Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Веган бургери с нахут, леща и елда | vlog_003нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано05.06.16 20:02



Веган бургери с нахут, леща и елда | vlog_003



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Веган бургери с нахут, леща и елда | vlog_003нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано06.06.16 12:00



Магданозът от разрешените храни ли е за алкалната диета?
В цветната таблица, която беше публикувана във форума, е дадено, че кафявият ориз е от киселинните храни, а навсякъде го препоръчват като храна за раково болни. Вашето мнение какво е по въпроса?
Също така - белият боб - препоръчват ли го или не. Срещам две крайни мнения - от абсолютна забрана до разрешена алкална храна.



Тема Най-добренови [re: krocus5-109954]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано06.06.16 16:43



слушай тялото си. На мен ми беше разрешен кафяв ориз и картофи, но по едно време тялото ми не ги искаше. И сега предпочитам сурови плодове и зеленчуци. Когато усетя, че ми се прияжда шоколад или нещо друго сладко, ми става ясно, че гъбите отново са ме нападнали.





Тема Re: Веган бургери с нахут, леща и елда | vlog_003нови [re: krocus5-109954]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано06.06.16 21:42



Краси, магданоза е разрешен, можеш да ядеш по всякакъв начин. Кориандъра също, ако можеш да му понесеш вкуса, миризмата. Дори на смутита можеш да сложиш, например с пресни органични домати.

Ако храната ти не е органична, или се съмняваш в нещо накисни за около 1 час зеленчуците, плодовете, всичко което смяташ, че нещо не е наред - от корени, до всичко което ползваш във вода със лимонов сок, или някаква киселина каквато имаш, може оцет, може лимонтузу, и 1-2 супени лъжици кислородна вода, вода около 2-3 литра в стъклен съд, никога пластмаса, или метал. Така ако има пестици, нитрати, химикали всякакви от селското стопанство те се разграждат. После измиваш обилно с вода. Ако сложиш в друг съд освен със стъкло, пластмасата се разгражда и създава провече проблеми отколкото полза, а метала окислява, та за това е препоръчително керамика или стъкло. С керамиката също трябва да се внимава, че голяма част от съдовете в глината има много олово, живак, тежки метали, пиша това, защото наскоро даваха случай по нашата ТВ за жена, която ходила на почивка в Мексико и от там си купила хубава шарена керамична кана, тя наистина е много красива. И всеки ден си наливала вода в нея, и от нея пиела, за една година си съсипала зъбите, натрупала болести, почнала да ходи по лекари и немогат да разберат от къде идват проблемите й, тежките метали от къде се трупат в тялото й, изведнъж от здрава жена толкова болна и започнали да ровят, така стигнали до каната - когато я изследвали установили много тежки метали които дори и през глазурата, която също е оловна, всичко преминава във водата и ..... Та едно на ум, човек може много здравословно да живее, но съдовете понякога правят бели и големи изненади. Споделям го, защото знам, че в България се ползва много керамика за какво ли не, която ползвам и аз, но сега малко ме хвърли това във размисъл. Аз изцяло си подмених кухненските съдове със стъкло и бяла керамика, италианска. Имате и вие в България, всичко си имате, гледам ги и съм си поръчала, а вие си ги имате в изобилие. Много европейски сайтове не правят доставка в щатите и това е причината да правя сложни поръчки за себе си.



За кафявия ориз, и на мен ми направи впечатление това, но наистина кафявия, белия и черни ориз са леко киселинни. Аз лично не ям, но около мен ядат по малко винаги със зеленчуци, които са алкални и така се балансира храната. Ще ти пусна статия да прочетеш още. Ползвай нахут, елда, просо, киноа, сорго, или брашна от тях.

За бобовите - всякакъв вид боб - бял, черен, червен, шарен, са леко киселинни повече от кафявия ориз, ще ти пусна таблици да видиш. Освен това лещите - европейска кафяво-зелена, черна, зелена, червена, оранжева, какви ли още не, всичките са много полезни, барабар със боба. защото имат много растителен протеин. Протеини има и във плодовете и зеленчуците, това са полезните протеини за тялото, само растителни. Животинските протеини правят рак, изобщо животинските протеини са лоши, натуралните лекари не препоръчват нищо животинско протеиново. Да не казвам постоянно д-р Морс, че напълно ги забранява, но д-р Кембъл - автора на книгата КИТАЙСКОТО ПРОУЧВАНЕ, то така пише, но почти цялата книга е за американското, европейското и сравнение с китайското хранене. Малко заглавието е подвеждащо, но книгата е източник на много информация, преди всичко за храната. Ако неможеш да си я намериш по книжарниците, защото е изчерпана, или антикварите, ми пусни бележка, ще се опитам да ти я изпратя електронно. Аз я имам електронно, после я пуснахме на една фирма която ми я принтира двустранно и ми я подвърза и е книга вече. Тя е около 600 страници, няма да съжаляваш ако решиш да я прочетеш. Има няколко книги които бих ти ги препоръчала да прочетеш, за да имаш повече представа за храненето, те се допълват, от различни автори са, но са много насочващи, в някой има и хубави рецепти, така, че да можеш сама да си създадеш собствена диета според вкус, разбирания и семейство. Няма да държиш семейството гладно, всички ще са доволни.













За картофите - ако можеш ги пропускай, в тях има много нишесте, което не е за препоръка за болни хора от рак. Ако обаче ползваш гледай да е малко и да са изкиснати дълго време във вода преди да ги готвиш, малко пада нишестето. Един картоф няма да ти навреди от време на време.

Има ФБ групи за книги електронни, безплатни, много полезни, бих ти ги препоръчала, пък ти си избираш от тях кое ти допада, има всичко, въпрос на личен избор. Бъди здрава.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Как да си направим домашен хумус ? |веган|нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано07.06.16 23:17



Как да си направим домашен хумус ? |веган|





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Ядково сирененови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано08.06.16 23:04





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Хранатанови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано08.06.16 23:46



Храната



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Солени хранинови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано08.06.16 23:48



Солени храни



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Сладки хранинови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано08.06.16 23:52



Сладки храни



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Веган сирена, веган кашкавали....нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано10.06.16 21:49





Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.