Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:57 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Споделено ... с теб  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано11.03.15 19:45



Съвременна приказка за приоритетите в живота


Професор по философия решил да изнесе на студентите си малко по-различен урок. Той взел голям стъклен буркан и го напълнил с едри камъни. След което ги попитал:

- Пълен ли е според вас този буркан?
- Да, разбира се.

Тогава той взел шепа малки речни камъчета и ги изсипал в съда. Те се наместили между големите камъни и запълнили свободното място в буркана.
- А сега пълен ли е бурканът?
- Сега вече наистина е пълен. – отговорили студентите.

Професорът взел малко количество пясък и го насипал в буркана. Естествено ситният пясък заел всички останали пролуки между малките и големите камъни и изпълнил целия съд. Още веднъж задал на студентите същия въпрос и отново получил положителен отговор.
Накрая преподавателят изсипал чаша вода в буркана, а студентите започнали да се смеят на странния експеримент.

- Сега ще ви обясня целта на това упражнение. Исках да ви демонстрирам какво представлява животът и приоритетите в него. Представете си, че животът ви е като този буркан. Едрите камъни в него са най-важните неща – семейството, здравето, децата, приятелите. Дори и да са само те в живота ви – той е пълен. Малките речни камъчета са второстепенните неща – кариерата, вещите, дома ви, а пясъкът са всички останали дребни и маловажни неща, които присъстват във всеки човешки живот.

Замислете се, какво би станало, ако най-напред напълните този съд с пясък – той ще изпълни цялото му съдържание и за камъните няма да има място. Или пък, ако го запълните с малките камъчета – тогава ще има място за пясъка, но не и за големите камъни.

Затова, не пилейте прекалено много време и енергия за дребни и маловажни неща и не отдавайте първостепенно значение на материалните придобивки и работата, защото за най-важното няма да остане място. Поставете на първо място в живота си семейството и приятелите си, а за останалото винаги ще се намери място.

- А какъв беше смисълът на водата? – попитал един студент.
- Просто исках да ви покажа, че колкото и да пълен животът ви, винаги се намира място и за малко празно безделие – усмихнал се професорът.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Опасността да криеш кой синови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано11.03.15 19:51



Опасността да криеш кой си, кратко видео, преведено на български език

Моргана Байли е криела истинското си аз в продължение на 16 години. В смел разговор, тя произнася три думи, които може би не изглеждат като "голяма работа", но за нея са били парализиращи. Защо проговаря? Защото е осъзнала, че нейното мълчание има личностни, професионални и социални последствия. Пред публика от нейните колеги, тя споделя какво означава да се страхуваш от оценката на другите и как това ни кара да се оценяваме ние.




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Сега да направим алкална воданови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано11.03.15 19:55



кратко видео



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Отбягване на лечението - Рик Симсъннови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано11.03.15 20:01



Отбягване на лечението, Рик Симсън, видео, преведено на български език



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема д-р Георги Гайдурков за петте мита в храненето и днови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано11.03.15 20:28



д-р Георги Гайдурков за петте мита в храненето и диетите.




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Аз съм син на терорист. Ето как избрах миранови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано11.03.15 20:31



Аз съм син на терорист. Ето как избрах мира, кратко видео, преведено на български език.


Ако сте възпитани сред догми и омраза, може ли да изберете различен път? Зак Ибрахим е бил само на 7г., когато баща му е участвал в подготовката на експлозията в Световния търговски център през 1993г. Историята му е шокираща, силна и преди всичко, вдъхновяваща.




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Жестока измама с лекарството за рак "Натанал"нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано11.03.15 20:36



Жестока измама с лекарството за рак "Натанал"




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Излекувай Живота Синови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано11.03.15 20:40



"Излекувай живота си" събира в едно най-съществените моменти от философията на Луиз Хей и на някои от най-известните автори на литература за самопомощ. В основата на тази концепция стои идеята, че човек може да промени битието си, променяйки мислите си, отърсвайки се от отрицателните нагласи и емоции. Защото "силата е в теб - просто трябва да се научиш да я използваш!"


Видео, 1,30 минути, преведено на български език



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Жестока измама с лекарството за рак "Натанал"нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.03.15 11:16



Ей ще я разпънат на кръс тази Наташа, това са акулите от Фарма...Както е писала една жена в коментариите 10 лева са нищо но ако е за цял месец.А то за един месец отиват около 900 лева.това са много пари и не всеки може да си го позволи. Но щом има полза ще се дават няма как.Аз вярвам,че чесъна вдига много именната система а това е най-важно.Но специално аз не пия натанал а си правя тибетския извлек от чесън и спирт - хем по евтино ми излиза,хем знам какво съм сложила вътре.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Ползите от лук и чесън-натуралното оръжие срещу ранови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано12.03.15 18:31



Ползите от лук и чесън - натурално оръжие срещу рак







Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.