Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Руският онколог-иноватор Павел Попов – кандидат нанови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано16.11.15 21:48



Руският онколог-иноватор Павел Попов – кандидат на медицинските науки, лазерен хирург, изказва доста шокиращо и различно от общоприетото мнение за възникването и лечението на рака




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Лекар отговаря на въпроса: Възможно ли е да се спенови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано18.11.15 22:38



Лекар отговаря на въпроса: Възможно ли е да се спести химиотерапията при лечение на рак на гърдата?



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема До Криси08нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana177704 (рекордьор)
Публикувано10.12.15 22:34



Напълно съм съгласна с теб. Сега ще ти напиша малко повече какво мисля аз, какво прилагаме ние в моето семейство, нали сама разбираш, че това сме ние с нашите разбирания, с нашите болести, и не искам да ти ги натрапвам на теб, а да ти ги споделя, ти и твоето семейство си изберете своя път и помогнете без да се налагате на сестра си, защото това е нейния живот и да не се чувствате виновни после ако нещата не се получат така, както вие сте си ги представяли. Ако сестра ти вярва в традиционната медицина да следва това което лекарите й казват, съветват и прилагат. Има хора които такива са им убежденията и никой по никакъв начин неможе да ги разубеди, освен това ние много години така сме възпитавани, и значи - това е нейния път. Всеки сам избира лечението си - дали е заложила обаче на правилната пътечка времето ще покаже. Често стават и грешки - собствени, на близки хора, на приятели, на колеги, на една жена казала.... Хубаво е човек да осмисли решението си и когато е убеден, че това е неговия път на лечение да го спазва стриктно.

Ще ти дам пример от моето семейство. Аз съм оперирана от начална форма на рак и винаги съм била подръжник на алтернативните методи, но съм се доверявала и на традиционната медицина, за някой моменти е била необходима жизнено - да, тогава никой не я отрича, но за повечето е била бизнес за лекарите и манипулация им към мен като пациент не им правеше чест. Трябва да се прави разлика между медицина помагаща когато живота е застрашен и медицина когато човек може да се лекува алтернативно. Рака е сериозна работа. Една грешна стъпка - и няма връщане назад, това не е като да си купиш нова дреха и да я върнеш, или да я захвърлиш и да отчетеш грешка. Това е живот. Понякога хората нямат и втори шанс. Аз немога да бъда отговорна за живота на който и да било. Така е и с другите клубарки които пишат тук, никой не иска да си посипе главата с пепел и да поеме отговорностите за друг. За това и не пишат, не дават съвети, мълчат, клуба е за взаимопомощ, ама всеки стои на страна и не дава мнение, щото има хора които само това чакат ,някой да напише нещо и да го "почнат". Според мен всеки да даде пример от себе си, а път този който се интерисува сам ще реши какво да прави. Всеки има глава на раменете си, трябва да се мисли и много да се чете. Да, да се чете. Друго, моя съпруг е с рак на простата 3 степен, все още контролиран рак. Лекува се само с алтернативни терапии. ПСА-то му е 0,1.Комуникираме с неговите натуропати чрез мейл и те не живеят в държавата в която живеем ние, ние не живеем в България, но си получава редовно пакетите и инструкциите, също и препоръките за други продукти които да си закупим на място, също и хранителен режим - стриктно да се спазва. Той прилага и машината на Райф, всичко това за сега държи рака под контрол. Работи, жизнен е, спазва си протокола, чувства се добре. Като капак на всичко той получава от лекаря-онколог писма да ходи за биопсия при този резултат, при положение, че му казва, че такъв резултат в неговата практика не е виждал, разбира се, че подпитва как го е постигнал, но той не му казва нищо. Лекарите от конвенционалната и алтернативната медицина не се обичат и ние знаем това. Каквото си правим с алтернативните лекари, не обсъждаме с лекарите от конвенционалната медицина. За сега ходим само да правим тестове и ултрасаунди. Много от тестовете обаче се правят вкъщи, например рН, температура, кръвна захар, тегло, тест за урина и още някой неща. Така, че за да не остане съвсем без отговор казва на онколога си, че си е сменил начина на живот и край, до тук. Много разширено казано, което е игра на думи и нищо контретно не казано. Ние знаем, че биопсията е само заради парите, неможе всяка година да се прави биопсия при положение, че няма причина за това, и много добри пари получават лекарите онколози за такива манипулации от застрахователната компария и цялата работа е в бизнеса, в парите, напълно ненужно в този момент. Но решението след консултация с неговите натуропати е негово, за всяко нещо той се консултира с тях, въпреки, че ми е съпруг, аз не се намесвам. Но той също много чете, много книги, много статии, много видеота, много лекции, много... повече от мен. Ние пък със синът ми се лекуваме при д-р Морс, писала съм в темите за лечението ни, той е натуропат-лекар също, немога да влизам в подробности, но има канал и мога да пусна лекциите му да ги прослушаш. Само ако искаш, защото вече съм ги пускала някъде из темите. Само тях да слушаш, ще научиш хиляди случаи на болни хора, едни успяли, други по-малко, трети загубили битката, по много причини. Една от тях е късното откриване на рака, и когато хората изберат химията пред алтернативите, после решат да сменят от конвенционално към алтернативно лечение - малко трудна работа, не защото алтернативите няма да помогнат, а защото трябва много да се върнат назад, за да чистят първо химията от тялото, и после ако има време живот напред да лекуват рака.

За България потърси ти за алтернативни лекари и лечения, а имаме тема в клуба за алтернативното лечение,

и продължение тук на първа страница на форума забодена темата най-горе. В нея има много методи за алтернативно лечение на лекари, но това е лична отговорност как ще приложиш лечението им. Аз мога накратко да ти подам част от книгите ми, признавам си, че много чета и с много хора общувам на лични и си разменяме информация. Моя приоритет след всичко което ни се изсипа на главите и преживяхме, е - алтернативно лечение на всички болести, без химически таблетки за нищо, не само на рак, изобщо, и здравословно хранене, също и здравословен начин на живот. Единственото нещо което съжаляваме е, че не сме започнали по-рано да се храним здравословно и сме били слепци към всичко което сме слагали в устата си.

Все пак да ти напиша, че рак 4 стадий с метастази в лимфните възли или други органи - трудно се лекува, но стават и чудеса, има хора успяват. Лекарите са наясно ,че немогат да излекуват хората от рак в напреднал стадий и лечението е свързано със стопиране на процеса, до колкото е възможно, въпреки, че рака за известно време спира, но после пак се активира и пак... и все в този кръг. Да не говорим за тежките моменти които преживяват хората от самото лечение, но това е личен избор и всеки е подготвен от лекарите си за това. Има хора не издържат и се отказват, въпрос на личен избор. Аз имам позната която 15 години вече след химиотерапия, много начален стадий на рак, няма никакви признаци за активиране на рака, но след химията е преминала на строга детоксикация, строг хранителен режим и никакви компромиси не е превила по какъвто и да било повод с храната и се радва на живота, прави бизнес и е щастлива жена и майка.

Имам и две бивши колежки които вече 30 години откакто им направиха операция на гърдата и премахнаха гърдата са живи и работят, едната извън България на нея и двете гърди отрязаха, но не са правили химия, нито лъче, ето друг пример, но това е тяхния избор и те се радват на живота. Така, че всеки около себе си има хора които са поели отговорностите си, повярвали са в това което интуитивно смятат за правилно и са живи.

Лично аз за себе си, за моето семейство и за близките си приятели съм се убедила и съм споделила и следваме този път - човек неможе да се лекува от каквато и да било болест, рака е само една от тях, има и други тежки болести, докато не прочисти тялото си от токсини. Хората се раждат вече с обременености от токсини от тяхните родители, да не говорим, че наследяват и болестите им, че и на по-далечните роднини. Много хора боледуват от рак, наследствено предаден от родители или близки родственици. Така пък самите болни, несъзнателно предават своите на своите деца, и така поколението което се ражда днес е много болно, децата страшно много боледуват от тежки заболявания, не само от рак, тумори, диабет, кави ли не още. Както казва д-р Морс - човечеството е много болно. За това трябва клетъчна детоксикация, не просто детоксикация, а клетъчна, на клетъчно ниво, да се изчисти клетката и да се вкара в правилен ритъм на работа. Много добре всичко е описано в книгата на Барбара Рен, на напълно достъпен език, аз немога да ти обеснявам всичко, трябва да го прочетеш и да го разбереш

Ето и кратки видеота, в които ясно и точно е казано от какво се образува рака и какво човек да яде, какво ДА НЕ ЯДЕ, защото образува киселинност тялото и блокира лимфата, а тя пък като е задръстена или блокирана неможе да изхвърля токсините от тялото, всичко това си е цяла наука и много алтернативни лекари я прилагат, но трябва да бъде под тяхен контрол, защото понякога тялото е толкова задръстено, че нямат сила органите му да се справят с тази "отрова" и човек умира от автоинтоксикация. Това е само за прочистване, но когато става въпрос и за лечение трябват и допълнителни терапии, това вече е индивидуално лечение и немога да ти кажа аз какво правя, нито синът ми, защото сме и двамата от едно семейство но с различна терапия и не би трябвало да следваш нашия протокол за който и да е. Ето ти тук около 12 много кратки видеота от клиниката на д-р Морс, ще ти бъде полезна информацията Ние преведохме някой от тях много подробно за клуба, но нямаше отзиви, интерес и спряхме да превеждаме. Когато разбереш какво трябва да се яде за алкализация и кои храни правят киселинност ще разбереш дали храната която яде сестра ти е правилната. Аз няма да казвам нищо.




Следва още

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: До Криси08нови [re: kaloyana177704]  
Автор kaloyana177704 (рекордьор)
Публикувано11.12.15 00:38



Инфо - книги, статии и други от където аз съм подреждала разбиранията си. Има и много видеота, но тук няма да пускам, има ги разпиляни по темите във форума. Храната е от голямо значение за здравето по принцип, а за болен човек от рак е част от лечението.






и още инфо, не съм го ползвала този институт, но сама провери дали това е подходящо за вас

още, не съм прилагала такова лечение, нямам информация повече




За лекари в България съм чувала добри отзиви за д-р Папазова, д-р Гайдурков, д-р Емилова, но като че ли всички се насочват към детоксикация и хранене, без да се ангажират за лечение на рак.

Можеш също да прочетеш метода на лечение на рак на проф.Йоана Будвиг.

Метода на Рудолф Бройс. Малка част от лечението чети тук Свали си книжката от тук, не е пълна, но има много инфо в нея


една книга която често препрочитам


















[url=http://izdavam.com/bg/book/Istinata+za+bolestite/645]Истината за болестите, причини, предпазни мерки и лечение - без "лекарства" и операции[/url]






и всички нейни лекции в ляво, също и в ютуб видеолекции.









Ще се наложи сама да отвориш книгата от гугал.бг, заглавие БОЛЕСТИ, ПРИЧИНЕНИ ОТ НАЧИНА НА ЖИВОТ, автор прф.д-р Йохан Хавличек, електронен вариант












тук ще намериш страшно много отговори на въпроси които те вълнуват. Ние 4 години не ядем нищо с пшеница, а от време на време само семена и ядки.



и още много, много, много други полезни книги. Това е много информация, но е част от моята библиотека, много неща съм пускала и във форума, дано съм ти била полезна, надявам се искренно сестра ти да се справи със заболяването си, да не се стресира, да не се депресира и да има вяра в лекарите си. Бъди здрава и ти.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: До Криси08нови [re: kaloyana177704]  
Автор kaloyana177704 (рекордьор)
Публикувано11.12.15 00:41





Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana177704 на 11.12.15 01:42.



Тема Re: До Криси08нови [re: kaloyana177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.12.15 01:12



Калояна, мила, много ти благодаря за хубавите постинги! Високо ценя споделения личен опит, а ти никога не си го спестявала. Сигурна съм, че заедно с богатата информация, която предоставяш, е от полза за много хора, които се интересуват. Колкото до реакциите или по-точно липсата им, понякога причина е, че хората не искат да разводняват темата (още преди години бяхме въвели тази практика). Иначе регистрираните сме малко, но четящите са доста повече. А и както знаеш, всичко остава в архив. Така че важното е да бъдем в помощ на онези, които са в нужда.

П.П. Моля те да оправиш последния си постинг (липсва линк, посочено е само заглавието).



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: До Криси08нови [re: *jull**]  
Автор krisiO8 (непознат )
Публикувано11.12.15 15:40



Калояна, не ми стигат думите да ти благодаря за тази изчерпателна информация, за насоките, които ми даде, за целия труд, който си положила. Благодаря ти за надеждата, за шанса, за разбирането, за всичко. Излишно е да разводнявам и да разказвам за малодушието, с което те гледат, посрещат и изпращат лекарите в кабинетите си. Предполагам всички сме го преживели. Търсих, лутах се, за да намеря повече информация, но не знаех от къде да започна. Знам, чувствам, че има нещо повече от стандартното лечение, но попадах на разпокъсани статии и някак не можех да наредя картината в главата си. Ти ми даде невероятна отправна точка. Ще започна да чета и старите ти теми. Аз вярвам, че нещата не се случват случайно в живота, вярвам, че ще успея да помогна на сестра си, вярвам, че всичко, което прочета и започна да прилагам включително и за себе си, моето семейство, съпруг, дете, близки, опитът, който ще започна тепърва да споделям, няма да е случайно. Вярвам, че всичко това, ще помогне за подобряване на здравето в семейството ми и вероятно предотвратяване на по-страшни неща, който биха могли да ни се случат. Още веднъж, благодаря, за човечността!



Тема До Джул и Криси08нови [re: krisiO8]  
Автор kaloyana177704 (рекордьор)
Публикувано11.12.15 21:58



Джулче, благодаря, винаги намираш точните думи за всеки от нас.


Криси08, благодаря ти, че оценяваш труда ми, да, така е, и се радвам, че съм ти била полезна. Ако още с нещо мога да ти помогна - питай. Съвети трудно се дават, но информация - много, разпространявам я с удоволствие.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: До Криси08 Част от книгата Клетъчно пробужданенови [re: kaloyana177704]  
Автор kaloyana177704 (рекордьор)
Публикувано13.12.15 21:07



В това видео д-р Папазова говори точно по книгата на Барбара Рен, схемите са извадени от няколко страници само. Този ритъм на движение на минералите е от особено значение за здравето на хората, наруши ли се - човек започва с болестите, без значение къде по тялото, обикновено най-слабото място първо рухва, коригира ли се - болестите почват да отстъпват и човек оздравява.

Голяма част от предаванията са направени въз основа на книги свързани със здравето, храненето и здравословния живот.






















и всички нейни видеота са много полезни.




и всички негови видеота са много полезни.





и всички негови видеота са много полезни.













[url=https://www.youtube.com/watch?v=WIGICHMsEaY]Лекция "Хранене и здраве" - 1 част, д-р Вилма Михайлова видео[/url]


[url=https://www.youtube.com/watch?v=KC5OmcEg0T8]Лекция "Хранене и здраве" - 2 част [/url]



още много видеота за храната...



и още, и още, и още....

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: До Криси08 Част от книгата Клетъчно пробужданенови [re: kaloyana177704]  
Автор kaloyana177704 (рекордьор)
Публикувано13.12.15 21:10



Видеота на д-р Вилма Михайлова







който иска и други лекции да остави автоматично да се прехвърлят видеотата


Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana177704 на 13.12.15 22:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.