Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ампутация при хистиоцитом на тибиятанови [re: mimimilena]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.10.15 17:02



Звучи, но не е страшно.
Да, лежи се седмица в болница, учат ни всеки божи ден стъпка по стъпка как да ходим с протезата. Свиква се.
Държавата отпуска 3580 лв. за надколянна протеза. Обикновено стигат за първата - тя е за 1 година, втората и всяка следваща се правят на 4 години. Аз доплатих 1700 лв., но всичко зависи точно в коя лаборатория ще попаднеш и какво ще предложат, може да не се наложи да доплащате нищо. Правила съм две протези в Горна Баня, сега си я правих в Токуда, отношение, професионализъм, голяма разлика. Доплащането идва от допълнителна гилза, която е абсолютно безцветна и помага в изграждането на удобна и здрава постоянна такава.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Ампутация при хистиоцитом на тибиятанови [re: Buba67]  
Автор mimimilena (непознат )
Публикувано28.10.15 09:47



Нещо не разбрах точно за протезите, но по-натам ще питам пак.....( държавата отпуска 1 път тия пари, а после на всеки 4 г сам си ги купуваш....и първата не е ли тая дето се прави в болницата, и тя ли е 5000лв...и защо само 1 г живот има тя?)

Тук в клуба дали има случай някой да се е повлиял добре с пиене на сода за хляб?



Тема Re: Ампутация при хистиоцитом на тибиятанови [re: mimimilena]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.10.15 10:00



Държавата отпуска парите на всеки 4 години. Първата е за една година /и за нея държавата отпуска пари/, защото чукана се развива динамично през тази година /отслабва, изменя се/ и едва тогава се прави втора за 4 години.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Ампутация при хистиоцитом на тибиятанови [re: Buba67]  
Автор mimimilena (непознат )
Публикувано28.10.15 10:06



Аха, ясно......дефакто като мине първата година, пак ти се отпуска от държавата и за втората.
Ето тук, ако се сещаш какво да ме посъветваш за първата- нещо да не сбъркаме, нещо конкретно, ако си забелязала, което е малко, но важно. Как ще свикне с протезата зависи именно от първата, нали? Затова тя трябва да е удобна и добра.



Тема Re: Ампутация при хистиоцитом на тибиятанови [re: mimimilena]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.10.15 11:03



Точно така. Как ще свикне, трудно, но трябва да е малко инат. Да не се предава, при най-малкото неудобство да я хвърля и да сяда в количката. Всяко неудобство се споделя с техника в лабораторията и се работи до отстраняването му. Малко е странно, аз се страхувах как така ще стъпя, нали ме боли шева отдолу на чукана, оказа се, че не се подпира тежестта там, а горе на тазобедрената става /пъхаш чукана и сядаш върху протезата/ и няма болка, само страховете са големи. Иначе си трябва да настойчивост, първите дни се носи по 10 минути, като с толкова увеличавах времето всеки ден, сега сме едно цяло. Спокойно, няма да пропуснеш нищо, насреща съм.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.