Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: krisiO8]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано10.02.17 22:36



Дай Боже. Благодаря за съболезнованията. Дано да сме повече здрави, тогава всичко ще е чудесно.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор Hope123 (непознат )
Публикувано16.12.17 12:25



Здравейте, група, отдавна никой не се е включвал, реших и аз да споделя моя проблем.
Майка ми бе оперирана от меланом през 2013 г.,преди месец й се поду лимфен възел близо до бенката, който преди няколко дни оперираха. Все още чакаме резултати. Чувствам се ужасно - ядосана, тъжна, объркана..особено като помисля и на нея какво й е. Чета за имунотерапии, навлезли преди 1-2 г., който показват много добри резултати. Някой да сподели мнение какви терапии прилага? Знам, че всеки е индивидуален и при някои болестта се контролира години наред и трябва да бъдем силни. Желая крепко здраве на всички ви и весели празници!



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Hope123]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано16.12.17 16:24



Здравей.
Тук няма много с това заболяване. Аз съм оперирана 2014 и тогава ми махнаха 12 лимфни възела. След това правих имунотерапия 6 месеца с интерферон и да чукна на дърво засега нещата са в нормата. Майка ти при махането на бенката не е ли правила някаква терапия и защо решиха да махат лимфния възел. Споделяй, ако мога с нещо ще помагам. Кураж.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор Hope123 (непознат )
Публикувано18.12.17 14:50



Здравей.
След махането на бенката прави терапия - ваксини Калгевакс. Решиха да махнат възела защото е в непосредствена близост до бенката, правиха 2 ехографа преди това. Въпреки всичко, се надявам на минималния шанс да не се е подул вследствие от меланома... Сред вашите лимфни възли имаше ли позитивни или превантивно са махнати?
Поздрави!



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Hope123]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано18.12.17 20:26



Слава Богу бяха превантивно махнати. Но това беше още в началото, един месец след махане на бенката. И след това правих интерферона. Дано всичко да е наред при майка ти. Изчакайте резултатите. Стискам палци и се моля за майка ти.
Прегръдка от мен и кураж.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор zlati_nik@abv.bg (непознат)
Публикувано10.05.18 17:54



Здравейте, провеждал ли е някой лечение с Кейтруда? Как го понася организмът, има ли нежелани реакции? Въздейства ли върху гадовете?

Редактирано от zlati_nik@abv.bg на 10.05.18 17:57.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: zlati_nik@abv.bg]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано13.05.18 19:58



Съжалявам не мога да помогна.Това даже не съм го чувала.А друг с това заболяване тук почти не влиза.Успех с лечението.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор NNik (непознат)
Публикувано17.05.18 22:51



Добре е, че не се наложило да се знаете за него. И аз до преди месец не бях чувала за него. Кейтруда се прилага при метастазирал меланом. Разрешено е за ползване на територията на ЕС от 2015 г. Американско е, имунотерапия. Вливанията са през 21 дни. Понякога е единствената алтернатива при отрицателна BRAF мутация. Имам въпроси и за мутациите, но дали ще може някой да отговори. Да са живи и здрави лекарите, но не им се отговаря на въпроси.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: NNik]  
Автор krisiO8 (непознат )
Публикувано25.08.18 03:27



Здравейте, от много време не съм чела в клуба. Сестра ми е в ремисия, работи. Притеснявам се, понеже животът й е изпълнен с много стрес последната година. Искам да й помогна, да излезе от това състояние, но сякаш нищо не я вълнува. Погледът й е един празен, мисля, че е изпаднала в някаква дупка, няма желание да комуникира, да излиза, да се среща с хора, за нищо. Карах я да отиде на психолог, но, като заговоря за това става раздразнителна и не иска и да чуе. Моля се това състояние да не отключи пак болестта й. Ужасявам се при мисълта, че ракът може да се завърне.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: krisiO8]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано27.08.18 20:02



Здравейте. Съжалявам,че това Ви се случва.Сигурно на близките ни им е по трудно понякога отколкото на нас.Да не би да има някаква промяна в здравословното състояние,която Вие не знаете.Нямам идея как да помогнете,освен да и показвате непрекъснато,че я обичате и нищо друго няма значение.Трябва да знае,че има по всяко време на кого да разчита,без прекословно и най вече,че е обичана.
Успех Ви желая,на вас и сестра Ви.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.