Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Това с матраците е голям майтапнови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.16 20:06



Ами то и аз съм Дева... ама рано пропуших... Говорене трябва и от другата страна. Все ми се струва, че днешните деца са по-разумни. Ако им се обясни каква гадост е това, как няма отърване, как по-малко енергия ще има, ще й горчи в устата, апетитът ще е намален, вкусът ще е лайнян, и цял живот ще се опитва да се отърси от зависимостта, което ще й носи много неудовлетворение, понижено самоуважение и мноого голям разход на пари...

И ако е уверена в себе си сега, да не й пука кой какво ще си помисли за нея ... няма да стане по-готина ако пуши. Напротив - всички пушачи ще й завиждат, когато осъзнаят зависимостта си!

Кажи й - цигарите са капан на корпоративни интереси. Влезе ли в капана много трудно ще излезе. Всичко е направено така, че да те връща отново и отново там. Виж колко съм куул... Във филми, в реклами - мъжагите, уверените дами - всички пушат. Това е най-голямата лъжа! Какво му е толкова готиното?! Кое точно е готино? Димът? Ами да тича след дизелов автомобил 15 минути, хем ще е безплатно. От там пък до марихуаната пътят е доста кратък, а от там към други ужасни зависимости. Умира се от тези неща.

Говори й! Говори! Тя те обича, ще те чуе!



Тема Re: Това с матраците е голям майтапнови [re: viara6767]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.16 20:13



Слушала съм приятелки, че всички играят, Иве! Ако не играят те ще се различават. На тази възраст не искат да се различават. Това е много голяма тема. Красинцето и тя по едно време се притесняваше за това.

До някъде е неизбежно. До някъде има и ползи - развиват много умения чрез игрите - усещане за пространство, за цвят, рефлекси, логика, наблюдателност ... много неща. Но, според мен, просто трябва да се поддържа някакъв баланс. Да има ясни правила - кога и по колко време може да се играе, да се поставят условия - да свърши това, онова, да се разходи навън, да прочете книга...

Отстрани изглежда по-лесно, но те са сръдливи, бойкотират, изнервят се, че не получават достъп до играта си... така че със сигурност не е лесно да се поддържа този баланс, но и не можеш напълно да го ограничиш. Такива са времената ...



Тема 101-ва Раздумка?нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.16 20:14



М? Джулче, какво ще кажеш? Отличници сме този път, напълнихме юбилейната като стой та гледай



Викам вече нова, а?



Тема Re: 101-ва Раздумка?нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано23.02.16 20:44



Нова !
По моята тема - родителите също пушат и те крадат цигари от тях. Все пак учителите нещо са усетили ,защото са разговаряли.Едно от момичетата доста се впечатлило и заявило ,че ги ,,отказва " Директорката ги е предупредила че ще изключва.
Екне ,ще говоря за тези неща ,ставало е на въпрос но между другото. Сега явно се налага сериозен разговор.Благодаря за идеите.





Тема Re: 101-ва Раздумка?нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано23.02.16 21:08



Вяра ,сещам се за книгите на Сенкевич - ,,Кръстоносци " ,,С огън и меч '' ,,Пан Володиовски " пак се говори за вярата ,защитаването й,но са интересни и ще научи доста неща.Макар че сегашните деца имат по друг вкус ,по друго възприемане - книгите ,които са ни впечатлявали за тях са демоде.
Ще мисля и ще се досетя още неща.



Тема Re: Това с матраците е голям майтапнови [re: Ekna]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано23.02.16 21:25



Екна, толкова силно си го казала! Направо Тия да даде на детето да прочете това, не да му го преразказва и мисля, че ще свърши работа. Аз като непушач никога не бих могла така изстрадано да обясня защо не трябва да се пуши.



Тема Re: Това с матраците е голям майтапнови [re: viara6767]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано23.02.16 21:35



Вяра, това с игрите на телефоните е направо мания. Синът ми и снахата ( с детето) и те играят непрекъснато. Внучката и тя с пръстче по телефона, а е на 1г. и 7 месеца. Такова поколение расте в света на технологиите...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Това с матраците е голям майтапнови [re: viara6767]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.16 23:01



Аз съм виден теоретик, Вяра... Много ме бива! Дано съм полезта някому, щом не на себе си.



Тема Re: Това с матраците е голям майтапнови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.02.16 00:40



Тъкмо се разприказвахте и се налага да станете, че заключвам.
Очаквам ви в

с нова компания...
Заключ!

"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.