Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Лимфедем 2  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.06.15 21:09



Старата тема



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано05.06.15 07:53



Започнах безсолна диета и при мен определено има прогрес кракът доста се сви ,стои ,,смачкан ,"т.е не е твърд като камък и кожата не е опъната.Пия по литър вода на ден ,като в нея слагам лимон или мента ,защото иначе е гадно. Лежа доста , това също има значение.За 2 дни кантарът показа минус 5 кг. което е невъзможно ,значи е вода и то от крака ми. Не куцам толкова много ,вървя по бързо. Иначе друго нищо дори превръзки не правя
Ще видим дали ще се похваля с резултати на срещата.



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.06.15 10:38



Както в повечето случаи, май най-простите неща ще се окажат най-ефективни.
А дали превръзки със солена вода няма да ускорят изтеглянето на водата?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Лимфедем 2нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано10.07.15 21:02



Опитах се да започна масажи отноео ,но засега прогрес няма.И нещо не се спогаждаме с новата терапевтка ,макар и в старото студио.Писах на едно друго момиче ,тя май работи по друга методика. Можекато се смени методиката да има резултат. Засега и мижавия резултат се прецака ,но яината не е моя.Шляпах боса из София само и само прогрес да има и накрая заяждане за абсолютна дреболия...Утре им давам последен шанс.

Най -добри резултати се получават в началото на терапията. Няма ли ги в началото ,после е само хабене на време и средства.



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано16.07.15 07:43



Отново си търся масажистка. Ако някой може да ме насочи.
Доколкото разбирам ,при лимгедема освен по метода на Фьолди ,се работи и по метода на Водер
Не зная каква е разликата.



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано30.10.15 20:48



Tia maria, виж какво видях днес :
Мануален лимфен дренаж



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Лимфедем 2нови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано31.10.15 14:37



Краси,това е студиото на Бойка Павлова ,а тя е факир. За споменатото момиче ,Ани ,също съм чувала прекрсни неща. Но ...втория път като отидох ми се падна трета тяхна колежка ,младичка... Резултат нямаше. Вярно ,тежък случай съм ,може би и това дете не случи на пациент
Но у дома се разкрещяха ,че хвърлям пари / техните / без резултат. В началото не направи измервания . а трябва да се отчете преди и след. И най- добри са рдзултстите при първите процедури..Ако чакаш да се проявят след 10 ,20 - мижи да те лажем.



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано05.03.16 20:28



Mалко наблюдения от днешната разходка.Тъй като Витоша ми е на една ръка разстояние,хубавото време ме накара да отида до там.Не вървях много.Беше трудничко.Интересното се случи после.Обикновено у нас ,или ако съм по задачи вграда вечер едва вдигам крака си ,толкова тежи.
А сега ,на връщане ,вече по равното, не усетих такова нещо. Не ,кракът ми не е добре ,не са се променили обиколките ,просто беше една идея по- лек ,сякаш ставам от сън и той е почивал цяла нощ.
Може би се изпомпва лимфата.
Утре опитите продължават !





Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.06.16 11:42



Някой да е ползвал ластичен ръкав при лимфедем на ръката? От къде го купихте?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.06.16 11:59



Всъщност се разрових и открих коланите в дрогериите. Между 26 и 60 лв. струва.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано12.06.16 13:46



Посъветваха ме да ползвам марката Sigvaris от специализиран магазин на улица ,,Ами Буе ".Това е за чорап ,но вероятно имат и ръкави.Ще потърся повече информация.



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор Viktoria 999 (член)
Публикувано16.06.16 10:04



Здравейте, момичета мили!
Появявам се след дълго отсъствие.
Помощ!
Отича ми ръката от страна на операцията. Направих десет процедури апаратна лифопреса на ръка, но не помогна - отокът продължава да се увеличава. Чета в нета, че състоянието е необратимо - косата ми настръхва! Купих си еластичен ръкав и го нося редовно, но ... Какво друго мога да правя? Чета за кинезиотейпинг - някой от вас прилагал ли е този метод?
През юли ще ходя в Баня по програма Виктория и се надявам там да получа квалифицирана помощ. Въпросът ми е какво да правя до началото на програмата.



Тема Пий люцернанови [re: Viktoria 999]  
Автор nbb (пристрастен)
Публикувано16.06.16 10:19



и нещо, което съдържа калий, за да може да спадне отокът. Имам предвид хранителни добавки.





Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Viktoria 999]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано16.06.16 11:41



Прави гимнастика редовно, всеки момент,в който можеш,ръката да е вдигната високо;
когато спиш,ръката да е на висока възглавница;
може да се правят компреси с риванол и малко спирт;
и си направи изследвания - тум.маркер,ехография,преглед от хирурга,който те е оперирал
Успех!



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: feniks_m]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано16.06.16 12:15



Прегледай темата може да откриеш нещо.При мен помогнаха временно масажи / ръчни / ,гимнастика. Намали солта. Почивка с вдигната ръка.
Вики ,ако бориш мети масажи не бива да се правят,счита се че допринасят за разпространението.

Имам листовка за лимфедем ще видя как да я пратя.Във Фейса е лесно ,ще ти пиша как да ме откриеш.

Има американски форум с много споделен опит ,в темата трябва да съм дала линк. Но не вреди пак да пуснем.



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано16.06.16 13:30




Тук има много инфо Аз не ползвам английски ,а с преводачката ме хваща бяс ,но който разбира може да преведе нещо.



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано16.06.16 23:16



А солени бани опитвала ли си ? Аз все се каня ,но утре ще пробвам. Една случайно срещната жена ми каза ,так си помогнала нейна приятелка.Рзтвря се морска сол във вода ,водта да е хладка - нито топла нито студена и крйника се облива около 15 минути.

Този метод кинезиотейпиг ,за пръв път го чувам Били ми обяснила какво представлява ?

Редактирано от Tia maria на 17.06.16 00:35.



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано23.09.16 21:16



Така...Опитах солени бани и при мен не подействаха.Бях една седмица на море и правих поне по 4 на ден за 10 - 15 минути всяка....Не !



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано23.09.16 21:26



Ето какво има ефект ,слаб ,но...ще видим.Следя по TLS реалити за едни дебеланки... поне над 200кг ...Почти всяка от тях е развила лимфедем ,а техните лимфни възли НЕ СА махани ,те не са били болни от рак. Защо се получава така не ми е ясно.Лекарят ,който ги оперира (за стомашен байпас ) каза ,че тялото трупа мазнини в засегнатите от лимфедем а области. Каза ,че това е липо -лимфедем и не се лекува ,освен ако не отслабнат.

След като свалят килограми ,те споделят ,че течността в краката им намалява ,кожата увисва и става възможно да ги оперират и да отстранят буците от лимфедем.Някои дори обуват панталони.

Аз започнах диета ,протеинова и бедна на сол и при мен също има ефект. Крака си чувствам по лек ,вървя по бързо...Преди взимах тролей и за една спирка ,а сега изминавам същото разстояние без затруднения

Редактирано от Tia maria на 23.09.16 22:19.



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано11.10.16 06:30



Въпросите ми до Вики ,за поста
1. Имаше ли преди това опит с кратки гласувания ,или направо се ,,метна " на 21 ден
2.Отрази ли се на концентрацията ти ?
Защото аз само дуетувам ,но тръгнах да пресичам на червено ,че и детето увлякох.А сме много внимателни ,тя даже е супер стриктна.
3.К ак излезе от поста ? Знам за препоръките на Емилова ,на Дънов...

Поздравявам те ,мила Вики,за твърдостта и проявената воля !



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Buba67]  
Автор viktoria9999@abv.bg (непознат )
Публикувано11.10.16 13:41



Аз мога да подаря моя ръкав. Няма да го ползвам, не ми се отразява добре.
Мога да подаря и една нова перука. Докато съм жива няма да ходя на химиотерапии, независимо какво ще се случи, да пази Господ.



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор viktoria9999@abv.bg (непознат )
Публикувано11.10.16 14:14



1. Има опит с гладуването - гладувала многократно още от 90-те години, веднъж стигнах 40 дни на плодове и чай. Само на вода съм стигала преди това до 10-тина дни.
2. Отрази ми се на концентрацията, но не много - вървях малко замаяна и ме болеше глава. Работех през цялото време.
3. Срам ме е да кажа как излязох от гладуването! Трябваше да бъде захранване по препоръките на проф. Ангел Ангелов, но не се получи успешно ...
Ръководство за това гладуване беше книгата "Гладувайте правилно!"
Автор: Проф. Ангел Ангелов.
Ако нямаш книга мога да ти я донеса на срещата в Пловдив.



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: viktoria9999@abv.bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано11.10.16 16:19



Благодаря за отзивчивостта ,мила Вики
Вече си я дръпнах от нета.Не успявам да я споделя ,но довечера Кали ,каквато си е чевръста....



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано12.10.16 08:35



Тия, книжката ти я изпратих във ФБ-ка електронно.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Лимфедем 2нови [re: kaloyana1777O4]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано16.10.16 14:13



А ,книгата исках да я споделя ,иначебсия дръпнах без проблем ,получило се е нещо като развален телефон


След като доста нруших режима си на срещата ,докладвам че се отрази и на крака ми ,отново се е утвърдил.Но не мисля ,че е станало кой знае какво - един
два дена на диета ( писна ми ! ) и отново напоените с вода тъкани ще я изхвърлят....и всичко ще е ок
Продължавам да вървя леко ,домъкнах продукти за домашните ,които от 2 часа се мотаят в кухнята и правят палачинки ,А след като им видяха сметката - и хамбургери.Ще се направя карфиол по рецептата на Фениксн,но май ще е чак довечера...( белкимсе освободи помещението )



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: viktoria9999@abv.bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано14.11.16 19:02



Наложи се да отида на лекар.Избрах го ,защото имаше кабинет току до нас,но се оказа известен и с добро реноме.Д- р Великов ,съдов хирург.На мен също ми допадна.Лечение за лимфрдема нямс може да се постигне облекчение с масажи и безсолна диета. Лимфедеми доктора не е оперирал ,насочи ме към колега от Стара Загора д- р Кавърков.
Преглед с доплер- вени и артерии проходими.
Назначи Ендотелон и Трифас - отводняващо Има ефект ,не голям,но..



Тема Re: Лимфедем 2нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано15.11.16 14:59



Да допълня ,че докторът е в Плевен,в момента съм там.Уреждам си документите за ТЕЛК.За мен като неосигурена преглед и доплер струваха 40лв .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.