Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.01.12 16:08



Продължаваме темата от

с нейния последен постинг.

Авторката е ПАВЛОВА:
"Здравейте, след биопсия на възел на щитовидната жлеза резултатът е папиларен тумор. Другите изследвания са в норма и няма никакви оплаквания. Ще бъда благодарна ако някой знае и сподели за друго лечение освен операция."

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: *jull**]  
Авторsisi2 (Нерегистриран)
Публикувано27.01.12 09:37



Здравей , операцията е единствения официален метод , от там нататък , ако ти се довериш на нещо др. ти си преценяваш - билки , Искадор или др. . Все пак при този вид рак няма симптоми и можеш да си мислиш , че си добре дълго време. Аз имах досега 3 операции . Моя съвет е хубаво да те видят дали има засегнати възли и прецени кой ще те оперира и какво . Първата операция ми махнаха само щитовидната и няколко възли , а е имало още много засегнати. За това после се наложи още 1 , която беше извършена на 2 пъти през 1 месец , уж за по -лесно понасяне от организма. Не се притеснявай , не е страшно , болките не са много - най- вече една седмица след операцията от схващане , подуване и др. След това сиг. ще трябва да правиш радиойод терапия , аз лично не съм усещала нищо като я правя . Въпреки , че нищо не се усеща най-вероятно си вредим не малко на организма .
Тук искам да задам въпрос има ли хора , които са отказали радиойод терапия и само се следят ? Колко време е минало и как са им показателите ? Аз сега съм на етап пред 2ра радиойод терапия и трябва да преценя дали да се следя или да я направя - като ми казват , че има мин. остатък от щитовидната жлеза и при Тг-около 7.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: sisi2]  
АвторPavlova (Нерегистриран)
Публикувано27.01.12 14:17



Благодаря Sisi2, и аз вече се убедих, че операцията е най- правилното решение, въпреки че ме предупредиха, че ще махнат и жлезата което ме притеснява, но явно практиката е такава. А и не знам къде да е операцията в Исул или Ендрокринологията в Майчин дом? Бих искала да задам и още въпроси, както и да споделя някои виждания, но ако може на личния мейл, който е persida@mail.bg Благодаря предварително!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Pavlova]  
Авторsisi2 (Нерегистриран)
Публикувано27.01.12 16:01



Изпратих ти емайл, провери си . И тук можеш да задаваш въпроси да свериш различни мнения , много информация има изписана в предишната тема ,която е полезна.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: sisi2]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано30.01.12 21:24



Предстои ми биопсия, обаче се опитвам да хвана някакъв вирус... сина ми е болен от гнойна ангина и вероятно нещо от него съм лепнала. Опитвам се всячески да не се разболея, пия всякакви профилактично илачи, но усещам вече така познатите признаци :ooooh: Това би ли попречило на биопсията? Трябва ли да я отменя?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Marrie]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.01.12 21:51



Вирусната инфекция би променила показателите на кръвната картина, но клетките в тумора не. Не отлагай биопсията, освен ако ти е наистина зле и не можеш да станеш. Стискам палци, всичко да е наред.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано30.01.12 21:59



Благодаря ти, и аз така си разсъждавах. Надявам се, да не ме гътне тотално тоя вирус. Ще положа всякакви усилия да съм във форма. А те нали изследват кръв преди биопсията, дали би имало проблем при някакви сбъркани кръвни показатели?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Marrie]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.01.12 22:43



Няма практика при другите видове биопсии да се взима кръв преди нея. Поне при мен беше така, но при всички случаи дори да ти вземат кръв, казваш на лекаря, който ще ги гледа, че си била настинала. Те си знаят какво да гледат.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: *jull**]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано03.02.12 12:27



в мен са вече резултатите ми, да добри са, няма атипични клетки, но пак ме пращат на операция, но поне знам че не са гадни. Вече ще се срещна с моя хирург и ще ги мъдрим натам нещата.

Благодаря много за досегашните съвети и подкрепата!
Безценни сте!
Успех и здраве на всички ви!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Marrie]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.02.12 12:29



Видя ли, само дето притеснения, вече си беше начертала черна картина!
Браво за резултата, консултирай се с хирурга и спокойно от тук на сетне!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.