Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:15 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Добър ден!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.02.16 23:40



Екна, оказва се, че в главата ми е останала информация от 2014 г., когато съм прочела, че в Пловдив са провели такъв курс.
Посочен е имейл, може поне да ги да помолиш да ти се съобщят, ако възнамеряват да го организират и друг път в Пловдив:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добър ден!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.02.16 23:56



Това е един вид обучение за актьорите-участници, а не за зрителите-участници. Това не е самото представление. То и по цената му личи. Представленията до сега бяха 30-40 лв, а сега са 40-50.

Но аз и за това не знаех. Може да се възползвам да мина от другата страна на "барикадата" някой път. То и за актьорите е изживяване, защото те участват с всеки различен зрител и реагират спонтанно в рамките на сценария.



Тема Re: За децата и дома имнови [re: anetoh]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.02.16 00:26



Разтърсващо е, да! Аз смятам, обаче, тази емоция да я успокоя чрез продължителния опит.

Ани, ние нямаме деца. Лекувах стерилитет преди диагнозата и тя за това ме и споходи. Така че за мен е още по... как да го нарека не знам.

Това, което разказваш - честно казано преценявам до къде са ми силите, имайки в предвид и диагонзата, лечението, работата ми и всичко. Не бих могла да понеса работа с деца с ментални или каквито и да е увреждания. Не ме е срам да призная, до там нямам сили.

С нормални деца пак е много силна емоция. Да, повечето са с тъмен цвят на кожата. По принцип и аз имам резерви към ромите. Но те са деца. И са изоставени. И ... вече споделих. Много неща ме впечатлиха! С доброволците имат повече шанс. Да научат нещо повече, да израстнат малко по-добри. Да почувстват привързаност и обич, макар да не е като онази, майчината. Да не говорим, че това и на мен дава нещо. Може би много, още не знам. Но най-малкото удовлетворението и радостта в очите им...

И знаеш ли, ако не бях отишла там днес, днес щеше да е един празен ден. Пуст. Зяпайки във Фейса. Харчейки пари за безсмислени неща, които вероятно ще изхвърля преди да съм употребила до край.

Между другото моят мъж напоследък много ме изненадва. Първо яде пиле с броколи и каза, че е вкуснно. После яде салата цвекло, моркови, орехи и босилек и пак каза, че е вкусно. После, една сутрин открих лап-топа на една медитация в Ютуб. Оказа се, че я е слушал. И т.н. А вчера, като му казах, че ще ходя в дома, като имаш в предвид, че аз знам отдавна и не бях му го казала, защото си мислех, че ще каже "ти си луда", той каза "Искам и аз да дойда като се прибера."! Всичко, което изброих е крайно нетипично за него.



И така. Човек се развива. Променя се. Променя и света около себе си. Ето, аз самата знаеш ли колко много се променях с всеки нов курс на лечение. От позитивното мислене, преминах на "човек трябва да си позволява понякога да бъде и слаб". А сега от маркер през 2 седмици преминах на маркер през 2-3 месеца. и още много, много примери. Някак по-мъдро, спокойно и уравновесено се опитвам да приемам нещата, свързани с болестта и лекуването. А по подобен начин се развих и в други области на живота си. Например, ако в работата ми не са ме оценявали, това е било, защото аз така съм го чувствала. Е, всеки иска да го чува по-често "ти се справи, браво, страхотна си", но сега дори и да не го чувам аз знам! Знам, че съм добра, че респектирам с различността си. Цяла година може да не се потвърди, но идва време и започват да ми говоят други неща, реалните, материална оценка на работата ми - тя просто постъпва и нито дума не е нужна.

Отплеснах се. Но това, което исках да кажа, че трябва да сме активни и да търсим нещата, които ни вдъхновяват и ни карат да се движим, да творим и да оздравяваме! Да! Убедена съм в това! Да оздравяваме чрез тези неща!

На 42 съм, но отдавна не ме вълнуват кръчми и софри. Мъж ми е на 45, но едва сега е в началото за смисъла на празнотата и пълнотата на живота.

Във ФБ наскоро гледах потресаващ клип. Мамитка го шерна. Давам линк и приключвам поста



Ако има нужда от превод свиркайте, та горе-долу да ви кажа за какво става дума.



Тема Re: Добър вечер!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.02.16 00:28



Когато имам нужда си отбелязвам да питам Джулче за съответната мудра!





Тема Честит Св. Валентин.нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.02.16 10:23



Честито на всички влюбени! Да живее любовта и обичта.

На всички подарявам по едно виртуално сърчице от много любов към вас. Обичам Ви милички мои. Приятно прекарване на тези, които ще празнуват.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: За децата и дома имнови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.16 12:11



Екна, миличка, предполагаш ли как ще продължи промяната на твоята "половинка"?


Във всички случая ще синхронизирате още повече вибрациите си, а това е прекрасно!
А колкото до клипа, направо преразказвай - все ще има хора, нуждаещи се от превод.
И продължавай да споделяш, въздействаш много вдъхновяващо! Иска ми се и други да
го правят. Прегръщам те!



"Совите не са това, което са..."

Тема Честит двоен празник!нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.16 12:22



Честит празник на виното и любовта! Пожелавам на всички топлина в кръвта и сърцето!
Сипете си чашка с нещо любимо и изгледайте този клип за добро настроение. Наздраве!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Честит двоен празник!нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.02.16 19:04



Честит двоен празник и от мен, милички! Бъдете винаги пияни от любов!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Честит двоен празник!нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано14.02.16 20:20



Браво,Екне !И аз се чувствам развълнувана и щастлива...едни хора до нас ме помолиха да помогна с уроците на детето .Бедни са ,възрастни са,дететое било в дом ,тъй като майка му е починала...но тогава баща му среща тази жена ,изстрадала ,гонена от собствените си синове....и добива смелост ,че ще отгледат малката с общи усилия.Дано успея да помогна ,и виждам ,че проблемите не са само с уроците.Съучениците на детето го наричат как ли не.Учителката / познавам я ,овца е / го е изпраща на психиатър ! Е ми аз го познавам от малко ,как ще е за психиатър!Да , има какво да се желае от семейството ,но ..За заплащане и дума да не става !Макар че и аз нямам ,но...Един час на ден ще отделя от Фейса.

Редактирано от Tia maria на 14.02.16 20:35.



Тема Re: Честит двоен празник!нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано14.02.16 20:32



Само се притеснявам ,дали ще успея.Иначе детенцето е живо ,веселичко ,не агресивно ,нито хиперактивно, Харесва ме....имаме си ,,общ език" .Дано тръгнат нещата !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.