Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Дисекция на професорския случай.нови [re: Phillip]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.03.16 20:41



Как да не й влезе човек в положението, нали!
Стига да не е на мястото на Екна или да има страхотно чувство за хумор и да успее да го запази в подобна ситуация. Лично моето чувство ми подсказва,
че и този път злото е за добро. Добре е, че Екна по необходимост се е свързала и с друг лекар. Освен това в Сити клиник вече работи и нашият PRN, чиято квалификация не само е респектираща и в крачка със световния опит, но и с годините ми е спечелил доверието. Та така с конференциите и претенциите.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Дисекция на професорския случай.нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.03.16 21:14



Да, добре се получи, всъщност



А Фил искрено ме развесели за пореден път! Обичам те, човече! Майстор си на късия хумористичен разказ!



Тема Мерси. Е, тонови [re: Ekna]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано10.03.16 23:29



Е, то разказите са ми базирани на практиката, не се напъвам да измислям.
Щяла да пътува професорката. И то със самолет, видите ли!


Ама да и влезем в положението, такова пътуване не е шега работа.
Напр. снощи се бил обадил по телефона мъж и с мрачен глас намекнал, че на летището има бомба. На всичкото отгоре не уточнил на кой терминал, а нали имаме няколко (два), та всичките ги отцепили и нещастните пътници трамбовали пеша по няколко километра през калните ливади, натоварени кат' добичета с багажа си.
Дали пък не я е засегнал този екшън? Ако да, това сигурно е възмездието, след като така ти се е изсулила.



Тема Re: Дисекция на професорския случай.нови [re: Ekna]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано11.03.16 07:38



Е, това вече с летището ме накара и мен да се много да се смея в този час ..



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: недоумявам...нови [re: kras4o_k]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано30.03.16 17:15



който чете FB знае, че на ден на св.Лидия се родила нашата внучка
още при първото посещение педиатър е забелязала, че бебето има епигастрална херния, и че това не е отбелязано в епикризата от раждането, и е препоръчала задължителен преглед при специалист
НО! започват мъките от тук - синът ни се е свързал с д-ра от Майчин дом /Варна/, където е било раждането, с една друга неонатоложка от друга болница, с детски хирург намерен по отзиви за хуманни лекари в и-нета, и всичките тези "специалисти" само ПО ТЕЛЕФОН!!! само са казали, да минат още 2-3 седмици и тогава да я доведат за преглед...
по този повод недоумявам - та това е новородено!!! как така НИКОЙ не желае да прегледа детето

на живо, реално да видят дали е за изчакване, дали е за предприемане на действия
няма значение колко е голяма хернията, засега е като грахово зърно, но вече започват колики и детето ще се напрягаоще повече при плач...
на тази страна й е все едно пациента дали си е изживял вече живота или само започва


и за друго да помрънкам - моята котка в събота родила 3 котенца, но вече 2 са умрели, явно някаква аномалия...

плача за всички...

Редактирано от LlDlru на 30.03.16 17:18.



Тема Re: мрънкам...нови [re: LlDlru]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано13.10.16 20:16



90% от градското население е заразено още от детските години с най-различни вируси
освен това съсъществуваме и с разни паразити, бактерии, с някои дори в симбиоза


3 дни бях мома-софиянка по прегледи и изследвания заради очите
подтвърди се очна форма на херпес симплекс и варицела зостер
а като си представих и други гадинки вътре в мен и брррррррр



Тема Не бой се.нови [re: LlDlru]  
Автор Phillip (Борручага)
Публикувано16.10.16 12:32



Специално за щамовете херпесни вируси (те са и близки роднини на варицелните), наистина 90% от хората изкарали някоя от формите на тия болести, ги носят в себе си в латентно състояние за вечни времена. Когато спадне имунитетът и се развиват в разни болести на тая база.
А тези уж щастливи 10%, които са се разминали, да се молят само да не пипнат херпеса/варицелата на по-стари години, че е много тежко.
Аз също изкарах подобно нещо през зимата - лявото око ми беше страшно, ама страшно зачервено и ми лютеше на периоди. Очната откри и срастване на зеницата и ми предписа куп илачи и ме прати на вирусен тест. Тъй като знам теорията, като малък съм карал херпес зостер и 50-левовия тест го пропуснах, а от илачите гълтах т.нар. "антивирусен препарат" и капките за зорлем разширяване на зеницата, да не се досрастне. Имаше предписани и още едни капки, които капех само 1 ден и един гел от тип бета-блокер за спадане на очното налягане, който прилагах не всеки ден, а като усетя напрежение в очите и ме заболи главата. И ми мина за 1 седмица.

Та, още не е открит начин този тип вируси да бъдат изкарани от организма. Който открие начин, със сигурност ще получи Нобелката за медицина и дори един хубав ден вече ще се преборим и със страшния HIV вирус. Съответно лекарите малко или повече спекулират с това и те пращат в аптеката да напълниш торбата, а те си получават комисионната. От това естествено има известна полза, но имайки предвид неунищожимостта на херпесния вирус за момента, то не е кой знае каква, а те удря по джоба.

Ето ти сега си дала пари за път и др. разходи за престоя си в София, сигурно си кихнала поне 50-так за самия преглед и 50-так за вирусния тест и още към 100-так за илачи, нали?

Още по-опасно е да попаднеш в лапите на т.нар. алтернативни лечители, които много си я обичат "теорията" за паразити, вируси и пр. и предписват разни измишльотини, недоказани научно.

~~~
По-добре да те търсят за убийство, отколкото да не те търсят изобщо!
Бостънския удушвач


Тема Намери начиннови [re: LlDlru]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано16.10.16 13:42



да си вдигнеш имунитета. Няма да ти казвам как се справих, че ще ме нападнат " доброжелатели ".





Тема Re: недоумявам...нови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.10.16 13:43



Мила... пострупало ти се е пак... Ами... по телефона само за записване на час. Иначе като се пита по телефона някак им е много лесно да те резнат. Очи в очи трябва да се притиснат. Може би си имат своите основания за изчакване, но поне да обяснят какво, как, защо...

Жалко за котенцата... мънички душички, изкупуващи чужди грехове... Може пък да е за добро...

Стискам палци по-бързо да се оправиш и от твоя проблем. Гледам Фил доста ти е писал по въпроса!

Абе какво ли не ни минава през главите, добре, че сме нещо като железни





Тема Re: недоумявам...нови [re: Ekna]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано16.10.16 17:57



проблемите с очите си ги нося от 1999г, образуват се язви и инфилтрати с жестоки болки с цикличност през 2-3 месеца през всичките тези години
купища пари по прегледи и лекарства- стойността на една кола точно замина...
диагноза все още няма т.к. имам букет от други болежки, които допринасят за неяснота
имунитета е сринат отдавна, и нито здравословният начит на живот , нито качествена храна, нито билки не помагат, всичко е в мозъка, а той предпочита да си седи в депресняка






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.