Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:10 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: мрънкащо ми енови [re: Phillip]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано16.02.16 19:04



ами, да, такова ме е нападнало - мрънка ми се
сега повода е: днес постъпвах в болница, в неврото, нямам думи колко е мъчително чакащо изкарах от 9ч сутринта та чак до към 16ч - все в чакане по коридорите
-приемане 1,5ч чакане, настаняване, разходки из другите сгради за рентген - чакане 1ч, после пак чакане за снимка - 2ч, добре че се сетих да се върна в отделението та поне системата с манитол да поема
- чакане за физиотерпевт, после за процедурите още общо 1ч...


брех, откачих от чакане и то с болки , а уж съм "лежаща" ...
и преди съм полягвала по болници, най-различни, но такова чудо като днешното още не ми се е случвало
що е то - здравна/болна система???




Тема Re: мрънкащо ми енови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано16.02.16 19:13



А мен ме нападна куче ! Бях в друг квартал ,непознат и пресичам към тревната площ по средата на платното,а там два хубавеца се излегнали. Скочиха и залаяха бясно към мен аз давам назад ,коли хвърчат...как съм пресякла не зная.Продължиха да лаят но не ме гониха...или се побояха да пресекат след мен.От кучета изпитвам див ужас.



Тема Re: мрънкащо ми енови [re: Tia maria]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано18.02.16 18:38



вървиш и страдаш от болки - що са ти потънали гемиите, я виж че си жива - радвай се
пошегуваш се при неофициална среща с доцентката в корида - аха, дойдох тука да си полежа при вас... и на визитацията тя те цитира и вече си изгой и никой не те приема сериозно... а хем прекрасно знаят, че не мога повече да приемам лек-ва орално през стомаха, защото ми се досъсипват чревцата, та затова съм в бол-ца на системи...
въх, и как да се държа... да бъда като горките простички женици с деменции...





Тема Re: мрънкащо ми енови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.02.16 21:22



Пускай пердето и сосай наред!



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.03.16 16:25



Разочаровах се много днес от проф. Тимчева...

Часът ми беше записан преди 2 седмици. Отивам днес час по-рано. Казвам подранила съм малко, за 12,30 съм. Да, седнете и изчакайте, професорът ще Ви извика. В 12,30 ч. идват и ми съобщават: "Съжаляваме, но тя си тръгна. Ще пътува за чужбина утре и ... Искате ли да разговаряте с някой от другите лекари..." и т.н. Тя си тръгнала, представяте ли си?!?!?! Щяла да пътува със самолет... Какво, по дяволите, значи това?!?! Та, викам, тя днес ли разбра, че ще пътува...Защо трябваше да чакам до последната минута за да разбера намеренията й. Отишла съм там на консултация, с парите си.... нямам думи... това е липса на какъвто и да е ангажимент, безотговорност и арогантност... Колкото и да са натоварени! Има си служители, които да ръководи, на които може да разпореди, свържете се с хората да не идват....

Една пациентка там беше седнала до мен и си говорехме. Оказа се астрален близнак на татко. Посъветва ме да разговарям с някой от младите. И особено с д-р Вълев. Нищо не губите, казва, чуйте им мнението. Сподели, че и тя се е разочаровала от т.нар. трудно достъпни величия. Младите повече изслушват и обясняват. Да, казвам, но нали те от нея се учат... В крайна сметка я послушах и разговарях с д-р Вълев. Не му спестих, че това с професорката беше разочароващо... Можеше, казвам, поне да ни уведомите да не идваме. Аз съм от еди-къде си. А той: Но Вие сте наш пациент, не беше нужно да идвате сега, можеше на вливката. Да, така е, но Топотекана ми беше препоръчан като следваща стъпка по телефона, имам въпроси, които исках да си изясня преди вливката... и т.н.

Останах много доволна и си тръгнах поуспокоена от разговора с него. Говорехме си почти като равни. Съвсем нормален, човечно-професионален диалог.

Бях взела букет на Тимчева, красив, богат букет. Признавам, исках да я впечатля и да привлека вниманието й, защото напоследък се чувствах като изоставена съпруга. Подарих го на д-р Караниколова, която пък усети, че букетът не е бил за нея. Не го показа, но не й стана приятно. Тя е слънце, заслужаваше букета повече от професора. Но всеки път ни въртят при различни лекари... Не мога да зарадвам всички... Беше оставила пъстрите лалета и фрезии полегнали на секцията... Стана ми мъчно за тях...

Видях книга за мнения, облегната на рецепцията. Тъкмо да пиша в нея препоръката си да уведомяват пациентите при отмяна на консултациите и д-р Вълев ме повика. После не ми се занимаваше, но ако се върна вдругиден за вливка при тях, ще го запиша. Няма само хубавите неща да си казваме, а другите да преглъщаме. Но по-вероятно е този път аз да ги изоставя. Клиники сега поне бол! Утре съм в Сити Клиник за второ мнение и ще видим!

За препоръката на д-р Вълев ще пиша в темата за яйчника, но май няма да е сега...



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано08.03.16 22:01



Може да е за добро ! Дано да е за добро !



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.03.16 23:35



Да, права си! Дано! Човек трудно може да прозре целия замисъл...Благодаря ти за това подсещане!



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор anetoh (член)
Публикувано09.03.16 21:14



Разболях се на финала на зимата (не че имаше зима, де)- боли ме гърлото, пък как ме болят ушите не е истина... от дете не са ме болели май.
Тази година за пръв път брах бъзак, залагах сиропи, суших клонки и рупам ли рупам гадните черни топченца... Цяла зима не кихнах дори (всички около мен се тръшкаха по няколко пъти- щото не щат бъзак) и сега...
Ще оцелея и този път

, ама е гадничко. Така се надявах да ме прескочи...

Редактирано от anetoh на 09.03.16 21:15.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: anetoh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.03.16 01:36



Не е добре дълго да те прескачат вируси, защото не развиваш имунни отговори (ако това те успокоява поне малко).
Иначе бъзчето сигурно ще помогне да мине по-леко. Ако можеш помързелувай вкъщи, полезно е. И приятно!



"Совите не са това, което са..."

Тема Дисекция на професорския случай.нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано10.03.16 15:05



Значи, не са прави така да те отрязват в последния момент и е съвсем невъзпитано. Лично аз бих разиграл пиеската така: "Обадиха се на професорката, има сериозен личен проблем и трябваше бързо да излезе."
Ми, на всеки се случва, нали.
А не "Ще пътува утре ... със самолет".



Ситуацията я виждам така в дълбочина. Преди време са я поканили на голяма и авторитетна конференция в чужбина, като са я зарибили, че и поемат таксата, тя само да си уреди път и спане. Те западняците се чудят как да си правят по-големи масовки на конференциите и са много сладкодумни в това отношение. А па нашите професори се самоизживяват, къде заслужено, къде не, че са научни светила със световна, а дори и с галактическа важност. Дотук добре. Следват мъките с командировката, които се проточват, понеже на болничното ръковдство хич не му се дават пари за това. Хеле, накрая професорката си получава командировъчното, което е мокро, подгизнало от сълзите на директора на болницата и главния счетоводител, плакали докато го подписват. Тя почва да си търси самолетни билети и хотели, което колкото е по-близо до датата на конференцията, толкоз е по-трудно и несигурно. В този ден, докато Екна виси в чакалнята, на професорката и се обаждат от агенцията, че са намерили билети за утре. Професорката много се зарадва, но в следващия момент се плясва по челото, че на конференцията ще има и една гала вечеря, а тя няма подходящи обувки и дрехи, зарязва всичко и хуква по магазините. Та, така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.