха се, защо, как. Даже се чудеха дали не е грешка, дали не е друг вид рак, примерно на кожата появил се вследствие на лъчетерапията, дали е рецидив или нов вид рак. В целия този хаос реших да не правя нищо и да изпратя блокчетата за изследване в Белгия, в специализирана онкологична болница. Диагнозата бе потвърдена. Лечението, което ми предложиха оттам беше мастектомия на болната гърда, пълен курс химиотерапия (можело с нея, можело и без нея, ама понеже нямали опит със случаи като моя, нека се застраховали) и хормонална терапия с „Нолвадекс“. Казаха ми, че ако не направя химиотерапията предложена ми от тях, следващото откриване на рака ще означава откриване на метастази и лоша прогноза за мен.

Заради логистични причини, реших да направя операцията в България, при лекаря на когото имах доверие и после стъпка по стъпка да търся пътя си. Операцията направена. Хистологията не показа други находки в болната, нито в здравата гърда. Явно туморът пак си стоеше концентриран на едно и също място, мястото на първия тумор от 1999 г. Дотук добре. Започна едно чудене, трябва ли да имам химиотерапия или не. „То може и без нея, ама нека за да сме сигурни да я направим.“

Толкова несигурна не съм се чувствала никога! Тогава не знаех нещата, които знам сега и следвах съветите на лекарите. Чаках някой от тях да ми каже какво да правя. Бях поставена в позиция аз самата да решавам дали трябва да направя химиотерапия или не. С тогавашните си знания избрах да се застраховам и да правя химиотерапия.

Случайно се видяхме с наш познат лекар, капацитет в своята област, на когото разказах за избора пред който съм поставена. Той ме посъветва да направя консулт за лечението си някъде извън България и ако се наложи да правя химиотерапия, да я направя също извън България. Озовах се във Виена при професор Гант, онколог. Той поиска изследване в тяхна лаборатория на туморните блокчета и поиска блокчетата от преди 14 години. Какво беше учудването ми, когато разбрах, че старите ми блокчета са унищожени. Пазели ги 10 години и без изобщо да те предупредят ги унищожават. Е, да де, ама кой да знае, че след 14 години ще ми потрябват за сравнение. Беше важно да се знае това нов тумор ли е или е рецидив на стария. Съвет от мен, вземете си блокчетата у вас и си ги пазете. Колкото и да ви убеждават, че трябва да ги върнете, съгласете се, не се обяснявайте, вземете си ги и си ги пазете в случай, че потрябват. На никой не му пука за вашите блокчета, както е видно от моя случай.

Диагнозата отново беше потвърдена. Лекарят във Виена, беше човекът, който за първи път каза нещо различно. Според него при мен най-важното лечение е хормоналната терапия, заради типа на тумора (силна хормонална зависимост, ХЕР2 отрицателен), а химиотерапията е безсмислена. Тя само щяла да изтощи организма ми, без да има съществена полза от нея. Примерът, който даде много ми хареса: „Това е все едно да се застраховаш срещу всички възможни рискове. Сключваш застраховки за всичко. Обаче идва един момент, в който сумата, която плащаш ежемесечно или годишно за застраховки става непосилна за теб. Нямаш пари да плащаш за ежедневните си нужди, камо ли за застраховки. Тогава с какво ти помагат сключените застраховки?“ Същото е с тялото ни. Когато лекарите се презастраховат посредством химиотерапия, те постигат срив в имунната система на болния, което намалява шансовете му за оцеляване. Целта на лекарите трябва да бъде да изградят силна имунна система.

Беше ми назначено 3 годишно лечение със „Золадекс“ и „Фемара“, защото „Нолвадекс“ вече е бил използван при мен и нямаше да бъде ефективен. За първи път някой помисли за това!

На изпращане проф. Гант ми каза: „Щастливи болни хора няма!“ Много беше прав и често цитирам тези му думи. Благодаря на Господ, че ме изпрати при него! В последствие говорих и с други лекари в чужбина относно лечението, което провеждах и те бяха напълно съгласни.

Друг въпрос, който задавах на всички лекари е: „Щом като при мен със стандартните методи на профилактика: мамография и ехография, не беше открит тумор с размер 1,4 см, кой е правилният начин за ранна диагностика на рак на гърдата? Всички лекари казваха: „Това са стандартните методи за преглед, няма други.“ За мен ЯМР (ядрено-магнитния резонанс) е най-щадящият метод за по-сериозен преглед, при който липсва облъчване. Разбира се, той е по-скъп и със сигурност, никой лекар няма да ви даде направление за него. Със сигурност на повечето лекари на които кажете това, моментално без да се замислят ще отговорят: „Това са глупости.“, но аз знам, че съм права! Говорила съм с доста лекари успяващи да мислят и те са напълно съгласни с горното.

Сега запознавайки ви с пълната картина, мога да се върна на проблясъка за моя случай. За да достигне размер от 1 см на ракът са му нужни 7-10 години. Знаем, че моят вид рак се развива доста бавно. През 1999 г. са махнали малкото туморче от 2.3 мм, но според мен е останало нещо, дори една клетка да е била, е останало нещо там, което не е било унищожено, нито от лъчетерапията, нито от хормоналната терапия. Припомням, че новият тумор беше в уплътнението на старата операция, беше същият вид рак според старата епикриза (дуктален аденокарцином), беше дуктален (клетка от млечен канал), т.е. от тъкан, която реално не съществуваше в тази гърда. Това абсолютно потвърждава предположението ми, че се е развил от клетка останала от предишния тумор. Тази клетка не е била унищожена от нито една от приложените ми терапии, което потвърждава тяхната неефективност!

Четейки в последните месеци, книги, блогове на лекари и хора преборили рака, осъзнах колко важно за мен е да направя пълна промяна на начина си на хранене, на мислене и на живот, защото те са в основата на заболяването ми. Колкото и лекарства да пия, ако не променя тях, винаги ще създавам предпоставки за за връщането на болестта. Храната лекува! Стресът разболява!

Животът ме срещна и с хора от реалността, които са се преборили с рака посредством гладолечение – Емануил Ангелов, Ади и Милен Цветкови. В статиите „Истината за рака“, които се надявам да преведа някой ден има множество случаи на излекувани пациенти, които лекарите наричат „спонтанна“ ремисия. Вярвам, че вървя по правилния път и че този път научих уроците си!





край

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana1777O4 на 05.03.17 18:17.



Тема Re: ИСТИНАТА ЗА РАКА Медицината в моя случай – успехнови [re: kaloyana1777O4]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано06.03.17 10:37



Много интересно и полезно ми се струва това.Прехвърли го и в темата за рак на гърдата ,моля те.



Тема Re: ИСТИНАТА ЗА РАКА Медицината в моя случай – успехнови [re: Tia maria]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано06.03.17 22:32



ОК

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Грандиозен скандал в Евросъюза! Доставят на Западанови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано09.03.17 20:15



Грандиозен скандал в Евросъюза! Доставят на Запада храни първо качество, а на нас ни пробутват боклуците!




Аз отдавна съм писала и казвала, че в много страни от ЕВропа се внасят друго качество храни и хранителни добавки - от една и съща фирма разбира се, дори и етикетите са еднакви - същото важи и за лекарствата - но на много хора не им се вярваше. Винаги има храни, продукти и лекарства първо качество и второ, има и трето, но за него няма да пиша, защото България не попада в това число за сега. Информацията е много важно нещо, но не всеки има достъп до нея.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема 10 свръхлечебни и щастливи ползи от градинарствотонови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано15.03.17 17:28



10 свръхлечебни и щастливи ползи от градинарството




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: 10 свръхлечебни и щастливи ползи от градинарствотонови [re: kaloyana1777O4]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.03.17 17:36



Да така е направо си е удоволствие да се занимаваш с градинарство. Днес си набрах спанак направих си една супичка и с кисело млекце удоволствие.лук,чесън също вече си скубя. днес телевизора ми почна да ми прави номера и извиках техниците.Две сладки млади момчета,почерпих ги с китайски фурми. Едното вика а и ние в двора имаме такова дърво ама тези как си ги съхранила. Обясних му и той се зарадва,щял да каже на майка си.Дадох мчу няколко да ги опита и неговата майчица. Просто пълня едно от чекмеджетата на фризера и когато ми се прияждат си вадя - те бързо се отпускат и са бомба. Кали дерзай и ти в твоето малко стопанство.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: 10 свръхлечебни и щастливи ползи от градинарствотонови [re: flora bg]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано15.03.17 18:07



Фло, твърдо сме решили да си купим земя на един час път от нас, малко на по-високо, да се доближим до климата на България, ех, не чак до вашия, но близо до вашия, например до южна България, но да има малко зима. За сега само гледаме местата, но имаме идея за нещо. Голям мерак за земя и плодови дървета, мечта за сега. И рано или късно ще стане. Обаче си засадихме 22 лозички различни сортове грозде, сега правим системата за поливане, оградата ни става със жив плет както се казва, и стряхата отделно, пред къщата и зад къщата. Сега отглеждам чушки и домати в големи кашпи, вече са завързали и всеки момент ще здреят. Посадила съм си и дини, виждам, че набират скорост. Посадих си и дърво черница на майтап, то пък взе, че се хвана. Купуваме плодовете сухи и са много скъпи, а са много полезни и ... сега между цитрусите ще имаме и черница, че и лози. ОТделно си отглеждам във стъклени тави трева и си правим зелен сок. Имам и зелен чесън, че и коприва. Сега нон стоп суша портокали, лимони, мандарини, грейпфурт, със кори, месо че и семки, после смилам, слагам към различни смески. Аз суша много плодове и си правя като на видеото такива смески от любими плодове и зелени треви. Въпрос на вкус и желание за здравословен живот. Тези продукти са много удобни за смутита, или добавка към пресен плод, за работа, за пътуване, за екскурзия, за у дома, ето видеото, просто и лесно - сушиш на дехидратора на много ниска температура за да се запазят витамините, минералите и ензимите и си правиш по собствен вкус смески. Във всяки един вид смески слагам от всички цитруси по малко. Един лимон вчера мерихме е около 400-450 грама, органични, подхранваме ги със храна за цитруси органична, аз също постоянно им слагам магнезий, сода за хляб, черупките от яйцата, келп за йод, правя им и течна тор органична от сушени листа, изобщо много работа и много грижи. Обичам да правя това. Сега видеото което може да ти бъде много полезно, ако решиш да направиш нещо полезно за себе си.




и още един сух продукт от различни съставки, изброени са по-долу, ако неможе човек да намери всички, колкото може



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: 10 свръхлечебни и щастливи ползи от градинарствотонови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано15.03.17 20:00



И тази рецепта я прилагам, на всичко, дори пръскам с нея и по доматите, по листата.

Обаче дръвчетата редовно ги торя и с това




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: 10 свръхлечебни и щастливи ползи от градинарствотонови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано15.03.17 20:58



Съставките на сушената храна, 33 пъти по добре от сока, има зелени треви, зеленчуци и плодове. При това богатство от плодове и зеленчуци в България можете да живеете райски и здравословно, стига да поискате, не знаете по света хората как се мъчат с лош климат и бедни почви.

GREENS, VEGGIE, AND FRUIT


Alfalfa Grass Juice - packed with vitamins A, B1, B6, C, E and K as well as minerals like calcium, potassium, iron and zinc. Studies show alfalfa has immune supportive and antioxidant properties and can help maintain your health.

Kiwi Fruit - contains powerful anti-aging compounds and 2x the vitamin C of an orange. Research suggests kiwi may also promote eye, lung, and brain health as well.


Grape (Skin, Fruit, Sprouted Seed, and Stem) - a rich source of polyphenols and healthy flavonoids, these parts of the grape plant are shown to carry numerous benefits.

Sprouted Purple Maize - brimming with fiber and vital nutrients, sprouting multiplies the nutritional value of this amazing grain many times over.

Reishi Mushroom - used for centuries in traditional Chinese herbal medicine, studies show Reishi has several beneficial properties, including immune support and maintaining blood pressure that is already within a normal range.

Turkey Tail Mushroom - recent studies are reinforcing why Asian cultures have treasured Turkey Tail for ages. Some believe it has powerful abilities to maintain your immune system.

Oat Grass Juice - loaded with trace minerals that are hard to find in everyday foods. Oat grass juice also contains exceptionally high levels of chlorophyll, which naturally cleanses the system.

Shiitake Mushroom - a nutritional and medicinal powerhouse. Shiitake mushrooms are shown to promote heart health and more even skin tone.

Maitake Mushroom - another traditional medicinal mushroom beloved for millennia, Maitake is shown to be a bountiful source of vitamin D, and it may also help maintain blood sugar levels that are already within a normal range.

Apple - taken for granted all too often, apples are one of the most beneficial fruits on the planet. A deep body of research shows apples have benefits such as supporting brain health.

Orange - commonly known as a healthy source of vitamin C, but often overlooked for its other amazing benefits, such as supporting the immune system.

Tomato - filled with alpha and beta-carotene, lycopene, and lutein, tomatoes have been clinically proven to maintain heart health.

Pomegranate - with origins in the Middle East, research shows pomegranate can support circulatory health.

Blackberry - a great source of the crucial nutrient vitamin K. Blackberries may also support immunity and keep skin looking younger.

Blueberry - overflowing with vitamins and antioxidants, blueberries also contain a special kind of polyphenol called anthocyanin, which has incredible brain health benefits.
Cherry - more than just a healthy snack, cherries are thought to have unique benefits other fruits can’t match to improving sleep quality.

Pineapple - this tropical favorite serves as an ample source of a special enzyme called bromelain, which can support GI health and the immune system.

Lemon - many aren’t aware of this common fruit’s best benefits. Health experts today believe lemon can support a healthy metabolism and help maintain the immune system.

Papaya - far too many people miss out on the advantages of consuming papaya. Researchers are finding papain, a unique enzyme in papaya, and other key nutrients found in the fruit to support overall health.

Banana - one of nature’s richest sources of potassium, the vitamins and nutrients in bananas are important for heart health, positive mood, and bone support.
Acerola Cherry - recognized by the U.S. Dept. of Agriculture as the richest source of vitamin C on the planet, these distinctive fruits have also been used for brain and circulatory health.


Purple Carrot - like blueberries, the purple color of these carrots demonstrates their anthocyanin content, an amazing polyphenol known to support brain health and fight free radicals

Celery - a wonderful source of fiber and vitamin K, celery could also help maintain blood pressure that is already in a normal range..

Carrot - one of the richest natural sources of vitamin A and beta-carotene, an essential nutrient for eye health, immune function, and much more.

Red Beet - packed with b-vitamins, manganese, and betaine, red beets support emotional and nervous system health..

Red Leaf Lettuce - unlike its iceberg cousin, red leaf lettuce has a variety of essential nutrients like calcium, magnesium, phosphorus, thiamin, riboflavin, folate, and iron.

Kale - an ultimate green superfood. Kale has several times the recommended daily amount of vitamins A, K, and C, plus a healthy dose of protein.

Spinach - another nutrient dense leafy green, spinach could improve digestion, flush bodily toxins, and encourage healthy skin.

Watercress - a light tasting, delicate green with serious benefits. One study showed visible wrinkle reduction in women who added watercress to their daily diet.

Parsley - has one surprising benefit most have never heard. Parsley can actually help cleanse your system.

Broccoli - belonging to a group of veggies known as cruciferous vegetables, broccoli is a true miracle food, thought to support immunity, support bone health, maintain cholesterol levels that are already within a healthy range, and cleanse the body.

Cranberry - known for their impressive amount of vitamin C and antioxidants, cranberries also have the unique ability of helping maintain urinary health and supporting healthy gut bacteria.

Green Leaf Lettuce - similar to red leaf lettuce, green leaf lettuce puts regular iceberg lettuce to shame. While iceberg’s nutritional value is little to none, green leaf lettuce offers an assortment of important nutrients like vitamins B-6, A, C, E, and K.

Collard Greens - also known as marrow-stem kale, collard greens are an often overlooked nutritional treasure, believed to possibly improve sleep and mood, support digestive tract health, and promote healthy hair and skin.

Squash - like carrots, squash are another fantastic source of vitamin A and beta-carotene, an extremely important nutrient for eye and vision health..

Sweet Pepper - among nature’s strongest sources of vitamin C, sweet bell peppers also supply lutein for eye health and vitamin E for skin, hair and nails. They may also help support the immune system.

Rose Hip - possesses a potent combination of vitamin C, antioxidants, polyphenols, and other beneficial natural compounds, rose hips are believed by many to oxygenate the body, help maintain blood sugar levels that are already within a healthy range and support the immune system.

Passionfruit - a valuable source of soluble fiber, which helps you feel less hungry between meals, maintains blood sugar levels that are already within a normal range, and supports digestive health.

Peach - in addition to their impressive nutrient profile, peaches could also help maintain hair growth, cleanse the body and serve as a natural stress reliever.

Garlic - a member of the allium family, garlic is clinically shown to support the immune system.

Jalapeno Pepper - contains a special compound called capsaicin that can invigorate the system.

Cayenne Pepper - has several surprising benefits. Cayenne pepper may actually support circulatory health.

Aloe Vera - commonly used externally to soothe burns and abrasions, aloe can also work wonders when taken internally, offering benefits like supporting GI health and maintaining blood sugar levels that are already within a normal range.




Хубаво е да се покрият по-голяма част от съставките, ако не всичките

At this point, you may be thinking this is already an impressive green drink. And, of course, it is. But we’re just getting started! We’ve only covered 43 of the 71 powerful ingredients in EpiGreens!

Живота е рисуване без гума за триене.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.