Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Тема за мрънкане № 2  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.08.15 20:58



Отварям нова, щото иначе изглежда най-ползваната стая



Заех се да ви давам тон за песен в този първи пост от новата тема, но бързиичко всичко изтрих ... Човек (т.е. аз) e способен да се увлече, когато стане дума за мрънкане

Джулче, моля те, заключи старата и сложи линк към новата тема.

Мрънчете си на воля, хора, на чистичко, тук му е мястото

Предишната тема -

Редактирано от *jull** на 27.08.15 10:08.



Тема Ми, то си е за мрънкане!нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано27.08.15 14:21



Тамън в края на предишната тема дискусията зави накъмто високотехнологични синтетични апаратури с батерии и тя ще се заключва ...




___

()


Тема Re: Ми, то си е за мрънкане!нови [re: Phillip]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.08.15 20:26





Ее даа ама тази дискусия от тук на сетне няма да е за омрънкване



Тема Re: Ми, то си е за мрънкане!нови [re: Phillip]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.08.15 00:08



Отключвам я специално за теб и отблизо ще следя колко ще пишеш в нея!



"Совите не са това, което са..."

Тема E, няма смисъл.нови [re: *jull**]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано28.08.15 10:09



Тя темата стана голяма, а вие тук не се справяте с дълги теми, та по-добре някой да пусне нова.


Та, заключвай, както си правите до сега.

___

()


Тема Re: E, няма смисъл.нови [re: Phillip]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.08.15 11:57



Заковали сме на цифрата 200. В предишната тема имаш място за още 16.
Чакам да ги запълниш.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: E, няма смисъл.нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.09.15 11:52



Ами да поммрънкам малко и аз.Понеже съм много "умна" реших да си чистя лехата с цветя пред къщата.Започнах на ужким и се увлякох до пълно изчистване и метене.да ама започнах без ръавици и сега пръстчетата ми са в мехурчета от късането на едни жилави стръкове...

Сега ги намазах и сложих лепенки ама кой ще ми мие чиниите а нямам съдомиялна а??? И сега си мрънкам,мрънкам ама реших да не ям в чиния та да не мия дзнес.Утре ще позараснат мехурите и тогава ще мия.На внука ще му пека нещо във фолио и готово.Ей ама съм много умна нали?

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: E, няма смисъл.нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.09.15 18:17



Само за информация:

"Печене във фолио - запазват се ароматите и голяма част от витамините и минералите. Храната добива чудесен вкус, а оксидирането на мазнините, както е при откритото приготвяне на храната, тук е силно ограничено. За предпочитане е печенето да става в специална пергаментова хартия. Ползването на алуминиево фолио крие определен риск от преминаване на частици от метала в храната."

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: E, няма смисъл.нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано15.09.15 14:23



Да взема да помрънкам малко, поне да ми олекне. Днес отидох във Враца за изследванията за протокол и се оказа, че трябва да се правят тук с направление от личния лекар. После се занасят там и тогава определят лечението. Досега всичко правех в диспансера на място и се оправях бързо. Ходих напразно, а утре ще ходя тук да правя изследванията, после да ги нося във Враца и да направят протокола. Не знам защо допълнително ни усложняват живота....Бясна съм на всичко и всички. Ще взема да направя някоя туршия, за да ми мине. Все по-сложно става това лечение... Радвам се, че ви има, поне да се оплача на някого, когато ми е криво. Целувки!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: E, няма смисъл.нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.09.15 16:49



Ще ти мине като замезваш с туршията! Хайде, не се коси,
дано все по-рядко да ти се налага да обикаляш по тези пътеки...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: E, няма смисъл.нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано15.09.15 17:29



Благодаря, Джул! Направих я, но още не става за ядене. Поне успокоих топката.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: E, няма смисъл.нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.09.15 09:53



Ние пък вече подкарахме киселите краставички...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: E, няма смисъл.нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано16.09.15 17:24



Ако има и ракия с тях е супер!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: E, няма смисъл.нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.09.15 18:25



Ами нали за мезе говорим, Маммитка? Няма да хабим краставичките самостоятелно, я!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: дайте насам киселитенови [re: *jull**]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано21.09.15 17:51



а пък аз цапнах вирус...
и го цапнах от един чужд мъж - кихнал един срещу мен в магазина... и ей го на - лепна ми се , лежа 3-ти ден и цвиля от глаболие и сополи...
вече за 4-ти път тази година, а преди се хвалех, че не цапвам нищо несериозно като вируси, а само сериозните раци...


и сега вместо да се разхождам из италиянските музеи, аз се бомбардирам с чайове и медове, оставям моето скъпоценно тяло само да се справи с навлека
в сряда идва моята приятелка от испанско и трябва да съм в бойна готовност да се пошматкаме из италиянско



Тема Re: дайте насам киселитенови [re: LlDlru]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано21.09.15 19:26



Ох, и аз да помрънкам, тъкмо се пооправих от вливката и хоп Петинката с вирус- с висока температура вече 2 ри ден.. Дано аз да се размина .😎

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: дайте насам киселитенови [re: kras4o_k]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано23.09.15 09:46



Ааа и мен не ме подмина вирусът- 2 дни с 39 температура и болки в костите...
Ама за друго ще мрънкам


Свърши отпуската, свърши лятото... и днес на работааа. (да ми има човек проблемите )



Тема Re: дайте насам киселитенови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.09.15 13:36



Красчо, хващай се за хомеопатията! Това поне няма да ти навреди след тежката химия. Миналата година
излекувах тежка бактериална инфекция с хомеопатия. Е, бавничко стана, но пък без никакви лекарства.

"Совите не са това, което са..."


Тема Малко да си помрънкам от химиятанови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано14.10.15 18:14



Аз като гледам, последният път не е било отдавна, когато съм се оплаквала . Но днешния ден няма как да го забравя. Вливката ми беше в събота и до вчера всичко ОК. Този Доцетаксел е КОВАРЕН!
Снощи изведнъж сякаш някой ме бутна на земята и няма ставане от умора, слабост в мускулите, сърцебиене, стягане в гърдите и никакъв вкус! По-безпомощна съм се чувствала само след операцията! За първи път се оставих да си лежа на дивана и децата да ме гледат! Почувствах се ужасно! А главата ми празна!....и си мисля : в такава лигла ли се е превърнало мъжкото момиче, което бях???

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Малко да си помрънкам от химиятанови [re: kras4o_k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.10.15 21:11



Натрупва се Красинце... Помни, че ще отмине и е за добро! За добро е, ще отмине, ще мине, скоро пак ще си добре!

И не се тревожи за твоите любящи малки и големи мъже! За тях не е проблем да ти направят чай!

Обичам те, мила приятелко!



Тема Re: Малко да си помрънкам от химиятанови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.10.15 22:25



Красчо, не се бой, всички сме минали през това! Аз също като ми вливаха Таксола първите 3-4 дни съм имала страшна невралгия в краката, направо не можех да спя от болки. С Херцептина пък ми " прилупваше" сърцето и ме стягаше, но това са страничните ефекти и трябва да ги превъзмогнем. Имаш страхотни мъже, които ще те гледат когато трябва. Ти си силно момиче и знаеш приказката: "И това ще мине". Целувам те, миличка!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.11.15 19:27



Малко съм ядосана... Разплака ме един буркан, който не успявам да отворя... Символ на моята временна безпомощност и отприщен гняв. Това е просто една нормална фаза, през която всеки път преминавам. Просто ... знам, че е егоистичнно да тревожа всички, но ... този буркан... той просто свали маска, която слагам дори пред себе си. И ... знам, че ще се утеша и ще се стегна, и ще запретна ръкави да се справя с това за пореден път, но ... сега застоялият въздух в дробовете ми и напрежение във всяка клетка от тялото ми настояваше да експлоадира. И нека, нека излиза навън.

Простете ми, че ви тревожа... ако можете.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.11.15 09:05



Една голяяяяяма прегръдка от мен.
Като съм в това положение, буркана го хвърлям на земята. У дома няма килими и се чупи с трясък, изтича съдържанието, с него и яда. Оставям го така, докато ми мине, после почиствам.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.11.15 09:19



Миличка, всеки човек има нужда отвреме-навреме да си го изкара на някой буркан (примерно). Доколкото разбирам, ти в момента си едновременно и "пациент", и психотерапевт (сама на себе си). Не знам това доколко е добре и дали не попадаш в омагьосания кръг на тежки въпроси и неясни полуотговори, които провокират нови въпроси и засилващо се напрежение... Да успееш да се справиш сам в такава ситуация е "висш пилотаж", но дали всеки е готов за това? Може би сега ти е нужен човек, пред когото да захвърлиш маската, да разкриеш всичките си страхове, да отприщиш напрежението. Може да е психолог, може да е близък човек, на когото имаш доверие... ти си знаеш. Но вземи мерки, че иначе ще изпочупиш всички буркани!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор viara6767 (непознат)
Публикувано09.11.15 11:39



Екна, мисля за теб напоследък...
Не се мъчи да контролираш всяка емоция, всяка ситуация, нито пък да се обвиняваш, че не не си "стегната" и "във форма". И аз като Джул мисля, че трябва да говориш, да избухваш , пък било то дори и пред себе си. Наскоро четох нещо много добро за сълзите от Ошо. Ще го потърся и ще го пусна. По принцип не харесвам тези източни гурота, а за Ошо съм чела и притеснителни факти, но не мога да отрека, че точно някои негови размишления са много точни и удрят право в целта.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор viara6767 (непознат)
Публикувано09.11.15 11:46



"Сълзите са най-красивото нещо, което идва от вътрешността ти, защото те идват от преливането на съществото ти. Те не са задължително породени от тъга: понякога идват от огромна радост, понякога от покоя в теб, а понякога от екстаз и любов. Всъщност те нямат нищо общо с тъгата и щастието. Всяко нещо, което раздвижва много силно сърцето ти, всяко нещо, което те превзема, всяко нещо, което е прекалено много, което не можеш да поемеш и започва да прелива – това се превръща в сълзи.
Приеми ги с голяма радост, пусни ги, подхрани ги, приветствай ги и чрез сълзите ще знаеш как да се молиш. Чрез сълзите ще знаеш как да виждаш. Очите пълни със сълзи могат да видят истината. Пълните със сълзи очи могат да видят красотата на света и благословията му. "



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.11.15 12:42



Бубе, ще ти донеса буркани с попреминал срок на годност.
Чупи тях, а читавите пази. Ще си ги разменяме...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.11.15 18:56



Да ти кажа честно тази картина с хвърлянето на буркана съвсем ясно я видях в главата си

И Лори сега е командирована в Пз, така че беше изпълнимо. И сега като ми казваш чак ме хваща яд, че отново се въздържах Щото да не се порежа, яно по-важното - щото да не чистя после хаха

Ееех, Бубенце.... сега си го изреваах, обаче за другия път ще знам



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.11.15 18:58



Джулче, имаш ли повечко така... с изтекъл срок

Нов терапевтичен подход откри Бубенцето! Якоо!



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.11.15 19:02



Джулче, да, права си. Но аз дори не осъзнавах пудкакво (както казваше някой от образите при Слави) напрежение съм. При все че толкова се наблюдавам и уж се познавам.

Бурканът ми го показа.

Разбрах какво имаш предвид. Ще ти пиша след малко.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: viara6767]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.11.15 19:17



Миличка Вяра,

толкова много те обичам! (И Джулче също

, и всички вас)

Да, това ми е проблем. Знам си го отдавна. Твърде много автоцензура си правя. Опитвам се да не се обвинявам, че не съм стегната и т.н. И давам воля на натрупалото се напрежение в моменти като този с буркана. Но явно трябва да го правя по-рано за да не се стига до там. Проблемът е в това, че не се усещам. Въпреки, че, понякога дори прекалявам със самонаблюденията.

Аз си се наревах много хубаво след като ми се опъна пустия буркан. Със супа спанак, междувпрочем. От нашите вчера като си бях в Пз. Бях на път да ги обвиня, че така зверски са го затворили...

Та ... щом се усетя спирам контрола. Отдавна вече знам, че е бива да затъпквам негативното в себе си, преструвайки се на щастлива тапа.

Да, Ошо и аз много не го приемам... Отива в крайности и дори цинизъм. Но има и добри прозрения. Ще погледна и следващия ти пост.

Ще идвам тези дни. Още не знам кога, защото не мога да се свържа с отделението по ХТ на МБАЛ Надежда. В отпуск съм до 18-ти. Непременно ще ти кликна и, ако не си възпрепятствана, много ще се радвам да се видим и да си побъбрим на воля. Отдавна се каним.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: viara6767]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.11.15 19:33



Мдаа... така си е. Прекалените емоции, няма значение добри или лоши, трябва да бъдат излети.

Може и с боксова круша

Вчера си мислех да набия спалнята, обаче е ремонтиран преди да се нанеса крака й и ме хвана страх да не я почупя

Благодаря ви, приятели, благодаря!!!

А междувпрочем, още миналата седмица една колежка ми каза, че наша клиентка продава свещи в църквата близо до офиса. И тя споделила, че при тях има икона на светец и частици от мощите му, който светец имал силата да лекува хора като нас. И днес имаше някакво събитие в негова чест (простете, не съм много ведуща по тези въпроси и не мога да бъда съвсем конкретна). Та, колежката дори беше разговаряла с тази жена да ми съдейства да извика попа за да ме мироса.


Отидох днес и се срещнах с всички тях. Двама от поповете и жената, която продава свещи. Миросаха ме и ми разказаха за този светец, а и личната си история ми разказа жената, която също е с рак, но твърдо вярва, че този светец я пази, откакто работи там и всеки ден го поздравява. Запалих свещички, а едната беше специално за вас и всички болни. Когато излязох, беше слънчево и топло, лек ветрец ме погали, и почувствах лекотата, която толкова ми липсваше от няколко дни.

Единият отец ми каза, че от 17 ч. ще водят и акатист, но аз забравих... за голямо съжаление... пак в работа се улисах, че нали няма да ме има и да я свърша всичката Чак сега се сетих, когато ви го пиша.

Прегръщам ви всички! Обичам ви!



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.11.15 09:18



Екне за отварянето на бурканите не гледаш ли рекламата по телевизията.Много хитро устройство за отваряне на всякакъв размер капачки на буркани - струва 50 лева.На времето когато затварях по 200,300 буркана щеше да ми е от полза ама сега нищо почти не затварям и не ми е нужно.Купи си го и няма да се мъчиш. По последното ти мрънкане те съветвам да идеш в църквата Св. Мина - тази на Бунарджика. Кажи да ти пеят над теб Киприяновите молитви. Всичко ще бъде тогава ОК. Това са моите съвети.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: flora bg]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано04.01.16 09:11



Сутринта на път за работа ми отказаха спирачките

, добре, че усетих на светофара как ми хлътна педалът, а не стана в движение. Отсега го мисля как ще се прибирам довечера.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: anetoh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.01.16 10:20



Добър е бил Господ, както се казва. На непочистена магистрала пред нас пък изскочи някакъв неадекватен шофьор и заради
него направихме извъртяхме два пируета. Добре, че не ни връхлетя някой забързан зад нас... Та и ние се отървахме леко.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.01.16 10:24



Важното е, че сте се разминали само с уплахата.
Господ да ни пази. Амин!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 06.01.16 10:25.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Buba67]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано14.02.16 20:06



повод - днешното предаване по БТВ
НЕ!- НЯМА да благодаря на рака ми! и преди имах операции по различни поводи по моето скъпоценно тяло, но просто те се случваха и аз ги отминавах, като страшен сън и толкова, а тази болест-РАК разби и отне много и от естеството на моята личност и характер, и от здравето ми, и от живота ми, и от живота на семейството ми, и от бизнеса ни, и от още много други неща ...
ДА - РАДВАМ се, че Живея, че съм с моите близки и се радвам на техните дни, горда съм от себе си, че се научих да търпя болките, от моята издръжливост, радвам се на волята на Мирозданието да ми отпусне още живот
но НЯМА да благодаря на рака! и точка!
Бъдете здрави!





Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано14.02.16 21:22



А ,Лиди ,много съм съгласна с теб !Това с благодарността винаги ми е звучало и лигаво и превзето ,а в най- добрия случай - наивно.Живота ми се съсипа на 30 ,а аз още не бях живяла ! Сега съм на 50 и като се обърна какво виждам - яма ,в коятоса потънали и младостта ми и мечтите ми ,и надеждите и всичко. Бутам живота някак си,защото това ми се е паднало ,но съм се заклела пръст да не мръдна за да се спасявам. Каквото - такова.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.02.16 22:38



Ай, ай, ай...

Момичета, по друг начин разсъждавам аз, но аз съм си аз! Променях се всеки път, когато трябваше да започна отначало. Като в онзи филм, в който главният герой се събуждаше все в един и същи ден. И честно казано благодаря на Рака за някои неща. Например за това, че ви срещнах. И за уроците. За това, че се харесвам все повече. За усещането ми, че помъдрявам. За откритите съкровища от ресурси в мене! За преоткриването на творчеството. Ако се замисля навярно и други неща ще се сетя.

Иначе, може би някой ден и аз ще размисля дали да влошавам качеството си на живот с още и още химии и операции. Но не бих се клела. И този ден още не е дошъл при мен.

Но това съм аз. А всеки си има право на изборите!

Обичам ви! Бъдете здрави!





Тема Журналисти!нови [re: Tia maria]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано15.02.16 16:50



Имайте предвид как се прави такъв репортаж. Аз съм участвал, макар и не на здравна тема. Журналистите така те омайват и пързалят сладкодумно, че да изтърсиш, каквото им трябва "да съответства на сценария и висшите журналистически методи". После следва една яка касапница, пренареждане и редактиране на материала. Накрая като си го видиш излъчено по ТВ и направо се получава ефектът "Гледам и не вярвам на ушите си, това аз ли съм го бил казАл!"



___

Съдери тапетите!!!
(Котешки девиз.)


Тема Re: мрънкащо ми енови [re: Phillip]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано16.02.16 19:04



ами, да, такова ме е нападнало - мрънка ми се
сега повода е: днес постъпвах в болница, в неврото, нямам думи колко е мъчително чакащо изкарах от 9ч сутринта та чак до към 16ч - все в чакане по коридорите
-приемане 1,5ч чакане, настаняване, разходки из другите сгради за рентген - чакане 1ч, после пак чакане за снимка - 2ч, добре че се сетих да се върна в отделението та поне системата с манитол да поема
- чакане за физиотерпевт, после за процедурите още общо 1ч...


брех, откачих от чакане и то с болки , а уж съм "лежаща" ...
и преди съм полягвала по болници, най-различни, но такова чудо като днешното още не ми се е случвало
що е то - здравна/болна система???




Тема Re: мрънкащо ми енови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано16.02.16 19:13



А мен ме нападна куче ! Бях в друг квартал ,непознат и пресичам към тревната площ по средата на платното,а там два хубавеца се излегнали. Скочиха и залаяха бясно към мен аз давам назад ,коли хвърчат...как съм пресякла не зная.Продължиха да лаят но не ме гониха...или се побояха да пресекат след мен.От кучета изпитвам див ужас.



Тема Re: мрънкащо ми енови [re: Tia maria]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано18.02.16 18:38



вървиш и страдаш от болки - що са ти потънали гемиите, я виж че си жива - радвай се
пошегуваш се при неофициална среща с доцентката в корида - аха, дойдох тука да си полежа при вас... и на визитацията тя те цитира и вече си изгой и никой не те приема сериозно... а хем прекрасно знаят, че не мога повече да приемам лек-ва орално през стомаха, защото ми се досъсипват чревцата, та затова съм в бол-ца на системи...
въх, и как да се държа... да бъда като горките простички женици с деменции...





Тема Re: мрънкащо ми енови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.02.16 21:22



Пускай пердето и сосай наред!



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.03.16 16:25



Разочаровах се много днес от проф. Тимчева...

Часът ми беше записан преди 2 седмици. Отивам днес час по-рано. Казвам подранила съм малко, за 12,30 съм. Да, седнете и изчакайте, професорът ще Ви извика. В 12,30 ч. идват и ми съобщават: "Съжаляваме, но тя си тръгна. Ще пътува за чужбина утре и ... Искате ли да разговаряте с някой от другите лекари..." и т.н. Тя си тръгнала, представяте ли си?!?!?! Щяла да пътува със самолет... Какво, по дяволите, значи това?!?! Та, викам, тя днес ли разбра, че ще пътува...Защо трябваше да чакам до последната минута за да разбера намеренията й. Отишла съм там на консултация, с парите си.... нямам думи... това е липса на какъвто и да е ангажимент, безотговорност и арогантност... Колкото и да са натоварени! Има си служители, които да ръководи, на които може да разпореди, свържете се с хората да не идват....

Една пациентка там беше седнала до мен и си говорехме. Оказа се астрален близнак на татко. Посъветва ме да разговарям с някой от младите. И особено с д-р Вълев. Нищо не губите, казва, чуйте им мнението. Сподели, че и тя се е разочаровала от т.нар. трудно достъпни величия. Младите повече изслушват и обясняват. Да, казвам, но нали те от нея се учат... В крайна сметка я послушах и разговарях с д-р Вълев. Не му спестих, че това с професорката беше разочароващо... Можеше, казвам, поне да ни уведомите да не идваме. Аз съм от еди-къде си. А той: Но Вие сте наш пациент, не беше нужно да идвате сега, можеше на вливката. Да, така е, но Топотекана ми беше препоръчан като следваща стъпка по телефона, имам въпроси, които исках да си изясня преди вливката... и т.н.

Останах много доволна и си тръгнах поуспокоена от разговора с него. Говорехме си почти като равни. Съвсем нормален, човечно-професионален диалог.

Бях взела букет на Тимчева, красив, богат букет. Признавам, исках да я впечатля и да привлека вниманието й, защото напоследък се чувствах като изоставена съпруга. Подарих го на д-р Караниколова, която пък усети, че букетът не е бил за нея. Не го показа, но не й стана приятно. Тя е слънце, заслужаваше букета повече от професора. Но всеки път ни въртят при различни лекари... Не мога да зарадвам всички... Беше оставила пъстрите лалета и фрезии полегнали на секцията... Стана ми мъчно за тях...

Видях книга за мнения, облегната на рецепцията. Тъкмо да пиша в нея препоръката си да уведомяват пациентите при отмяна на консултациите и д-р Вълев ме повика. После не ми се занимаваше, но ако се върна вдругиден за вливка при тях, ще го запиша. Няма само хубавите неща да си казваме, а другите да преглъщаме. Но по-вероятно е този път аз да ги изоставя. Клиники сега поне бол! Утре съм в Сити Клиник за второ мнение и ще видим!

За препоръката на д-р Вълев ще пиша в темата за яйчника, но май няма да е сега...



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано08.03.16 22:01



Може да е за добро ! Дано да е за добро !



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.03.16 23:35



Да, права си! Дано! Човек трудно може да прозре целия замисъл...Благодаря ти за това подсещане!



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор anetoh (член)
Публикувано09.03.16 21:14



Разболях се на финала на зимата (не че имаше зима, де)- боли ме гърлото, пък как ме болят ушите не е истина... от дете не са ме болели май.
Тази година за пръв път брах бъзак, залагах сиропи, суших клонки и рупам ли рупам гадните черни топченца... Цяла зима не кихнах дори (всички около мен се тръшкаха по няколко пъти- щото не щат бъзак) и сега...
Ще оцелея и този път

, ама е гадничко. Така се надявах да ме прескочи...

Редактирано от anetoh на 09.03.16 21:15.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: anetoh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.03.16 01:36



Не е добре дълго да те прескачат вируси, защото не развиваш имунни отговори (ако това те успокоява поне малко).
Иначе бъзчето сигурно ще помогне да мине по-леко. Ако можеш помързелувай вкъщи, полезно е. И приятно!



"Совите не са това, което са..."

Тема Дисекция на професорския случай.нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано10.03.16 15:05



Значи, не са прави така да те отрязват в последния момент и е съвсем невъзпитано. Лично аз бих разиграл пиеската така: "Обадиха се на професорката, има сериозен личен проблем и трябваше бързо да излезе."
Ми, на всеки се случва, нали.
А не "Ще пътува утре ... със самолет".



Ситуацията я виждам така в дълбочина. Преди време са я поканили на голяма и авторитетна конференция в чужбина, като са я зарибили, че и поемат таксата, тя само да си уреди път и спане. Те западняците се чудят как да си правят по-големи масовки на конференциите и са много сладкодумни в това отношение. А па нашите професори се самоизживяват, къде заслужено, къде не, че са научни светила със световна, а дори и с галактическа важност. Дотук добре. Следват мъките с командировката, които се проточват, понеже на болничното ръковдство хич не му се дават пари за това. Хеле, накрая професорката си получава командировъчното, което е мокро, подгизнало от сълзите на директора на болницата и главния счетоводител, плакали докато го подписват. Тя почва да си търси самолетни билети и хотели, което колкото е по-близо до датата на конференцията, толкоз е по-трудно и несигурно. В този ден, докато Екна виси в чакалнята, на професорката и се обаждат от агенцията, че са намерили билети за утре. Професорката много се зарадва, но в следващия момент се плясва по челото, че на конференцията ще има и една гала вечеря, а тя няма подходящи обувки и дрехи, зарязва всичко и хуква по магазините. Та, така.



Тема Re: Дисекция на професорския случай.нови [re: Phillip]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.03.16 20:41



Как да не й влезе човек в положението, нали!
Стига да не е на мястото на Екна или да има страхотно чувство за хумор и да успее да го запази в подобна ситуация. Лично моето чувство ми подсказва,
че и този път злото е за добро. Добре е, че Екна по необходимост се е свързала и с друг лекар. Освен това в Сити клиник вече работи и нашият PRN, чиято квалификация не само е респектираща и в крачка със световния опит, но и с годините ми е спечелил доверието. Та така с конференциите и претенциите.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Дисекция на професорския случай.нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.03.16 21:14



Да, добре се получи, всъщност



А Фил искрено ме развесели за пореден път! Обичам те, човече! Майстор си на късия хумористичен разказ!



Тема Мерси. Е, тонови [re: Ekna]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано10.03.16 23:29



Е, то разказите са ми базирани на практиката, не се напъвам да измислям.
Щяла да пътува професорката. И то със самолет, видите ли!


Ама да и влезем в положението, такова пътуване не е шега работа.
Напр. снощи се бил обадил по телефона мъж и с мрачен глас намекнал, че на летището има бомба. На всичкото отгоре не уточнил на кой терминал, а нали имаме няколко (два), та всичките ги отцепили и нещастните пътници трамбовали пеша по няколко километра през калните ливади, натоварени кат' добичета с багажа си.
Дали пък не я е засегнал този екшън? Ако да, това сигурно е възмездието, след като така ти се е изсулила.



Тема Re: Дисекция на професорския случай.нови [re: Ekna]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано11.03.16 07:38



Е, това вече с летището ме накара и мен да се много да се смея в този час ..



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: недоумявам...нови [re: kras4o_k]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано30.03.16 17:15



който чете FB знае, че на ден на св.Лидия се родила нашата внучка
още при първото посещение педиатър е забелязала, че бебето има епигастрална херния, и че това не е отбелязано в епикризата от раждането, и е препоръчала задължителен преглед при специалист
НО! започват мъките от тук - синът ни се е свързал с д-ра от Майчин дом /Варна/, където е било раждането, с една друга неонатоложка от друга болница, с детски хирург намерен по отзиви за хуманни лекари в и-нета, и всичките тези "специалисти" само ПО ТЕЛЕФОН!!! само са казали, да минат още 2-3 седмици и тогава да я доведат за преглед...
по този повод недоумявам - та това е новородено!!! как така НИКОЙ не желае да прегледа детето

на живо, реално да видят дали е за изчакване, дали е за предприемане на действия
няма значение колко е голяма хернията, засега е като грахово зърно, но вече започват колики и детето ще се напрягаоще повече при плач...
на тази страна й е все едно пациента дали си е изживял вече живота или само започва


и за друго да помрънкам - моята котка в събота родила 3 котенца, но вече 2 са умрели, явно някаква аномалия...

плача за всички...

Редактирано от LlDlru на 30.03.16 17:18.



Тема Re: мрънкам...нови [re: LlDlru]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано13.10.16 20:16



90% от градското население е заразено още от детските години с най-различни вируси
освен това съсъществуваме и с разни паразити, бактерии, с някои дори в симбиоза


3 дни бях мома-софиянка по прегледи и изследвания заради очите
подтвърди се очна форма на херпес симплекс и варицела зостер
а като си представих и други гадинки вътре в мен и брррррррр



Тема Не бой се.нови [re: LlDlru]  
Автор Phillip (Борручага)
Публикувано16.10.16 12:32



Специално за щамовете херпесни вируси (те са и близки роднини на варицелните), наистина 90% от хората изкарали някоя от формите на тия болести, ги носят в себе си в латентно състояние за вечни времена. Когато спадне имунитетът и се развиват в разни болести на тая база.
А тези уж щастливи 10%, които са се разминали, да се молят само да не пипнат херпеса/варицелата на по-стари години, че е много тежко.
Аз също изкарах подобно нещо през зимата - лявото око ми беше страшно, ама страшно зачервено и ми лютеше на периоди. Очната откри и срастване на зеницата и ми предписа куп илачи и ме прати на вирусен тест. Тъй като знам теорията, като малък съм карал херпес зостер и 50-левовия тест го пропуснах, а от илачите гълтах т.нар. "антивирусен препарат" и капките за зорлем разширяване на зеницата, да не се досрастне. Имаше предписани и още едни капки, които капех само 1 ден и един гел от тип бета-блокер за спадане на очното налягане, който прилагах не всеки ден, а като усетя напрежение в очите и ме заболи главата. И ми мина за 1 седмица.

Та, още не е открит начин този тип вируси да бъдат изкарани от организма. Който открие начин, със сигурност ще получи Нобелката за медицина и дори един хубав ден вече ще се преборим и със страшния HIV вирус. Съответно лекарите малко или повече спекулират с това и те пращат в аптеката да напълниш торбата, а те си получават комисионната. От това естествено има известна полза, но имайки предвид неунищожимостта на херпесния вирус за момента, то не е кой знае каква, а те удря по джоба.

Ето ти сега си дала пари за път и др. разходи за престоя си в София, сигурно си кихнала поне 50-так за самия преглед и 50-так за вирусния тест и още към 100-так за илачи, нали?

Още по-опасно е да попаднеш в лапите на т.нар. алтернативни лечители, които много си я обичат "теорията" за паразити, вируси и пр. и предписват разни измишльотини, недоказани научно.

~~~
По-добре да те търсят за убийство, отколкото да не те търсят изобщо!
Бостънския удушвач


Тема Намери начиннови [re: LlDlru]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано16.10.16 13:42



да си вдигнеш имунитета. Няма да ти казвам как се справих, че ще ме нападнат " доброжелатели ".





Тема Re: недоумявам...нови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.10.16 13:43



Мила... пострупало ти се е пак... Ами... по телефона само за записване на час. Иначе като се пита по телефона някак им е много лесно да те резнат. Очи в очи трябва да се притиснат. Може би си имат своите основания за изчакване, но поне да обяснят какво, как, защо...

Жалко за котенцата... мънички душички, изкупуващи чужди грехове... Може пък да е за добро...

Стискам палци по-бързо да се оправиш и от твоя проблем. Гледам Фил доста ти е писал по въпроса!

Абе какво ли не ни минава през главите, добре, че сме нещо като железни





Тема Re: недоумявам...нови [re: Ekna]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано16.10.16 17:57



проблемите с очите си ги нося от 1999г, образуват се язви и инфилтрати с жестоки болки с цикличност през 2-3 месеца през всичките тези години
купища пари по прегледи и лекарства- стойността на една кола точно замина...
диагноза все още няма т.к. имам букет от други болежки, които допринасят за неяснота
имунитета е сринат отдавна, и нито здравословният начит на живот , нито качествена храна, нито билки не помагат, всичко е в мозъка, а той предпочита да си седи в депресняка





Тема херпес Зостернови [re: Phillip]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано03.11.16 11:00



По темата за херпес Зостер. Преди около 20 години изкарах лека форма на този вирус- излязоха две-три пъпчици на вътрешната част на крака, силно болезнени, защото възпалението е по хода на нерва. Мина ми без особени усложнения и драми. Но дъщеря ми тогава беше на 5 години и след около месец изкара много тежка форма на варицела, явно се зарази от мен


Обаче какво се случи преди две години, точно на Нова година. Така и не разбрах откъде и как се провокира пак този вирус. Никакъв имунитет не ми помогна. Започна със силни болки в кръста, които не минаваха от нищо. След което сърбеж и постепенно избиване на обрива. За около седмица такъв страшен обрив се получи от кръста преминавайки отпред по хълбока към слабините и корема - беше нещо страшно. Адски болезнено, станаха рани направо....държа ме около месец. Обаче синът ми, който не е карал варицела, нищо не му стана. Не знам да се радвам ли или да съжалявам, че той не прихвана този вирус, да го изкара докато още е дете. Като се има предвид, че в началото си мислех, че е дископатия или нещо такова и го прегръщах, целувах... и пак не се зарази. Няма правила с вирусите! А иначе докато го карах този херпес Застер, само мърморех, че и това не ме подмина, защото наистина е много тежка болест.



Тема Re: херпес Зостернови [re: viara6767]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано03.11.16 18:23



Аз също миналата година бях с Херпес зостер. Нямах много пъпки, но го хванах в началото и ме лекуваха в болница. Никой от нас не се разболя... Много е важно лечението при първите симптоми. Понякога трябва да се сблъскаме с много неща... Така ставаме по-силни.



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: херпес Зостернови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано04.11.16 10:53



Дъщеря ми е със същия проблем и излизаше всеки месец, няколко дни преди цикъл.По препоръка на хомеопат започна да пие Vaccinnotoxinum 15ch и вече четвърти месец не се е появявал.



Тема Re: херпес Зостернови [re: iliana.k]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано13.11.16 20:53



Да помрънкам малко и аз Чувствам се лично засегната от Тиа защото аз съм едно от малките птичета дето „чистят зъбите на крокодила“ според квалификацията и в друга тема в клуба Демек защитавам КОЦ-Пловдив Не бива заради една метилява овца да се изколи цялото стадо Заради един дедо останал да работи след пенсия и поставял грешни резултати от хистологични изследвания направиха барливи сумати кадърни и невинни докторя Та .....не роптая против съдбата си Благославям касапина който ме осакати и поради тази причина съм жива Възползвам се от телк,пенсия и всички последствия от диспансеризирането си На всичкото отгоре имам и нахалството да работя С рак с мерак и с болен далак не съм била лузър-няма и да стана Получила съм и болест и леченеие според заслугите си Какъвто е бил Божия план за мен и каквото съм си заслужила според делата ми това ми се е случило Живота и здравето ми от тук нататък пак ще вървят според Неговия план и според заслугите ми Толкова от мен Много време не влизах в клуба а от тук нататък изобщо няма да влизам Така че за този ми пост дали ше има осанна или разпни го няма и да видя

СЯДАМ СИ НА ЗАДНИКА САМО АКО НАМЕРЯ СВОБОДНО ЧИСТО И УДОБНО МЯСТО


Тема Не така!нови [re: adiorthoti]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.11.16 20:32



Луди ли сте, побъркахте ли се?!? Адио, какво е пък това ... его ... Айде сега, поспорили сте малко и ... веднага казваш "майната ви". На това ли те научи диагнозата ти?!

Ами бъркат и те, лекарите!

Ама ние да се караме заради грешките на другите ли? Заради грешките на онези, от които зависи животът ни... щото не се знае кой кога ще изтегли късата клечка! Има нужда от този скандал, има! Щото, ей го на - реват лекарите от бърза помощ, че ги биели, ама тоя, тази вечер по новините, човек ли е, лекар ли е - кьоркиндил отишъл, залита ... лекар ли е това?!?! Бърза помощ ... обърках се на кого трябва да се окаже...

Така, че стискайте зъби, къде справедливо, къде не, къде покрай сухото и суровото, но трябва да се променят нещата! Трябва да се въведат нови регулации, контролни органи, да имат страх, защото много от хората с тази професия се самозабравят наистина, наистина! Окото не им мига, колят и бесят и накрая пари необложени с данък искат! Аз няма да се посвеня пак да разкажа за случката с Дионисиева - не е лекар това нещо, не е и човек, за да каже "Ще види тя какво ще я направя като ми легне на масата!" Лично го чух с ей тия две уши! Ама на някой вършела работа - ми не ме интересува въобще! Това заслужава собствената си заплаха към другите! Още ме яде от вътре, че не успях да намеря жената, зад гърба на която го каза, за да свидетелствам в съда. Ще нося този грях цял живот!

Има нужда от промяна и това е пътят - с гласност, с обществена дискусия, със съдебни мерки! Тези, които по природа са лекари ще останат, другите трябва да се откажат, това е!

Щото при толкова много грешки, осакатяване и убиване на хора, съм далеч от мисълта, че само лаборантът е виновен! Та нима не го знаят?!?! Нима?! Знаят го и още как, всичко се знае в един общ кюп, в един екип, в една болница, в която резултатът зависи от работата на всички! Това не е от днес. Този не е одъртял от вчера, не допуска грешка за първи път - всичко това се вижда от останалите по веригата, те не са слепци, режат тела и виждат! Как тогава се доверява съответният лекар на изследването?! Как взима решения на сляпо?! Не исккам дори да произнасям това, което си мисля, защото, който знае това и си мълчи и оперира, и взима решения за лечение на база на тези лабораторни резултати, е точно същият! Нито на йота не отстъпва по грях!

Недейте така! Не съм чела спора ви, честно казано не ми се и чете... Обаче, извинете, или недейте, ако не щете, но е супер тъпо да се караме помежду си, хора!

Този пост ще го видиш, Адио, това е ясно като бял ден! И за това ти пиша: ако искаш влизай, твое право да решиш.

Но, мисля, ще е добре да има някой насреща, когато на някой се наложи да влезе тук, тук да има и някой друг ... Това е точката на пречупване, в която, може да влизаме рядко, но не се караме помежду си - никога! Ние сме тук, от време на време, за да можем да поразтоварим част от бремето си, получавайки и давайки съпричастност и подкрепа, мнения за лекари и лечение, защото, ако не го правехме, отдавна да ги няма и тези, които са устояли до днес. Защото, ако се доверяваш само на лекарите, изборите, които правиш не са твои. На друг са, и често този друг не милее за живота ти. Ти си просто статистика и парични знаци, това е суровата истина, сори, ако е новина за теб.

Може би и Тиа не е била права, не знам. Всеки е склонен към крайности, понякога - знаеш, това зависи от обувките. Хора сме, съдим и ни съдят, с право и без право. Но, ако сте тук, знаете - добрият тон е задължителен. А пък това, че и аз се газирам в момента - не сте вие причината... Просто съм на вълна "кучка" и сосам наред... И аз съм човек... и аз съм грешна...

Редактирано от Ekna на 14.11.16 20:32.



Тема Re: Не така!нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано14.11.16 22:25



За малките птички ,които чистят устата на крокодила не визирах точно Адио ,нека ме извини за това.Ето как стана.Нали съм в Плевен и сррщам в квартала някои представители на лекарското съсловие ,,Ау защо ти е такъв крака " ,,Ау ,ми защото
еди кой си ми го нсправи".И да видиш как бъзльовците си сменят физиономиите и млъкват ,а аз вися ...сякаш аз съм ги спряла ,сякаш аз съм им натрапила този разговор.И аз неловко казвам довиждане ,а тоя слугинаж се заглежда в друга посока.И както се върнах ядосана ,отварям Фейса и хоп - група в подкрепа на виновните лекари!Тая държава никога няма да се оправи ,бъдете сигурни!
Та за тези хора мислех ,а не за Адио.


Екна и аз това писах за Маслев,но не успях да го пусна.Само ще прибавя за пълната липса на емпатия ,която Христамян показа спрямо пострадалата.Ми случило се ,кво толкоз.Ама при вас е система!
И жената ,вярно не е грамотна и не може да се защити.Получила е пари от адвокатите за да си вземе блокчетата и да има доказателство при дело.Защото те надушват тлъсто обезщетение в този случай.



Тема Re: Не така!нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано15.11.16 13:45



Мила adiorthoti, смятам, че всеки има мнение и само деликатните и толератни хора го споделят по начин, който не пречи на другите. Ние всички тук сме в клуба, защото сме попаднали в нужда за съжаление, но аз никога няма да забравя помощта от хората тук и именно това е целта на този клуб. А от тук идва и необходимостта от спазване на добър тон.
Не мога да отрека, колко си права по отношение на пловдивските хирурзи, да и мен ме спаси един от боговете в гръдната хирургия , но не одобрявам прикриването на грешките на колеги и взимането на пари под масата, защото тук говорим за човешки съдби- дали ще е спасяване или осакатяване.
Аз също няма да застана зад тяхната защита поне на този етап. Не че не съм простила, а просто като един типичен овен не мога да се съглася с неправдата.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Не така!нови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано17.11.16 18:42



Аз се изнасям ,що се отнася до тази тема ,във Фейсбук,само искам да обърна внимание на следното. Грешките на Маслев са все в посока ,която облагодетелства колегите му ,все в посока на по - скъпи операции....Случайност ? Не мисля.
И да ,в едно отделение всичко се знае.От патоанатомите ръководството често изисква доклади ,но те са за вътрешно ползване ,а не за да бъде запозната обществеността.Моя позната имаше такава задача - да изясни истинската причина за смъртта на няколко родилки ,с не това ,което е съобщено на близките.



Тема Re: Не така!нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано29.11.16 16:29



Мъча се да не унивам.Не спря да вали ! Това означава ,че до края на седмицата нямс да изляза ,страх ме е с този крак....
Остава да решавм задачи с Антония.Понеже имаме малка дъска ,като запичнах да си решавам...и накрая се обърнах да попитам ,,Разбра ли ? " в видях ,че се е завила през глава на спалнята ,за фа не чува и не вижда нищо от омразната математика
Като ми решаваш задачи ,Пенке ,ле..

.



Тема Re: Не така!нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.12.16 10:34



Предстои преглед ..Леко ми р притеснено.От 6 години имам нещо ,мн. общ признак и си живея сякаш го няма....Ако се окаже ...Е ,не съжалявам.Поне се наволих.
Тяло ми е ,воля ми е.



Тема Re: Не така!нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.12.16 10:52



Я СЕ СТЕГНИ ДА НЕ ТЕ СРИТАМ ПО ЗАДНИКА ИМАЛА НЕЩО.... ИМАШ БРЪМБАРИ В ГЛАВАТА...НИЩО ТИ НЯМА И СЛЕД ПРЕГЛЕДА ДА ПИШЕШ ЯСНО?

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Не така!нови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано10.12.16 11:06



а това "я се стегни" - не работи, абсолютно радикално противоположен ефект се получава
и мен ме полазиха едни бръмбари- в пон-к ЯМР на главата, и как да се стегна повече, и без това съм на един дебел възел, дебел защото пак почнах да дебелея


не съм нито оптимист, нито негативист, а просто реалист

ТияМария, а черния хумор помага повече - ЗАЩО ЛИ ТРЯБВА ДА МИ Е ЛЕСНО, КАТО МОЖЕ И ДА МИ Е ТРУДНО



Тема Re: Не така!нови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано10.12.16 14:41



Тиа, я не мисли глупости! И аз имам притеснения понякога, но се старая да не мисля много, иначе боли глава...от много мислене. Стягай се, че трябва напролет да пием пелиново вино...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Не така!нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.12.16 22:09



Оф ,бяло течение имам ,е и гъбички може да са и друго може да е.Появи се преди 6 години,без причина.Все чаках да мине ,опитах някои неща ,но не много усърдно....Каквото - такова.
Чр кой се е отпуснал?Просто споделям Жив човек съм ,безпокоя се ,не особено де .
На преглед ще ходя след НГ.
Дс не беше тоя ТЕЛК ,нямаше и да стъпя ,ей така щях да си живея.
Все ми е тая ...е,почти



Тема Re: Не така!нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано11.12.16 20:59



За черния хумор съм ,Лиди ! Мисля си ако има нещо ,кръвопийците от Топлофикация няма да видят и стотинка .Въпреки ,че адвокатката успя да намали дълга ми от 3000 на 600 и това ми свиди да дам на монополиста!
Лиди и ти да пишеш за ЯМР -то



Тема Re: Не така!нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.12.16 19:06



НАВРЕМЕТО ИМАХ НЕЩО ПОДОБНО И ЕДНА АКУШЕРКА МИ КАЗА - ВЗЕМИ И СЕ НАМАЖИ ХУБАВО ОТВЪТРЕ И ОТВЪН С ХУБАВА ЧИСТА МЕД.ЩЕ ТИ УНИЩОЖИ ВСЯКАКВИ ГЪБИЧКИ И ТЕЧЕНИЕ.НАПРАВИХ ГО И ОТ ТОГАВА ТАКОВА ЧУДО НЕ МИ СЕ Е ПОЯВЯВАЛО.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Не така!нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано13.12.16 06:47



Гъбички се получават от лъчето.Почти веднага след облъчването ги получих ,махнах ги тогава ,но сега знам ли....Ще каже лекарят ,а аз ще проверя и ще реша как да се лекувам.Благодаря за рецептата Фло !



Тема Re: Не така!нови [re: Tia maria]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано13.12.16 18:07



отчет за ЯМР-то: гадинката /микроаденом на хипофизата/ малко е пораснала, но е в границите на приемливо положение, не са засегнати зрителните нерви
другите полезните мозъчните гънки са си на мястото





Тема Re: Не така!нови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано17.12.16 09:49



Е ,Лиди не е добра новина ,но не е и лоша.

Хайде познайте от всички еъьможни дати коя ми се падна за ТЕЛК .Петък ,13 ....
Как да я променя ? Нямам уважителна причина ..
То не стига ,че съм лишена неоравомерно ,не стига че едва успях ,по силата на стечение на обстоятелствата и пръснах пари по лекари...



Тема Re: Не така!нови [re: Tia maria]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано17.12.16 12:27



хич не е лоша дата, а лошата дата е била на 13октомври петък за тамплиерите, и то е било защото кралят и сие придворни са завидяли на богатството на ордена на тамплиерите, всичко друго е безоснователно суеверие
а пък за мен датата 13-ти е чудесен ден - на тази дата се появил нашият първенец





Тема Re: Не така!нови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано17.12.16 16:42



Знам за тамплиерите и Филип Хубави.Те нсистина са забогатели ,,за една нощ " ...

От сутринта чета за 13 и нищо добро не излиза..
Ще ме лишат пак от ТЕЛК ...и тогава отивам право в някоя телевизия.Решила съм го !И ще думам цигански.Не ме интерисува личен живот ,да съдят.



Тема Re: Бясна съмнови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано20.12.16 17:05



Не знам какво ми се случва тия дни, но съм бясна. В неделя се сецнах в кръста вдигайки малкия внук и стана тя каквато стана - адска болка, не мога да ставам и сядам - или в едното положение или в другото. Ужас, много боли. В понеделник - нападна ме грип ли, настинка ли... Кихам, кашлям и ме боли кръста при това. Ужас!
А трябва да съм на работа - налага се. Стоя права, щото като седна и ставам трудно и бавно, с болка. Чувствам се ужасно, изпускам няколко купона, гадно ми е....
Така - оплаках се, ама не минава. Само дето ви натоварих!





Тема Re: Бясна съмнови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.12.16 22:16



Не си ни натоварила, помрънчи си на воля! На кой друг да си мрънчиш... то като не може само зъби да се стисщат, ще те заболи и ченето. Помрънчи си, пък ще мине и това! Само се лекувай, все пак!

То напоследък грипът яко се е развилнял. Имам чувството, че от година на година все по-масово се боледува от тези гадинки.

Наливай се с топъл чай, загрявай крака, прави инсталации, много вит. Ц, бъзче, джинджърче, добавки. Кромид в чорапите нощем, чесън, цвекло, цинк и каквото друго си знаеш. Но наистина ще е добре да полежиш малко на топло... тежки са гриповете за работа...

Айде цун-гун, тук поне не е заразно ;)



Тема Нема страшно! Профилактика на грипа.нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (Балцерович)
Публикувано28.12.16 12:36



Нужно е познаване на особенстите на тази болест, каквото най-често е пропускано от жените.
Преди всичко грипът е острозаразен и се предава от човек на човек. Т.е. да се избягват местата със струпване на хора. Започваме от работата. Да, трябва да се яде нещо, за съжаление и няма как да спрем да ходим на работа, за да не хванем грип. Решението е просто: самостоятелна работна стая и комуникация с колегите по вътрешен телефон, мейл и Скайп.



Другите опасни места са: кина, театри, концерти и ресторанти, както и градският транспорт. Да не се ходи на тях! И специално за жените, да избягват влизането в каквито и да е магазини, особено за дрехи, обувки, чанти и бижутерия. Защото там има допълнителен риск. Грипният вирус се предава несамо по въздуха, но и от пипане и пробване на дрехи или бижута, които преди това са пробвани от вирусоносителка. И представете си тясната пробна, каква концентрация на вируси има в нея!
Опасни са също и козметичните салони, там също се мотаят хора. Значи, за периода от края на септември, до края на май, никакво посещение на подобни места!
Обаче и през лятото не е съвсем безопасно. Чули сте и за щамове, т.нар. "летни грипове". Тук може да се спасите лесно, като не ходите на хотели с "all inclusive", понеже те привличат много хора и не се возите със самолети. Също и търкалянето по нагъчкани плажове е опасно, макар и по-малко.

Спазвайки тия елементарни правила, никакъв грип няма да хванете.

~~~
Тъжен криофил си чака обещания за Коледа сняг…


Тема Re: Нема страшно! Профилактика на грипа.нови [re: Phillip]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано28.12.16 13:34



Няма как да се отървеш от вирус, рече ли да те хване...Аз като работя с много хора и вчера за 3 часа ме хвана разстройство и повръщане, та днес ме оставиха в инфекциозно на системи. Сега чакам да си дам и пръстовия отпечатък, та да ме лекуват. Дано се оправя до Нова година...Помрънках и аз малко, да ми мине.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Нема страшно! Профилактика на грипа.нови [re: mammita63]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано28.12.16 20:55



Чак в болница

Дано поне като си там по-бързо се оправиш, много неприятно...

Моят син вчера му течеше носа, болеше го глава и имаше температура,ама днес е добре. Сега чакаме да мине инкубационния период да разберем дали ще ни се размине на останалите или не.



Тема Re: Нема страшно! Профилактика на грипа.нови [re: viara6767]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано29.12.16 11:15



То и аз да помрънкам, като се е почнало с тоя грип. Първо малчо се разболя 2 дена преди Бъдни вечер- повръщане, температура, разстройство, беше страшно на системи с деган и метилпреднизолон и така 4 дена не хапна нищичко. От 27 кг. стана 25 кг. душичката. Сега тъкмо се оправи и мен ме хвана, ама другия грип- направо ми ПИСНА ! Чувствам се пребита като от последната химия с Доцетакса, ама ми тече носа и леко понакашлям. Пия Авирон рапид за грипа и всички останали добавки + фрешове и чай.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Нема страшно! Профилактика на грипа.нови [re: viara6767]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано29.12.16 14:32



Вяра, в болница съм, защото за една нощ се обезводних. Вече втори ден съм на системи, а още не ми минава. Днес ще ми вливат два пъти. За няколко часа ме тръшна. Дано по-скоро се махнат тези вируси...На всички, които са болни бързо оздравяване!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Нема страшно! Профилактика на грипа.нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.12.16 18:07



БОЖЕЕЕЕ,ТО ПОЛОВИНАТА КЛУБ БОЛЕН А АЗ СИ МИСЛЯ,ЧЕ СЪМ САМО АЗ. НЯКОЛКО ДЕНА СЛЕД ВНУКА И МЕН МЕ ХВАНА,НО ВЗЕХ ДРАКОНОВСКИ МЕРКИ ОТ НАРОДНАТА МЕДИЦИНА И ЛЕКО СЕ РАЗМИНАХ С ТЕМПЕРАТУРА ДО 38.НО НОСА МИ ТЕЧЕШЕ КАТО ЧЕШМА СЕГА ЦЕЛИЯ Е В РАНИ И СЕ МАЖА С МЕХЛЕМИ.ИНАЧЕ НЯМАХ РАЗСТТРОЙСТВА И ПИЕХ И ПИЯ МНОГО ТЕЧНОСТИ И СПЯ С КРОМИД ЧОРАПИТЕ - ПОМАГА И ЯМ ПЕКАН КРОМИД . НО СЕГА ВСИЧКО ОТ НОСА СЛЕЗНА НАДОЛУ И МЕ ПОЧНА КАШЛИЦА УЖАС. НО И НЕЯ УТРЕ ЩЕ Я ОПРАВЯ КАТО СИ КУПЯ КОДЕИНУМ САМО ТОЙ МИ ПОМАГА ПРИ ТАКАВА КАШЛИЦА.АБЕ ЩЕ СЕ ОПРАВИМ ДО НОВА ГОДИНА НИЕ СМЕ ГЕРОЙ МОМИЧЕТА.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Нема страшно! Профилактика на грипа.нови [re: kras4o_k]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано29.12.16 20:41



Красчо, важното е че детето се е оправило без усложнения. Децата бързо свалят килограми, но после бързо ги и възстановяват. Не се тревожи за това.
А ти дано се оправиш бързо.



Тема Re: Нема страшно! Профилактика на грипа.нови [re: flora bg]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано29.12.16 20:53



Фло, Мамита дано сте по-добре с всеки изминал час. Какъв е този грип тази година, много тежък!!!
И аз мисля като Мамита, че хване ли те веднъж вируса - нищо не помага, просто трябва да се изхвърли от тялото по-бързо, но преди това си минаваш през всичките етапи, уви...



Тема Re: Нема страшно! Профилактика на грипа.нови [re: viara6767]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано31.12.16 11:11



ТАКА Е СКЪПА,ТАКА Е, НО НАС В КЛУБА НЕ НИ ПЛАШАТ НЯКАКВИ СИ ВИРУСИ, КАТО ИМ ТЕГЛИМ ПО ЕДНА ПЛОВДИВСКА МАЙНА И ДА ВИДИШ КАК БЪРЗО ИЗЧЕЗВАТ.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Нема страшно! Профилактика на грипа.нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.01.17 12:58



Много оригинални насоки ни е дал Фил, но май малко се е поизхабил напразно

Особено с онова с магазините

Да ви кажа и мен не ме е подминало, но като слушам и чета, май малко по-леко ги карам... Само дето от един месец вечно съм на ръба... Два - три дни всичко е ОК, после започвам да усещам симптоми - я гърло, я кашлицата се задълбочи, или пък тръпки усещам.

Плаша се като чета и слушам... Като имате в предвид, че през офиса минават на ден между 200 и 400 човека, които кашлят, кихат + колегите, които се редуват с хреми, болки в гърлото и други. Май ще трябва да слагам маската!

Иначе и аз непрекъснато гъча нещо подкрепящо. Чайове, джинджъри, инхалации с лайка и сода, какво ли не... Красчо ми каза за Авирон Рапида и аз също си го взех. И още едно за дихателната система Респи гард. Лошото е, че съдържа коластра, ама късно видях. То се пие на месец по 10 дни. Ще си я пийна тази опаковка, пък после ще видим, ще избирам по-малкото зло, че коластрата си съдържа растежни фактори ...

Витамин Ц също взех да пия. По принцип години наред се въздържам от вит. Ц на хапчета, гледах с лимонов фреш да го заместя, но сега не може да се рискува.

Може само на мен да ми се струва така, но май по-тежко не е било. Масово приятели, колеги и кой ли не се тръшна.

При мен, изтърва ли с милимунда положението, веднага слиза надолу кашлицата, и има голям риск накрая да стигна до антибиотик.

Тази година, за сега, не съм стигала до там, дано да не стигам.

От 3-ти тръгвам и на фитнес, защото много време нищо не съм спортувала, а това също отслабва съпротивителните сили на организма, по-точно обратното - спортуването вдига имунитета и съпротивителните сили.

Фитнесът е хубав, няма много хора, надявам се да не закача и от там нещо, но този риск нищо не е пред служебния. Ще го съчетая и с диетичен режим, който ще ми изготвят там. Той няма да е с цел толкова отслабване, колкото комплексно тонизиране на организма.

Пазете се, колкото е възможно, мили мои!



Тема Re: Нема страшно! Профилактика на грипа.нови [re: Ekna]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано03.01.17 15:53



Мъжът ми вчера се тръшна болен от грипа. Така и не разбрахме откъде и как го пипна...Днес цял ден си стоим вкъщи, а имахме толкова неща да свършим в този първи работен ден, надявам се утре да е по-добре. Болки в междуребрията, болки в гърлото, главоболие и не много висока температур- това са му оплакванията. Пие терафлу и тайлол хот, те го вдигат за няколко часа и после пак същото. Разбира се пие много чай с джинджифил, яде чесън.

Екна, дано не се разболееш, дано! Аз в офиса пипам само една химикалка, която не давам на никой друг да се докосва до нея. Ползвам от геловете за дизенфекция на ръцете, след като някой много е искал да се ръкува с мен. И пак няма гаранция, ама все пак... Маската също е вариант и не виждам нищо странно да я ползваш, ама трябва да я сменяш на определен период, защото като се навлажни пропуска вирусите.

Хайде дано друг не се разпише в тази тема с този грип.



Тема Чашата е полупълна, Екне!нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (Уеренс)
Публикувано04.01.17 08:54



Екна> ... през офиса минават на ден между 200 и 400 човека

Това да се чува, значи клиенти. А представи си никой не минава! Тогава пък ще има опъване на каиш.



~~~


Тема Re: Чашата е полупълна, Екне!нови [re: Phillip]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.01.17 20:16



Той каиша си е по презумция опънат

Нали затова е каиш. Пък и зависи какви са клиентите, но това вече са подробности хихи



Тема Чашата ми прелянови [re: Ekna]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано31.01.17 22:10



Ами давам направо. Докато си правихме някои планове с Вики, след радостта от хубавите резултати, се обади класната на големия ми син. Госпожата по немски му била ядосана и му писала 2 двойки в петък и вчера и не искала да го изпитва да си ги поправя, а той твърди, че не му давала шанс... Веднага скочихме и отидохме до Английската, за да разговаряме с нея. Каза ми неща, които вече знам, но не мога да се справя. Просто трябва да се учи и подготвя.
Той беше изключително умно и трудолюбиво дете, постигна страхотен успех на матурите /класира се в челната десятка от цяла Пловдивска област от близо 5000 деца/ и всичко постигаше с лекота.

Много се разстроих.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Чашата ми прелянови [re: kras4o_k]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано31.01.17 22:18



Според мен това е от пубертета миличка. Незнам защо но днешните пубери го карат много тежко това състояние. Аз бях стигнала до психолог за внука. Но сега вече излизаме от този период и се диша по-леко.Но сега еу друг проблема - момичета,купони,дискотеки,закъснявания,спане у приятели - и пак да го мисля,притеснения. Радвам се,че поне на училище ходи,че и такива деца има ,които не ходят. Това е днешните деца много се влияят от средата си и много са объркани.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Чашата ми прелянови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.02.17 11:36



Няма място за разстройване Краси.


Нормални неща за пубертета, ще му трябва мотивация. Ще се справите, всички деца минават през периода, а родителите се учим с много обич и подкрепа да ги насочваме в правилната посока. Поговорете, ако трябва свържете успеха с придобивка /без РС игри или друго/. Хормоните така бушуват, че това не са нашите деца.
Радвай се на добрите резултати от излседванията! Силна прегръдка.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано01.02.17 13:20



Най-малко аз мога да давам съвети за такива неща, но ми се иска да се поуспокоиш, Красинко. Той може да е голям вече, но е още дете... все ще има за нещо да те ядосва, но от теб зависи да се овладееш, в името на доброто на всички ви.

Ще продължите да говорите, по мъжки, по майчински и всякак; да мотивираш - с морковче, с тояжка, по всякакъв начин, пък някои избори ще си зависят и от него вече...

Знам, че отстрани е лесно да се говори, но поне опитай да се овладееш, важно е! Дишай дълбоко и дай от себе си максимума за да подходиш хладнокръвно и спокойно...

Обичам ви!



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: kras4o_k]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано01.02.17 17:32



всичко е относително...
когато нашият голям син ни "подари" същата история с английски, то моите мерки веднагически бяха да помоляя частна учителка, която беше преподавател на възрастни в спецшколи, и преподаваше езици на летците, да оцени неговото ниво
обаче тя се произнесе, че не му трябва частен учител защото той ЗНАЕ англ.език на ниво по-високо от преподаваното в училище
да спомена, че и двамата ни сина са учили в мат.гимназия паралелка "информатика", а там нивото на чуждите езици е по-високо от общообразователно
така че и учители могат да проявават субективно отношение към ученика
може и климакс да ги тресе

или "душевен мензис"
и подходът към децата в пубертет е много сложна тема ...
моят беше: да ги науча, че и невъзможното е възможно и амбицията не винаги е лошо
но мога да твърдя, че и сега са вече млади мъже , а за n-ти път ги "друса пубер"

Редактирано от LlDlru на 01.02.17 17:34.



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: LlDlru]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано01.02.17 20:02



Ние минахме през 2 години див пубертет ,та ученето ни беше последната грижа.
Тази година така се амбицирахме да учим,че чак няма какво да кажа.Може и болестта на мама да е помогнала, да прогледнем някой неща,но девойката е коренно различна във всяко отношение.Дано само мама да има време да види това за което се бореше през цялото това време.
Ще се оправят нещата трябва само време и спокойствие.





Тема Re: Чашата ми прелянови [re: batnacko]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.02.17 20:08



Краси ,този съвет го дадох преди малко на сестра ми относно Антония :Сменете училището !
Няма значение кой е крив кой прав.Щом нещата са ескалирали ( и ние сме на този хал ,но по български )
Важното е детето да хване хубава диплома ,да не му
се убие бъдещето !
Птоблемът при вас е- навярно училищетое най - елитното в Пловдив ,както приляга на умното ти дете .
Нашето училище не е елитно ,квартално е ,но Антония не иска да го сменя.Калпазански е класът и има агресия от страна на 2 момичета.Тя не се дава ,все пак е най - висока ,но си е стрес .Да се чудиш защо иска да остане - от страх пред новото.
Та ,Красинко ,имаме общ проблем.Ще пиша по нататък какво се случва с нас.Прегръдки.



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.02.17 08:03



Обещах отчет. На мързеливата Антония заявихме ,че при нова 4 - ка или 3 - ка ,ще и се отнеме лаптопа. За 6 - ци награди няма да получава ,тъй като такива оценки се очакват от нея без друго.


Но,но ,но.....изглежда госпожата по БЕЛ е порязала доста деца ,защото в класовете й са пуснали анкета за нея - от ръководството.Не зная кой ще се наложи да сменя училището.Освен това - наричала е децата ,,прости селянчета "
Едно от момиченцата там е пра - внучка на Димитър Талев.



Редактирано от Tia maria на 21.02.17 08:13.



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано21.02.17 15:12



Tia, и аз да докладвам- пълна шестица по математика, английския и български език са ОК, чакаме и шест по немски

Ама да видим. Другите предмети-биология, физика, химия ... Има уж промяна, но до кога е въпроса?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.02.17 17:58



И ние започнахме новия срок д три шестици.Не си правим илюзии за Антония ,че е силна по български...но полага усилия ....с моя помощ .Тя се ориентирала към техникум по текстил и моден дизайн ,рисува ,добро е училището ,но.....искат оценката по БЕЛ.
Аз така си прецаках бъдещето - изкарах 5 ,5 на изпита по литература .Знаете ,че едно време това беше много висока оценка.Но дипломата ме ,,обърна"и ...не влязох.Е ,приеха ме в учителския в Пл.,но....нито среда ,нито любима професия,нито нищо .



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано28.02.17 18:58



Оф ,защо всичко при мен трябва да е трудно и с чакане....
Попитах за пенсията ,готово е всичко ,но ...ще я получа в края на март.Така се надявах да е сега с всички.А то...Когато цъфнат теменугите.Оф ,скапано ми е....Още месец ,цял месец.Нито диета мога да започна ,нито някакво лечение.Детето не мога да заведа на едно събитие ,че входът е 20 лв ( това е в графа глезотии ) ,иначе уроците по рисуване ги плаща майка й .

Редактирано от Tia maria на 28.02.17 19:04.



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано11.07.17 11:58



Привет от мен на всички! Да ви се оплача малко...Счупих си крака и сега съм с гипс в къщи, ще отнеса един-два месеца болнични. От една страна е добре, че децата са тук и ми помагат, но от друга не мога да се занимавам с внуците. Бях си направила планове и за Кръстова гора, но всичко се провали...Дано се оправя бързо...Прекрасен ден ви желая!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано11.07.17 14:58



Лелеееее, мамитке ,много съжалявам

. Освен да ти пожелая бързо възстановяване, друго не остава.



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано11.07.17 16:07



Благодаря ти, Илиянче. Доста ще си поседя в къщи...

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано11.07.17 16:23



Мамитка, ужасно съжалявам, дано се възстановиш по-бързо. Дали не трябва да си измериш костната плътност?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Чашата ми прелянови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.07.17 16:33



Гадничко е в жегата с гипс, но ще се справиш. Няма да те уплаши някакъв счупен крак я!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано11.07.17 17:26



Красе, миналия месец в службата ни правиха изследвания на костна плътност-в норма е. Просто аз все си бързам и така става...Ще ми мине като на кученце, както казва Рая...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано11.07.17 17:29



Бубе, много си права...В къщи съм на климатик и засега ми е добре. Ще видим по-нататък...Много по-лошо съм изтърпяла.



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.07.17 17:32



АБЕ КУКЛО КАКВИ СИ ГИ СВЪРШИЛА В ТЕЗИ ЖЕГИ А??? ТОВА ДА ТИ Е ЗА УРОК - ТО И АЗ СЪМ КАТО ТЕБЕ ВСЕ БЪРЗАМ АМА ДОСЕГА....ПУ,ПУ,ПУ. еми това е положението давай на децата да ти се подписват на гипса и си гледай кефа и сериалите. С ПАТЕРИЧКА ЛИ СИ А? И КЪДЕ Е СЧУПЕН И КАК ГО СЧУПИ ПИШИ ДЕ.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Чашата ми прелянови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано11.07.17 17:39



Флорче, просто стъпих накриво, не съм и падала. Счупена е 5-та метатарзална ( не съм сигурна в името) кост на стъпалото. Поне 30 дни ще съм в гипс. Но пък децата ще рисуват на воля...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано11.07.17 17:42



С две патерици съм. Вчера синът ми ги купи. Малко трудно свиквам с тях, но тренирам в къщи. Току виж проходя и на кокили...Ха-ха!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.07.17 19:27



Ей голям заплес си да знаеш,по кой ли си се загледала за да стъпиш накриво а? Я си признай бързо.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано11.07.17 19:45



Зная си, че съм заплес...А без бой не казвам нищо...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано12.07.17 09:44



Мамми бързо да се оправяш !
Аз намерих нещо като работа не р трудно ,но много
време отнема.И само тичам напред - назад.В промеждутъците се справям с досегсшните задължения.У дома не ми говорят...

,което е хубаво.
Всъщност натоварването ми идва много ,получих остър пристъп на уртикария. Сега ще се опитам да поспя ,че цяла нощ щях да откача.След кратка консултация с Гугъл пих алергозан.

Да поясня - у дома почти не държим лекарства ,а през ноща ме беше страх да тичам до аптеката ,която инак е на една спирка.Та чаках да се съмне.

Имам нужда от почивка....



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано12.07.17 09:46



Мамми бързо да се оправяш !
Аз намерих нещо като работа не р трудно ,но много
време отнема.И само тичам напред - назад.В промеждутъците се справям с досегсшните задължения.У дома не ми говорят...

,което е хубаво.
Всъщност натоварването ми идва много ,получих остър пристъп на уртикария. Сега ще се опитам да поспя ,че цяла нощ щях да откача.След кратка консултация с Гугъл пих алергозан.

Да поясня - у дома почти не държим лекарства ,а през нощта ме беше страх да тичам до аптеката ,която инак е на една спирка.Та чаках да се съмне.

Имам нужда от почивка....



Тема Re:оправяите сенови [re: Tia maria]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано12.07.17 11:32



Момичета по-леко в тия жеги.Мамитка и Тия по- бързичко да преборят здравословните проблеми.То счупеното си иска време, но поне да минава по -лесно и приятно.



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.07.17 18:33



Май наистина е трябвало да се поспреш за малко. Важното е, че не си сама, имаш хора, които те обичат и са около теб. Ще откриеш колко други неща може да правиш, за които не си се сещала или не ти е стигало времето. Пък и нека в службата ти да видят какво е без теб!

Пожелавам ти бързо възстановяване, но и не подценявай фактора време. "Бързай бавно!", както казва Цезар.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.07.17 19:41



Маммита, сигурно ще прочетеш доста информация за храните, които подпомагат по-бързото зарастване на счупени кости,
но искам само да припомня за куркумата. Тя помага за цялостно укрепване на организма, а е и много лесна за прилагане.

Първата рецепта: всеки ден се консумира по 1 ч. л. куркума с кисело мляко.
Втората рецепта е за т.нар. „златно мляко“ – по 1-2 пъти дневно смесва по малко куркума и чер пипер в чаша топло прясно
мляко. Може да овкуси с чист пчелен или стевия, както и с кардамон, джинджифил, ванилия, карамфил (на върха на ч. л.).

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Чашата ми прелянови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано12.07.17 21:42



Джул, надявам се да се оправя бързо. Вече ще се старая малко по-спокойно да я карам. В службата ще се натоварят малко повече, точно за помощите за отопление. Колегите са малко притеснени, но и на мен не ми е лесно...Ще се оправят и без мен. А аз ще пробвам куркумата, а ще имам време и за творчество.
.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано12.07.17 23:42



Уффф! Не е страшно, но е адски досадно. Използвай случката, за да почиваш вкъщи, чети си книжка и бързо да зараства!



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано13.07.17 12:41



ох, мамитке, коя от чашите не си догледала - наполовина празната или наполовина пълната ;)
съжалявам за крачето ти, и това е един от уроците на Мирозданието
яж повече сусам и сусамов тахан, сусам на брашно
това го е препоръчвал доктор-ортопед на една моя позната със счупен крак

примерна рецепта:
"Сусам – вълшебна храна за костите, както и за коса и нокти. 100 грама сусам съдържат цялата дневна доза калций, необходима на човека. Има много желязо и витамин Е, доста богат е на магнезий, цинк и мед. Медта действа срещу възпаления, дава здравина на костите. Калцият профилактира остеопорозата, цинкът влияе на устойчивостта на костите, важно е още значителното количество витамини В1, В2, В3, В6, Е, омега-3 и -6.

Сусамов тахан – междинен продукт при произвеждането на сусамово масло. Той се слага в някои рецепти срещу ставни болки и при фрактури. Примерна рецепта: набавят се сусамов тахан, ленено брашно, мед и суров слънчоглед, в равни количества. Бъркат се за отлично смесване и се прехвърлят в някакъв стъклен буркан. Всеки ден преди храна се изяжда по супена лъжица от сместа."

Оздравявай бързичко, движейки се бавнично и внимателно, както препоръча и Джул ;)
Цунки





Тема Re: Чашата ми прелянови [re: LlDlru]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано13.07.17 14:28



Благодаря ви приятели за съветите! Няма да ме уплаши един счупен крак я.... 35 дни ще нося гипса.Малко е трудно с патериците, но ще свикна. Обичам виии!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.07.17 21:05



След гипса идва раздвижването. Може би ще се наложи и физиотерапия. Така че в никакъв
случай не се прави на герой, а се отнасяй с търпение и внимание към крачето си!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: toxygen-169391]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.07.17 18:43



Благодаря, Адмирале! Справяли сме се с доста по-страшни неща...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано16.07.17 04:06



Какъв вкус трябва да има сусамовия тахан?Трябва ли да горчи ?



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: Tia maria]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано17.07.17 21:10



Аз ям много сусамов тахан, защото страшно го обичам и лично на мен никога не ми е горчал, по–скоро стои леко мазничък. Можеш да си го хапваш с половин лъжичка мед.
Аз ползвам на "Balcho"
Леко и бързо възстановяване.



Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Редактирано от nelgina на 17.07.17 21:11.



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: nelgina]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано17.07.17 22:30



Благодаря! Ще пробвам всичко, пък дано се оправя по-бързо...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано18.07.17 16:30



Моя си горчи на Алмонд ,явно не го съхраняват правилно



Тема Re: балоннови [re: Tia maria]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано24.07.17 21:37



жегааа...
не съм гладна, само жадна, вода+чайове, зеленчуци и плодове в изобилие и... дебелеяяя





Тема Re: балоннови [re: LlDlru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.07.17 11:05



Вероятно задържаш течности...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: *jull**]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано11.08.17 15:56



Вече няма сили и да мрънкам.Последният ми скенер показа увеличен ляв дял на щитовидна железа.Той обаче е опериран януари.По настояване на онколога ми направих консулт с ендокринолог.Той не е видя нищо на щитовидната.Изчаках един месец професор Балев да се върне от отпуск и отидох за второ мнение.Той е най- добрия образен диагностик във Варна.Професора реши ,че въпросното образование е откъснал се възел от щитовидна железа който се намира под гръдната кост и затова не се вижда на ехография.Труден достъп за биопсия макар и не невъзможен.С гръдния хирург правил операцията на щитовидна решиха да направя сцинтография.Неофициалния резултат от изследването е ,че това не е щитовидна железа.Въпроса е какво може да е?Пълно е с течност ,но не е киста, не е капсуловано.Не свети на пет скенер.Обикновения скенер не го разчита като злокачествено.Побърках се вече.Говорих с онколога.Той предполага нещо на тимусната железа.Това трябва да каже хирурга след официално излезлия резултат от сцинтографията.Според онколога е далеч за разсейка ,но знае ли човек.Нещата вървят към биопсия и след това ще видим.Нямам сили вече.Предния месец ходих по гинеколози и колоскоп заради една намазка 3а.Контролната излезе 2а и не знам на кое да вярвам,но и там изчаквам.Писна ми вече.Толкова харесвах Варна преди.Сега ходя само по лекари.Извинявай те момичета.Явно пак ми се насъбра и имам нужда някой да ми нарита задника.



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.08.17 16:08



Нямаш никакъв проблем с наритването!


Обаче имам чувството, че винаги търсиш под вола теле и някак си го намираш.
Та, и да мрънкаш и да не мрънкаш, действаш до изясняване на въпросното образувание.
И спри да мислиш лошотии, щото следващият път като се видим, му мисли!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 11.08.17 16:08.



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Buba67]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано11.08.17 16:27



Хич не търсех под вола теле този път.Бях решила ,че са допуснали грешка ,преписвайки от пет скенера преди операцията

. Особено и ендокринолага като ми каза ,че нищо няма и сигурно е грешка.Да, ама не, грешката е вярна .То не ,че имам друг избор освен да действам,но се уморих вече.



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: batnacko]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано08.09.17 06:57



Изгубих картата за гр. транспорт на сестра ми.Не е поимена.Все едно пари съм загубила.Сутринта бвх на зъболекар ,ма аз си оътувам гратис ,кво толкоз.
Даде ми я вярно и пари ми даде ,така е .Следобед решихме да излизаме с Тони....заключих ,вудях я в чантата.До спирката са 20 метра.Вярно извдих кърпички ,защото ми беше зле ...На спирката хвърлих в кошчето една брошура.В трамвая я потърсих- вече я нямаше.

Редактирано от Tia maria на 08.09.17 07:05.



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано08.09.17 07:03



Веднага се върнах и рових вкошчето - ама колега клошар ме бе изпреварил за 10 минути.Той идва по гюмовете късно вечер ,ама днес за беля подранил ...
Питах го ,предложих му пари. ..не бил намирал .
Това е .
Картата е току - що извадена и струва 60 лв.



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано08.09.17 07:06



За 20 метра и 10 минути - все на мен да се случи.



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.09.17 09:02



ОФ МА ТИА,АСЛЪ ВСЕ НА ТЕБ ЛИ? КАРАЙ НИЩО НЕ МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ А И ВСЕ ПАК ТИ Е СЕСТРА НЕ Е ЧУЖД ЧОВЕК ЩЕ ТЕ РАЗБЕРЕ.СЛУЧВАТ СЕ ТАКИВА МИ ТИ РАБОТИ - НИТО СИ ПЪРВАТА НИТО СИ ПОСЛЕДНАТА ДА ЗАГУБВА РАЗНИ НЕЩА

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано09.09.17 09:58



И най вбесяващото е ,че картата не ми трябва ,пътувам си гратис .
Чудя се и на други ли им се случват такива неща или само на мен



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано09.09.17 11:36



Тиа, не си само ти...И аз съм карък, но си казвам всяко зло за добро и продължавам. Прегръдки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано09.09.17 18:14



Прегръдки ,Мами !Хлип ,подсмрък.



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Tia maria]  
Автор kras4ok ()
Публикувано10.09.17 23:12



Тиа, сигурно и мен щеше да ме ядоса такава ситуация и то много...но ...напомням ти колко те обичам и ти пожелавам здраве и спокойствие



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: kras4ok]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано13.09.17 16:27



Благодаря, Краси .И аз много те обичам.Сега се ооитвам да свърша някаква работа в Плевен ,но греда отвсякъде
1 Опитвам се да подам молба за енергийни - искат ми нотариален акт Той е в сестра ми нали жилището
е общо.
2.Пристига ,че имам една сума в допълнително осогуряване ,чета че нямам право да я тегля но офиса на Алиснц до нас - решавам да попитам . Според служителката - имам право ,но от Централния им офис Затътрям се в жегата и там се оказва ,че нямам право !
3.Имах тела на продавач на стари книги - ни на щанда му го има ,нито вдига.Дано да е добре ,човека !Много възпитан и разбираше .Да продам моите ,абдурд е да ги мъкна по влаковете.
4.Накрая ксто жадна камила се устремявам към кварталното магазинче защото кафето им е супер,а Дида в почивка.Мсгазинчето си е нейно ,само за кафе и тя трябва да види това онова в дома си.А аз съм на 4 етаж и ми е мн. трудно с крака.



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано13.09.17 20:42



Само отбелязвам ,че не мрънкам ,а споделям - рто дрга си лежа ,цъкам си ,не е зле



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано15.09.17 14:39



Момичета, помагайте! Днес бях на изследвания за контроли във Враца и резултатите от биохимията от кръвните резултатите са завишени. Туморният маркер е също висок-109.9 при норма до 38. Да повторя ли ТМ в друга лаборатория преди да ида на Враца? Малко съм притеснена, досега всичко беше в норма. Прегръдки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.09.17 15:09



Иди в онкологията. Не се мотай с друг маркер.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано15.09.17 15:16



Благодаря, Бубе! Другата седмица отивам, там ще видят...Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано16.09.17 18:27



Все пак напарви и второ изследване на маркера в друга лаборатория. Нищо не пречи... знае ли ги човек в тези лаборатории с какви реактиви работят и въобще как си гледат работата. Има толкова много случаи на грешни показатели.



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: viara6767]  
Автор kras4ok ()
Публикувано17.09.17 15:53



Мамитка, не бързай да се притесняваш. И моето мнение е задължително направи повторни изследвания, ако искаш и в онкологията. Целувки!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: kras4ok]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано17.09.17 17:03



Благодаря ви, момичета! Утре ще направя ТМ в друга лаборатория в Монтана, а после ще ида в онкологията във Враца. Там вече ще преценят...



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано17.09.17 19:10



Мила Мамитка,
Хубаво, че ще направиш изследванията бързо.
Само че не в евтина лаборатория, а където резултатите са сигурни. ТМ не е определящ показател, но все пак е важно да знаеш една по-точна стойност.
И леко с крака!



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: TheaO5]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано17.09.17 20:06



Благодаря, Теа! Надявам се във Враца най-точно да ми кажат, но искам и тук да имам 2 резултата, за всеки случай...Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.09.17 21:24



Мамитка, стискам ти палци!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано17.09.17 22:27



Благодаря, Джулче! Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано18.09.17 12:17



Днес направих ТМ в друга лаборатория, но ще са готови в сряда сутринта. Тогава ще ида и във Враца. Дано е нещо по-просто. Откакто счупих крака се чувствам по-зле. Все още ме боли крака при натоварване. Ще докладвам след контролите. Обичам ви!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.09.17 15:59



Мамитка, в какъв смисъл се чувстваш по-зле след счупването на крака? Във връзка със ставата или като общо състояние?
Преди години, когато аз си счупих крака, също всичко ми тръгна наопаки, но после се оправи. Така че - горе главата!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано18.09.17 17:39



След счупването започна да ме боли всичко, дори и сега ходя с една патерица и ме боли целият крак. Може би 2 месеца неподвижност е оказало значение. Като ида на контроли ще видя, важното е да няма нищо сериозно, другото ще се оправи...

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано20.09.17 15:16



Здравейте, милички! От онкологията ми казаха, че имам в черен дроб 1 хиперехогенна лезия 11мм и няколко изоехогенни лезии 16мм. Има и само хипоехогенни огнища. Без други патологични промени. На 29.09. влизам в болница за цветна снимка и ще решат лечението. Пак ще има химия...

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано20.09.17 17:09



Лекарят спомена, че за някои лезии ще приложи термоаблация. Дайте мнение...

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано20.09.17 19:14



Мамитка, нали знаеш, че когато се открие навреме всичко е поправимо!



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано20.09.17 19:56



Така е. И аз на това се надявам...

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.09.17 09:19



Мили момичета, като гледам колко неща съм пропуснала от живота ви, и най-вече да бъда до вас в трудните ви моменти, не мога да си простя, че напоследък изобщо ме няма тук. Защо бях решила, че Фб е достатъчен, че всички сме и там....Простете!

Мила Мамми,

Имахме едни книжки - подарък от предишния ни лекар тук - д-р Юлиянов. Те бяха точно за термоаблацията. Доколкото знам той е много добър в това. Защо не се свържеш с него за консултация? Не се свени да споменеш благодарностите ни към него за времето, в което много ни помагаше. Кураж, мила! Знаем колко е разочароващо, защото човек не си мисли, че всичко може да се върне. А и ти се струпа и с крачето... Но ти си специална като всички нас тук! Ще се справим, мила! Прегръщам те!!!

И междувременно да ви разкажа, че с PRN пътувахме заедно в асансьора на Сити Клиник, но аз се опасявах да не се припознавам, защото само на снимка го бях виждала и не успях лично да му стисна ръката. Търсих го после долу в Лъчето, но беше влязъл на онкосъвет. По- късно много рових в нета за контакт с него, само за да му кажа "Здравейте, добри да са дните Ви" и го открих във Фейса. Писах му, че сме били рамо до рамо и напомних колко сме благодарни, че ни помагаше. И по- късно той ми отговори, весело и топло, колко е малък света, и ми каза ако имам нужда от него да свиркам :) Стана ми много приятно от краткия ни разговор. Та така.

Дерзайте и вярвайте, момичета! Обичам ви!



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.09.17 11:01



Екна, кога е била срещата с PRN? Как можем да го открием във ФБ?
Не зная защо вече не влиза в Клуба ни, а има въпроси към него...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.09.17 12:04



На 13.09.17, сега, като бях на вливка. Той оглавява Лъчето. От два месеца е вече там и смята да остане. Но, предполагам, че е много зает, а и ... не знам, нещо конфликт на интереси вече може би да има... Друго беше като беше в чужбина - пациентите са си пациенти, доброволчеството си беше съвсем отделно. Де да знам, де... така си мисля...

Ще ти дам профила на лични във Фейса. Не ми се струва редно тук да го поствам.



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.09.17 12:25



Благодаря, Екна! PRN пишеше тук и след като пристигна в Бг, но сигурно има причина да не влиза вече. За съжаление и д-р Юлианов не ни посещава. Навремето той се отдръпна, за да не влиза в противоречия с PRN. Въпреки че единият е хирург, а другият - лъчетерапевт, а лекарите са строго профилирани в специалността си. И така - от два стола на земята, макар и не по наша вина... Но поне знаем къде работят и който има нужда, ще ги намери.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано21.09.17 13:22



Благодаря ти, Екне за съветите. Като ми направят цветната снимка ще кажат точно какво ще прави. Докторът го спомена между другото...Когато се уточнят нещата ще видим...Действително ми дойдоха малко в повече неприятностите, но ще ми мине...Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор kras4ok ()
Публикувано21.09.17 22:04



Мила моя Мамитка! Само така, гледай напред и върви смело! Вярата е много силна! Има една молитва, която си я чета от време на време и ми помага да се чувствам добре и спокойна! Ще ти я пратя, ако искаш? И да ти припомня-преди 2 години, когато и аз минавах по пътя отново, ти беше тази, която ми каза да се държа и, че всичко ще мине и замине! Целувки от мен и поздрави от твоя приятел!



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: kras4ok]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано21.09.17 23:09



Благодаря ти миличка за подкрепата! Има моменти, когато падам духом, но след това започвам да се стягам. А когато видя внуците на скайпа - забравям всичко...Прати ми молитвата. Много поздрави и целувки на теб и Вики!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано22.09.17 18:59



Маммитка ,ние всички те обичаме не само за хубавият ти характер ,но и за чудесните мигове ,прекарани заедно И аз ти изпращам една молитва ,пивдигнала съм темата .Смята се ,че тази икона на
Света Богородица Всецарица помага на болни от рак



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.09.17 12:59



Мамми, нали знаеш,че дойде ли нещо лошо то повлича и още едно просто за другарче в лошотията.Така е и с доброто. Но това лошото е капанче,за да се види доколко ще се справиш с него или ще се отпуснеш. Горе главата и това ще мине.Стягай се през октомври за срещата ....хайде Джул дай дата според твоите ангажименти.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано23.09.17 21:58



Мамитка, в началото стресът е голям. При рецидив е още по-голям отколкото първия път. Нормално е, не искаме всичко пак да се повтори. Повечето от нас тук сме преживели рецидив, че даже някои и не само един. Ти си борбена, силна си - ще се съвземеш и с Божията помощ ще се справиш с това, друг начин няма! Прегръщам те силно!!!



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: viara6767]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано23.09.17 22:07



Благодаря, Вяра за хубавите думи! Вдъхвате ми вяра (

ама че хубаво повторение), че не всичко е лошо. Ще чакам цветната снимка, на нея ще се види какви са тези лезии...Може пък да не е толкова лошо...Не случайно казвам на всички, че този клуб ми вдига духа и много ми помага. Обичам вииии!

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано24.09.17 18:33



О, аз съм преживяла веднъж едни такива "лезии"в черния дроб точно. Оказа се, че нито са лезии, нито са нещо опасно, а кисти, които всеки втори човек има. Обаче при разчитането на скенера ги видяха и разчетоха като лезии. После по-компетентни и опитни лекари като видяха скенера се засмяха и казаха, че ако и те си направят по един скенер ще се видят и при тях такива "лезии", защото всеки втори човек ги има с времето. И така повече не сме ги коментирали и вече осем години от тогава си живея с тях. Всъщност не знам имам ли ги още, нямам ли ги

. Така че, напълно си права - нека се види цветната снимка. Доколкото разбирам досега само на ехограф са те гледали?



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: viara6767]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано24.09.17 19:42



Само на ехограф съм минала 2 пъти - в Монтана и Враца. Толкова много ме успокои с тези думи! Целувки!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.09.17 12:24



Между другото, лезия се нарича всичко, което лекарите не могат да определят точно какво е.

Например: подут лимфен възел - може да е подут от възпаление, настинка, някакви микроби, бактерии и всякакви други неща, но може да е подут и от метастаза. Когато се види лимфен възел по-голям от нормалното ( около 20 милиметра), и то привлича контраста, тогава го наричат "лезия".



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано25.09.17 13:47



Още малко и надявам се, че ще се изясни какво е, тогава ще го мисля...Прегръдки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано02.10.17 16:49



Пак почвам да мрънкам...Днес ме изписаха и се установи при изследването, че имам мети в черния дроб-една голяма до 43мм, 4 до 12мм, 1 до 7мм, още няколко малки в десния дял, киста в левия дял-абе има мети и в понеделник почвам химиотетапия, а в петък ще правя сцинтиграфия на кости. Дано там няма издънки...Доктора каза и за аблация, но доколкото разбрах това е чрез замразяване, а четох за термоаблация. Изглежда във Враца не я правят. Който има яснота по този въпрос моля да ми разясни, след първата химия да се ориентирам...Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано02.10.17 16:54



Мамитка, много те мислех тези дни.Нямам мнение по въпроса ти, но зная, че метите могат да се калцират с подходяща терапия.Прегръщам те, мила!



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.10.17 17:00



Ако не си го прочела, моля виж и се консултирай с професора!



Силна прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано02.10.17 17:38



Благодаря, Бубе! Ще разуча нещата...Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано04.10.17 13:12



Преди години съм ходила при него. Не знаех, че е станал професор, но логично е. Това е лекар с призвание. Има уникалната дарба да успокои пациента, без да умаловажава или подценява сериозността на ситуацията. Силно препоръчвам консултация с него! Дори и случаят да не е точно за него - пак има смисъл, най-малкото човек да поговори с него пак е от полза.



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: viara6767]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано06.10.17 16:10



Момичета, още една лоша новина при мен. Днес правих костна сцинтиграфия и заключението - огнища с повишен костен метаболизъм-мета процес. В понеделник отивам на химиотерапия, но не зная кое по-напред ще лекувам...

. Съжалявам, че няма да мога да се видя с вас, а така ми се искаше... Да си прекарате добре!

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.10.17 20:45



Ще се справиш момиче, тъкмо зимата ще направиш лечението и за софийската среща ще си готова. Прегръдка и успех!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано06.10.17 20:49



Благодаря, Бубе! Имам нужда от подкрепа. Ще ви държа в течение. Прегръдки!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано06.10.17 23:13



Мамитка,нали знаеш, че тук сме специални екземпляри, справящи се със трудни ситуации.И сега ще си победител,мила!Прегръдки!



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано06.10.17 23:16



Надявам се. Вече не съм на работа и когато съм свободна ще се видим. Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.10.17 10:07



Мила Маммитка, освен че ще преминеш през стандартната терапия, има много неща, с които да си помогнеш и сама. Пращам ти един пост (може да прескочиш началото с отзиви за Центъра по интегративна медицина), в който пациентката споделя режима си на самолечение и отличните й резултати:



Ти си упорита и силна, затова съм сигурна, че ще се справиш. Прегръщам те, скъпа!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.10.17 10:18



Мамми, най-важното е сега да се ориентираш какво да предприемеш.

Проф. Юлианов и на мен ми е ценен и, вероятно, и аз ще правя среща с него, след като излезе резултата от ПЕТ, за да се информирам за аерозолната химия за перитонеалните мети. Ама зависи и от това дали се намалява метаболитната активност и размерите на другите мети, щото може и да е по-добре да продължа със същата венозна химия, която да действа на всякъде...

Според мен няма място за колебание за консултация с него за чернодробните мети. Направо вдигай телефона и се уговаряй за след химията, че може и да се чака за среща с него вече. След разговора с него може пък и да ти светне кое с кое и как да се съчетае.

Във Враца ли ще се лекуваш? Далечко си, вярно, но ... ако има как да се организираш за София... в Сити Клиник е най-добре, въпреки, че и те се дънят чат-пат, но държат ниво. Всичко си минава по ЗК. Дори и направленията те си ги издават, не се моташ за талони за хоспитализация, направление за ПЕТ и т.н. Отношение, организация, база, психотерапевт ... Вчера като бях на ПЕТ-а, в 13 ч. си бях в Пз!!! В Александровска като съм го правила, отивах в 8,30 и се прибирах по тъмно. Помисли! Далечко ти е, но и други хора от твоя регион се лекуват там. Знаеш, баба Монька...

Стискам палци, мила! Не ни е лесно, но кога ли е било, пък оцеляваме вече толкова години! Ще продължим да го правим! Целувам те и те прегръщам!



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано07.10.17 13:14



Благодаря ви милички! Вдъхвате ми вяра! В понеделник съм на химия, не зная колко дни ще съм в болница...Като я направя ще видя за консултация. Все още не знам как ще ме лекуват. Във Враца ми е по-удобно за лечение, първия път те ме оправиха. Ако се наложи и в София...Какво мислите за болницата в Панагюрище? Чух добри отзиви за нея. Просто за информация. Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано07.10.17 14:51



Мила Мамитка,
Съвети за лечение не мога да давам, но много, много те моля да погледнеш другите теми за подпомагане на организма при химиотерапия и лъчетерапия. Силно ти препоръчвам да избереш някои добавки, за които се знае, че имат антитуморно действие и сама си направи дневния режим – преди ядене, след ядене. Това не винаги могат да ти препоръчат лекарите, но е много важно, наред с традиционното лечение!
Силно те прегръщам!

Редактирано от TheaO5 на 07.10.17 14:58.



Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.10.17 15:37



В Панагюрище лекарите са гастролиращи, Мамми. Същите са като в София. Като база е модерно, доколкото съм чувала.

Каквото и да решиш, успех, Мамми! С теб сме! Ефективно да е и по - леко да минава!





Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: TheaO5]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано07.10.17 15:40



Благодаря, Теа! И първият път пих добавки и вярвам, че ми помогнаха. Радвам се, че ви имам, готови винаги да помогнете! Обичам ви!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано07.10.17 16:06



Благодаря, Екне! Да започнем първо, после ще решавам...Зная, че сте с мен и затова си ви обичам мнооого!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.10.17 23:31



Екна, миличка, време е да отвориш продължение на темата.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано08.10.17 11:45



Мила Мамитка, искам да ти пожелая цялото здраве на земята, търпение и вяра! Аз вярвам, че ще преминеш и това изпитание! Стискам палци да минава по-лекичко химията. Между другото каква ще е терапията знаеш ли?
И аз съм на мнение, че в Панагюрище имат отлична апаратура, но докторите са гостуващи.
Силни прегръдки и целувки от мен и от Вики!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re:Отново не знам кой път да хвананови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано08.10.17 16:08



Благодаря, миличка! Херцептина е едното, има още две лекарства. Утре ще видя какво точно ще правят...Ще пиша. Целувки и на вас!



Всеки изживян ден е една малка победа!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.