Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема МЕЛАНОМ №4  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.12.15 09:08



Стана дълга предишната тема, за това отварям нова.

Старата тема тук



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 15.12.15 09:09.



Тема ЕВРОМЕЛАНОМА 2016нови [re: Buba67]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано10.05.16 10:53



За поредна година Българско дерматологично дружество в партньорство с Европейската академия по дерматология и венерология, организира Национална кампания за превенция на рака на кожата "ЕВРОМЕЛАНОМА 2016".
Кампанията се организира с цел повишаване на общественото внимание към рака на кожата, чиято заболеваемост нараства.
Всеки, който има съмнително изменение на повърхността на кожата си, подобно на бенка, незаздравяваща рана или друг тревожен обрив локализиран на откритите или покритите телесни части, може да се консултира със специалист дерматолог.
На 13 май в клиника Дерма Вита д-р Паскова, д-р Иванова и д-р Грунова ще извършват безплатни профилактични прегледи за меланом и рак на кожата.
Прегледите ще се извършват след предварително записване на тел.: 02 / 962 25 33(44)



Тема Също и във ВМА и др.нови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано13.05.16 09:03



Сутринта по радиото чух, това се прави и във Военномедицинска академия и в др. дерматологични клиники.

, за днес, 13.05, от 9 до 13ч, без записване.

~~~~~~~~
`Покъртителната снимка бързо обиколи всички социални мрежи.`

Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор krisiO8 (непознат )
Публикувано04.06.16 15:00



Здравейте, виждам, че никой не се е включвал от доста време и реших да пиша.
Сестра ми в момента е в ремисия. Силно се надявам да е една дъъъълга, мнооого дълга ремисия.
2 години след откриване на меланома, след няколко операции за премахване на лимфни възли, в които имаше разсейки, 6 курса химиотерапия. Сега се чувства добре, работи, планува почивки и екскурзии, радва се на живота. Изгради си хранителен режим, премахна различни храни, които присъстваха в менюто й по-рано, гледа позитивно на живота, избягва стреса и психическото натоварване. Единственото, което трябва да прави, а не върши е повечето физическо движение.
Моля се често за нея, искам да живее още дълги години, да ни радва или на моменти дори ядосва с присъствието си, но да е до нас. :).
Лично за себе си мога да кажа, че нейната болест ме накара коренно да преосмисля живота си, ценностите си, навиците си. Започнах повече да обръщам внимание на храната, която консумирам, да си налагам ограничения, да водя по-природосъобразен живот. Да не се ядосвам за глупости, понеже стресът се трупа и в един момент може да отключи всичко. Да се радвам на хората около себе си и да не чакам утрешния ден, за да им кажа колко много значат за мен.
Пожелавам на всички ви в клуба много здраве и любими хора, с които да му се радвате.

Редактирано от krisiO8 на 04.06.16 15:01.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: krisiO8]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано04.06.16 15:23



Здравей,
много се радвам за сестра ти.Дано всичко е останало зад гърба й.Явно с меланома в клуба сме много малко хора,затова няма и публикации.Аз също през юли ще направя 2 години от поставяне на диагнозата.Живота продължава и е добре да се живее с повече обич към всички.Желая здраве и късмет.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор krisiO8 (непознат )
Публикувано04.06.16 17:22



Аз честно казано търсих група във фейсбук за раковоболни, но нищо не открих, може и да е скрита. Иначе не си обяснявам защо няма публикации... Аз постоянно търся информация и желая да чуя историите на други минали/ минаващи по този път. Вярвам, че с всички е така. Та, все някъде хората трябва да споделят и да обменят информация.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: krisiO8]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано05.06.16 03:32



Това е точно такъв клуб,но с диагноза меланома май сме единици.По принцип човек точно затова влиза в такъв клуб.Но тук много рядко някой пише нещо за меланома.Аз също се надявам повече хора да споделят опита си.Лекарите и без това нищо не ти казват.Но когато съм имала въпроси момичета от клуба винаги са се отзовавали.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.06.16 09:46



Ако имате нужда от специализирано мнение, знаете, че в темата "Въпроси
към лекарите" винаги ще получите навременен и компетентен отговор.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: *jull**]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано05.06.16 14:28



Да Джул.Благодаря.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано02.07.16 10:58



Здравейте.Имам нужда от съвет.Вчера бях на контрола и при ехографията се установи че имам 4-5 уголемени и почерняли лимфни възли в областта на слабините в дясно и 2 в ляво.Лекарят,който ми прави ехографията не е от хората,които обичат да коментират,но този път беше явно притеснен и искаше веднага да се срещна с лекуващия онколог.Върнах се при онколога,но той вече се готвеше да приключва и от понеделник излиза в отпуск,така че изобщо не му беше до мен.Погледна,попита къде е била операцията.Аз отговорих на гърба и отсече,че няма връзка с основното заболяване. И това беше.Върна ми изследването и аз вече не съществувах.Не знам какво да правя.Определено съм разтревожена.И без това всички изследвания,с изключение на кръвта си ги плащам.Склонна съм да потърся друг онколог.Но в момента не знам какво да правя.Доктора на ехографа иска да ида след месец да повторим изследването.Ама аз не съм спокойна.Какво да правя през този месец.Да седя и да чакам ли.И как така това няма връзка с основното заболяване.Защо тогава го правя това изследване.Извинявам се стана доста дълго.Моля дайте ми съвет.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.07.16 12:47



При всички случаи повтори ехографа след месец. Увеличените лимфни възли са признак на възпаление. Въпросът е от какво са се възпалили. Да си имала инфекции скоро, вирусна, бактериална, независимо къде по тялото? Това също може да бъде причина. Моят съвет е месец да пиеш противовъзпалителни билкови комбинации, лиций можеш да добавиш. Повтаряш ехографа, ако пак са увеличени възлите тръгваш по пътеката, докато не разбереш от какво са такива.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано02.07.16 14:02



Не съм имала инфекция.Аз ще направя разбира се ехографа.Но се замислям и дали да не сменя онколога.Може ли тези увеличени възли да нямат връзка с основното заболяване?Може и да е нещо моментно,но се чудя дали да не направя консултация и с друг специалист.Не знам.Просто съм много объркана.Благодаря за съвета.Какви билки например да взимам.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.07.16 15:34



За смяната на онколога съм напълно съгласна.
Ето две комбинации билки:
Особено полезен и ценен за него е лимфатичният очистващ чай, който пречиства едновременно лимфната течност и кръвта – жизненоважни за целия ни организъм. Приемът на този чай възпрепятства появата на множество възпаления в организма, водещи до различни и сериозни болести.

Чаят се прави от половинка от Червен корен (или американски чай), цвят от билката Червена детелина, половинка от билката Ехинацея, парченца Лимонена кора и четвъртинка от корен от джинджифил. За да стане ясно на всички това съотношение на части, количеството на билките трябва да е приблизително 60 грама.

Всички те се смесват и се поливат с 1 литър задължително вряща вода като се оставят в нея да престоят за двадесет минути. След това течността трябва да се прецеди и да се пие от нея два пъти дневно по половин чаша. Най-добре е, когато се консумира преди хранене.

И вторият чай:
Има обаче и друг чай, който се препоръчва от проф. Чирков против възпаление предимно на черния дроб и далака, както и при нервност, психическа умора и задържане на течности в тялото.

Този чай се прави от билката върбинка като ни трябват две лъжици нарязани стръкове от върбинка, които поставяме в 0,5 литра вода. Варим не повече от 5 минути, а като изстине, прецеждаме и пием преди хранене по 100 грама. Добре е този чай да се приема 4 пъти дневно.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано02.07.16 16:55



Много благодаря.Ще потърся,дано ги има тук.Още веднъж благодаря.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано02.07.16 17:52



И други неща могат да повлияят на лимфите възли ! Една жена ми е споделяла ,че нейните са се уголемили от ужилване на пчела ,в същата област. Тя била забравила,готвели я за операция. Е тов е било по соц . време ,май тогава е нямало такава апаратура за диагностика. Както и да е ,припомниха си и попитала лекаря ,който ислрено се зарадвал и отървала ножа.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Tia maria]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано02.07.16 18:20



Аз знам,че всичко може да е повлияло но лимфите и искрено се надявам да е нещо моментно.Но има и друго.Отношението на онколога.Просто нямам думи.Аз и без това бях достатъчно притеснена,но това ме довърши.Но си мисля и друго.Ако нещо е повлияло на тези лимфни възли,защо не се е отразило на другите,под мишниците и на врата.Не знам.Уж не искам да го мисля,а то не ми излиза от главата.





Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано02.07.16 20:14



Буба ти е дала хубава комбинация от билки, но аз ти предлагам други, които аз ползвам. Всички билки са от лечебните формули на д-р Морс, но съм ги давала на много хора и са ги намирали в България в сайта на Билки.бг. Няколко различни комбинации са, и се въртят. Няма коя е по-добра, а другата по-недобра, при мен се въртят през два месеца нон-стоп. Понякога пия двойна доза, пила съм и тройна когато ми се увеличат лимфните възли. Като се изчистят - спадат. ВСички билки ги вари заедно, във вода около 7 минути, после веднага прецеждаш, като се охлади пиеш, три пъти на ден, 30 минути преди ядене. Ще ти пусна и билковите комбинации които са на капсули, ако можеш намери ги всичко е по равни грамове, смели ги на машинката за кафе и ги напълни в капсули. Пият се заедно със течните билки винаги по две капсули от всяка комбинация. Ще ти пусна и за червата, за бъбреците. Май трябва да пусна в една тема всички комбинации на билките, та всеки да си направи сам. Като неможе да се купи, там са със дестилация и са силни, може да си ги направи като чай и да ги прилага, много хора правят така, помагат. Ако можеш храни се само с плодове и много малко салатки. Плодовете ако може да са чисти, ако не са, си ги изкисвай във чиста вода с малко кислородна вода и малко оцет, да постоят около 30 минути до 1 час и после ги изплакни, обели ако може. Прави си смутита от тях, или яж плода им. Плодовете са мощен детоксикатор. Ако може си прочисти и червата, за тях също има билки. Къпи се по няколко пъти на ден, токсините излизат чрез лимфната система, чрез урината и чрез кожата. Ако можеш да се изпотиш това е много добре, чрез потта излизат и много токсини, но веднага се къпи след това. Виж си и бъбреците, надбъбречните жлези... много са причините за увеличени лимфни възли, но каквито и да са, трябва бързо да ги отпушеш. Успех.





















Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: МЕЛАНОМ №4 продължениенови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано02.07.16 20:27



Сега за лимфната система



















За червата ще пусна отделно

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: МЕЛАНОМ №4 продължениенови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано02.07.16 20:45



За червата, има значение колко пъти ходиш по голямата работа на ден, ще ти пусна схемата, ти сама си избираш билките и караш само на тях, мноооооооооого месеци, може и година, може и повече, значи това са твоите билки. Билките са равни грамажи, смилат се, пълнят се в капсули и се пият три пъти на ден по две, заедно със всякакви билкови комбинации чай. Това е за разграждане на налепите от червата и за бързото им изхвърляне.








[urlhttps://www.drmorsesherbalhealthclub.com/collections/capsules/products/stomach-and-bowels-tonic-3-moderate?variant=1128971628]билкова комбинация за червата от д-р Морс, за хора които ходят по голяма нужда 1 път на ден. Прилага се както по-горе, на същия принцип, за разграждане на токсините от червата.[/url]









Ето и книгата на д-р Робърт Морс, цялата, вътре има всички комбинации на билките преведени на български език, за да не се лутате и да объркате билките. Когато намеря време ще пусна нова тема със всички билкови комбинации които се предлагат от д-р Морс. Всички комбинации могат да се прилагат наведнъж, аз съм пила по 10 течни комбинации всичко в една чаша, заедно със много капсули от поне 4-5 сухо вещество, три пъти на ден, месеци наред, за сега година. И продължавам, работят, чистят, но пия и други неща заедно с тях.



Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana1777O4 на 02.07.16 20:57.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4 продължениенови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано02.07.16 20:48



Повтарям третата комбинация за червата




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: МЕЛАНОМ №4 продължениенови [re: kaloyana1777O4]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано02.07.16 20:59



Много ти благодаря. Ще видя какво мога да намеря и ще пробвам. Ако имам въпроси ще питам.Благодаря.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4 продължениенови [re: vasilka.1961]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано02.07.16 21:58



Още билки



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: МЕЛАНОМ №4 продължениенови [re: kaloyana1777O4]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано03.07.16 09:33



Кали,,,твоя " д- р Морс все повече ми харесва. Връзката му лимфната система и червата ,ходенето по голяма нужда , отбелязва и нашия Димков. При елефантиаза ( моето увреждане ) той не дава д а и един ден запек.Ами като се вгледах- така е. Има дни в които кракът ми е по мек ,А в други едва го местя.Същото бе установила и Руми ( мир на душата й , че я споменавам ).Той ,Димков., също дава комбинации от билки ,купих ги....но така си стоят.А днес ,А утре...
Характерът е съдба.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4 Тиянови [re: Tia maria]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано03.07.16 21:22



Да ти отговоря Тия, много е интересен, добър и състрадателен д-р Морс, вие не го слушате, не го разбирате, а той много добре обеснява нещата, не само защо са така, а защо са се случили по този начин, каква е причината и как да се оправят. На разбираем, човешки език, не използва сложни думи, медицински термини, защото видеотата са предназначени за болни хора които не се интерисуват от медицина, а как да си оправят здравето. Всички които му пишат, казват, че са недоволни от конвенционалната медицина, разказват си патилата, чудесата, аз като слушам и гледам къде, къде по-малко съм пострадала, ама майната му. И за него сега много се чака за час, ние чакахме 3 месеца за час докато влезем в ритъма, сега е 4-5 и повече месеци. Той получава и много писма, тях чете, хората споделят, питат, търсят помощ. На тях отговаря с подробности. Много болен народ и много болести. Понякога пуска и по 2 видеота седмично, за да може да отговори на многото въпроси.

Много са важни червата, те са изхода на токсините. Да не говорим, че там се излива и лимфата която изхвърля боклуци, те трябва да работят на бързи обороти, за да не може токсините да се всмукнат обратно в кръвообръщението. За това и трябва да работят яко. Аз съм на втората формула и се чувствам добре, от както съм почнала. Обаче имаше един период, когато нямаш в момента на поръчването номер 2- много бързо се изчерпват продуктите, понякога чакаме за някой дълго време - и аз поръчах номер 1, обаче още първата седмица и нещата се промениха, но нямаше дълго време зареждане номер 2 и ми се наложи така да продължа. Още на първия месец от промяната и лимфата показа натрупване, увеличиха се лимфните възли, почна да ме сърби и кожата, та развих и паразити само от това, че се натрупаха токсини от това, че нямам достатъчно бързо чистене и нямах добра елиминация, пък лимфана обира и трупа. Та после двойна и тройна доза лимфни възли, лимфа отделно, хайде отново за паразити..., и от тогава урок - купуваме когато има в повече и винаги да има резерва поне за месец-два. Към тези продукти за червата също взимам и един продукт от билки, МЕТЛАТА, един път дневно, която не бута, а разгражда и обира налепите в цялата храносмилателна система. В червата има много токсини, паразити които са "обора" на човека и когато са затлачени там е развъдник на болести.

Той, Морс много пъти казва, че всички болести започват от червата, в това число и рака. Когато се прочистят, болестта почва да отстъпва и при правилна диета постепенно възпаленията започват да спадат. МНого болести има в стомашно-чревния тракт, има и такива които не създават проблеми дълго време докато не станат хронични. Той казва ,че всичко това е поправимо и болестите си отиват, но трябва чистене и правилна храна. Аз съм писала, пиша и сега, човека е плодояд в биологията си, не е месояден. Месото затруднява храносмилането и подкиселява тялото. Животинските протеини са лоши протеини, човек трябва да получава протеини само от плодовете и зеленчуците, в минимални количества, 5% са му напълно достатъчни за здраве. Нищожно малко. Месото освен, че е вредно е и силно киселинно, яйцата също, млечните продукти също. пшеничните продукти правят много тежки вътрешни възпаления, глутена, слузта от млечните... При спирането им, спират и възпаленията, помагат и билките и билковите комбинации, бавно отшумяват и болките, защото болката е вид възпаление - на става, на мускул, на нерв... възпаляват се защото имат много киселинна тъкан, киселина натрупана и става всичко хронично. Точно когато за дълго време се задържа киселината тя наранява и клетките, те после стават и ракови, но ако се започне процес на детоксикация, регенерация клетките от болни оздравяват и така рака отстъпва, тумора спада... В едно от последните си видеота той точно за такива бучки говори, за гърдите ставаше на въпрос и там спомена, че силната алкализация на лимоновия сок и гроздето, редувани през няколко часа, например през 2, това е мощна детоксикация и бучките омекват,спомена още първата седмица от лечението, започват да се свиват и изчезват. Преди два месеца, моята лекарка при интервюто ми сподели, че тя слага нейни болни само на лимонов сок за известно време, лимонена диета и има много добър успех при рака, това го правят ,защото зимата няма грозде на пазара достатъчно за лечение и хорат се затрудняват да търсят. Има и метод само на грозде. Всичко е индивидуално и по преценка на Морс за всеки даден случай, но препоръчват тези комбинации. Само лимонов сок. Само грозде. Смесено, лимонов сок и грозде. Това за лимфната система и за разграждане на бучки е добра рецепта.

След няколко дни ще пусна всички билкови комбинации течни и сухи от неговия канал и ще дам кратко обяснение, аз почти всичките вече ги ползвах или ползвам. Сега нямам възможност, ще си изключа компа за профилактика.


Билките може всеки да си ги купи, смели и направи на капсули, пък течните да се правят на чай, може няколко комбинации в една доза - вода, чай. Не са като неговите, но съм слушала, че и така хората оздравяват, не всички имат възможност да си поръчват оригиналните му продукти. Също за България, проверявали сме защото имаше хора които искаха това лечение, освен, че пише на страницата на Морс, ни отговориха ,че за България директно не внасят, защото политиката на държавата е такава - държавата България. Те не искат да имат проблеми и за това няма директен внос. Единствената държава в ЕС която има такава забрана е България. Това не пречи човек да бъде креативен и да направи нещо за себе си по този начин.


На всички пожелавам здраве и спокойна неделя.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: МЕЛАНОМ №4 Тиянови [re: kaloyana1777O4]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано04.07.16 12:03



Здравейте Василка,

без да искам да подценявам ситуацията, само предлагам една друга гледна точка. Колежка на сестра ми скоро напипала 3 топчета около мишницата и след много прегледи се оказало че са подутини от косми, които не могат да си преправят път- малък дявол. Така че, предвид в коя област са се появили, не е изключено да е това, дано да е това!

Целувки!



Тема Re: МЕЛАНОМ №4 Тиянови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано04.07.16 15:11



Благодаря за подкрепата.Аз още не съм се шашнала тотално,макар че мухата ми бръмчи под капата.Мнооого силно се надявам да е нещо моментно и след 1 месец като повторя ехографа всичко да е наред.Този месец ще бъде безкраен ама дано всичко е наред.





Тема Каквонови [re: vasilka.1961]  
Автор nbb (пристрастен)
Публикувано04.07.16 16:35



мислиш да направиш за себе си през този месец ?





Тема Re: Каквонови [re: nbb]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано04.07.16 16:58



Ще работя и ще гледам да не задълбавам в нещата.Ще мисля позитивно и ще пробвам да пречистя лимфата.



Тема Прединови [re: vasilka.1961]  
Автор nbb (пристрастен)
Публикувано04.07.16 18:18



да започнеш да чистиш лимфата трябва да си сигурна, че нямаш запек. В противен случай ще претовариш тялото си с токсини.





Тема Re: Прединови [re: nbb]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано04.07.16 21:04



Благодаря за пояснението.Сега разбрах смисъла в поста на Калояна,в зависимост от изхождането какво и как се взима.



Тема Re: Прединови [re: vasilka.1961]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано18.07.16 13:58



Само се отбелязвам,за да вдигна темата нагоре.Ако някой има желание може и да си поговорим.Дано никой няма проблеми, та да няма и нужда от споделяне.Приятна седмица.





Тема За съжалениенови [re: vasilka.1961]  
Автор nbb (старо куче)
Публикувано18.07.16 16:19



много хора имат проблеми, но лекарите ги отчайват, когато им казват, че ракът е нелечим. Така със сигурност им влошават положението вместо да им помагат, но на кой му пука...





Тема Re: За съжалениенови [re: nbb]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано19.07.16 00:06



Ако сам не се вземеш в ръце няма кой да го направи.



Тема Re: За съжалениенови [re: nbb]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано19.07.16 00:48



Лекарите нямат за цел да отчайват пациентите. Нито да внушават на хората, че ракът е нелечим.

Самата аз съм оперирана от малигнен меланом. През април месец, миналата година. Писала съм веднъж за това в клубовете.

Имам и още едно онкологично заболяване. Както и други болестни състояния, от които са ме спасявали лекари, благодарение на скалпела и бързата хирургична намеса.

Сто пъти досега щях да съм заминала за вечните ловни полета на Винету, ако не бяха хората в бели престилки, спасявали десетки пъти живота ми.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: За съжалениенови [re: saksun]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано19.07.16 10:23



Имах предвид да не се предаваш. Ако ти се предадеш и се откажеш да се бориш едва ли някой може да ти помогне .На мен досега никой не ми е казал,че нямам шанс и съм обречена. Това си го мислим ние, когато чуем диагнозата. И аз в началото си мислех същото. След това разбрах,че трябва да продължа да си живея живота пълноценно пък каквото е рекъл Господ. А колкото до лекарите,без тях неможе.Добри,лоши, разчитаме на тях.



Тема Re: За съжалениенови [re: vasilka.1961]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано19.07.16 11:52



Така е.


Желая на пишещите в клуба никога да не се предават, да са все така борбени и задружни.

Успешен ден! Няма да спамя повече.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано10.08.16 18:01



Здравейте,
Писах в раздумка,но явно никой не ме вижда.Имам молба.Някой може ли да ми препоръча добър онколог в София,специалист по меланома.Необходимо ми е второ мнение/да не кажа първо/.Ще съм благодарна ако някой може да ме насочи.
Благодаря.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.08.16 20:02



Здравей, ето вариант: Екатерина Пейчева, проф.

Специалист по:
Кожни и венерически болести
Практикува в:
СБАЛ по онкология
Началник на Дерматологична клиника в СБАЛ по онкология. Притежава специалности по Дерматология и Венерология, Медицинска радиология и Онкология.

тел.: 02 8076 264, 0888 539341

частен кабинет: 02 989 0973

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.08.16 20:05



И още един:
Антон Стоименов, д-р

Специалист по:
Кожни и венерически болести
Практикува в:
Александровска болница
Множество специализации и професионални курсове в Германия и Австрия в областта на оперативната дерматология, както и оперативното и следоперативното лечение на кожни туморни заболявания,

Контакт: e-mail antonstoimenov@mail.bg

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано10.08.16 21:21



Много,много благодаря.Знаех ,че ще можете да ми помогнете.Обичам ви.И ако не съм нахална може ли още един въпрос.Мога ли да си сменя лекуващия лекар.И има ли някаква процедура за това.Още веднъж благодаря.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.08.16 22:24



Можеш да го смениш когато поискаш.
Първо се срещаш с новия лекар, питаш дали ще те приеме да те лекува/наблюдава. Обикновено с една етапна епикриза за всичко , което си правила до сега /операции, лечение, изследвания и т.н./ става преместването - носиш я на новия лекар и продължаваш при него.
Има и резервен вариант, ако никой не иска да ти даде такава епикриза. Копираш цялото си досие от болницата до сега и пак при новия лекар.
Успех!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 10.08.16 22:25.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано11.08.16 12:29



Още веднъж много благодаря.Гореща прегръдка от мен.Успешен ден.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано12.08.16 11:09



Василка, а консултирли ли сте се с д-р Елмира Павлова? В София преглежда.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано12.08.16 11:44



Аз от нея тръгнах.След това тя май излезе в майчинство.Сега не знам къде е в момента.Тя ми постави диагнозата и тя ме изпрати при хирурга,който ме оперира.След операцията ме изпратиха при друг лекар -явява се онкокомисия всъщност.Но ми се струва,че нещо май не му се занимава с мен.Имам проблем.Правя втори ехограф и според лекаря,който го прави има цитирам "нещо което яде лимфите,всъщност така тръгват нещата".А онколога ми казва че е далече от операцията и не касае основното заболяване.А това основното всъщност това му е характерното,че не знаеш накъде ще избие.И така.Не знам какво да правя.



Тема Би ли пробваланови [re: vasilka.1961]  
Автор nbb (старо куче)
Публикувано13.08.16 12:03



нещо различно ? В смисъл да се лекуваш по алтернативни начини, а не с лекарства. Ако да, мога да ти дам телефонния номер на лекарката, при която аз се лекувах - д-р Мариана Вакарелова. Някъде из темите съм оставила нейни координати, но не пречи да ти ги напиша отново.





Тема Re: Би ли пробваланови [re: nbb]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано13.08.16 15:22



По принцип съм отворена за такъв вид лечение,само се притеснявам,че няма да мога да го спазвам.Не обичам плодове.Още от малка не съм им фен.И се страхувам,че няма да мога да карам само на плодове и зеленчуци.Но ако искаш можеш да ми дадеш координатите на лекарката.Благодаря ти.



Тема Самонови [re: vasilka.1961]  
Автор nbb (старо куче)
Публикувано13.08.16 16:53



на плодове и зеленчуци ще бъдеш по време на пречистването, което продължава 14 дни. През останалото време може да се ядат и други неща, стига pH на тялото да се поддържа около 7. Не е толкова страшно.


Ще ти ги пратя на бележка.



Тема Re: Самонови [re: nbb]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано13.08.16 20:20



Добре.Благодаря.



Тема Re: Самонови [re: vasilka.1961]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано15.08.16 12:28



Василка, здрвей. Смо да кажа че д-р Елмир Пвлова се върна от майчинство. Може пък нея да попиташ за съвет кой онколог да те следи, съответно да те прегледа. Ако искаш координати?



Тема Re: Самонови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано15.08.16 12:49



Ако не си е сменила телефона,аз го имам.Но ако не те затруднявам може да ми го изпратиш.Та къде преглежда сега.Защото каза ,че след майчинството няма да работи в клиниката където беше.Благодаря ти.



Тема Re: Самонови [re: vasilka.1961]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано15.08.16 14:32



Не знам дали все още преглежда в ИСУЛ, но аз ходя в Медицински Център Свети Пантелеймон София, и проверявам кога ще е на смяна на тел: 0700 17 012, ул. Княз Борис 1 в София.
Не знам дали ти е далеч София, не знам доколко тя само диагностицира или провежда и лечение. Но знам, че е човечна и ще срещнеш разбиране. Ти с какви впечатления си от нея?

Хубав ден!



Тема Re: Самонови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано15.08.16 19:50



Аз съм и много благодарна.Тя ме свърза с хирурга,който премахна меланома.Много съм доволна от нея.Но си мисля,че не лекува.Но може би ще може да ме препрати при някой.Аз и без това се лекувам в ИСУЛ.Там съм и оперирана и двата пъти.Ама нещо май забуксувахме.Ходя на ехограф при д-р Спиридонов,пак в ИСУЛ..Аз сега се опитвам да направя едно изчистване на организма,но ми е много трудно само на плодове и зеленчуци.Не знам докога ще издържа.Благодаря ти за информацията.Хубава вечер.





Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано16.08.16 15:01



Здравей,
имам два въпроса.Откъде мога да ги намеря тия билки,колко време трябва да пия чая и може ли да се храня ,както си се храня по принцип или трябва да спазвам някаква диета.Май въпросите станаха повече от два.

.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано16.08.16 15:03



Нещо май още не се ориентирам в писането.Въпросите ми са адресирани към Буба.Ако ме види надявам се да ми отговори.Приятен ден на всички.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.08.16 15:22



Виждам аз, но за кои билки питаш?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано16.08.16 16:32



Ето две комбинации билки:
Особено полезен и ценен за него е лимфатичният очистващ чай, който пречиства едновременно лимфната течност и кръвта – жизненоважни за целия ни организъм. Приемът на този чай възпрепятства появата на множество възпаления в организма, водещи до различни и сериозни болести.

Чаят се прави от половинка от Червен корен (или американски чай), цвят от билката Червена детелина, половинка от билката Ехинацея, парченца Лимонена кора и четвъртинка от корен от джинджифил. За да стане ясно на всички това съотношение на части, количеството на билките трябва да е приблизително 60 грама.

Всички те се смесват и се поливат с 1 литър задължително вряща вода като се оставят в нея да престоят за двадесет минути. След това течността трябва да се прецеди и да се пие от нея два пъти дневно по половин чаша. Най-добре е, когато се консумира преди хранене.

И вторият чай:
Има обаче и друг чай, който се препоръчва от проф. Чирков против възпаление предимно на черния дроб и далака, както и при нервност, психическа умора и задържане на течности в тялото.

Този чай се прави от билката върбинка като ни трябват две лъжици нарязани стръкове от върбинка, които поставяме в 0,5 литра вода. Варим не повече от 5 минути, а като изстине, прецеждаме и пием преди хранене по 100 грама. Добре е този чай да се приема 4 пъти дневно.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.08.16 19:16



Сега разбрах.

Тези билкови комбинации ги видях в едно интервю с проф. Чирков и ги копирах. А за билките, предполагам в билковите аптеки ще ги има.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (новак)
Публикувано16.08.16 20:55



Добре.Благодаря.





Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор krisiO8 (непознат )
Публикувано25.10.16 00:00



Здравей, Василка, не бях влизала в клуба с месеци. Едва сега виждам горните постове. Надявам се всичко при теб да е наред!
Имаше ли ефект очистването с билките?
Сестра ми все още си ходи на ваксините. Трябва да минава профилактичните прегледи (ехо, кръв и другите), но за сега отлага. Твърди, че цялата се разтреперва при тези прегледи, просто не била на себе си. Знам, че трябва да отиде, но на този етап не мога да я убедя.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: krisiO8]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано25.10.16 22:03



Здравей. Радвам се че някой изобщо се включва. Аз се готвя за пет скенер. Изпразнувах си 2 години от поставянето на диагнозата .Лимфите ми са възпалени. Бяха тези на слабините. Сега са и тези на врата.Не знам какво става.Плача си в момента,страх ме е .И се моля всичко да е наред.Живее ми се.Да!Обичам живота.Хванала съм за него като удавник за сламка.Иска ми се да поживея още и още и още.Май прекалих.Стикскайте палци.Моля!Съжалявам стана май малко тъжно. Кажи та сестра си че живота заслужава да преминеш и през ада. Да си прави изследванията и да гледа напред.Желая и успешно лечение.От цялата си душа и желая вечен ремикс.

Благодаря че се включи.Имах нужда.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.10.16 23:23



Мила, стискаме ти палци и имаш нашата обич! Бъди силна! Нали си чела за пътя, който изминаха Милен и съпругата
му Ади Цанови? Те са надеждата, че човек може да победи най-тежката диагноза и най-лошата прогноза. Дерзай!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор anetoh (член)
Публикувано26.10.16 00:11



Стиснати палци и от мен! Бог да е с теб!
Щом обичаш живота и той обича теб!



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор krisiO8 (непознат )
Публикувано26.10.16 11:12



Стискам палци всичко да е наред, Василка, кураж и бъди силна. И сестра ми мина през пет скенера във Варна. Всичко беше наред, после се появиха разсейки в лимфите, отстраниха ги, две операции на лимфните възли премина. Първо отстраниха една част, после и останалите. После дълго се чуди за химиотерапия, но накрая мина и нея. 6 месеца някъде продължиха вливанията. Сега, както писах е в ремисия, ходи на работа, чувства се добре, готви се за екскурзия в Австрия по Коледа. Дръж се и се бори, животът наистина си струва да се живее.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: krisiO8]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано26.10.16 17:13



Благодаря на всички за куража , който ми вдъхвате и стиснатите палци. Аз уж се държа и се правя на много смела ама нещо май издишам в момента. На 7-ми съм на пет скенер и се надявам всичко да е наред. Ще ви информирам след това.
Четях как отписвахте клуба и сега е момента да ви кажа, че този клуб трябва да го има. Благодаря ви че ви има. Благодаря за отзивчивостта.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор m.batkova@abv.bg ()
Публикувано10.01.17 22:13



Честита Нова Година!
Дано затишието тук да означава, че всичко е наред.
ВАСИЛКА, искрено се надявам, че си добре!



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: m.batkova@abv.bg]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано10.01.17 22:25



Честита новата 2017 година. При мен всичко е наред. С пет скенера беше всичко наред.Малко почивка до пролетта.Майка ми почина преди Коледа и много ми липсва,защото живееше с мен.Надявам се и при вас да са добре нещата.Пожелам една спокойна и много здрава година.





Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор m.batkova@abv.bg ()
Публикувано11.01.17 07:21



Здравей Василка! Съболезнования за загубата!
Нека силата на душата ти е винаги с теб!

Радвам се да чуя, че с теб всичко е ОК.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.01.17 08:55



Vasilka, съболезнования, скъпа!
Пожелавам ти спокойна и здрава 2917!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: *jull**]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано11.01.17 19:53



Благодаря за съболезнованията и за пожеланията. Нека да е здрава новата година и да имаме сили да посрещаме изпитанията и да излизаме по-силни от тях.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор krisiO8 (непознат )
Публикувано10.02.17 02:12



Съболезнования за загубата, Василка. Мир на душата на майка ти!

Нека тази година донесе само положителни емоции и много здраве на всички ни!



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: krisiO8]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано10.02.17 22:36



Дай Боже. Благодаря за съболезнованията. Дано да сме повече здрави, тогава всичко ще е чудесно.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор Hope123 (непознат )
Публикувано16.12.17 12:25



Здравейте, група, отдавна никой не се е включвал, реших и аз да споделя моя проблем.
Майка ми бе оперирана от меланом през 2013 г.,преди месец й се поду лимфен възел близо до бенката, който преди няколко дни оперираха. Все още чакаме резултати. Чувствам се ужасно - ядосана, тъжна, объркана..особено като помисля и на нея какво й е. Чета за имунотерапии, навлезли преди 1-2 г., който показват много добри резултати. Някой да сподели мнение какви терапии прилага? Знам, че всеки е индивидуален и при някои болестта се контролира години наред и трябва да бъдем силни. Желая крепко здраве на всички ви и весели празници!



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Hope123]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано16.12.17 16:24



Здравей.
Тук няма много с това заболяване. Аз съм оперирана 2014 и тогава ми махнаха 12 лимфни възела. След това правих имунотерапия 6 месеца с интерферон и да чукна на дърво засега нещата са в нормата. Майка ти при махането на бенката не е ли правила някаква терапия и защо решиха да махат лимфния възел. Споделяй, ако мога с нещо ще помагам. Кураж.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор Hope123 (непознат )
Публикувано18.12.17 14:50



Здравей.
След махането на бенката прави терапия - ваксини Калгевакс. Решиха да махнат възела защото е в непосредствена близост до бенката, правиха 2 ехографа преди това. Въпреки всичко, се надявам на минималния шанс да не се е подул вследствие от меланома... Сред вашите лимфни възли имаше ли позитивни или превантивно са махнати?
Поздрави!



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Hope123]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано18.12.17 20:26



Слава Богу бяха превантивно махнати. Но това беше още в началото, един месец след махане на бенката. И след това правих интерферона. Дано всичко да е наред при майка ти. Изчакайте резултатите. Стискам палци и се моля за майка ти.
Прегръдка от мен и кураж.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор zlati_nik@abv.bg (непознат)
Публикувано10.05.18 17:54



Здравейте, провеждал ли е някой лечение с Кейтруда? Как го понася организмът, има ли нежелани реакции? Въздейства ли върху гадовете?

Редактирано от zlati_nik@abv.bg на 10.05.18 17:57.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: zlati_nik@abv.bg]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано13.05.18 19:58



Съжалявам не мога да помогна.Това даже не съм го чувала.А друг с това заболяване тук почти не влиза.Успех с лечението.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор NNik (непознат)
Публикувано17.05.18 22:51



Добре е, че не се наложило да се знаете за него. И аз до преди месец не бях чувала за него. Кейтруда се прилага при метастазирал меланом. Разрешено е за ползване на територията на ЕС от 2015 г. Американско е, имунотерапия. Вливанията са през 21 дни. Понякога е единствената алтернатива при отрицателна BRAF мутация. Имам въпроси и за мутациите, но дали ще може някой да отговори. Да са живи и здрави лекарите, но не им се отговаря на въпроси.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: NNik]  
Автор krisiO8 (непознат )
Публикувано25.08.18 03:27



Здравейте, от много време не съм чела в клуба. Сестра ми е в ремисия, работи. Притеснявам се, понеже животът й е изпълнен с много стрес последната година. Искам да й помогна, да излезе от това състояние, но сякаш нищо не я вълнува. Погледът й е един празен, мисля, че е изпаднала в някаква дупка, няма желание да комуникира, да излиза, да се среща с хора, за нищо. Карах я да отиде на психолог, но, като заговоря за това става раздразнителна и не иска и да чуе. Моля се това състояние да не отключи пак болестта й. Ужасявам се при мисълта, че ракът може да се завърне.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: krisiO8]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано27.08.18 20:02



Здравейте. Съжалявам,че това Ви се случва.Сигурно на близките ни им е по трудно понякога отколкото на нас.Да не би да има някаква промяна в здравословното състояние,която Вие не знаете.Нямам идея как да помогнете,освен да и показвате непрекъснато,че я обичате и нищо друго няма значение.Трябва да знае,че има по всяко време на кого да разчита,без прекословно и най вече,че е обичана.
Успех Ви желая,на вас и сестра Ви.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор krisiO8 (непознат )
Публикувано30.08.18 01:44



Здравейте Василка и благодаря за включването. Не мисля, че има промяна в здравословното й състояние, щях да зная, ако планува нова операция или някакво лечение. А една промяна е свързана точно с това, поне на този етап от болестта. С нея като цяло е трудно да се говори за чувства, за емоции, доста сдържан и затворен човек е. И като цяло не е положително настроена, даже обратното. И преди да се разболее, рядко се усмихваще, рядко намираше радост в нещо, но в последно време (близо година) съвсем се задълбочава това й състояние. Както и да е, да е жива и здрава дълги години, а пък и в крайна сметка всеки сам избира как да живее живота си.
Ти как си? Радвам се, че си тук, че намираш време за форума. Бъди много здрава!



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: krisiO8]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано31.08.18 20:54



Благодаря за пожеланията.Добре съм и влизам много често,но в повечето случаи чета какво споделят момичетата.Тук май само аз съм с тази диагноза,но понякога се появява и някой друг като мен.А на теб пожелавам с много търпение и с много обич да помогнеш.Важното е да почуства,че има хора,които я обичат и искат и дадат сили да се бори.Пожелавам и на двете ви много вяра и желание за борба.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано17.04.19 20:30



Здравейте,някой може ли да ми каже на какъв период се полага пет скенер.



Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: vasilka.1961]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.04.19 09:52



Здравей, напиши ми кода на болестта - С 50 е рак на гърда. Меланома С колко е?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.04.19 13:51



Видях го С 43. МРТ или КТ веднъж на 12 месеца.
Гледам, че са махнали забележката -"по преценка на лекаря", това не значи, че не я спазват.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: МЕЛАНОМ №4нови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (минаващ)
Публикувано18.04.19 20:37



Много ти благодаря.Защото моят професор ме изпраща на пет скенер,а аз съм правила ноември 2016.Мислех си комисията,която одобрява да не ме отхвърли.
Явно няма да има проблем.Още веднъж благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.