Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Чашата ми прелянови [re: kras4o_k]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано01.02.17 17:32



всичко е относително...
когато нашият голям син ни "подари" същата история с английски, то моите мерки веднагически бяха да помоляя частна учителка, която беше преподавател на възрастни в спецшколи, и преподаваше езици на летците, да оцени неговото ниво
обаче тя се произнесе, че не му трябва частен учител защото той ЗНАЕ англ.език на ниво по-високо от преподаваното в училище
да спомена, че и двамата ни сина са учили в мат.гимназия паралелка "информатика", а там нивото на чуждите езици е по-високо от общообразователно
така че и учители могат да проявават субективно отношение към ученика
може и климакс да ги тресе

или "душевен мензис"
и подходът към децата в пубертет е много сложна тема ...
моят беше: да ги науча, че и невъзможното е възможно и амбицията не винаги е лошо
но мога да твърдя, че и сега са вече млади мъже , а за n-ти път ги "друса пубер"

Редактирано от LlDlru на 01.02.17 17:34.



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: LlDlru]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано01.02.17 20:02



Ние минахме през 2 години див пубертет ,та ученето ни беше последната грижа.
Тази година така се амбицирахме да учим,че чак няма какво да кажа.Може и болестта на мама да е помогнала, да прогледнем някой неща,но девойката е коренно различна във всяко отношение.Дано само мама да има време да види това за което се бореше през цялото това време.
Ще се оправят нещата трябва само време и спокойствие.





Тема Re: Чашата ми прелянови [re: batnacko]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.02.17 20:08



Краси ,този съвет го дадох преди малко на сестра ми относно Антония :Сменете училището !
Няма значение кой е крив кой прав.Щом нещата са ескалирали ( и ние сме на този хал ,но по български )
Важното е детето да хване хубава диплома ,да не му
се убие бъдещето !
Птоблемът при вас е- навярно училищетое най - елитното в Пловдив ,както приляга на умното ти дете .
Нашето училище не е елитно ,квартално е ,но Антония не иска да го сменя.Калпазански е класът и има агресия от страна на 2 момичета.Тя не се дава ,все пак е най - висока ,но си е стрес .Да се чудиш защо иска да остане - от страх пред новото.
Та ,Красинко ,имаме общ проблем.Ще пиша по нататък какво се случва с нас.Прегръдки.



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.02.17 08:03



Обещах отчет. На мързеливата Антония заявихме ,че при нова 4 - ка или 3 - ка ,ще и се отнеме лаптопа. За 6 - ци награди няма да получава ,тъй като такива оценки се очакват от нея без друго.


Но,но ,но.....изглежда госпожата по БЕЛ е порязала доста деца ,защото в класовете й са пуснали анкета за нея - от ръководството.Не зная кой ще се наложи да сменя училището.Освен това - наричала е децата ,,прости селянчета "
Едно от момиченцата там е пра - внучка на Димитър Талев.



Редактирано от Tia maria на 21.02.17 08:13.



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано21.02.17 15:12



Tia, и аз да докладвам- пълна шестица по математика, английския и български език са ОК, чакаме и шест по немски

Ама да видим. Другите предмети-биология, физика, химия ... Има уж промяна, но до кога е въпроса?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Чашата ми прелянови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.02.17 17:58



И ние започнахме новия срок д три шестици.Не си правим илюзии за Антония ,че е силна по български...но полага усилия ....с моя помощ .Тя се ориентирала към техникум по текстил и моден дизайн ,рисува ,добро е училището ,но.....искат оценката по БЕЛ.
Аз така си прецаках бъдещето - изкарах 5 ,5 на изпита по литература .Знаете ,че едно време това беше много висока оценка.Но дипломата ме ,,обърна"и ...не влязох.Е ,приеха ме в учителския в Пл.,но....нито среда ,нито любима професия,нито нищо .



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано28.02.17 18:58



Оф ,защо всичко при мен трябва да е трудно и с чакане....
Попитах за пенсията ,готово е всичко ,но ...ще я получа в края на март.Така се надявах да е сега с всички.А то...Когато цъфнат теменугите.Оф ,скапано ми е....Още месец ,цял месец.Нито диета мога да започна ,нито някакво лечение.Детето не мога да заведа на едно събитие ,че входът е 20 лв ( това е в графа глезотии ) ,иначе уроците по рисуване ги плаща майка й .

Редактирано от Tia maria на 28.02.17 19:04.



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано11.07.17 11:58



Привет от мен на всички! Да ви се оплача малко...Счупих си крака и сега съм с гипс в къщи, ще отнеса един-два месеца болнични. От една страна е добре, че децата са тук и ми помагат, но от друга не мога да се занимавам с внуците. Бях си направила планове и за Кръстова гора, но всичко се провали...Дано се оправя бързо...Прекрасен ден ви желая!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Чашата ми прелянови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано11.07.17 14:58



Лелеееее, мамитке ,много съжалявам

. Освен да ти пожелая бързо възстановяване, друго не остава.



Тема Re: Чашата ми прелянови [re: iliana.k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано11.07.17 16:07



Благодаря ти, Илиянче. Доста ще си поседя в къщи...

Всеки изживян ден е една малка победа!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.