Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема РАК НА ПРОСТАТАТА - 4 ст.нови  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано03.04.15 18:21



Накратко да опиша нашия случай
Мъж на 45, краят на септември 2014та диагностициран с рак на простата 4та степен с метастази из цялото тяло костите, гръбнак, черен дроб. Неоперативен.
Болки в кръста и гърба от началото на лятото.... прегледи, изследвания, антибиотици за предполагаемо възпаление, чакане на дата за прегледи ...глупости, глупости.... Човекът е активен спортист, последно състезание в края на май. Поради болките не може да тренира, почти не се движи. Почти не се храни.
Това не е в България, в белия свят... До диагнозата. Храни се по малко, лека храна. Всеки ден почти литър прясно изцедени сокове от зеленчуци по списък. Сокоизтисквачка с керамичен филтър, пропуска всички фини фибри. Натанал по 80 гр на ден, сушен бъз по 20тина зрънца, сода бикарбонат с меласа. Никаква захар, малко сладки плодове - мандарини, заради PHто. Мери се постоянно и се държи в идеална норма. Много рядко, веднъж седмично малко бяло месо или риба. Нищо брашняно, малко и рядко картофи, ориз. Основно пресни салати. Алое гел.
Първа химиотерапия на 28 октомври. През 3 седмици вливания, не знам какво, огромна за стандартите доза. Косата опада на първо вливане. Зле се чувства на втория и третия ден. Ден преди всяко вливане се изследва кръв. Биопсии и ЯМР при диагностицирането и в началото на февруари. ЯМР и след първите 2 вливания и още 2 пъти, не помня по какъв повод.
Сега го поствам това, че имам излизане, после ще продължа. Моля подайте ми подходящо заглавие на темата и модератор да го смени.
Здраве желая!

Редактирано от *jull** на 05.04.15 12:29.



Тема Re: не знам как да озаглавянови [re: ha!]  
Автор EFO75 ()
Публикувано04.04.15 05:09



Здравей,незнам за темата как да се казва/модераторите ще го направят/,но добре действате с всичките описани неща.Скенер имате ли на органите/простата,черен дроб и тн./Отслабва ли и др.?ЛТ за болките?Ще се включат и други за мнение.
Много сили и търпение ви трябват

че нещата щом са в 4 с мети,не са ''розови''Успех с борбата на тази коварна болест-рака.



Тема Re: РАКА НА ПРОСТАТАТА - 4 ст.нови [re: ha!]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.04.15 08:32



Благодаря ти, че имаш желание да споделяш! Всеки опит, свързан с хранителен или друг режим, тук е изключително полезен. Очакваме следващите ти постинги и стискаме палци за твоя близък!
Между другото, заинтересува ме тази сокоизстисквачка с керамичен филтър, който пропуска фините фибри. Имаш ли възможност да дадеш някакъв линк
към сайт, откъдето може да се види/купи?

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАКА НА ПРОСТАТАТА - 4 ст.нови [re: *jull**]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано04.04.15 12:21



Точно заради това пиша. Заради опита.
Задавайте ми въпроси, че ми е трудно да се събера и да подредя.
Това не съм аз, човекът е в чужбина, нямам всичката информация, повечето оъти не говорим за това, не винаги като попитам ми отговаря.... но инфо се събира.
Значи, Първоначално, докато не се знаеше какво му е и си лежеше вкъщи и чакаше болките му да минат отслабна страшно много. Не мога да кажа колко, но това бе активен, състезаващ се спортист и за 2-3 месеца заприлича не на себе си. Но тогава и не се е хранил добре. Като му поставиха диагнозата, се срина психически. Съвсен нормална реакция, мисля. Затвори се в себе си.
След ден-два взема нанй-якото решение и
Отива на седмичната среща, там където тренира, веднъж седмично се събират почти всички.... и им казва какво му се случва.....
Тези хора се организират, той има 3 телефона за контакт, обажда се и казва каквото има нужда, те си се свързват, возят го, носят, прибират, пазаруват, готвят му... това е когато има нужда, имаше химио вечерта на 31 декември, един го закара, друг го прибра, правят му компания.... това е когато има нужда, една жена, която се грижи за двама болни, тов аи е работата, всеки понеделник му носи кутиите с готова съобразена с диалгнозата храна... оня ден отиде в спешното сам, трябваше му консултация, но ам се наложи морфин и някиой дойде и го прибра, а друг му прибра и колата ...
Забелязах,ч е много хора ги е срам от болестта и състоянието им.... бъдете позитивни, приемайте нещата и ги насочвайте градивно в полезната посока. Ползвайте айкидо в ежедневието



Тема Re: РАКА НА ПРОСТАТАТА - 4 ст.нови [re: ha!]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано04.04.15 12:42



Веднага след диагноза, му вкараха нещо антитестостеронено. Правят го на 4 месеца. Някаква конска доза.
Още след първо химио PSA намаля!!!!
Лятото имаше големи грешки, които .... При таковa драстично отслабване и огромен PSA, лекуващият лекар не препоръча онколог, сменяше антибиотиците, а и болният чака веднъж месец и веднъж 20 дена да му дойде часът за преглед. Твърде дълго отричаше вероятността за такава диагноза.
Такам. По някое време, след 2-3 химио, го гледаха в реално време на ЯМР. Това е не снимка, а 2ма лекари гледат, обсъждат, настройват, въртят.... Тогава казаха, че добре върви, простатата намаля.
Наддаде 10 килограма, пие си обезболяващи на опиум основа, по-лекото му действа по-добре, забравих им имената, не ми се пита пак, сам си избира кога какво да пие, на хапчета е. Всеки ден се разхожда, на няколко пъти тренира, чувства се добре, има възможност да участва във състезание, но му се пада веднага след вливане и вероятно точно тогава ще го е втресло....
Съотборниците още в началото му организираха няколко силно повдигащи духа срещи с познати минали по тоя път. Страхотно! Не мус пестяваме нищо. Преди месец почина съученик, за два месеца.... докато му стане зле, докато диагноза, докато почнат лечение... Плаче, поема дъх, стисва зъби, казва, ако трябва кал ще ям... ... ....



Тема Re: РАКА НА ПРОСТАТАТА - 4 ст.нови [re: ha!]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.04.15 21:46



Невероятен човек! Много вдъхновяващ пример, дано успее!

П.П. А ти не забравяй за сокоизстисквачката.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАКА НА ПРОСТАТАТА - 4 ст.нови [re: *jull**]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано04.04.15 23:14



omega 400 vrt juicer
Взе го през ибей



Тема Re: РАКА НА ПРОСТАТАТА - 4 ст.нови [re: ha!]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано04.04.15 23:32



Чета каквото писах, ми то май нищо не ми се разбирам, но по принцип имам проблеми с хронологията... Сега поне сложих очилата и дано не бъркам буквите, поне.
Така. Химиото щеше да е 6 месеца, през 3 седмици, но му го спряха февруари, след 4 месеца и половина. Защото
Простатата намаляла на 60%, ПСА еее "добре" , разсейките не са се повлияли. Скелетът му свети като коледна елха, гръбнакът .... хемоглобинът зле... черният дроб зле...
Онколожката го накара да спре всичко което поема допълнително. Билки, сода, чесън. Заради черния дроб. Отново пълни изследвания, биопсии, ЯМР и подват документи за експериментално лечение. Чака 3 седмици за среща с новия лекар. Харесват го, но го връщат за нещо неизпълнено от пакета изисквания. И след още седмица му правят в 3 дена 3 последователни "четворни" химии. Преживя го това. След седмица нови пълни изследвания, Нова среща с новия лекар и....... от 2000 кандидата е 6-ти приет за новото лечение.
И нови надежди
Писах в друга тема. Вливат му на 2 седмици нещо, което да накара имунната му система да си върши работата. Ден след вливане го втриса, цяла нощ умира от студ, през деня горещи вълни. Хемоглобинът почна да се вдига. Кръвни изследвания преди всяко вливане, на 2 седмици. (9; 10; 11,5...) тази седмица "тайно" взема сода с меласа, следващия път без сода, ще е 2 седмици на натанал. Личне експеримент. Говори с новия лекар за амигдалина (витамин В17) казал, че не е запознат, да го взема, ще го следи и ще каже, ако има ннещо нежелателно. Поръча си горчивите кайсиеви ядки и замалко да умре от цианидно отравяне. Надъхан изял една шепа без да прочете упътването. Изповръща си вътрешностите, оживя.... прочетет за отравяне с цианкалий и ще добиете представа. Както и да е. Взема го по ядка на час, постепенно усювеличи до 2 - 15-18 на ден. Няма неприятни симптоми.
Малко се учудих, че никой не реагира като писах за това.
Относно сода с меласа. Онколожката му е обяснила как действа и е много "за" по принцип.
Засега това се сещам
Здраве желая!



Тема Re: РАКА НА ПРОСТАТАТА - 4 ст.нови [re: ha!]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.04.15 12:25



Пак благодаря за изчерпателното описание! Не очаквай винаги някой да ти се включва по зададен въпрос - понякога тези, които влизат, нямат личен опит, а онези, които са писали, може да откриеш в архива. За съжаление доста хора само четат, но не намират за необходимо да споделят опита си с плюсовете и минусите, както правиш ти. Не съзнават, че така ще помогнат на другите, както този Клуб помага на тях... Но това е положението.

Затова много ти благодаря, че отделяш от времето си в тази тема!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАКА НА ПРОСТАТАТА - 4 ст.нови [re: *jull**]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано05.04.15 12:50



Благодаря ти.
В резюме, сода с меласа /мед - не е противопоказно на лечението
Витамин В17 / амигдалин - не е противопоказно на лечението
Натанал / чеснов извлек- не е противопоказно на лечението, но товари черен дроб




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.