Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:26 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАЗДУМКА 96  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.07.15 01:10





Нова тема - нов късмет!
Старата четете

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано12.07.15 02:59



Хайде поспаланки, ставайте, лято е, слънце, море, разходки, приятели, музика...от всичко по много.













Редактирано от kaloyana_-177704 на 12.07.15 03:25.



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор EFO75 ()
Публикувано12.07.15 08:56



Стана ли сме,още сме на кафе

днес съм на фризьор със снахата.......Снощи колата се счупи на сред път.Децата и приятели дойдоха да ме дърпат и.....Сега с колелото
Хубава Неделя на всички....сложете и кафенце/от телефона мога само в фейса/още се уча.....



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: EFO75]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.07.15 09:30



Добър ден. Кафе?





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 12.07.15 09:30.



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.07.15 10:03



Запазила съм няколко маси за неделен обяд в едно хубаво италианско ресторантче, така че ви чакам там. Извинения не приемам!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано12.07.15 11:00



Хубав неделен ден, момичета! Джул, идвам с едно тирамису. Като сме в италиански ресторант и десерта да е италиански...





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.07.15 13:54



Ехааа, така както никой не се присъединява, ще си изядем сами всичкото!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано12.07.15 19:06



Малко позакъсняла, но идвам с плодови салати по избор, това е моята храна сега, дано си намеря последователи и в клуба, ама надали. Споделям с вас храната си, не се притеснявайте, хапнете, да ви е сладко.

За Стаси, едно коктейлче безалкохолно, че колелото има нужда от течности, за теб













и нещо за душата, щом е ресторант, за настроение ще ни посвири Линдзи, хубава вечер






Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.07.15 19:35



Добър (неделя) вечер!

Полгам усилия да присъствам в настоящия миг, вместо да мисля за понеделник сутрин

Изобилни трапези сте наслагали. Добре, че повечето са плодове, та да не ми е тежко като си легна



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: Ekna]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано12.07.15 20:04



За теб Екна,

да ти е сладко.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор viara67 (член)
Публикувано12.07.15 20:41



Ох, какви вкуснотии и прекрасни местенца..., обаче вкъщи се подготвяме психически за сериозна диета. Мъжът ми почва от сряда (не от понеделник

) една диета- Метаболитен баланс, а аз от солидарност го подкрепям на думи, психологически, емоционално и всякак, ама не и реално, де. Даже аз платих таксата, че то и пари струва, ще разказвам като отслабне поне 10 кг.



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.07.15 20:59



Благодаря, благодаря :-)

И сега да взема и реално да си хапна едни малинки, че ми потекоха лигите :-)



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: viara67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.07.15 21:00



Успех на мъжлето ти! А ще има сигурно и ползи за здравето :-)



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: viara67]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано12.07.15 21:27



Вяра, аз карам на тези вкуснотии вече 1 месец и съм отслабнала около 5 кг, не е много, но аз не натискам. Диетата с плодове при мен заработи добре, целта е не да свалям килограми а да премахна токсините във мазнините. Тялото ми е с тъканна киселинност, въпреки, че рН на урината сега е високо. За да имам болести имам и блокажи на лимфната система. Сега я чистя с плодове и лека гимнастика. Така по методите на д-р Морс тялото отслабва, докато стигне природните килограми според височина и години, после спира да отслабва и колкото и да яде плодове - държи едни и същи килограми. Също така от лекозавишено кръвно налягане сега е нормално до леко ниско, пулс 70. Кръвна захар, бях придиабет, години наред ми внушаваха лекарите, да не ям плодове а само зеленчуци, че от плодовете се вдигала кръвната захар. Ефекта е друг, мога спокойно да споделя, че кръвната ми захар сутрин е 74, след 1,5 час или 2 след ядене на плодове е 80-88. На мъжа ми дори е по-ниска. Така, че и това не е вярно, просто с повече доверие към плодовете. В началото зеленчуците се изключват, или се ядат когато искаш да забавиш детоксикацията си. Зеленчуците се прилагат след много месеци плодове диета, след месеци. Има хора с рак и тежки заболявания карат от 6 месеца до 1 година само на плодове, но там е специална диетата, включват се и билки. Лично д-р Морс е ял 6 месеца само портокали 4 пъти на ден по 12-13-15 портокала наведнъжа, на едно ядене, големи колкото грейпфурти, лично той го сподели във едно от видеотата си. Ако искате вярвайте, това каза.

Доматите и кивито са плодове и то алкални. Говоря за плодове от видеото първа и втора линия, третата не е за детоксикация. Не всички плодове стават за детоксикация. Никакви готвени храни, нищо. В първите дни има буксуване, но след това е лесно. През деня между храненията вода с лимонов сок. Езика ми от бял стана кафяв, дори черен по средата, ужас, но сега се изчисти, леко е бял. Продължавам и съм настроена за месеци плодова диета. Аз самата виждам какъв ефекта. Аз всяка сутрин взимам олио и го държа в устата си 15-20 минути. После мия зъбите със сода за хляб и езика стържа, токсини колкото си искаш. И продължавам. Все още не съм включила билковите съставки, въпреки, че ги имам, трябва допълнително да се уточним с д-р Морс, някой съставки в продуктите, например келпа в една от течните концентрати, защото съм със Хашимото и там нещата стоят по различно, та докато не получа точни указания не почвам. Пия и всеки ден по 10 капти кислородна вода, с чаша вода, дестилирана, но от тази която е за вътрешен прием, не тази от аптеката която е със живак, олово и е само за външна употреба. От аптеките кислородната вода не става за вътрешен прием. За вътрешен прием се поръчва от амазон.

Така както обеснява във видеоканала си д-р Морс за плодовете, защо не се вдига кръвната захар - преразказвам. Плодовете трябва да се ядат със фибрите, целулозата, защото като се преработят в стомаха фруктозата се превръща в глюкоза в черния дроб и от там в панкреаса, но бавно, много бавно на бавни интервали от време и не вдига кръвната захар катто при соковете, не тормози и панкреаса със хипогликимия, а така равномерното постъпване на глюкоза е нормално състояние за здрав панкреас. Пловодете трябва да се приемат преди да си почувствал глад в стомаха. Аз с много страх подходих и буквално първите дни си мерех вкъщи на гладно захарта, също след хранене кръвната захар и - не, няма над нормата, напротив слиза и слиза надолу, за това сега един път в седмицата правя тези упражнения.

Ти можеш ли да споделиш по каква програма прави пречистването съпругът ти, ама не е честно само той, трябва и реално да го подкрепиш, у дома и тримата сме във тази наша плодова детоксикация, но всеки се чувства различно. Аз най-много пропадам и карам яки лечебни кризи, но се изправям. Вече свикнах. Издържа се. По-добре така, отколкото една торба болести на гърба и лекарите само химически хапчета дават от тях още болести се създават и няма излизане от този омагьосън кръг ако човек сам не реши да излезе. Успех на съпруга ти и пиши как върви детоксикацията.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 12.07.15 21:30.



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор viara67 (член)
Публикувано12.07.15 21:45



С голям ентусиазъм подхождам към това начинание, та да видим. Накратко-изготвя се индивидуален хранителен режим на базата на кръвни изследвания включващи основни показатели. Режимът е личен и включва позволени хр.продукти в точни грамажи. Във вторник е инструктажът, иначе списъка и примерните менюта вече ги имаме. Целта е да се премахнат натрупаните мазнини и възстанови метаболитния баланс. Има няколко етапа с различна продължителност.



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: viara67]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано12.07.15 22:03



Страхотно, близко до моите разбирания и методи, пожелавам му успех, аз пиша и споделям, пиши и ти, дано има последователи от клуба. Не разбрах последно, ти включваш ли се в програмата.






Само да добавя, че ние също имаме примерни менюта за хранене, препоръки, но всичко зависи от това дали искаш да правиш нормална детоксикация или искаш да дърпаш малко забавяне ако имаш нужда, на всеки човек е индивидуално, според това как се чувства. На всеки човек метаболизма е различен и реакциите са различни.


Също скайп консултацията дава още препоръки и насоки, пак казвам, зависи от заболяванията и още от много неща.


Ядки и семена за сега напълно изключени. След много време може да се вкюли само бадема, единствено само той е алкална ядка, всички други са киселинни, което значи аут от храната ни, за семена - само алкални, но те са толкова далеч в бъдещето, че не питаме нищо за сега.



Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 12.07.15 22:13.



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.07.15 23:34



Това, което описваш, много прилича на плодовата диета на Лидия Ковачева. Мой познат я спазва - от един месец е на череши, чай и мед, защото лекува метаболитен синдром, разширени вени, високи кръвно и тежък диабет. Отслабнал е много, всичките му показатели са в норма. Сега е на постепенно захранване.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано13.07.15 02:46



Мога само да се радвам, че човека се справя с всички предизвикателства. Да, прилича на нейния метод, само че при нас меда е изключен и няма билкови чайове, а билки на прах, на капсули и на течност и могат да се приемат по няколко начина три пъти на ден. За нас глада не е препоръчителен, дори не трябва да се стига до усещанео на глад.

Аз преди много време в едно ТВ предаване гледах д-р Емилова и тя сподели, че юни месец винаги е само на череши, после есента само на грозде, после зимата на цитруси.

Също скоро четох някъде по сайтовете ли беше по ФБ-уците ли беше, че един американски спортист всеки ден яде между 25-30 паунда плодове, което е около 13-15 кг и така се чувства добре, не яде нищо друго. Казва, че е в отлична форма.

От офиса на д-р Морс препоръчват всички които търсят помощта им предварително да се запознаят с методите, да изгледат видеотатата, да прочетат задължително книгата му, за да могат да говорят разбираемо с тях, а не да питат на всяка дума всяко нещо, това е загуба на време, неподготвени хора никъде не искат, да са минали първо на салати известно време, след това на плодове известно време и чак след това да попълват форми, да скенират изследвания, снимки, и да включат дълбокото прочистване - плодове плюс билки. За болни хора от рак има и още неща. От неговите видеота знам следния случай, преразказвам - Жена на 30 години се разболява от рак на шийката на матката, не споделя какво лечение е имала. На 32 години същата има рак на щитовидната жлеза, не споделя какво е правила. На 34 години има рак на панкреаса като са й давали няколко седмици живот. Тя тогава се обръща към него и почва специална детоксикация, при нея той прави друг вид детоксикация със сокове, но не споделя какви и какво количество, нито колко дълго. След това тя преминава само на сурови плодове. За по-късно не споделя. Каза, че тази жена е жива 20 години по късно, тоест до сега. Но аз пиша само това което казва, а през какво е минала, методите, за всеки човек е индивидуално. Помага на хората да минат в ремисия, или да оздравеят, като условието е твърдо да следват неговите препоръки. Ако човек няма волята и не е готов за това изитание, по-добре да не опитва и да не си дава парите. Случаи много в неговите видеотата, има и специални предавания за болестта рак. Знам, че голяма част от вас имат познания по английски, други имат деца или роднини, или приятели и винаги могат да намерят начин да следят нещата във видеоканала или ютуб, помощта им не е излишна.

Аз давам всичката тази информация и искам да споделя с вас, а можеше и да си замълча, ама нали форума ни е за взаимопомощ, за споделяне, за да дам надежда на хората, че има и друг път за лечение, да не се отчайват и ако имат силата да се решат, да опитат, да знаят. Всичко е риск, и в едната и в другата медицина, но когато болния има избор нещата не изглеждат толкова драматични.

Детоксикацията с плодове се явява един вид пост, както нашите родители или по-старото поколение са правили по 200 дни в годината.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 13.07.15 02:53.



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор EFO75 ()
Публикувано13.07.15 06:44



.....
Добро утро,Нова седмица и нов ден=на много късмет.
Приятен ден на всики....



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.07.15 09:53



Калояна, това, което пишем е много важно и не е за "Раздумка". По тази причина копирах последния ти пост в темата "Споделено с теб", където
продължих нашия разговор:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано13.07.15 11:16



Малката още спи...за коприна.
Последните дни ходих на терапии ,но нищо като резултат. Ще седя при днес при вас ,че е приятно и полезно.
У дома всеки някои диетува ,друг спортува ,аз чакам август за да започна диета с грозде ... И дребса ,който трябва да се храни пълноценно ,но е толкова капризен ... Зарибена е от КФС и друго не признава. На зрленчуците казва ,,блеки " ,плодовете ги игнорира...



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.07.15 16:07



Аз лично в момента правя диета със... сладолед!

Всеки ден ям като невидяла. Ще видя резултатите накрая, като ми втръсне да ям, ама едва ли ще е за споделяне... Но по принцип съм така устроена, че имам предпочитана храна на определени периоди и сега е "сладоледеният". От плодовите диети най-много ми допада динената, но със сирене - редувам сладко със солено и мога да изям цял бостан. Не съм сигурна, че това се нарича диета, но във всички случаи е мнооого вкусно!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано13.07.15 17:51



И аз така ям динята-със сирене

.Мойта диета е "Шоколадова"по2-3на ден или пастички,бисквитки и тн.....Казаха др.да не ям нищо кафяво,и аз ги слушам



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор viara67 (член)
Публикувано13.07.15 18:28



Кали, аз засега не се включвам, но определено ще променя покрай него и аз храненето си. Наистина това, което правиш е близко по идея до неговия метод. Програмата се изготвя в Германия, тук само има лични консултации при прилагането й. Също има подготвителен период, за да няма стрес за организма. Определено не се рекламират, че лекуват каквото и да е, най-малкото рак. По-скоро за регулиране на тегло, кр.захар, холестерол.Не се гладува. Първите две седмици е без мазнина и хляб, после само чист ръжен 100 гр.дневно. От ядките - само бадеми и слънчоглед, тези последните сигурно за омега 6, знаеш, трябва съотношенията между 3 и 6 да се спазват. Това е, ще видим... Имам две познати, които правят режима и са отслабнало по 15 кг.за около два месеца, което си е постижение.



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: viara67]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано13.07.15 20:45



Вяра, ще ти отговоря в темата Споделено....да не спамим тук

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.07.15 11:14



Прекрасен ден, момичета!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.07.15 08:55



Добро утро! Днес сме на айс кафе.





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.07.15 11:57



В тези жеги ми се иска ей така - по прасешки! Че и на Бахамите...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано16.07.15 01:39







Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: feniks_m]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано16.07.15 04:15



Хубав ден на всички



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор EFO75 ()
Публикувано16.07.15 06:26



Добро утро


Хубав слънчев ден на всички./днес ще е топло.по прогноза/
Пак на работа,по-малко ,на кафенце с Бубка,вечер до късно в градинката с други комшии на биричка ,нощно време шетане,готвене и тн.итака минава деня.Малкия син официално е 12клас.мина и практиката в хотел"Грийнвил" и имаме още един сертификат/всяка година/-"европейски готвач с оценка 6".........немога още от тел.да слагам кафе/дом.комп не работи/някой да помага...



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: EFO75]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.07.15 08:03



Добро утро!
Вчера на айс кафе, днес на ирландско. Като ще загряваме, да е от рано!
Прохладен ден желая на всички.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.07.15 08:04



Който пръв стигне до кафето - негово е!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано16.07.15 10:54



След кафето от мен нещо разхладително в тази жега....
Хубав ден на всички!





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: mammita63]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано16.07.15 12:27



Я, то обяд станало... Да похапнем, а- кай каквото обича (без да прекаляваме в жегата)





И за разхлаждане



Прекрасен летен ден ви желая, момичета!



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: anetoh]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано17.07.15 04:45



И днес да ви е хубав деня!



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.07.15 09:48



Добро утро!





"Совите не са това, което са..."

Тема Мерси.И неизвинено на ранобудната ЕФО семсе и петанови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано17.07.15 10:01



Аз па в ранни зори, преди изгрева изпратих Филипова до Южния парк, където тя си прави разни гимнастики с една групичка. Некакви дъновстки концепции, по които не си падам.
Полека-лека с колелата, по пустите улици.


Оставих я на полянката за радост на сутрешните комари. Те особено стръвно хапят, понеже тогава спят и некакви ранобудни хаховци им смущават съня. Обаче бяхме подготвени, накарах Филипова да се намаже с репелент, чийто срок на годност е изтекъл през 2013. От мен да го знаете, не изхвърляйте старите репеленти, ако не са се свършили. Колкото повече време минава, по-ефективни стават.

После отпраших към работата, през Хладилника, където се кОпа за метрото с идея през велопътечката към Ловния парк да мина. Обаче там след спирката на планинските автобуси, изненада! Изграждат нещо, широко шосе ли, летище ли, не знам. Още посипано със ситен чакъл, едвам минах няколкостотин метра по него докато вляза в гората.

В работата цъфнах преди 7ч. Цирк!
Каква ти работа, взех да попиша във форумите да се поразсъня, а и е петък.
Малко по-късно, един също толкова ранобуден колега ме почерпи. Той е малко странен. Черпи целогодишно и като за световно, та чак понякога малко ме дразни.
Черпи за рожден ден, свой, на жена си, на синовете си, на 3-те си внуци. Черпи и за имения си ден, а има два такива. За годишнина от сватбата си, че и за някакъв курбан, дето преди години оцелял след катастрофа. А бе, изобщо май черпи почти всяка седмица за нещо си. Е, все пак само с хубави големи шоколадови бонбони или сладкишчета и днес добре ми дойде с кафенцето, понеже след 15-те км каране, двете дебелонамазани препечени филии с масло и шунка, домат, 10-на маслини и Фафлата, вече напълно не съществуваха в организма ми. Та, имате ли и вие подобни колеги?


Искъра е замърсен! Даже ухае неприятно понякога!
(екоактивист по радиото)


Тема Re: Мерси.И неизвинено на ранобудната ЕФО семсе и петанови [re: Phillip]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано17.07.15 13:39



Много ми беше забавно да те чета, Phillip!
Благодаря ти, че усмихна деня ми!


Сега ще се чудят колегите защо ходя и се хиля като ряпа...

Ако не беше ти, след малко щях така да съм сигурно



P.S. Jull, не мога да отделя очи от "твоето" местенце за сутрешна седянка.

Редактирано от anetoh на 17.07.15 13:41.



Тема И на теб мерси.нови [re: anetoh]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано17.07.15 15:20



Тамън се готвех да кажа "Да ви имам раздумката!"


И ти изми очите на клуба.


Искъра е замърсен! Даже ухае неприятно понякога!
(екоактивист по радиото)


Тема Re: И на теб мерси.нови [re: Phillip]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано17.07.15 16:22



Аз се хиля от сутринта. Първо с Благой Георгиев ,дето искал да даде автограф на Колизеума ,сега с вас...
Само кафе ми липсва ,но ме мързи да стана да си направя.



Тема Re: И на теб мерси.нови [re: Tia maria]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано17.07.15 18:20



Ми то време за бира вече





Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.07.15 20:18



Филип, стари форумнико!

Бива си те в оцветяването на клубен живот Най-ежедневно изживяване (за теб), но как само го разказваш Че дори комарите ми станаха симпатични, хаха... сънени комари... и този пак ли черпи При мен е пълна скука в това отношение. Непривично е някак, но в момента дори интригант си нямам в екипа... Обаче съвсем скоро ще дойде свежа кръв, да видим какво ще изскочи от хубавата опаковка.

На мен най-"интересното", което ми се случи в последното денонощие, е едно ревящо дете, което изнасяха на терасата нощес по непонятна за мен причина. Може би няма климатик вътре, а може би родителите му си казваха "щом ние не спим, защо трябва някой друг да го прави". Звукът на неизвестното детско страдание коварно затихваше, докато аз много бавно навлизах в РЕМ фазата на съня. После внезапно пръсваше тишината и тя се посипваше връху мен като пепел. Ревящото мъниче полетя на крилете на канския си рев, рикушираше, хванато в клопката на П-образната сграда, а после се втурваше през отворената врата на терасата към спалнята ми и превръщаше главата ми в батут за своята мъчителна "веселба".

Докато се мятах между съня и събуждането в ума ми се беше зародила идея с психотрилърен отенък. Дали не малтретират горкото дете... дали не трябва да се обадя някъде, на някого... о, боже, луда ли съм... Милото, просто нещо го боли. Но защо се дере така ужасно ... Какво бих могла да сънувам насред този звук...

Така стана 4,00. Запалих цигара и излязох на терасата.

Светеха още 5-6 прозореца. Останалите стискаха очи в тъмното и завираха глави под чаршафите. Вероятно някой порядъчно си беше пийнал тази вечер, и, вероятно, единствен той доволно хъркаше. Странно е, че не чувам това...

Гледах към терасата, от където отлиташе звукът. Силуети. Човек с дете. Човек без дете. Навеждане. Изправяне. Влизане. Излизане....

Наблюдението не задоволи нито едно мое сетиво. Върнах се и легнах. Мина ми мисъл "Котката ми не мърда от стола. Но не хърка. Значи не спи. Хм... и какво сега..."

И ето че заспивам. Спя и в същото време вървя към терасата. Казвам си: странно, много странно. Нали съм в леглото си и спя. Знам къде съм. Явно сънувам. Но защо знам, че сънувам?! Продължавам да вървя към терасата. И продължавам да осъзнавам, че това е странно, защото в същото време съм в леглото си и спя. Знам това. Отивам и повдигам оризовата хартия на прозореца, поглеждам навън. Тихо е. Цялата П-образна сграда е опакована!!! С кафява оризова хартия, тук-там прокъсана и зад нея се вижда я тераса, я прозорец. Странно, казвам си. После всичко това се разтвори в пространството и ... алармата иззвъня. О, Боже, защо звъни посред нощ проклетия телефон. Оказа се 7.

Затътрих крака напред-назад като пълна шматка. Качих се на колата и денят започна без нощта да е свършила.

Дано детето е по-добре тази нощ!



Тема Ааа, не бил Благой!нови [re: Tia maria]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано17.07.15 20:25



Сега по ТВ некой, май треньорът му, каза, че било съвпадение на имена, защото бил сега в Москва или некъде там. Ама го смотолеви с неубедителен глас набързо по телефона.




Искъра е замърсен! Даже ухае неприятно понякога!
(екоактивист по радиото)


Тема А, да, вярно! И ти си падаш писателница.нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано17.07.15 22:06



И аз съм бил хронично и мощно ревящо бебе. Разправят ми неясно с какъв мотив. Сит, здрав, подсушен, забавлен, но ей така съм си ревял непрекъснато.


Накрая ми намерили цаката - късане на вестници. Моментално съм млъквал и съм се заслушвал в този странен звук.
Племенникът също. Сестра ми тогава живееше на нашата улица, ама от другата страна, на 100м. И пак го чувах лятото при отворените прозорци как се дере, неизвестно за какво!

Дъщеря ми пък, обратното - кротко и поспаливо бебе. След първите 3-4 дена, когато понякога се будеше нощем, после като го откъртеше към 8ч, та на другия ден до 9. И като се събуди не надаваше веднага вой, нищо че е гладна и подмокрена, а си лежеше и си мърмореше тихо нещо. И през деня си дремваше. Толкова много сме спали с жена ми тогава, че другите родители с бебета на тази възраст, почти ни намразиха и ни забраниха да се хвалим в този дух.


Искъра е замърсен! Даже ухае неприятно понякога!
(екоактивист по радиото)


Тема Re: А, да, вярно! И ти си падаш писателница.нови [re: Phillip]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.07.15 00:43



Хей, симпатяги с литературни винтяги, развеселихте ме! Продължавайте в същия дух!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: А, да, вярно! И ти си падаш писателница.нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.07.15 08:05



Ти не се скатавай, ами разкажи какво бебе си била! Сигурно си постигала всичките си цели само с две синеоки мигвания, а?

Филип, ами сигурно си искал постоянно да бъдеш гушкан. Щото другия вариант е да си от хората, които постоянно се оплакват, ама не съм го забелязала у теб.

Пък аз тази нощ спах като къпана, явно и дребното от отсрещната тераса също. И ето ме. В събота още преди 8 пия кафе, кафе, кафе. Няма да се возя на делтапланер този уикенд, нито на циганска люлка, но пък ще се видя с няколко приятели, които отдавна не съм виждала.

Вълнуващ уикенд ви пожелавам! А на някои експресно възстановяване от химията и скоро да ги видим усмихнати и бодри!

Целув!



Тема Re: А, да, вярно! И ти си падаш писателница.нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.07.15 10:29



Защо само като бебе? Аз и досега - с мигване или... намигване!



"Совите не са това, което са..."

Тема Хубав ден на всичкинови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано18.07.15 17:16





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Хубав ден на всичкинови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.07.15 06:55



Още ли спите?!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Хубав ден на всичкинови [re: *jull**]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано19.07.15 11:14



Много красиво описано, Ekna!

Направо като в литературен клуб.
Дано само описваш далеч по- приятни неща от безсънна гореща юлска нощ

Днес ща сме така май





Тема Антижегиннови [re: anetoh]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано19.07.15 17:07



Предвид пожеланието ти, придружено с подходящата за настроението ми снимка, веднагически ви запознавам с новото ми вдъхновение - "Антижегин"



Многфункционалния пръскал „Антижегин“



Откриватели на многофункционалния пръскал са братята К. и М., които още са в най-невръстна възраст и, които имам щастието да бъдат мои племенници! Те открили уникалното средство за борба с жегите съвсем не случайно, а след множество опити върху изсушени от жегата, нищо не подозиращи малки и големи хора, дръзнували да изпъплят по жегите в един огрян до безкрайност градски парк.

Антижегинът първоначално бил просто „пръскалът“ и изглеждал единствено като средство за забавление на най-дребните представители на човешкия род. В течение на упоритите опити на младите откриватели да наложат пръскала като средство за забавление за малки, но и за големи хора, се установило безспорно, че, всъщност, пръскалът въздействал много добре върху опънатите от жегата нерви на изнурените му роднини, в т.ч. Голямата леля, „Мамооо“ и „Тате, пусни ме“.

По-късно, тримата, упоменати по-горе възрастни фокусирали вниманието си върху освежаващия пръскал и дълбоко се замислили върху множеството полезни свойства и функции на пръскала. Все пак изглеждало, че той е най-най необходим основно през юлските горещници и като средство за борба с жегите и така се стигнало до неподлежащото на оспорване наименование „Антижегин“.

Ето и многообразието от функции, които с изненадваща лекота и максимална полезност изпълнява откритието „Антижегин“:

- Забавлява децата, като отклонява вниманието им от масата с множество, податливи на счупване чаши, както и от възрастните, които често са в състояние на отчаяние от непрестанното им жужене, мамосване, таткосване и лельосване, лишавайки ги от възможността да употребят кръстословица с Лавацата си.

- След като са се намокрили, децата са падали, ставали и пак падали, така че със завидна педантичност са обрали всички прашоляци от иначе изметените алеи. Тук пръскалът е безценен помощник – без наличие на пръскал децата биха светкавично свили от масата и набутали синя слива в устата си, без да подозират, че по ръцете им бъка от бацили. Но, ако имате бързи реакции и Антижегин под ръка, то бихте могли да изплакнете ръцете на децата и след това да им позволите наволя да набутват сини сливи в устата си.

- Жегата е 40-градусова! Няма проблем! Всички държим пръскала, и, вървейки се обпръскваме където сварим. Глава, врат, лице, дрехи. О, чудесно е! Хидратирате кожата си без да се налага да давате луди пари за крем против бръчки, които така или иначе ще се появят някой ден!

- Евтино е! Пръскали се продават във всички магазини за 1 лв., но ако нямате 1 лв. за това, то можете да измиете добре пръскал, който до скоро е бил с химическо съдържимо някакво. Пълните го с вода от чешмата и – готово! Имате един чудесен пръскал!

- И бонус за дамите, почитателки на стил и мода: лесно можете да се сдобиете с каквито си искате пръскала, които по цвят да подхождат на новия Ви тоалет или най-малко на сандалите Ви. Червени, сини, прозрачни. Дълги, къси, многоъгълни или кръгли – праскалата чудесно ще подхождат на перфектния Ви външен вид, стига да имате такъв!

- Докато още Антижегин не е добил полагащата му се популярност, Вие бихте могли да накарате мнозина възрастни да Ви хвърлят завистливи погледи, премрежени от капките пот, стичащи се от прегрелите им глави, докато Вие сте бодри и усмихнати!

И така! Антижегин – универсален помощник в борба срещу жегите!



Тема Re: Антижегиннови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано19.07.15 18:23



Аз си го използвам, но му казвам пръскало, защото си пръскам цветята. Като гледам в Раздумката има раздвижване, след като се включи и мъж. Не случайно на срещите сядам до него.... По-друго е настроението....
На всички желая прохладна и щастлива вечер!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Великолепно! И още 1 решение за жегите.нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано19.07.15 19:00



Особено, ако се държи в хладилника, когато не се ползва.



Като стана дума за хладилник. Не винаги е налице. Примерно в офиса или в позапуснатата селска къща най-често няма хладилник. Тогава се прави така: шишето с вода, сок или бира се обвива плътно с вестник, хваща се с "ластичка" и се мокри периодично. Водата се изпарява и отнема топлина, ясно ви е, учили сте термодинамика. И течността вътре стои учудващо студена! Хайде, да кажем твърде хладна.
Е, не е като извадено от хладилник, но пък ти е винаги на бюрото и се спестява ходенето до хладилника, ваденето от него и после обратното.

По-изискано и ефективно решение е вместо вестник, шишето се пъхва в стар памучен чорап (б.а. изпран, разбира се) и той се мокри. За предпочитане е да е шарен и в никакъв случай бял. Белият чорап след време променя неестетично цвета си.

Искъра е замърсен! Даже ухае неприятно понякога!
(екоактивист по радиото)


Тема Не, той бил.нови [re: Phillip]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано19.07.15 19:12



Пак по ТВ. Обяснението му е, че видял много други надписи и си помислил, че това е традиция и така.



Искъра е замърсен! Даже ухае неприятно понякога!
(екоактивист по радиото)


Тема Re: Великолепно! И още 1 решение за жегите.нови [re: Phillip]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.07.15 08:52



Добро утро, след два дни празници и тежка програма съм на линия. Ефи беше при мен и освен, че си пихме кафето и други работи помогна с готвенето, за което съм и изключително благодарна. Внучето стана на три години и ако имате малко човече с воден пистолет около вас, пръскалка не ви трябва.

Баба е първа писта за охлаждане, смях голям. Още не съм свалила снимките, ще кача. Два купона за рожден ден в събота, в неделя бяхме на погача на едно от най- малките мушмороци, след обяда друг малчо стана на цели две години. Та сега баба е уморена, но щастлива.
Успешна седмица от мен!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 20.07.15 09:11.



Тема Re: Великолепно! И още 1 решение за жегите.нови [re: Buba67]  
Автор EFO75 ()
Публикувано20.07.15 18:58



Ето ме...


Много работа има в фирмата.През уикенда само разпивки.Сутрин хода по разни инстанции и "живота е прекрасен"



Тема Re: Великолепно! И още 1 решение за жегите.нови [re: EFO75]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано21.07.15 04:57



Има ли и други нощни птици ?



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: *jull**]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано21.07.15 06:39




Добро утро ! Хубава седмица !



Тема Re: Добро утро....нови [re: Tia maria]  
Автор EFO75 ()
Публикувано21.07.15 06:47



Добро утро


Хубав ден на всички....Пак по задачи излизам-вчера цял ден чаках за една бележка от банката за съда/заради малкия син/, цък не се обадиха.Днес може и да стане.....
Имам да почерпя-купих на сина кола,ама много стараза да се отрака повече с шофирането.И много го е яд че .книжката.чаак декември/ на18/.Но ние емойта-алфата е пред сервиза,чака си реда.......
И нови мебели за хола.....да има за децата
Моля накой да метне картинки/кафе.пиене.сладки../не мога от телефона.Пазете се от слънцето....



Тема Добро утро и хубав ден!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.07.15 08:56



Какви нощни птици в 5 ч. сутринта? Че това си е време за чучулиги...


Днес пак се очакват горещини, затова ако имате възможност, си намерете
приятно занимание на сянка. А за да не ви е скучно, пишете в Клуба.





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро и хубав ден!нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано21.07.15 10:16



Замотах се с петната на Роршах ,е само първото от серията... Но! Не съм шизофреник -те виждат друго ,не съм и Чикатило - той е видял друго ,моят отговор

, ,подлежи на допълнително обсъждане и трактовка

Ужас ! Къде ми е жълтата книжка ?



Тема Re: Добро утро и хубав ден!нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано21.07.15 10:59



Редактирано от Buba67 на 21.07.15 12:14.



Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: diana1OO]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано21.07.15 11:16



Прекрасен ден, момичета! Много е топло при нас, затова няма излизане навън. Сервирам закуска, обяд, кой каквото предпочете.



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: mammita63]  
Автор EFO75 ()
Публикувано21.07.15 12:44



И бира



Редактирано от Buba67 на 21.07.15 13:30.



Тема Re: Добро утро и хубав ден!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.07.15 16:31



И аз по едно време правих опит да се позабавлявам с този тест, но търпението ми се изчерпа в самото начало.
Еднотипни, преднамерени и скучни картинки и нито веднъж не видях моите отговори... Нагласена работа.
Ако по тях ще определят кой е психопат и кой не, да започват от съставителите на теста.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро и хубав ден!нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.07.15 16:35



Дали пък да не си направя една такава мини-градинка?





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро и хубав ден!нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано21.07.15 22:08



Тестът е за тежки престъпници. Приложен кем нормалните хора предизвиква объркване
Ето,тук става яко смях с него





Тема Re: Добро утро и хубав ден!нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано21.07.15 22:23



Градинката е чудна ! Ще потърся утре още т акива , някъде ги гледах.



Тема Re: Добро утро и хубав ден!нови [re: Tia maria]  
Автор iva67 (непознат)
Публикувано21.07.15 23:01



Добър ви вечер! Хубаво лафче сте си спретнали напоследък, посмях се с нощите на Екна и сутрините на Филип.
В тези горещи дни аз пък станах по принуда фен на испанската сиеста. То лошо няма, ама нощите ми станаха дни и дните нощи. На село сме и следобед в жегата не се излиза, вземам книга да чета, обаче тя ми действа като приспивателно и така съм упоена, че няколко часа сън следобед не ги усещам... та ще мисля нещо да измисля за този уикенд, че стана голям айляк.
Хайде, лека вечер! Отиваме да гледаме звездите и да слущаме щурците, че то тук друго няма какво да правим. Пълна лятна идилия





Тема Re: Добро утро и хубав ден!нови [re: iva67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.07.15 23:44



"Сиестата" или следобедната дрямка е нещо изключително полезно, стига да е достъпна. Както един приятел
казва: "С нея денят ми се удвоява"

А нищоправенето също е прекрасен релакс, стига да не те изнервя. При
мен за повече от 2 дни не се получава. Обоче стоенето на компютъра също считам за работа, макар и не съвсем.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро и хубав ден!нови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано22.07.15 06:48



Добро утро


Джул,като решиш да я почваш-градинката,свиркай ще помагам....много ми липсва ровенето в земята
Хубав ден на всички



Тема Re: Добро утро и хубав ден!нови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.07.15 09:47



Ефи, че ти нали си имаш истински двор с градина? Мини-градинките са само за хора без тази екстра.


Я да поседнем на сянка, че днес пак ще като във фурна...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро и хубав ден!нови [re: EFO75]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано22.07.15 09:51



Здравейте,


То утрото отмина и вече е късно за кафе...
С това ще ви почерпя



Толкова обичам лятото, а то толкова е кратко...



Тема Re: Добро утро и хубав ден!нови [re: *jull**]  
Автор viara67 (член)
Публикувано22.07.15 10:01



Два дни нищоправене са напълно достатъчни! Днес съм на работа, после по задачи и така от сутринта до вечерта. Хубав ден на всички ви!



Тема На село и звездите.нови [re: iva67]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано22.07.15 10:24



Как ми липсват ваканциите като дете на село. Нашите ме изстрелваха с първия влак след последния учебен ден при баба и дядо.



Това е в северо-западналия край. Сега къщата е празна и се крепи на магия. Няма как да я поддържам. Откак никой не живее постоянно в нея, няколко пъти я разбиваха и сега няма нищо ценно в нея. Но поне разбиванията спряха по тези причини.

Като ходих наскоро, си викам ще гледам нощем звездите. Обаче са турили улични лампи, цивилизация значи, които прецакват начинанието. Преди 2-3 години ги нямаше и беше тъмно като в рог, нали малкото останали хорица в селото си лягат към 9-10ч. И в ясна безлунна нощ, глей к'во става! Звезди, та звезди, а и млечен път. А сега имаше и светулки, мотаеха си из двора. Опитах да ги снимам с камерата, но нищо не става.

Искъра е замърсен! Даже ухае неприятно понякога!
(екоактивист по радиото)


Тема Re: На село и звездите.нови [re: Phillip]  
Автор viara67 (член)
Публикувано22.07.15 12:11



Спомените от летните нощи на село са едни от най-ярките в съзнанието ми. Хор на щурци, от време на време кучешки лай в далечината и мноооооого звезди. Баба ми ни показваше голямата мечка /голямата кола/, малката мечка /малката кола/, Вечерницата, а сутрин ни будеше да я видим като Зорницата. В най-горещите летни дни я молехме и тя ни постилаше да спим на чердака - първо слагаше рогозка, после черга, после дюшека и чаршафите. Завивахме се с дебело и спяхме под съпровода на песента на щурците. Никога после не съм спала на открито. А като се замисля - нямаше комари, или поне не помня това да е било пречка.

Сега се мъча да създавам подобни спомени у сина ми. Загасяме всички лампи, уличната лампа е далече от тази част на двора и става много тъмно, постиламе едно одеало, носим възглавници и второ одеало - да ни пази от комарите, вземаме едно лазерно фенерче, все пак сме 21 век, цивилизация/ и почваме да гледаме - звезди, спътници, самолети, падащи звезди ....Обаче щурците не са същите, като едно време...





Тема Re: На село и звездите.нови [re: Phillip]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано22.07.15 12:42



Филип, и нашият край е цивилизован. Вече не е такъв, какъвто го помниш. Лошото е, че никой не си дава зор да подобри живота тук. Иначе си е красиво при нас.



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Щурците.нови [re: viara67]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано22.07.15 17:54



Да, сега като ходих май нямаше щурци. И комари нямаше. Иначе има лета, когато в моето село е страшно от тях. Намира се между 2 дола с рекички.
А щурците май почват серенадите август месец?



Искъра е замърсен! Даже ухае неприятно понякога!
(екоактивист по радиото)


Тема Re: На село и звездите.нови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.07.15 18:52



И ние много обичахме при баба на село. Не помня да сме говорили за звезди. Тя беше простичка, отрудена и добродушна женица. На нея съм кръстена. И другата баба си обичах, но тази, на която съм кръстена е в сърцето ми до днес, въпреки, че рано си отиде. Ето как неволно прехвърлям разговора ни върху онези другите звездички, за които кътаме най-топъл спомен. Още е пред очите ми със синя работна манта, със забрадка. Шетала е по двора, ръцете мръсни и нарязани, пръстите криви. Изплаква ги на бързо на дворната чешма и, докато ние слизаме от колата и се затичваме към нея, тя бързо ги отрива в престилката си. После шепите й обгръщат лицата ни и устните й ни засипват с целувки, появи се някоя сълзичка от умиление от помътнелите й сини очи...

После ни водеше на баража, ей така малко извън селото. Ходехме по дигата, беряхме диви сливи и каквото срещнем по пътя и направо в устите. Постилахме одеалце, хапвахме и се къпехме в реката. Никакви условности и забрани. Боси ходехме, мърлявехме се на воля, хранихме се, когато си поискаме... Щастливо и спокойно съгласие цареше с баба...

А как обичахме да щъкаме из мазето и тавана. Търсехме съкровища. Беше проветриво горе, малко не довършено. Вееха се найлони, шумкаха странни шумове. Скрием се с братчедите, завием се през глава с някой мръсен чаршаф и светим с фенерче в тъмното, разказваме си страхотии до никое време.

Пък от другата баба си спомням шума на тополите и канала. И катмите и едни банички от тесто, които никога повече не съм яла. И липовия чай. И ракийката на нощното й шкафче - ей така от бутиката като лекраство и на нас даваше

И дядо помня как ни викаше "дъвчете бавно и смилайте добре храната" и "Когато ям съм глух и ням.", и "Като ядеш ушите ти трябва да плющат" Безценни уроци! Дядо беше много красив мъж, а на младини .... чудо - висок, с коса на вълни като Смирненски, хубав! Един ден, много мъничка съм била, нещо нередно ми се стори, че става, страшничко, неразбираемо. Дядо ме заведе в кръчмата. И години по-късно осъзнах, че се беше напил, защото улицата беше наша от край в край.

Ееех... как ме открехнахте на спомени

А и в наши дни, моята заболекарка ми разказва като иде на село за "панелените деца" от столицата. Дойдат, казва, бледи и унили. И тук цяло лято тичат боси, ядат домашни плодове и на есен с червени бузи, наедрели и пораснали, и хайде пак в панелката.

Иначе още се намират такива кътчета. Имам по-скоошни спомени от Могилица. Нощно време звезди, таралежи и светулки. Или от Априлци, където една дъъълга пътека, обрасла с храсти от двете страни изглеждаше като път към рая - отгоре звезди, а около нас хиляди светулки. Никога не бях виждала толкова много. Приказка!



Тема Re: На село и звездите.нови [re: Ekna]  
Автор viara67 (член)
Публикувано22.07.15 21:29



Хубави са тези спомени.... Преди 5-6 години ходихме в селото от детските ми години. Къщата разбивана и ограбвана многократно...същата история като на Филип. Обаче аз започнах да разказвам на сина ми- тука беше така, тука инак, тук ядяхме, тук беше постлано с черги...Той слуша, гледа и на излизане каза:"Мамо, тук е било много хубаво, ама навремето, сега е различно." Беше напълно прав :) Такива ми ти работи.
Сега сме на вилата, ама аз му казвам пак на село.
Хайде, лека ви лятна нощ и да сънувате милите си детски спомени.



Тема Re: На село и звездите.нови [re: viara67]  
Автор EFO75 ()
Публикувано23.07.15 06:27



Добро утро


На село си беше..рахат...игри-най различни,хубави манджи,прясно и кисело мляко от козички,овцички топли баници,питки и тн.гонехме да хванем агънце или кокошка-и ставаше олелия.Аз обичах да се катера по дърветатаи като играехме на ..жмичка..бях все на голямата круша.....Сега децата незнаят игрите.....Като пластех ме сеното на купове,и почвахме да се катерим .и ги развалим.и като се яви дедо с бастуна..беш да ни няма.а/5внуци/.
Джу . Имах градина,от свеки вече не се занимавам и ми липсва.но пак ще имаме с децата....
Хубав ден на всички




Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: EFO75]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано23.07.15 10:40



Прекрасен и прохладен ден на всички!





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.07.15 14:17



Ами я ме заведи на това островче, че да се излегна под палмата със
сокче в ръчичка, да видим дали няма да ми е прохладен денят!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 96нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано23.07.15 17:28



Вземаме корабчетата и тръгваме, Джул! При нас е адска жега и ще трябва прохладно място....



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утро....нови [re: mammita63]  
Автор EFO75 ()
Публикувано24.07.15 06:22



Добро утро


..Вземете ме и мен.....как искам да се махна от тук,......но немога заради децата......
Хубав ден на всички




Тема Re: Добро утро....нови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.07.15 07:38



Ефи, никъде не тръгваме без теб! Взимай и децата! Мислиш ли, че на тях няма да им хареса?





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро....нови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано24.07.15 09:48



Добро петъчно утро! Не е така лежерно като от картинката на Джул, но пък е слънчево и градско, поне за мен!
Обичам ви много всички и по-малко кафенце, че подкиселява организма ! Аз се задоволявам с аромата и една-две глътчици




Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Добро утро....нови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано24.07.15 10:19



Привет и от мен! Прекрасен ден ви пожелавам! А аз утре отивам за два дни на Рилските езера. Малко да се махна от тази жега. Ще събера малко хлад, а вие си починете хубаво през уикенда!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утро....нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано24.07.15 12:20



Антония и приятелките й в съседната стая скачат от гардероба на леглото. Аз отиеам за покупки ,но ще кривна е някоя градинка с телефон в ръка.
И нама да готвяяяяя! Няма ,няма , няма !



Тема Re: Добро утро....нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.07.15 13:07



Браво, Тиа, приветствам неготвенето в тези жеги! А който освирепее от глад, все ще изрови от хладилника нещо за ядене...

При мен е хлад, подухва свеж ветрец, така че не се оплаквам. Но и пак няма да готвя, да се знае.

Маммите хубаво е запрашила към Рилските езера, макар че мен с бой не могат да ме качат там. Пред няколко години се поведох по акъла на едни ентусиасти, но едва стигнах до третото езеро и се отказах да катеря повече ронещите се камънаци. В непоносима жега, плувнала в пот - едва понасях себе си, за другите да не казвам... Стигнахме нещо, което трябваше да се брои за заведение - пълно с мухи, а менюто беше от стар боб и топла диня, после се излегнахме пак на някакви остри камъни до водата, а разни бръмчащи неща се завираха в косата и устата ми... Когато се върнахме на изходния пункт, беше пълно с народ, врещящи деца и шумни компании... Уф, не е за мен планинският туризъм, ако ще е в този вид. Обичам си Родопите - плавни, меки, потънали в зеленина и тишина... А на Рила - само с хеликоптер!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро....нови [re: Tia maria]  
Автор viara67 (член)
Публикувано24.07.15 13:13



Тия, и аз няма да готвя

По принцип ми трябва специално вдъхновение, за да го правя, пък и покрай диетата на мъжа ми правя само за него по 145 гр.зеленчуци на пара / вечер са 155 гр. / Ние с детето караме на таратор и салати. Канени сме на гости за уикенда и ще видим как ще се справим с диетата там.
Мамитке, ще разкажеш за езерата. Не съм ходила, все се каним, ама не стигаме. На мен ми се ходи към Белоградчик и Магурата, ама в тези жеги ...

Хубава събота и неделя на всички!



Тема Re: Добро утро....нови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.07.15 13:27



Гледам Родопите и не мога да им се нагледам... почвам да си мисля дали да не настроя джипиес-а нататък...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро....нови [re: viara67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано24.07.15 14:49



Иве, хубаво е на Белоградчишките скали и Магурата, преди 2-3 години ходих там, но сега и там е жега. И в нашия край има хубави места. А ще разказвам за Рилските езера. Ако не мога да ги обиколя, ще седна в някое заведение и ще им се любувам от високо.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Добро утро....нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано24.07.15 14:55



Джул, на Богородица отивам и в Родопите-на Кръстова гора за 3 дни. Много обичам там, чувствам се прекрасно. И аз обичам Родопите, но не съм ходила в Рила и ще се пробвам.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Добро утро....нови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано25.07.15 06:13



Качвала съм езерата и то с увреждането. Да ,голям инат съм. Мамми , има един стръмен участък в началото и после си е все едно булевард. Има 2 маршрута - по лесен и по -стръмен. Аз бях по лесния. Ще ги качиш ,споко Петгодишни пердашат нагоре ,та ти ли.... Антония също го е качвала ,още в детската беше.И понеже първия път бе валяло и хлъзгаво ,тя се отърколи в едно ручейче ,нищо особено
После разказваше
Бяхме на едни езера и аз там паднах. Човек добива впечатюението ,че е паднала в някое от езерата. В интерес на истината ,този път се птказахме ,заради дъжда



Тема Re: Добро утро....нови [re: Tia maria]  
Автор EFO75 ()
Публикувано25.07.15 09:35



Добро утро


Хубава събота на всички...
Ние за път към морето минаваме на Кръстова гора.Или нс14.8с/у15.8.се качваме за нощната литургия.И на15като си тръгнем спираме и на Бачково имаше събор/преди 2-3години/.Сега се пазсрих с децата.да минем първо от там...на15-богородица,че от 17.8.са отпуска,и на морето да си печем д.....



Тема Re: Добро утро....нови [re: EFO75]  
Автор EFO75 ()
Публикувано26.07.15 06:18



Добро утро в неделя....
Днес сме на баница и палачинки и много кафе.....


Хубав ден
п.п.сложете картинки/кафе.чай или др.от август ще работи дом.комп.и няма да ви тормозя....



Тема Re: Добро утро....нови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.07.15 12:43



Ефи, цялото ти меню е сервирано, дано се отбие някой в Клуба...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро....нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.07.15 13:29



Някой ме повика! ОтбИв, отбИв :-D

Уф много жега бре. Никъде да не му се мръдне на челяк. Искам закрит басейн и аквааеробика...



Тема Re: Добро утро....нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.07.15 17:33



Ей ме на, изкарахме един летен вирус с всички екстри. Хапнах от баницата на Ефи, сега сядам на кафе. Прохладен следобед.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утро....нови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано27.07.15 02:11



Мерси


Със сладкото от ..бяла черница..станаха хубави палачинки.




Тема Re: Добро утро....нови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.07.15 02:45



Обожавам черници, включително "белици"!

Тези дни научих, че и листата им са полезни за чай при разширени вени. Вече събрахме някакво количество, сушим и после ще видим дали вършат работа за целта. Ако някой знае нещо изпитано и ефикасно, да споделя, че мъж ми нещо го загази с вените. Пък за какво ми е кьопав мъж!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро....нови [re: mammita63]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано27.07.15 10:25



Прекрасен ден и успешна нова седмица с една снимка от Рилските езера! Хубаво беше, ходихме и в Парк Рила в Дупница, Овчарченски водопад, Гейзера в Сапарева баня. В Рила ми харесаха езерата, но беше много труден прехода. Все пак съм инат и обиколих езерата. А то камъни, баири и много ходене. За пръв път се возих и на лифт. Винаги избягвах да се кача на такова чудо, но и това опитах. Возих се и на водно колело. Времето беше хубаво и успях да видя много неща. Поне за два дни избягах от адската жега при нас.



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утро....нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано27.07.15 12:07



Близо сме до Витоша ,там е хладно
Но на Антония и е скучно. Даже я мъкнах с приятелките й ,не и не. На всички им беше скучно
Днес сме в любимото. КФС ,имат РД ,да видим с какво ще ни черпят. После... Не знам.



Тема Re: Добро утро....нови [re: mammita63]  
Автор iva67 (непознат)
Публикувано27.07.15 14:14



Много красива снимка,почувствах планината! Ако не беше такава жега, можеше да се пробвам и аз, обаче като знам как пече слънцето .....ще отложа за по-други дни.



Тема И пак против жегите.нови [re: iva67]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано27.07.15 14:24



Които си имат климатик, имат. Аз не съм от тях.
Обаче един най-прост 20-левов, 40-ватов вентилатор прави чудеса!
Можв да си го сложиш, където искаш и да си го настроиш, както ти е кеф.
Освен това, ефективно тормози комарите, които са успели някак да се промъкнат в стаята.


Е, вдига малко шум, но не много, едно "фуууу", особено на най-ниската степен. Филипова ми мърмори "Мноо бръмчи!", ама се понася. То и климатикът вдига известен шум, макар и по-слаб.

___
Готвачът трябва да е дебел, а пластичният хирург - красив!
(имиджмейкър, по радиото)


Тема Re: Добро утро....нови [re: *jull**]  
Автор iva67 (непознат)
Публикувано27.07.15 14:26



Джул, някъде в интернет пространството ми се мяркаше статия за лекуване на разширени вени чрез налагане със зелен домат. Намерих я!





Тема Re: Добро утро....нови [re: iva67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.07.15 18:56



Благодаря, Иве, но за зелените домати ще трябва да почакаме до есента, когато настъпи "туршиено време"...



"Совите не са това, което са..."

Тема Като стана дума за зелени домати, рецепта:нови [re: *jull**]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано28.07.15 19:46



Адска смес: Люти чушлета + разни работи.

Продукти:
Пресни люти чушлета, подходящи за печене, с повечко месеста част, червени и зелени. Червено чили най-добре става, но рядко се намира у нас.
Моркови
Копър
Чесън
Зелени домати, за предпочитане малки
Мед
Зърна чер пипер
Зърна бахар
Олио
Оцет
Сол

Количества и съотношения? Кой как му е кеф.

Съдове:
Голям леген
Няколко буркана с капачки на винт.

Приготвяне:
Чушлетата се изпичат, примерно в тава във фурна, като се гледа да не изгорят. Това е най-тежката и неприятна част на мероприятието.

Чушлетата се обелват от мушамите и им се махат дръжките. С пасатор/миксер се правят на паста.

Морковите се настъргват на едро с ренде.

Част от чесъна се оставя на обелени скилидки разрязани наполовина, а останалите се смачкват на паста с пресичка.

Копърът се нарязва ситно.

Зелените доматчета се нарязват на малки парченца.

Всичките тия неща се слагат в легена, хвърлят се в него зърната черен пипер, сипва се олиото, оцета и се посолява. Сипват се и няколко лъжици мед. Разбърква се добре.

Накрая сместа от легена се сипва в бурканите и се затварят. Трайност - неповече от 5 години.
Консумация: най-рано 1 седмица след приготвянето, за да се "композира", така да се каже.
Да ви е вкусно!



___
Готвачът трябва да е дебел, а пластичният хирург - красив!
(имиджмейкър, по радиото)


Тема Re: Като стана дума за зелени домати, рецепта:нови [re: Phillip]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.15 21:05



"Трайност - не повече от 5 години"
Какви 5 години, бе човек! Ще им видим сметката още като добият вкус!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Като стана дума за зелени домати, рецепта:нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.07.15 23:10



"Какви 5 години, бе човек! Ще им видим сметката още като добият вкус!"

Зависи от нивото на капсаицина





Тема Re:Добро утронови [re: Ekna]  
Автор EFO75 ()
Публикувано29.07.15 07:00



Добро утро


Много жегааа тея дни,крийте се на сянка.Няколко дни съм "гола вода"....
Търпях няколко дни мин.седмица и някрая с малкия син отидох на лекар...С нова диагноза/като за 2минути ми казаха още2
/И като побеснях.че всичко друго,но не и тези/""Сега съм с
"Генерализирана тревожност" и нови хапчета в други дози.трябва да правя и скенер на глава....
Хубав ден на всички
п.п.Джул мерси за хубавото меню в неделя



Тема Re:Добро утронови [re: EFO75]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано29.07.15 10:17



Прекрасен ден на всички, на прохладно място!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Ех, чили!нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано29.07.15 12:23



Защо няма чили чушки у нас?


Е, има, ама българска работа!

Значи, на Женския пазар, по-близо така до Лъвовете, има една лелка дето вади понякога чили на поносима цена. Ама трябва да уцелиш кога ги е доставила пресни. Тя ги продава докато се скапят и изсъхнат всите.





___
Готвачът трябва да е дебел, а пластичният хирург - красив!
(имиджмейкър, по радиото)


Тема Re:Добро утронови [re: mammita63]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано29.07.15 15:57



Нещо разхлаждащо от мен







Тема Re: Ех, чили!нови [re: Phillip]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано29.07.15 18:42



Ей, Филип, има спасение - ние купуваме чили на прах, много силно лютиви, от това по-силно няма, един паунд, което е около 450 грама един пакет и е много като количество, при това ботаническо, чисто, органично и кашер качество, има и сертификат, внос от Индия. Ако това те устройва като цена и количество можеш да си купиш от

. Това е отровно лютиво, внимавай!

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Мерси, аманови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано29.07.15 19:31



Първо, това е прах от сушени чушки. Друго са си пресните, с този култов аромат на печено/пушено.


Второ, откъде го купувате това в Амазон, от България ли?
Трето, не съм като някои маняци и пристратени, които искат максимално, убийствено люто. Аз съм на принципа "люто+вкусно".

___
Готвачът трябва да е дебел, а пластичният хирург - красив!
(имиджмейкър, по радиото)


Тема Re: Мерси, аманови [re: Phillip]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано29.07.15 19:50



Амазон прави доставки в България, има и по леко лютиво, зависи от единиците които са изписани на опаковката, по ниски числа, по-малко лютиво. Да, когато е прясно е друго, зависи за какво ти трябва и до колко може да издържиш на лютиво. В случая при нас съпругът ми го ползва за лечение. Ако е за удоволствие към храненето по добре прясно приготвени лютиви чушки. Хубава вечер.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Мерси, аманови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.07.15 10:17



Аз пък обичам черен шоколад с люти чушки!
Един приятел чака да пуснат такъв с ракия...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ммм, шоколад !нови [re: *jull**]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано30.07.15 11:28



не обичам лютиви неща, но и аз го обожавам този Линдт с чили!

толкова е приятно пеперливото послевкусие на края на езичето, ммм!
но го намирам само в София и Варна /когато съм на гости на синчетата ми/
...за съжаление за нас в провинцията това не се доставя... и това са пълни глупости на търговците, че няма търсене и по тази причина дори в известните търг.вериги в Плевен няма от многото добри продукти



Тема Re: ммм, шоколад !нови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано30.07.15 13:08



И аз във фен клуба на шоколад с чили ! Ей ,върнах се от пазар и понеже ме напекло забравих половината неща ,ходих пак. Разбира се ,имаме списъци на тдлефоните и аз и Антония ,но ни мързи да ги обновяваме. горещината не ми пречи много ,виж студа... Но си спомням адските жеги в Плевен ,дори на мен ми беше горещо.
Щр пробвам да замъкна Тони до Панчарево ,но ако пак се разхленчи ,че и е скучно... Сега седи в др. Стая и гледа Емил Конрад.



Тема Мда, под "търсене"нови [re: LlDlru]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано30.07.15 13:26



Под търсене нашенските "търговци" си представят освирепялата тълпа клиенти да нахлуе в магазина в часа на отваряне и да изкупи всичката стока, каквато и да е тя, за минути. Даже може да има убити и ранени в мелето.
Всичко по-надолу от това, го смятат за "А бе, капе там нещо, ама си работим почти на загуба!"



___
Готвачът трябва да е дебел, а пластичният хирург - красив!
(имиджмейкър, по радиото)


Тема Re: Мда, под "търсене"нови [re: Phillip]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.07.15 14:15



"Готвачът трябва да е дебел, а пластичният хирург - красив!"

А когато докторът е дебел, плешив и мирише на цигари, минава за "мноо готин пич, наш човек"!
Разрешава да си пиеш, пушиш и да купуваш лекарства от точната аптека. При необходимост ще
те оперира хубавичко по съответната клинична пътека.



"Совите не са това, което са..."

Тема Лекарски предписания:нови [re: *jull**]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано30.07.15 15:20



Лекар към пациент:
- Спрете цигарите!
- Не пуша.
- И алкохола!
- Не пия.
- Никакъв секс!
- Не правя изобщо. Даже съм девствен.
- Не яжте храни, които са ви вкусни!
- Ям само гадни буламачи.
- Е. значи сте безнадежден случай! Няма лечение за вас.



___
Готвачът трябва да е дебел, а пластичният хирург - красив!
(имиджмейкър, по радиото)


Тема Re: Лекарски предписания:нови [re: Phillip]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.07.15 15:26



В най-лошия случай такъв пациент ще доживее столетие...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ммм, шоколад !нови [re: Tia maria]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано30.07.15 19:58



вчера бях "софиянка" по необходимост, но беше жега и реших да се прибера без да се разхождам
без да мисля много тръгнах към жп-то, то едни лабиринти ... няма къде вода да се купи
влака е мръсен, без климатик, прозорците "се разхождат" - не могат да се закрепят в едно положение, сварих си мозъка, но не стига това а и влака вместо 3ч пътуваше 3ч и ооще 45 мин


вечерта получих страшни крампи по краката и ръцете дори - топлинен удар значи преживях...
днес в най-горещия ден за годината, на сенчеста страна термометъра показваше +41, си останах вкъщи на климатика, макар че имах наложителна работа в града по разни институции, и утре е ден
чакам дъждец
лека и мека



Тема Идва, идва прохладното време!нови [re: LlDlru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.07.15 22:14



Обичам синоптиците, които обещават прохлада! Че и дъждец...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Идва, идва прохладното време!нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано31.07.15 07:36



Автобуси ,Лиди ! Почти на всеки час са .



Тема Re: Идва, идва прохладното време!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.07.15 09:33



Искам такъв чадър - мога и в проливен дъжд да си
пия кафето по улиците, а и таблетът ми ще е добре...





"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 31.07.15 10:46.



Тема Re: Идва, идва прохладното време!нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано31.07.15 10:35



Прекрасен и прохладен ден на всички!Желая ви само хубави емоции!





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: mammita63]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано31.07.15 12:23



А аз така релаксирах тази и миналата седмица, че не мога да не се похваля.
Преди година и половина, жертва на моята суета, токчето ми се закачи на стълбите в офиса и аз полетях от едната площадка на другата. Паднах малко странично по гръб и в резултат - три счупвания на раменната кост и много прищипвания на разни нерви по гърба (с другите травми ще се похваля друг път :-). След като махнаха шината, раздвижих рамото буквално за две седмици, но с болките в гърба не можах да се справя. Не беше лошо, че не можех да се наведа над мивката да мия чинии, но не можех и да спя..

Та, възползвах се от една реклама за "лечебен масаж на гърба", и направих три сеанса. Момчето беше опитно, масажираше и разни точки и първия път бях като разглобена. Сега, обаче, резултатът е страхотен :-)
След разни отпуски, смятам да продължа по веднъж седмично или на две седмици, ще видим...



Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: TheaO5]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано31.07.15 12:58



Дано се възстановиш напълно , мила Теичка ! А къде е това с масажите ? Защото търся за лимфедема. На старото място ,където ходя този път нямах резултат.Пиши в темата за лимфедем или на лични.
Целувки и на теб и на всички !



Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: Tia maria]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано31.07.15 16:46



Тийче, мила, момчето замина за две седмици на море.
Козметичният салон е в центъра. Рекламите бяха за глезотийските масажи, как попадна и лечебен масаж на гърба не знам, но ми дойде добре.
После ще ти дам телефона му.

Специално на теб искам да ти кажа да не се съсипваш с безсънието, а да си помогнеш с някои хапчета - в аптеката ще ти предложат. (Безсънието ми е от 12-13 – годишна..)
Целувам те!!



Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: TheaO5]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано31.07.15 17:46



Благодаря ,мила.

Заваля и ни разхлади. Със свежа и дивашка енергия ръчкам Антония да излкзаме , но тя не ще. Не що ли се занимавам с нея
Да си седи с Емил Конрад и , ,Съдби на кръстопът"



Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.07.15 19:17



Боже, тези деца! Едно време не можеха да ги приберат от улицата, а сега... Ама тогава нямаше компютри, нито телевизията предлагаше кой знае какво. Истинският купон течеше в махалата - на криеница, на "народна топка", а късно вечер по дворове и квартални градинки се разказваха страшни случки и измислени истории. Вкъщи беше само за спане, че то и храненето минаваше в движение. Развивахме и "художествено-творческа дейност" - на един простир опъвахме чаршаф и с тази импровизирана завеса вече имахме истински театър. Нареждахме столове и съседите се превръщаха в най-вярната ни публика.
Ех, как ми се иска и сега да видя нещо подобно...



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 01.08.15 00:02.



Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано31.07.15 21:43



А ,миналото лято едно по - голямо момичв ги организира,направиха цяла програма - песни ,танци вицове ,имаше и конферансие ,облечено официално . Много хубаво беше. Но тази.
...развалиха една барака - кръчма до нас о кварталните алкохолици ,,побиха конак " в гради ката. На децата им е неприятно ,вече не се събират.
Все пак нещо може да се измисли...



Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.08.15 00:01



Всичко може, детското въображение няма граници. Само мерак да има!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.08.15 07:28



Е, браво! Аз заключвам вечер портата на Клуба и аз я отключвам сутрин...


Хайде, поразмърдайте се малко, че ще пропуснете най-хубавите часове от деня!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: *jull**]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано01.08.15 10:57



Време за почивка, време за море!
Лятото е прекрасно! Насладете му се докрай!
За мен август месец ще е работен... но септември ще бъде май!







Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: anetoh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.08.15 12:54



Винаги съм предпочитала есенното море. Тогава плажовете са пусти, слънцето - меко,
водата - топла. По южното Черноморие до средата на октомври е прекрасно за почивка.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: *jull**]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано01.08.15 13:00



Да, Южното Черноморие, но и Северното не е зле. Аз бях за малко на Албена тази година, скучно е малко, но аз така и харесвам. Албена остана една от малкото с много зеленина, незастроена, широка плажна ивица. И имам някакви мътни спомени, минавайки през един базар, който сега ми се струва грозен и разнебитен, но през очите на едно 5 годишно дете, тогава, ми се е струвал луксозен, вълшебен. И така се разходих и във времето





Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано01.08.15 13:43



Прекрасни почивни дни, приятели! Тъй като не обичам морето, ще ходя от време на време в планините. А сега се занимавам с компоти, че зимата ще трябват. Релаксирайте през уикенда и само хубави емоции!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.08.15 18:13



Познавам и северното, и южното море - на север брегът е по-скалист и водата по-студена. Разбира се, зависи от годишното време, но аз говоря за есента. По принцип не ми допадат курортите, предпочитам по-усамотените, "диви" места. Харесват ми тесните плажни ивици, така че с 1-2 крачки да си във водата. Обичам скалите, но само за гмуркане, иначе са доста неудобни...

Така или иначе, през септември и ранния октомври навсякъде е тихо и приятно.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано02.08.15 07:41



Добро утро


Да отключа аз днес
Хубава неделя



Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: EFO75]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано02.08.15 09:16



Болна ! Летен вирус ,надявам се. И дано се посъвзема за София диша
Уча Тони на сантасе.



Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.08.15 09:20



Стоя си тук и чакам... Не че не ми е хубаво и сама, ама нали уж съм в клуб, де...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.08.15 09:43



Наспах се много добре. В 11 отивам на аквааеробика. Трябваше по-рано да се сетя, в големите жеги. И така ще разнообразя седмичтата спортна програма.Един път йога и един път аквааеробика. Втората половина на август отивам на балкан. През октомври съм на концерт на любимата Hindi Zahra.

На мъж ми му се ходи на море, но с неговата работа трудно става да се планираме. Може да отскочим за малко като си дойде.

Прохладна и спокойна неделя.



Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано02.08.15 10:33





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Идва време и за релакс!нови [re: *jull**]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано02.08.15 10:55



Ще подвия крак на диванчето за малко, че работа ме чака (дано Jull е още там)


Хайде идвайте да ударим по едно! Пък ако някой може и на кафе да гледа...



Да е хубав денят ви!



Тема Re: Добро утро....нови [re: anetoh]  
Автор EFO75 ()
Публикувано03.08.15 04:43



Добро утро


Приятна нова седмица,
Хубав ден на всички
п.п.Някой раннобудник,да сервира кафенце,чайче и закуска.....



Тема Re: Добро утро....нови [re: EFO75]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано03.08.15 07:49




Добро утро и хубава седмица и от мен !
Бъдете здрави и бодри в хубавите летни дни !



Тема Добро утро!нови [re: Phillip]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.08.15 09:22



Добро утро и успешна седмица!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утро!нови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано03.08.15 11:15



Добро утро и много прекрасна седмица ви пожелавам! Аз малко се поразтъпках този уикенд по горските пътеки около Пловдив и София, даже имам мускулна треска, но все пак 2 месеца не бях имала такава активност и фитнес . Наваксвах тази събота и неделя, че в петък съм на втора вливка и после целия уикенд съм си вкъщи .
Но забравих най-важното - днес моята Любов става на 44 .
Черпя ви с любимата му бира :



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Добро утро!нови [re: kras4o_k]  
Автор viara67 (член)
Публикувано03.08.15 11:54



Краси, да ти е жив и здрав мъжа, да те радва и да те слуша както до сега. Прекрасно семейство сте и все така и занапред ви пожелавам!
Разтъпкването по планините зарежда и разтоварва много.
И аз имах едно супер преживяване вчера, ама ще го запазя в тайна още ден-два



Сега да се оплача от гърците Правя резервация в Booking още май месец, в семейно хотелче, резервирам две стаи. Месец преди пътуването искам цена за единична стая за едната, пак чрез резервационния сайт. Няма промяна - цената и за двойка и за единчка - все същата. Пиша на хотела - искам цена. Пишат ми - отменете едната резарвация в Букинг и ще ви дадем по-ниска цена. ОК - отмених я. Пак ми пишат - ама офертата за по-ниската цена важала , ако отменя и двете!!! резервации в Букинг, т.е. да отида разчитайки на добрата им дума. При което за един ден смених дестинацията и сега ще почиваме в Турция само с детето, че нямаше мяста в самолета вече Не стига, че благодарение на резервационния сайт гърците набират клиентите си, оценката на хотелчето е 9.7 от 10, не стига че от там научих за тях, ама те нагли - не искат да плащат комисионна на Букинг, пък мен ме лишават от възможността да напиша отзив. Типично по гръцки! Да не коментирам ситуацията в държавата и че трябва да са благодарни на всеки турист, който отива при тях. Нейсе, тази година явно ще съм на турска вълна - пряко и преносно



Тема Re: Добро утро....нови [re: diana1OO]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.08.15 18:30



Това е изложба на "малкото Дианче", нали? Браво и поздравления!
А какви картини ще представя? Нещо ни можеш ли да качиш тук?
Прегръдки и целувки на теб и талантливото момиче!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.08.15 18:47



Крас4о, специално поздрави, прегръдки и целувки на един чужд мъж от една чужда жена!

Да е все така чаровен, любвеобилен, да те гледа в очите и да предвижда всичките ти желания! Хубав празник и следващия път, когато се видим, очаквам да почерпи с любимата му бира! Наздраве!




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.08.15 19:03



Мила viara67, за кой хотел в Гърция става въпрос? И дано това не е станало практика, че смятах да отскоча до там в началото на септември. Но след твоите премеждия се страхувам да не ме сполети същото...
Ще очаквам впечатленията ти от Турция и вярвам да имате една хубава почивка, защото отзивите за техните курорти са чудесни.


Анталия ли е дестинацията?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор iva67 (непознат)
Публикувано03.08.15 22:40



Джул,хотелчето се намира на полуостров Пелион, до Минеаполис, казва се Фарос. Отдалечено от населени места, на самия бряг, влиза се в морето от едни скали със стълбички, има собствена ферма за зеленчуци, отглеждат и животни и предлагат прясна продукция на гостите си, дали е био е под въпрос. Наблизо има и хубав плаж, знаеш техните плажове са в заливи, малки. А бе добро беше, ама и аз се запънах

като не отстъпват от цените...
Да, в Анталия ще сме. По точно Кемер, там е горист хълм и е по-хладно. Избрах хотел, който да не е с една огромна сграда, а разпръснати двуетажни сгради, разположени сред много зеленина. На малкия със сигурност ще му хареса - има тийн клуб, пързалки, забавления. Гърция беше ок за нас с баща му, но на него щеше да му е много скучно. Сега от цялата работа намаза детето,пък аз отново ще се чудя къде да водя баща му през септември
Хайде, ще разказваш как е в Гърция, аз може пак да се навия :))))



Тема Re: Добро утро....нови [re: *jull**]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано04.08.15 06:41



Благодаря ти за поздравленията Джул !
Да, това е афишът за първата самостоятелна изложба на внучката ми. Ще представя графики. Откриването е точно в деня, в който навършва пълнолетие.
Ще изпратя някои картини , но след като се върна от екскурзионно, на което заминавам тези дни. Аз на теб ги изпращам предимно, защото знам че ти се интересуваш. Вероятно си забелязала , че няколко от сутрешните ми поздравления бяха придружени с картини. Все нейни са.
Хубав ден !



Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано04.08.15 07:03



Добро утро


Хубав ден.....
Красчо,честит празник на мъж.Нека винаги Любовта е с вас,и да те носи на ръце,Принцесите ги носят
/хубаво си е.да те носят на ръце,изпитала съм го 24г./.
Приятен слънчев ден на всички



Тема Re: Добро утро!нови [re: EFO75]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано05.08.15 08:59



Къде отпрашихте всички, бе хора?!





Тема Re: Добро утро!нови [re: anetoh]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано05.08.15 10:55



Аз съм тук и си взимам кафе ! Чакам поспсланка да се събуди и да реши какво и се яде ,къде и се ходи...

Мисля да направя крекери , които знае сполучливи рецепти да помага в Готварската тема.



Тема Re: Добро утро!нови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано05.08.15 11:08



Привет и от мен! Имам проблеми с компа, но все пак ви желая прекрасен ден!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утро!нови [re: anetoh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.08.15 15:55



"Всичките" ще трябва да ги събираме с полицейска свирка. За съжаление влизат хора,
които имат нужда от съвет, а няма кой да им отговори. Но... насила хубост не става.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.08.15 19:01



Привет! За сутрешна проверка трудно ще ме хванете, но за вечерна - ето ме, вяснах се



Нещо постепенно навлизам в коловоза... Работа - в къщи и за нищо друго не ми се мисли.

Басейнът е в ремонт до септември. В йогата доста жегичка става и по-трудно се карам да отида. В работата сме с още по-малко хора през август и колкото и да се мъча да бъда позитивна ъ-ъ, не става. Хубавата новина е, че от средата на същия този месец дим да ме няма и да се оправят хахаха... Мое светейшество ще диша боров въздух ще издиша със звука ооооммм Но сега - хващам се, че, докато изпълняваме ритуала по посрещането с Лори, който включва на първо място обмъркване мисля за утрешния работен ден.

И да ви се оплача - нямам акварелен картон, а от сума време ме напъва да рисувам ириси. Пък не намирам удобно време да отида да си купя. Напъва ме на творчество и трябва да му дам воля ама с писане до никъде не го докарвам, че цял ден съм на служебния комп и ми се изчерпва писалото със служебни въпроси.

Мъж ми трябва да влезе в Бг тюнайт ама ... водни помпи и разтоварване из цяла Бг... Няма да ядем заедно пълнени чушки тази вечер. Отлагам чушките за следващи дни. Това му се прияло от седмици и ще трябва да го дочакам.

Тази вечер пресни картофки. Още с костюма ги нарязах и метнах у фурната, че седна ли на комп и ТВ с питие и цигара, отиде коня у ряката и пак сухоежбини.

А в моя блок на ужасиите ... вече се хващам, че съм непрекъснато на щрек и все ужасии ми се въртят в главата... Ще трябва да сменям квартирата, не се чувствам спокойна тук, откакто гръмнаха колите. Сега седя и гледам възглавница хвърчи от горе. И през някакво време се думка над мен ама все едно 100 килограмов мъж пада с все тежестта си. Не чувам крясъци, викове. Знам ли и аз какво става пак... Чакам ое нещо да изхвърчи, ей така в очакване си стоя...



Тема Re: Добро утро!нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано05.08.15 20:38



Момичета ,помагайте. Тони падна с ролерите и си удари китката
Мърда пръсти ,змачу не е счупено. Навехнато ,изкълчено .... Какво да слагам ? Студен компрес й направих. Лук ,каза баща й по телефона.



Тема Re: Добро утро!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.08.15 00:18



Препоръчвам хомеопатия на основата на Арника (външно и вътрешно ):

1) външно: Арника - крем или гел за мазане, обикновено е в комбинация с див кестен;
2) вътрешно: Арника монтана 30 СН, схемата е:
- веднага след травмата - 10 гранули еднократно, после 4 пъти по 5 гранули през 15 мин.
- от следващия ден - 3 пъти по 5 гранули дневно в продължение на 15 дни.

Има някои условия при лечение с хомеопатия, които са известни и лесно изпълними.
Описани са в листовката, има ги и навсякъде в нета.

Хайде, и да минава бързо!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.08.15 00:34



Екна, браво, пълен доклад, почти като месечен отчет!


Днес ми се наложи да се помотая из две банки и втората, в която бях, направо си беше за завиждане - красиви млади хора в самостоятелни кабинети, затъмнени стъкла, безшумни климатици и по 2-3-ма клиенти на ден, останалото време - ФБ и каквото им душа иска... Ех, като не завърших навремето банково дело!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано06.08.15 09:39



А ,благодаря ,Джул ! Сложих студено , после лук. Ръката не се поду. Но наистина я болеше ,защото и устните и бяха побелели. Ще запазя рдцептата за по нататък. Трябва да се научи да пада безопасно


И как се случи ! Малка градинка , нямаше други освен нас , гладка настилка ,нищо не пречеше ,и както си караше спокойно изведнъж тупна !



Тема Re: Добро утро!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.08.15 11:22



Ами като трябвало да стане белята! Този случай ми напомни на една катастрофа, която преживях преди години: празен път, в една посока се движат камион и след него - нашата кола. В момент, в който почваме да го изпреварваме, камионът рязко зави вляво по някакъв черен път... Та човек не знае какво ще му се случи, дори и при уж идеални условия за безопасност.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.08.15 18:41



Ооох... къде такава банка в наши дни.... Сещам се за една де. Там има повече автомати, отколкото служители. Чувам, че клиентите са доволни от такава обслужваща конфигурация. Ама сигурно няма да имат нужда от още един човек, щом като си имат машинки.

Иначе познати из доста банки се оплакват. На всякъде все същия мор. Клиентите и работата превишават значително капацитета на човечетата, дето трябва да го свършат всичкото... Ужасийка. Ама ... да не се оплаквам, щом като повече ме е страх да подхвана нещо ново, отколкото да ме разболее стреса пак....



Тема Re: Добро утро!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.08.15 21:07



Е, да не правя реклама, ама банката е ОББ!


Никъде никакви машински не видях. Само компютър.
Някой път ще те заведа да го видиш с очите си.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.08.15 08:32



Добро петъчно утро! Малчо пак е болен, нямам думи.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утро!нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.08.15 09:09



Добро утро, и посред лято ли боледувате? Нещо за имунитета не помага ли?

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Добро утро!нови [re: Ekna]  
Автор viara67 (член)
Публикувано07.08.15 10:15



Уви, аз не съм попадала на банка, в която да не чакам, ама най-чакам в УниКредит, чак не ми се ходи като имам работа там.

Екна, а относно работата последните години аз въобще не се впрягам и пак всичко си върви и си е ок , рутината също си казва думата с годините. Така, че давай го по яваш-яваш





Тема Re: Добро утро!нови [re: Buba67]  
Автор viara67 (член)
Публикувано07.08.15 10:18



Бубе, сигурно отнякъде се заразява. Тези летни вируси завличат понякога цялото семейство, пазете се и бързо оправяне.



Тема Re: Добро утро!нови [re: viara67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.08.15 10:38



Как откъде хващаме вирусите - от градината. Предният път беше разстройство и температура, един ден ходи, после цяла седмица се гледаме. Гледах го и още една седмица и се мокрим и сладолед яде, добре сме. В понеделник и сряда беше на градина, в сряда вечерта беше като прегрял, алено червени бузи, едва го охладих. Вчера взе да гъгне, снощи температура, сутринта пак. Педиатърката казала вирусче.
Става все по-голям и ми е все по-трудно, издържах три години, има няма още толкова, за да започне да разбира. Та такива ми ти работи.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Добро утро!нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.08.15 11:03



Има много средства за превенция. Поне с Осцилококцинум не сте ли опитали?

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.08.15 19:24



Странно! Колегите в ОББ Пз много се оплакват. Имам приятелка от години напуска и тя. И като се видим - ми все едно в една банка работим. Такива спокойни офиси ги позакриха и те ама явно има още ;) Ама не ми обръщай внимание хаха Не и днес, в деня за пенсии

Спирам да мисля и говоря за работа! Все пак е петък

И уикенд-ско поздравче:




Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.08.15 19:35



Така са малчовците в днешно време, но като поотраснат все по-рядко боледуват, Бубенце. Сестрата какви ли не ги им е забърквала, все народни илачи, през седмица - две, ту единия, ту другия, накрая всички. Но вече по-рядко.





Тема Re: Добро утро!нови [re: viara67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.08.15 19:58



Опитвам се, Ивенце. Но е малко като да плуваш срещу течението в моята работа. А нали имам и 2-годишно прекъсване та и рутината позавехнала. После, докато човек възстанови рутината, тя умората по петите й тичала да я настигне



А външния свят оправия няма. За това гледам умерено да не губя настроение. Това харчи енергия, но носи някакво удовлетворение.





Тема Re: Добро утро!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.08.15 23:16



Вероятно има значение какво точно работа вършиш. Това, за което писах, е свързано с откриване
и поддържане на фирми. Ами там май наистина не чакат на опашки, като пред гише за пенсии...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.08.15 09:02



Ми... от много неща зависи, но да не задълбаваме



Добро утро! Не се събудих много бодра. Нали е петък, четох книга и заспах след 12. Все си викам, че няма да си измествам седмичния график. Много по-добре се чувствам като легна и стана по - рано,.
Лори е като аларма и не е чела книга снощи та още в 7 дойде да му гъделичка с мустаци по бузата. Казах й, че няма да стана и продължих да стискам очи ама вече беше все тая.

Ще отивам да пазарувам и после ще готвя заветните чушки. С кайма. И богата салата. И сиренце ми заръчаха да има.

Трябва да потърся и бръснар из квартала, че бил като Христо Ботев.



Тема Re: Добро утро!нови [re: Ekna]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано08.08.15 10:31



Добро утро! (то клони към Добър ден вече

).
Не мога да спра да се наслаждавам на лятото, отдавна не сме имали такова истинско лято. Но за съжаление се радвам на морето само на картинка.



Три пъти слагам картинка и я няма...





<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от anetoh на 08.08.15 10:33.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от anetoh на 08.08.15 10:35.</EM></FONT></P>

Редактирано от anetoh на 08.08.15 10:38.



Тема Re: Добро утро!нови [re: anetoh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.08.15 17:22



Аз пък два дни останах сам-сама и се развихрих из къщата като невидяла! Не съм
подвила крак и чак почна да ми харесва... Ей от тва най-много ме беше страх!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано09.08.15 08:42



Добро утро


Хубава неделя на всички
после ще докладвам за изминалата седмица,пълна с приключения....



Тема Re: Добро утро!нови [re: EFO75]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано09.08.15 12:19



Привет и от мен! Нямах комп няколко дни, но се надявам вече да не се чупи.



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утро!нови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.08.15 12:40



Днес е прохладно, дано се задържи така по-дълго... Тихо, спокойно, чаша кафе,
приятни неща за четене - така си представям идеалната неделя.





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано09.08.15 14:16



И понеже е неделя може и други нещица да прибавим към кафето.



Пожелавам ви идеалната неделя!



Тема Re: Добро утро!нови [re: anetoh]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано09.08.15 18:58



Още малко изкушения за cheat day




Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Добро утро!нови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.08.15 22:37



И какъв е точно този ден?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано10.08.15 10:01



аз и Тони чакаме ,майка й да замине в командировка ,за да го ударим на живот.



Тема Re: Добро утро!нови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано10.08.15 10:11





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утро!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.08.15 10:20



Я кажете как точно ще го ударите на живот!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор viara67 (член)
Публикувано10.08.15 10:44



Последнааааа работна седмица! Всяка година се заричам да не отлагам чак толкова ваканцията си и пак правя същите грешки - втората половина на август почиваме. Явно навикът си казва думата. Е, малко остана, ще изтърпим още четири дни





Тема Re: Добро утро!нови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.08.15 18:56



Какво стана с Турция, предстои ли?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор viara6767 (непознат)
Публикувано10.08.15 22:12



След 4 дни

От години избягвам през лятото да почивам в Турция под предлог, че е много горещо, обаче сега се предадох. Но пък избрах място, където температурите са по-ниски от БГ, да видим, ще разказвам Иначе сме ходили в Анталия по НГ, така че имам предства за какво иде реч - много са добри в обслужването, факт.



Тема Re: Добро утро!нови [re: viara6767]  
Автор viara67 (член)
Публикувано10.08.15 22:18



Оф, най-после с моя ник, след много опити разбрах как да го намеря на този компютър.

Има звездопад тези дни. Миналата година в една нощ видяхме около 10 падащи звезди, ще видим тази дали ще поставим нов рекорд.



Тема Re: Добро утро!нови [re: viara67]  
Автор EFO75 ()
Публикувано12.08.15 06:21



Добро утро


Хубав слънчев ден на всички
Да докладвам......закъса се яката.Все ми е лошо,един ден малкия син ме води на спешен/търпя болки до последно винаги.но му изкарах акъла 3 пъти припадам/на другата седмица,той си среза кракът от плочка.Айде пак на спешен-3часа.5шева,а на дугата рана не го шиха.....ужас.Днес ще му махат конците
Аз цяла седмица в болница./не спя там.смо ядове на визитация/5пъти ме снимаха и 6 диагнози ми поставиха....И като побеснях,всичко друго но не и тези.Нови хапчета нови снимки..и тн.Вчера правих изследване за остеопороза,Начална фаза......Днес пак на лекар. Че няма накрая на листата-2коментар-заключение.
Ужас. 40кг.стнах,всичко ме боли,замайване.треперене.нервите...и тн.Искам да намеря "др.Хаус"да разбере от къде идват тея неща и правилна Диагноза.
Иначе се разсейвам с работата,разходки с децата на квартала,с приятелите и така....
Те това е накратко "Живот ли е да го опишеш.".ще пиша пак/трудно ми е още от телефона.
Айде че ми изтина кафето,и изгоря цигарката.....трябва да излизам..



Тема Re: Добро утро!нови [re: EFO75]  
Автор viara67 (член)
Публикувано12.08.15 13:24



Ефи, отдавна съм свалила доверието си от лекарското съсловие. Гилдията им е пропита от комерсиализъм и некомпетентност. Пипат на тъмно и ако уцелят - ок, ако ли не - тровят те с ненужни лекарства докато наистина те разболеят. Моят най-искрен съвет е - мотивирай се да си направиш правилен хранителен режим и го спазвай. Без алкохол, цигарите, ако можеш ги намали. Много плодове и зеленчуци -сега има изобилие, много вода - 2-3 литра на ден, хранене три пъти на ден -без да се храниш между яденетата, непременно махни хляба и захарта. Вместо хляб наблегни на семена и ядки /бадеми, тиквено, слънчогледово семе, орехи/. Пробвай поне за две седмици, ако не ти помогне, няма да ти навреди! Убедена съм, че ще усетиш коренна промяна. Изпитано е това, което ти казвам, не е от книгите. Тук във форума Калояна се мъчи да убеждава в тези неща, аз съм й подгласничка


За остеопоразта - последните изследвания доказват, че млякото и млечните продукти категорично вредят при усвояването на калции от организма, особенно прясното мляко. Помисли - ако в една бензинова кола, наливаш дизел няма да върви като хората нали, същото е и с човешкия организъм - когато му подаваме неподходяща храна той не функционира нормално. За другите фактори не говоря, тях не можеш да ги отстраниш - стрес, неприятности..., но това което можем него да правим.



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.08.15 17:38



Хайде към новата

!

"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.